Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

parę dni temu wyłączył mi się komputer podczas pracy. i już nie chciał odpalić. po zabawach z rozłączaniem i podłączaniem sprzętu zaskoczył, pochodził parę dni i znów to samo. nie odpalał parę dni więc już miałem wysłać na serwis płytę (resetowany bios, testowałem na innym zasilaczu i pamięciach) a mówię sobie - spróbuję jeszcze raz. no i dziś zadziałał. czy miał ktoś podobne objawy na Asrocku? nie wiem czy to proc czy płyta (ze wskazaniem na to drugie) a wysyłanie sprawnych części do agito mija się z celem...

 

Ja wczoraj miałem podobny problem, siedzę przy komputerze przeglądam neta- wiec sprzęt praktycznie w idle. A tutaj nagle komp zgasł, czarny ekran zero reakcji jak wyłączony całkowicie. Przerwy w dostawie prądu nie było. Co najciekawsze- wyłączyłem listwę i ponownie ją włączyłem i komp działa. Łączy nas podobne mobo, a wiec w razie czego obstawiam na nie winę. Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj miałem podobny problem, siedzę przy komputerze przeglądam neta- wiec sprzęt praktycznie w idle. A tutaj nagle komp zgasł, czarny ekran zero reakcji jak wyłączony całkowicie. Przerwy w dostawie prądu nie było. Co najciekawsze- wyłączyłem listwę i ponownie ją włączyłem i komp działa. Łączy nas podobne mobo, a wiec w razie czego obstawiam na nie winę.

 

Zasilacz. Przeżyłem to...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że jest nowy bios do pobrania 1.70 do płytki m3a770de. Czy ktoś już z was ma już wgranego i czy oprócz napisanej na stronce asrocka poprawy wnosi coś więcej nowego???

Obsługę procesorów zauważyłem też:)

Edytowane przez Mondello1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że problem z F3 miały płyty z SB850.

 

Cytat z 1 postu.

 

P: Co jeszcze warto wiedzieć o nowych płytach ASRocka?

O:

Niektóre z kart graficznych (np. ASUS ENGTX260) posiadają "na plecach" (tj. w przypadku montażu w tradycyjnej obudowie: na górnej stronie PCB) obudowę. Może ona w niektórych przypadkach utrudnić lub nawet uniemożliwić wykorzystanie portu PATA lub niektórych SATA. Stosowna informacja o tym znalazła się sekcji Uwagi (uwaga Kwazora).

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czytałem FAQ. Po prostu chodzi mi o kompatybilność. Historia zna przypadki problemów pracy kart czy pamięci z konkretną płytą. Zakładam więc że brak takowych wzmianek w FAQ=brak problemów :-)

 

I w jednym z postów wyczytałem: cytat z pamięci "F3 mają problemy na SB750, o cczym można poczytać w temacie 880X."

 

Dlatego pytam Was bo nie wiem czy 880 również odpada. Kolega jeszcze o 850 pisze, co już w ogóle zmniejsza koszyk wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, przesiadłem sie na Asrocka N68C-S AM3, da sie coś więcej na tej płycie podkręcić Athlona II X4 2800Mhz?

Pamięć jest obecnie ddr3 PC12800.Zapytam jeszcze czy ta płyta , a dokładnie jej bioś ma jakąs funkcje zmniejszającą Mhz rdzeni , gdy nie potrzebuję tyle mocy. Coś jak cpufreq w intelu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cool'n'Quiet

Sprawdź czy możesz odblokować L3.

 

Dzięki, a czy tą funkcję można w biosie ustawić tak jak to jest z eist? Co do procesora przepraszam bo pomyliłem w sygnaturce, miało być x4 bo to 4 rdzeniowiec model 630.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, posiadam wlasnie u siebie:

Asrocka M3A770DE

Athlon x3

2gb ddr3

modecom mc400 - no i wlasnie ten modecom nie dal rady. podobno zasmierdzialo w pokoju i wylaczyl sie komp.

podlaczalem zasilacz do mojego kompa i nie dziala.

podlaczalem moj zasilacz do tego asrocka i nic. nie wlacza sie w ogole. nie odpalaja wiatraki. no nic sie nie dzieje po wlaczeniu przycisku power. bateryja tez wyjeta byla i nic.

plyta padla?bo zasilacz napewno.

da sie cos zrobic czy tylko serwis?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tylko serwis :(

 

Sprawdź czy nic więcej nie rypnęło. Za płytą często idą ramy.

