Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę bardzo, tak wygląda w biosie:

post-164893-0-13048900-1294675887_thumb.jpg

Już ustawiałem na sztywno +1, +2.

A tak przy w/w biosie wygląda CPU-Tweaker:

post-164893-0-48950500-1294675956_thumb.jpg

Napięcie 1,77v i obydwie kości włożone. Zaraz ide grać w Black Ops ;)

 

Edit:

Nawet nie pograłem a posiedziałem troche na nacie i reset. Powyższych ustawień druga kostka nie przyjmuje :mur:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timingi wyglądają ok. Możesz jeszcze spróbować ustawić pamięci na 1066 i podnieść HTT do 250 MHz. Może jest jakiś problem z dzielnikiem, ale raczej mała szansa.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zakupiłem płytę główną ASRock 770 Extreme3, lecz nie mogę znaleźć funkcji odblokowania rdzeni. Posiadam Phenoma x2 555 BE rev. c3 i jestem przekonany, że ukryte rdzenia są sprawne, gdyż sprawdzałem ten sam procesor na Asusie Crosshair IV i na niej miałem pełnowartościowego Phenoma x4 ;)

 

Proszę mi napisać, gdzie mogę znaleźć funkcję odpowiadającą za odblokowanie rdzeni?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie się wstrzelić Tu czy do tematu o Phenomach.Ale mam problem z odblokowaniem rdzeni. Przed wymianą zasilacza chodził na X3. Zmieniłem dziś PSU i nagle zonk. W biosie wykrywa jako X3 oraz X4. Odpalam system, znajduje nowy sprzęt (procesor ofkors). Patrzę w menadżer, no są i 3 i 4 procki w zależności jak już ustawię oczywiście. Ale ani cpu-z ani occt nie widzi ich, ciągle Core2 i tyle :blink:Co ja mogę z tym Panowie zrobić? :(Biosy przeleciałem właśnie wszystkie. I wciąż nic.Sprzęt: 770 Extreme3, Phenom II X2 955be, bequiet 400w.

 

Podziękowania dla Luk1999.... NumCores =2 miałem w bootowaniu ustawione. Stupid ze mnie ;]

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, też kiedyś tak miałem, ale w porę sie zorientowałem o co chodzi ;)

 

Btw, tak sobie czytałem poradnik Gi3rka o podkręcaniu, oczywiście na AM3 ;) I zasteresowało mnie szczególnie jedno zdanie:

NB (North Bridge) jest ważniejszą opcją - wysokie podkręcenie NB daje dość duże efekty przy Phenomach II, gdyż zwiększa wydajność cache L3. Radzę pilnować, by nie przekraczało 2200-2300MHz.

Ktoś potrafi wyjaśnić dlaczego? Bo nawet nie wyjaśnił tego... :unsure: Aktualnie mam 2400mhz i to na def = 1,175v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częstotliwość NB zależy od konkretnej sztuki... Mo śmiga na 2500 bez zaminy napięcia,,

 

PS jest nowy program od Asrocka :

 

Xfast USB :

ASRock > XFast USB

 

U mnie wzrost odczytu z dysku USB 2.5 cala wzrósł z 33 na 36MB/s .. zawsze coś... Producent mówi ze predkość przy 2.0 moze sięgnąć 400% ( dysk kingstona hypermax z 3.0 miał bez porgramu 156mb z aplikacja w trybie turbo 241mb/s )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Częstotliwość NB zależy od konkretnej sztuki... Mo śmiga na 2500 bez zaminy napięcia,,

 

Spoko, tylko przy OC procka się nie mówi Nie radzimy przekraczać x mhz. Dlatego mnie tamto "ograniczenie" zastanawiało. Czyli po prostu tyle ile sie da wycisnąć np. na stockowym napięciu tyle można mieć na codzień rozumiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że do pracy 24/7 przy 1,45 V (może nawet 1,5 V) nie powinno być jakiś negatywnych skutków. Inna sprawa, że powyżej 1,35 V możesz już niewiele zyskać przy oc na powietrzu.

Co do tamtego fragmentu, to wypadałoby się zapytać autora, a nie tu :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy, że do pracy 24/7 przy 1,45 V (może nawet 1,5 V) nie powinno być jakiś negatywnych skutków. Inna sprawa, że powyżej 1,35 V możesz już niewiele zyskać przy oc na powietrzu.

Co do tamtego fragmentu, to wypadałoby się zapytać autora, a nie tu :P.

 

Z tym OC to mi chodziło o NB ;) No nie wiadomo co autor miał na myśli ;) Z OC procka nie mam problemu. Powyżej 1,35v faktycznie się już dziwnie skaluje i powyżej tego nie jadę na codzień, pobór prądu wzrasta drastycznie a dla 200 czy 300mhz nie warto. No i sekcja mego Sroka niechłodzona... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z 770 extreme3.

