Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyne co przychodzi mi do głowy to instalacja nowych driverów (3.0.108.16) jeśli tego wcześniej nie zrobiłeś.

 

Pobaw się napięciem VGpu, które notabene odpowiada za napięcie mostka półcnocnego. Daj tam 1,3V. Potem CPU-NB do 1.250V (i nie więcej) i napięcie ramu 1,65V. Ja na tych ustawieniach zrobiłem 1666MHz 8-9-8-24 1T :) Mostek północny na 2500MHz.

Sprawdź, czy przy takich ustawieniach nie zrobią ci 7-9-7:

  • CAS Latency = 7T
  • tRCD = 9T
  • tRP = 7T
  • tRAS = 21T
  • tRTP = 6T
  • tRRD = 5T
  • tWTR = 6T
  • tRC = 40T
  • MA Timing = 1T
Jak nie pomoże, to jeszcze dodatkowo ADDR/CMD Delay na 20/64 lub 22/64.

 

Nic już nie rozumiem z tej płyty :)

(...)

Obsadzenie banków ma też znaczenie. Zapomniałem o tym napisać :). Spróbuj ustawić też Memory Controler Mode na Unganged i Channel Interleaving na Hash2.

 

U mnie pamięci siedzą w slotach 3 i 4 (napięcie 1,59 V). Boot na 316 (pamięci 4x) i 280 (5,33x) nie jest problemem. Trochę potestowałem stabilność i też jest OK.

 

Mój ASRock (jak używam Geili) ustawia bardzo wysokie subalphy, ale dopiero po przeskoczeniu pewnego HTT (chyba 250). Może w tym problem?

  • tWRRD = 10T
  • tWRWR = 4T
  • tRDRD = 3T
  • tWR-TO = 8T
  • tWR-WB = 9T
  • ADDR/CMD Delay = 0
  • ADDR/CMD Setup = 1/2
  • CS/ODT Delay = 0
  • CS/ODT Setup = 1/2

geil_value_luk1999.png

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luk1999 dzięki za odpowiedz.

 

Mój ASRock (jak używam Geili) ustawia bardzo wysokie subalphy, ale dopiero po przeskoczeniu pewnego HTT (chyba 250)

to może być to - do HTT 250 wszystko jest ok (oczywiście jeśli ram nie siedzi w 3 i 4 porcie ;) )

 

Jutro mam wolne w robocie to trochę posiedzę i zobaczę co da się zrobić.

 

 

Pobaw się napięciem VGpu, które notabene odpowiada za napięcie mostka półcnocnego. Daj tam 1,3V. Potem CPU-NB do 1.250V (i nie więcej) i napięcie ramu 1,65V. Ja na tych ustawieniach zrobiłem 1666MHz 8-9-8-24 1T :) Mostek północny na 2500MHz.

Poczytam o tym VGpu i zobaczę jaki będzie miało wpływ na OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobawię się sterami i tym przyśpieszaczem do USB. Może da jakiś skutek wszystko to.

 

Druga rzecz, zaciekawił mnie ten screen i soft. Nie znałem tego tweakera. Czy zmiana Vcore i timingów odnosi natychmiastowy skutek w locie, czy potrzebny reboot? Bo Cpu-Z widzi zmianę Vc ale nie wiem czy proc rzeczywiście dostaje mniej papu czy tylko taki "bug".

 

Jak wyglądają te timingi. Zmniejszyłem z 9-9-9

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

By się przydał Command Rate 1T, ale to można ustawić w biosie na stałe ;) O ile się nie myle, to ten program zmienia w locie wartości po naciśnięciu Apply. Łatwo to można sprawdzić, jak z czymś nie będzie ok to nastąpi natychmiastowy zwis systemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Command Rate 1T it is :)

1.4V bezpieczne dla Goodramców?

 

Jeszcze takie tam pytanko. Fakt że to trochę pod temat o Phenomach podłazi ale co powinno dać wyższą wydajność:

 

BCLK 260, mnożnik x13,5 = 3500Mhz, HT 2080MHz

 

Czy podwyższyć HT Link mnożnikiem ale zmniejszając BCLK ? Różne już rzeczy słyszałem i siępogubiłem. Niby BCLK dobre wysokie. Z drugeij strony wyższe HT daje lepsze wykorzystanie L3. Ale przy tych taktach jak podniosę mnożnik dla HT to zwis ;) Więc jestem blisko max.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HT Link przecież nie wpływa na wydajność. Pewnie chodziło Ci o mnożnik NB (mostka), to jego taktowanie zwiększa wydajność L3 ;) Ja mam procek podkręcony tylko mnożnikiem, i NB na 2,4ghz też mnożnikiem, a szynę mam na 200, po prostu korzystam z faktu, że mam procka BE :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1,4 V to mniej niż stock, więc... Najlepiej daj porządne fotki RAM-u. Sądząc po osiągach, to może trafiły ci się Microny/Specteki. Na nie można spokojnie do 1,8 V dać.