 

Inaczej więc zapytam, czy na tej: M3A770DE  Będzie działać Samsung F3? :)

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naczej więc zapytam, czy na tej: M3A770DE  Będzie działać Samsung F3? :)

 

Tak

 

 

Problem z F3 na płytach z SB850 został naprawiony.

 

http://www.samsung.com/global/business/hdd/faqView.do?b2b_bbs_msg_id=308

Edytowane przez andrew777
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnio wgralem do a780ghx/128m bios 1.7, lecz wrocilem do starego 1.2 i zaczely sie dzezy, bo przed wgraniem tego najnowszego pamieci smigaly 800@1066 4-4-4-12 1t przy 2.1x v. teraz moge ustawic tylko 4-5-5-15 to po pierwsze, po drugie memki sa na takich ustawieniach niestabilne ;/ mial ktos podobna sytuacje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam już mętlik odnośnie wyboru płyty pod nową platformę. Prawdopodobnie będzie musiała dać sobie radę z PII @4 plus oczywiście maksymalne OC, oraz moim Samsungiem F3.

Na horyzoncie wypatrzyłem M3A770DE oraz 770 EXTREME3. Mówimy tu 50zł dopłaty, niby nie wiele ale jednak. Kręcą mnie 3 standardy sata i usb. Choć pewnie i tak długo jeszcze z tego nie skorzystam, to jednak jest. Obecnego Asusa na 775 mam już 3 rok, i wróżę podobnie nowej płycie, stąd głównie obawa co do AsRocka, ale skoro tak poleciacie... :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, myśle że tu powinienem napisać, bo mam problem ze świeżo złożonym kompem na M3A770DE. Nie myślałem, ze wymiękne, a że płyta dość ma zaawansowane opcje odnośnie pamięci itp. to postanowiłem napisać bo komp krþtko mþwiąc jest niestabilny...

 

Po primo jak zobaczyłem że coś nie fryka jak powinno uaktualniłem biosa do najnowszej wersji. Ale nic nie dało. Procek kupiony selekt (X4 zapewnione) ale rþwnież gdy wypatrzyłem niejasności w działaniu kompa to zacząłem walczyć o stabilność na X2. Po krÿtce: obniżałem MHz NB, procka, Ramu, jak i zwiększałem napięcie na tych podzespołach, bez efektu. Test "In-place large FFTs" nawet po sekundzie się zatrzymuje z errorem, a "Small FFTs" np. po dwþch - trzech minutach potrafi wyłaczyć kompa niczym bym guzik nacisnął lub lestwe wyłaczył. Ram chłodny, procek też, radiator na NB dość ciepły ale mniemam że to norma. Może są jakieś timingi ramu o ktþrych powinienem wiedzieć i są do ustawienia ręcznie a nie auto? Bo jakoś mam przeczucie że to coś RAM <-> Chipset. Częsci jak w sigu, Ram w jednej kości.

Pzdr :(

 

Edit:

W Memtest pod dosem Ram przeszedł jeden pełen test bez żadnych błędñw na ustawieniach fabrycznych tj. 1333MHz 9-9-9-24 1,53v. nie wiem o co kaman bo podejrzewałem właśnie Ram :blink:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A HyperPi działa głównie na Ram? Wyskoczył mi błąd po 3 minutach ale to w sumie nie rozwiązuje raczej problemu, Ram miałem na 1,65v. A taktowanie NB ma znaczenie? Domyślnie chodzi na x10 2000mhz, zwiększyłem też napięcie do 1,20v ale nic, proc na def. Macie jeszcze jakieś pomysły co można ustawić w biosie by ustabilizować?

 

Edit:

po zwiększeniu NB do x11 2200mhz i 1,235v błąd w HyperPi wyskoczył dopiero po 11 minutach. Czy powinienem dalej zwiększać? Dlaczego nie chce pracować na nominalnych ustawieniach?

 

Edit2

Dalsze zwiększanie jednak nic nie daje, błędy od razu :mur:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...