 

Sytuacja wygląda następująco: zmieniłem gigabyte ma770-ud3 na asrocka 770 extreme3. Na gigabyte mój athlon x4 620 chodził na 3600mhz z napięciem 1.45v. Dodatkowo miałem obniżony mnożnik HTT i mnożnik pamięci. Reszta ustawień była standardowa.

 

Na asrocku po wprowadzeniu takich samych ustawień przywitał mnie czarny ekran. Udało mi się dojechać z OC do 3100. Po zmniejszeniu mnożnika do 10x komp nie wstał przy szynie ustawionej na 240. Czy mam rozumieć, że moja płyta nie kręci na szynie więcej niż 238? Czy przegapiłem jakieś ustawienia i mogę poprawić to nędzne OC?

 

Nie będę ukrywał, że liczę na uzyskanie 3600mhz tak jak na gigabyte - w tym celu potrzebuję szyny 277 :)

 

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj pamięci i jak wyżej - screen z CPU Tweakera

Poza tym Gigabuty zwykle zmieniają z automatu mnożniki CPU-NB i HT przy 225 i bodajże 240 lub 250, więc wypadałoby je ręcznie ustawić na ASRocku...

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xfast USB :

ASRock > XFast USB

 

U mnie wzrost odczytu z dysku USB 2.5 cala wzrósł z 33 na 36MB/s .. zawsze coś... Producent mówi ze predkość przy 2.0 moze sięgnąć 400% ( dysk kingstona hypermax z 3.0 miał bez porgramu 156mb z aplikacja w trybie turbo 241mb/s )

U mnie na wykresie HD Tune przełączałem sobie podczas benchmarkowania pendriva i z 15 do 16.5 ewidentnie wzrastało także programik fajny i dzięki bo u mnie kopiowanie z moich starych pendrivów to syzyfowa praca:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grafika nie wchodzi :/ - ale jest link :)

 

pamięci geil 1333 value, cl9

 

mnożniki (chyba ) pozmieniałem

 

Jakby co to mogę zapodać fotkami biosu

 

 

 

ImageShack� - Online Photo and Video Hosting

 

OK, spróbuj tak:
  • timingi na 8-8-8-24 1T
  • tRC = 32T
  • tWR = 10T
  • tWTR/tRRD/tRTP = 5
  • tRFC = 160 lub 300 ns
  • vRAM na 1,5 - 1,55 V
Nie pomoże - spróbuj ustawić ręcznie napięcie CPU-NB na 1,25 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle gorszy, co uwalony / zdegradowany. Ale jeśli na HTT 200 możesz puścić pamięci na 1333, to problem leży gdzie indziej. Raczej w ustawieniach pamięci albo w kompatybilności modułów z płytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha ciekawe - myślałem, że to wina kontrolera :)

 

pamięci spokojnie śmigają na 1500 więc trochę to dziwne. Dziś po pracy dam takie ustawienia jak pisałeś. Jeśli nie pójdzie to spróbuję zmniejszyć mnożnik procka i dać HTT na poziomie 240-250 i zobaczę co dalej.

 

Podejrzewam, że z jakichś dziwnych powodów płyta nie chce działać z "wysokim" HTT.

Edytowane przez lordbobas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS jest nowy program od Asrocka :

 

Xfast USB :

ASRock > XFast USB

 

U mnie wzrost odczytu z dysku USB 2.5 cala wzrósł z 33 na 36MB/s .. zawsze coś... Producent mówi ze predkość przy 2.0 moze sięgnąć 400% ( dysk kingstona hypermax z 3.0 miał bez porgramu 156mb z aplikacja w trybie turbo 241mb/s )

 

Wczoraj zainstalowałem, kumpel wpadł z penem PQI 16GB, różnic nie zaobserwowałem w transferze :blink: oczywiście lampka turbo się paliła. To po 1.

A po 2. potem po restarcie kompa zniknęły mi wszystkie "napędy" od czytnika kart i nic na usb nie działało prócz myszki i klawy. Peny, bluetooth - nic. Patrze w menadżer urządzeń a tu parę wykrzykników przy USB <_< Odinstalowałem stery USB, wszystko wróciło do normy, zainstalowałem na nowo - znowu kiszka! Z poziomu menadżera odinstalowałem, odświeżyłem, zainstalował sobie i narazie działa, mam nadzieje, że po restarcie kompa będzie ok. Ale to na bank sprawka tego XFast USB :mur: Już poleciał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam płytę 890gx extreme procka 2x 555 be(2 rdzenie odblokowane) ramy g skill eco zasilacz ocz 500W i hd 3870

problem jest w tym ze gdy podkręcę procka o 5-10% wywala mi bluescrrena podnoszenie napięcia nic nie daje... ktoś wie może o co kaman?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może by wiedział o co kaman jak byś więcej szczegółów podał. Żeby nic Cie nie hamowało to musisz obniżyć mnożniki HT Link, NB i taktowanie pamięci. Po udanym OC procka możesz wtedy pomyśleć o OC NB i Ramu podnosząc im napięcie. Masz BE to może spróbuj podkręcić go mnożnikiem. Wtedy jest łatwo i nie trzeba z innymi ustawieniami nic kombinować.

