Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dostałem 890GM Pro3 R2.0 i się zastanawiam czy ta płyta ma sideport oraz czy istnieje w niej możliwość zwiększenia napięcia dla wbudowanego IGP bo jakoś tych opcji nie mogę znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nic się nie zmieniło to 3. fotka

 

No niestety się zmieniło bo bois jest teraz UEFI i za groma nie mogę znaleźć tam tego napięcia a porównując na stronie producenta te wersje okazuje się że w nowej niema nic o sideporcie, ta nowa rewizja to jakaś kpina !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma pomysł dlaczego jest tak, a nie inaczej...

Płyta asrock m3a785gxh, karta graficzna hd5830, dlaczego karta działa tylko w górnym slocie (x16),a w środkowym slocie (x8) nie odpala. Podpowiem, że inna karta (hd5850) normalnie działa w obydwu, CF też działa jak hd5830 jest w górnym slocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie pamięci ram... jak podnieść jej częstotliwość na plycie 880g extreme 3??

 

mam pamięć 2MHz goodram bez radiatorów single chciałbym osiągnąć 1600 jeśli jest to możliwe:) proszę o rady??? proca wykreciałem na 3.840 :) teraz kolej na ram ale na tym sie nie znam:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba coś ci się pomyliło z oznaczeniem pamięci. Zrób porządne foto pamięci albo spisz oznaczenia z kości (chodzi o kości, z których zbudowany jest moduł, nie o oznaczenie modułu).

Poza tym polecam poczytać - jest tam też napisane nt. pamięci:

Podkręcanie Phenomów, Athlonów II i Athlonów na rdzeniu Kuma - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ups:) sorki ok juz daje foto... tak wiem czytalem ale nadal mam z tym problem:(

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

edit: a czy te kosci beda sie dobrze krecic na mojej plycie i czy wogole beda dziala??? chodzi mi o

 

Patriot Viper Sector 5 PC3-16000 (2000MHz)

Edytowane przez lanryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Goodramy są pewnie jednostronne? Jeśli dobrze kojarzę, to te same kostki siedzą w najtańszych OCZ Gold. Jest to raczej słabizna, raczej więcej niż 1400 - 1450 MHz 9-9-9 nie zrobią. Zresztą masz pamięci w domu, więc możesz sobie sprawdzić.

 

Do tej płyty szkoda kasy na cokolwiek powyżej 1800 - 1866 MHz. I tak więcej będzie ciężko zrobić, nawet z Thubanem.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok to powiedz mi jakie by tu wybrac lepsze kostki?

 

edit:

 

a czy np 4G znacznie przyspieszy mojego PC'ta??? zastanawiam sie nad kupnem 4G a te po prostu sprzedac lub zostawic na wszelki wypadek:)

Edytowane przez lanryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wczoraj otrzymałem swojego kompa (dokładnie podzespoły) Złożyłem go, nie obeszło się bez problemów, miałem problem z zamontowaniem coolera jednak i z tym sobie poradziłem. Wydawało mi się, że wszystko jest w porządku, niestety do czasu. Na płycie wyświetlił mi się numerek 54 (sprawdziłem w książce i jest to jakiś problem związany z pamięcią, 'Unspecified memory initialization error') Wypiąłem więc pamięć i zamieniłem na tą ze starego kompa - to samo. Po chwili komputer zaczął działać, żeby za chwile wywalić mi niebieski ekran. Cały czas chodzi bardzo niestabilnie, raz pomaga reset innym nie. Link do tematu z zakupem: Zestaw dla studenta arch. - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

Moja specyfikacja: Phenom X6 1090, ASRock 880G Pro3, 4GB 1333Mhz Goodram, Asus Radeon 5770 1Gb Samsung 1TB 7200, Xilence Redwing 500W.

 

Wiem, że zasilacz jest taki sobie i zastanawiam się czy ta niestabilność nie jest spowodowana brakiem mocy? Gdy włączyłem Rhino i puściłem render jeszcze wczoraj wszystko chodziło, dziś system się wywalił, nie wiem co zrobić.

 

#edit

Temperatury są w porządku, nic się nie nagrzewa. Podczas renderowania miałem 49/50C.

 

#edit 2

Odmontowałem Radeona, wpiąłem się pod zintegrowaną (HD 4250) i ten sam problem, wywala system podczas próby renderowania.

Edytowane przez maciejmaciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I po co był ten temat skoro i tak kupiłeś zasilacz po swojemu zamiast brać XFX'a?

 

Pamięci to 4GB w jednej kości czy dwie po 2GB?