Co do HT i CPU-NB, to ważniejsze jest to drugie. Spróbuj podnieść jego mnożnik o 1 w górę, no i ustaw napięcie CPU-NB na 1,25 V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam duzy problem: pierwszy moj komp do biura na platformie AMD, zestaw dokladnie taki jak z polecanych na Luty:

 

Procesor : AMD Athlon II X2 255 - 210 zł

Płyta Główna : ASRock 880GMH/USB3 - 269 zł

RAM : GoodRam 2GB 1333MHZ - 69 zł

Zasilacz: Fortron FSP460-60GHN - 169 zł

HDD : Samsung 500GB 16MB Cache F3 - 139 zł

Napęd : Samsung SH-223C SATA - 90 zł

+ oryginalny Win7 Home Premium 64bit z tego sklepu.

 

Bios v1.50. Kompa w ogole nie OCuje nawet w najmniejszym stopniu bo nie jest mi to potrzebne.

 

Ramu kupilem w dwoch kosciach, 2x 2GB. Juz 10 raz instalowalem Winde, ustawialem pamieci na auto, zmienialem jej sloty, zmienialem ustawienia na sztywno - lecialy 1.5v na 1333 oraz 1066 i nic. Lecialy na 1.55v i tez nic nie pomoglo. Ciagle zwiechy, Memtest sypie bledami. Jak wyciagne kosci, zostawie jedna i przetestuje to 40min test Memtesta przechodzi ladnie. Druga kosc rowniez zeskanowana jako jedyna w slocie tez przechodzi. Pozniej mam wlozone dwie, rowniez przechodzi test. Na drugi dzien jak wlacze kompa, od samego rana sypia bledami az milo. Jedna pamiec w esc mi wymienili. Mowili tez, ze "trzeba je ustawic, one nie lataja na automacie" (whatever).

Pierwotnie otrzymalem dwie kosci, seria RD - na turkusowym laminacie, dwustronne, na kosciach loga Goodram. Po reklamacji jednej odeslali mi na zielonym laminacie, jednostronna. Czy jest szansa, ze one sie gryza miedzy soba ? Narazie komp chodzi na jednym module, tym nowym z zielonym laminatem.

Do tej pory skladalem zawsze platforme na Intelu, pierwszy raz z AMD i na dzien dobry krzaki. Potrzebuje ten komputer do uzytku na wczoraj... HELP

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz problem z RAM-em, to daj screen z CPU Tweakera. Czy mam o niego prosić w każdym poście?

Tak na początek:

  • CAS Latency = 9T
  • tRCD = 9T
  • tRP = 9T
  • tRAS = 27T
  • tRTP = 5T
  • tRRD = 5T
  • tWTR = 5T
  • tWR = 10T
  • tRC = 35T
  • MA Timing = 1T
Do tego RAM na 1333 MHz, 1,6 V, NB Voltage na 1,25 V. RAM jest jedno- czy dwustronny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz problem z RAM-em, to daj screen z CPU Tweakera. Czy mam o niego prosić w każdym poście?

Tak na początek:

  • CAS Latency = 9T
  • tRCD = 9T
  • tRP = 9T
  • tRAS = 27T
  • tRTP = 5T
  • tRRD = 5T
  • tWTR = 5T
  • tWR = 10T
  • tRC = 35T
  • MA Timing = 1T
Do tego RAM na 1333 MHz, 1,6 V, NB Voltage na 1,25 V. RAM jest jedno- czy dwustronny?

 

Zaktualizowalem swojego posta, jedena kosc jest dwustronna, druga jednostronna. Screena nie dawalem bo mam wszystko na default/auto. Za 30 min bede przy sprzecie to porobie zdjecia i przetestuje ustawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro obie są różne, to ustaw jeszcze Memory Controler Mode na Unganged. Jak nie pomoże, to włóż pamięci do 1 i 3 slotu. Nie będzie wtedy duala, ale może to rozwiąże problem.

 

Problem w tym, ze jak wyciagnalem jedna kosc to wszystko dzialalo. Potem wsadzilem druga i tez dziaslalo caly dzien. Rano przychodze do biura, odpalam i blue screen mimo, ze wczesniej 8h pracowal. I tak przez 5 dni w tygodniu. Wyciagnalem kosci, wlozylem, dzialal. Na drugi dzien juz zwiecha za zwiecha. Ustawilem wg Twoich zalecen, zobaczymy jak jutro rano sie zachowa bo wg schematu to bedzie teraz stabilny jak skala az do nastepnego dnia. Polecialem teraz memtestem jak wsadzilem dwie kosci i bez bledow, rano spal juz bledami.

 

Ponizej screeny z ustawien + memki. Zielone laminaty to te, ktore otrzymalem z wymiany serwisowej:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez CLAU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem:

Mam A780GXH i nie działają na niej SoundBlastery, sprawdzałem 2: Audigy II i 24bit, nic nie zostało wykryte tak jakby nie były wpięte.

Oczywiście problem występuje na wszystkich portach PCI, na wszystkich systemach operacyjnych. Inne karty PCI działają.