No chyba, ze kręcisz od samego początku mnożnikiem, no to widocznie któryś gratisowy rdzeń lub obydwa nie mogą więcej polecieć.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zainstalowałem, kumpel wpadł z penem PQI 16GB, różnic nie zaobserwowałem w transferze :blink: oczywiście lampka turbo się paliła. To po 1.

A po 2. potem po restarcie kompa zniknęły mi wszystkie "napędy" od czytnika kart i nic na usb nie działało prócz myszki i klawy. Peny, bluetooth - nic. Patrze w menadżer urządzeń a tu parę wykrzykników przy USB <_< Odinstalowałem stery USB, wszystko wróciło do normy, zainstalowałem na nowo - znowu kiszka! Z poziomu menadżera odinstalowałem, odświeżyłem, zainstalował sobie i narazie działa, mam nadzieje, że po restarcie kompa będzie ok. Ale to na bank sprawka tego XFast USB :mur: Już poleciał...

 

Powróciłem do tego, bo jednak problem nie ustał i nie mam pomysłu co z tym począć. nie moge sie nie raz nadziwić jaki Windows jest kaleczny :mur: Za każdym właczeniem kompa / restartem mam takie coś:

post-164893-0-62130900-1298063542_thumb.jpg

Jak pisałem wcześniej, tylko myszka i klawa na usb działają, reszta działa po prawoklik, odinstaluj, potem skanuj... i jak zainstaluje to dopiero jest ok.

 

Ma ktoś pomysła na tą sytuejszyn? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic już nie rozumiem z tej płyty :)

 

1. włożyłem 1x2gb kingstone 1333 do banku 2 - czarny ekran

2. włożyłem 1x2gb geil 1333 do banku 2 - OC aż do 3,5 :)

3. włożyłem 1x2gb geil 1333 do banku 1 - OC aż do 3,5 :)

4. włożyłem 2x2gb geil 1333 do banków 1 i 3 - OC aż do 3,5

5. włożyłem 2x2gb geil 1333 do banków 1 i2 - OC aż do 3,5 :)

6. włożyłem 1x2gb kingstone 1333 do banku 1 - czarny ekran

7. włożyłem 1x2gb kingstone 1333 do banku 3 - czarny ekran

8. włożyłem 1x2gb kingstone 1333 do banku 4 - czarny ekran

9. włożyłem 2x2gb geil 1333 do banków 1 i 2 i kingstone 1x2gb 1333 do banku 3 - OC aż do 3,4

10. włożyłem 2x2gb geil 1333 do banków 3 i 4 TAK MIAŁEM ORYGINALNIE -czarny ekran od 3,1

 

Chwilowo ram geil w bankach 1 i 2 i OC 3,4 - stabilnie. Przy 3,6 błędy w windowsie ale to tylko kwestia czasu i dalszych testów.

 

Wnioski: moja płyta gryzie się z geilami w 3 i 4 banku oraz z samym kingstonem. Jakiś kapryśny egzemplarz mi się trafił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lordbobas

 

Fakt, że płyta jest strasznie kapryśna jesli o RAM chodzi. Kupiłem ją 4 miesiące temu i cały czas walczyłem, żeby moje 2x2GB Adata Plus chodziły na swoich standardowych 1600Mhz. Stabilnie było do 1333 i to z timingami 9-9-9-27.

 

Pobaw się napięciem VGpu, które notabene odpowiada za napięcie mostka półcnocnego. Daj tam 1,3V. Potem CPU-NB do 1.250V (i nie więcej) i napięcie ramu 1,65V. Ja na tych ustawieniach zrobiłem 1666MHz 8-9-8-24 1T :) Mostek północny na 2500MHz.

Edytowane przez Arroyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie 770 Extreme3. Dlaczego gdy podłącze coś pod USB 3.0 (dla przykładu wbudowany w monitor HUB 2.0 i urządzenia z nim wpięte) za każdym uruchomieniem Windowsa wykrywa mi je na nowo? Nie ma parcia na to USB3 ale jednak byłoby miło gdyby działało poprawnie. A tu taki cyrk :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...