 

Jeśli dwie to zamień miejscami i zmień sloty. Jeśli jedna kość to tylko kombinuj ze slotami RAM tj wyłączaj PC i sprawdź pierwszy, drugi, trzeci i czwarty. Jeśli w każdym to samo to zrób clearCMOS, sprawdź, a potem wejdź w BIOS i sprawdź ustawienia pamięci (mogą mieć za mało V)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz wziąłem tylko i wyłącznie dlatego, że na sklepie nie było XFX'a, gdyby nie to wziąłbym właśnie ten.

Pamięć w jednej kości.

Co do pamięci to na płycie jest naklejka i instrukcja gdzie montować pierwszą kość.

 

#edit

Zmieniłem slot 1 na slot 2 i póki co wszystko gra, render idzie, temperatura 48/49C.

 

#edit 2

http://imageshack.us/photo/my-images/148/96055020.jpg/

Edytowane przez maciejmaciej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio w ręce wpadł mi zestaw na AM2 (Athlon II X2 245, Asrock A770DE+, 2GB DDR2 800). Jako, że już jakiś czas nie miałem styczności z OC (ostatnie boje pamiętają czasy s478 i s939) to zastanawiam się, czy na coś stać tę platformę.

 

Póki co zapoznałem się pobieżnie z podkręcaniem AM2/AM3 i udało mi się ustalić stabilne HTT na poziomie 375 (CPU-NB 1.3V). Co będzie dalej, zobaczymy.

 

EDIT:

Po dalszej zabawie osiągnąłem stabilne HTT 382 (OCCT ponad godzinę). Natomiast sam ekran POST zdołał uruchomić się z taktowaniem 393. Myślę, że wynik nawet nawet ;]

Edytowane przez Tagasu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkaliście się już z błędem atikmdag.sys gdy integra nie jest ustawiona jako podstawowa?

Mi wywala bluescreena za każdym razem podczas wchodzenia do systemu Windows. Teraz obszedłem to ustawiając integrę jako podstawową, a dopiero w Windows monitor podpięty do GeForce'a jest ustawiony jako główny. Drugi monitor, podpięty do integry przeważnie jest w ogóle wyłączony, ale przez to nie widzę komunikatów BIOS.

Chodzi o płytę Asrock M3A785GXH/128M oraz kartę GeForce 9600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy spotkaliście się już z błędem atikmdag.sys gdy integra nie jest ustawiona jako podstawowa?

Mi wywala bluescreena za każdym razem podczas wchodzenia do systemu Windows. Teraz obszedłem to ustawiając integrę jako podstawową, a dopiero w Windows monitor podpięty do GeForce'a jest ustawiony jako główny. Drugi monitor, podpięty do integry przeważnie jest w ogóle wyłączony, ale przez to nie widzę komunikatów BIOS.

Chodzi o płytę Asrock M3A785GXH/128M oraz kartę GeForce 9600GT.

 

Zaskoczylem sie ze to w ogole zadzialalo. Dlaczego calkowicie nie wylaczysz integry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zaczęła mnie zastanawiać jedna rzecz. Procka mam puszczonego na 3600mhz przy standardowym napięciu 1,30v. Cpu-z pokazuje ~1,35v natomiast zauważyłem że w biosie widnieje ~1,275v. Czyżby Cpu-z kłamał? W HWmonitor też tak jest. Dodam, że programy przy innych napięciach, np. +12v też pokazują bzdury bo np. 12,8v podczas gdy w biosie to ok 11,95v więc na to nie patrze.

 

Czy zatem jest szansa, że procek wcale nie dostaje 1,35 a ~1,28v? Bo ja bardziej bym wierzył temu co bios pokazuje. Niestety miernika nie mam by to sprawdzić "własnymi rękami", a na google w sumie nic o tym nie znalazłem. Ma ktoś może tą płytkę (M3A770DE) i miernik pod ręką? ;) Gdyby sie okazało że zaniża a nie zawyża to by dawało zupełnie inne światło na OC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie łatwiej jest wyłączyć ją w BIOSie i drugi monitor (o ile go potrzebujesz?) podłączyć do GF? Chyba, że to starszy model z D-Sub, ale pewnie można użyć przejściówki..

 

 

Zaskoczylem sie ze to w ogole zadzialalo. Dlaczego calkowicie nie wylaczysz integry?

 

że w BIOSie wyłączyć? hmm... nie widze takiej opcji... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wyłącza się sama, miałem obie działające jednocześnie. Teraz po "wyłączeniu" w menadżerze urządzeń w Windows, mogłem dopiero przestawić w BIOSie, żeby PCI-e było primary i na razie działa dobrze, tak jak chciałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie tem mały radiator na dole płyty głównej nad włacznikiem i restem to mostek południowy tak??? chodzi mi o asrock 880g extreme3 i jaki inny coller zamontować zamiast orginalnego??? czy teperatura tego mostku jest wyswietlana w everescie jako tem płyty głównej???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...