Gdzie szukać problemu? Czy po zmianie płyty głównej na innego ASRocka np. 880G Extreme problem zniknie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro obie są różne, to ustaw jeszcze Memory Controler Mode na Unganged. Jak nie pomoże, to włóż pamięci do 1 i 3 slotu. Nie będzie wtedy duala, ale może to rozwiąże problem.

 

Tak jak przewidywalem, komputer dzisiaj rano padl ponownie - bluescreeny. Wyciagnalem jedna kosc a zostawilem ta, ktora przyslal sklep - zobaczymy jak jutro komp sie zachowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa

 

ustawienie takich parametrów:

 

Mój ASRock (jak używam Geili) ustawia bardzo wysokie subalphy, ale dopiero po przeskoczeniu pewnego HTT (chyba 250). Może w tym problem?

  • tWRRD = 10T
  • tWRWR = 4T
  • tRDRD = 3T
  • tWR-TO = 8T
  • tWR-WB = 9T
  • ADDR/CMD Delay = 0
  • ADDR/CMD Setup = 1/2
  • CS/ODT Delay = 0
  • CS/ODT Setup = 1/2

pomogło na tyle, że proc wszedł do windowsa przy 3,6 i zwiecha. Przy 3,55 wszystko ładnie śmiga aż do odpalenia orthosa, superpi albo OCCT - w zależności od humoru płyty i ramu całość chodzi 5-50 minut i restart.

 

Chwilowo mam urwanie głowy, więc proc chodzi na 3,4 z rozsądnymi wartościami opóźnień ramu przetestowanym i wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam taka mobo i proc jak w temacie. Przy starcie po wduszeniu X czyli UCC komputer nie startuje byc moze ktorys dodatkowy rdzen jest walniety o ile jeden chociaz bedzie chodzil, wiec moje pytanie jak manualnie odblokowac 1 rdzen ? da sie w tej mobo ?

i czy odblok jest niebezpieczny ? w sensie czy moze cos sie zepsuc nie chodzi mi o przegrzanei czy cos.

 

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, po odpaleniu ACC na enabled oraz CPU ACTIVE CORE

na auto :

mam core 0 i core 1 w tym core 0 always enabled bez mozliwosci zmiany core 1 moge dac enabled albo disabled

 

na all cores:

mam do wyboru 4 rdzenei w tym ze nie ma enabled/disabled tylko jakies % od -12% do +12% co kilka %.

 

i jeszcze enabled ale tak samo jak w 1

Edytowane przez promen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Core0 ENABLED

Core1 ENABLED

Core2 ENABLED

Core3 DISABLED

 

pc nie startuje w ogole dochodzi do miejsca gdzie powinien zaczac ladowac sie system i reset

 

Core0 ENABLED

Core1 ENABLED

Core2 DISABLED

Core3 ENABLED

 

dochodzi to wyboru trybow windowsa ( ze zle zostal zamkniety blabla i po wyborze uruchom normalnie reset )

 

czyli z obu dodatkowych lipa ? ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbij napiecie dla CPU

 

wylacz l3 bo moze polaczenie z ktoryms rdzeniem jest walniete

 

 

 

panowie pytanie :

 

skoro asus twierdzi ze buldozerki wejda na jakies tam plyty AM3 , ASrock twierdzi ze nie to teraz pytanie

 

jaka plyte kupic zeby :

 

1) mozna bylo zaladowac 16 gig ramu

2) dawala mozliwosc odblokowania phenoma 555 @ x4

3) dawala mozliwosc wrzucenia buldozera

 

 

teraz mam ASrocka AM2+ 770+de i wsio smiga ale trafila sie okazja z kupieniem ramu i musze sie przesiasc na ddr3 i szukam opcji zeby jak najmniej stracic i miec mozliwosc przesiadki na buldozerka

 

czy moze kupic najtansza sensowna plyte na AM3 ( pewnie 870 Extreme3 albo 880GXH/USB3 )

 

 

co o tym sadzicie ??

 

a co do OC to raczej go nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cache L3 nie da się wyłączyć.

Napięcie CPU-NB możesz dać do testów na 1,3 - 1,35 V.

 

skoro asus twierdzi ze buldozerki wejda na jakies tam plyty AM3 , ASrock twierdzi ze nie to teraz pytanie

 

jaka plyte kupic zeby :

 

1) mozna bylo zaladowac 16 gig ramu

2) dawala mozliwosc odblokowania phenoma 555 @ x4

3) dawala mozliwosc wrzucenia buldozera

 

 

teraz mam ASrocka AM2+ 770+de i wsio smiga ale trafila sie okazja z kupieniem ramu i musze sie przesiasc na ddr3 i szukam opcji zeby jak najmniej stracic i miec mozliwosc przesiadki na buldozerka

 

czy moze kupic najtansza sensowna plyte na AM3 ( pewnie 870 Extreme3 albo 880GXH/USB3 )

IMO poczekaj z miesiąc, powinny pojawić się 880G Pro3 i 870 Extreme3 R2.0 z socket AM3+.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...