Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

A jednak problem powrócił i to ze zdwojoną siłą... komputer zawiesza się, nie ważne czy z włączonym CnQ czy bez. Sprawdzałem na obu zestawach pamięci ram (zestaw zamieniałem co dzień), A jedyne co daje mi wskazówkę to tylko to, że nawet przy włączonej grze, gdy się komputer zawiesi, dźwięk się nie zapętla, wręcz przeciwnie, nie ma w ogóle dźwięku.

 

Więc krótko i na temat, komputer i tak się zawiesza, ale każdy freez objawia się brakiem jakiegokolwiek dźwięku, jest na to jakaś rada? wadliwa karta graficzna, płyta główna? Bo dodam, że komputer nie zawsze wstaje za pierwszym włączeniem, a jedyne co widzę przez mesh to palące się trzy diody na karcie (karta w sigu) i nawet wielokrotne wciśnięcie resetu komp nie wstaje, dopiero po wyłączeniu zasilacza i ponownym odpaleniu komp wstaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem na fortronie bs 2 400W i nox urano 600w zanim je sprzedałem, działo się dokładnie to samo.

 

Kamień milowy polega na tym, iż przyczynę mogę postawić przy jednym z dwóch podzespołów, mianowicie płyty głównej i karty graficznej. W przypadku płyty głównej mógłbym obstawić uszkodzenie natywnego slotu PCI-E x16 (chociaż wygląd styków przed jak i po wpięciu jest prawidłowy i nic by nie wskazywałoby na jego uszkodzenie bądź wygięcie któregokolwiek z pinów), a narazie karta działa poprawnie na drugim slocie z mechanicznie obciętym pci-e x4 i nie wykazuje żadnych zawieszeń ani błędów sprzętowych bądź bsodów.

 

Jutro dostanę na sprawdzenie GF8800GT, to będę bardziej obeznany czy to może być karta lub jednak płyta.

 

Edit:

Na drugim porcie pci-e też niestety się wiesza, rzadziej ale wiesza.

Edytowane przez sickbit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Potrzebuję podpowiedzi w kwestii ustawienia trybu SATA. Dostałem ostatnio stację dokującą do dysków SATA/PATA z podłączeniem USB/e-SATA. Każde włożenie dysku musi być poprzedzone wyłączeniem komputera i dopiero po ponownym uruchomieniu wykrywa dysk w BIOSie/systemie. Jednak fajnie byłoby gdyby działało to jak USB - bez konieczności wyłączania komputera.

 

Jeśli dobrze zrozumiałem Manuala do płyty głównej, to musiałbym ustawić tryb SATA na AHCI, jednak przy takim ustawieniu bootowanie Windowsa kończy się bluescreenem.

Jak to poprawnie ustawić? Jakieś zworki może trzeba założyć na dyski (mam obecnie 2 x 640 GB i 250 GB)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o porty USB na m3a770de. Z tyłu na panelu są dwa porty oZnaczone e-sata/usb i jak wkładam tam urządzenia USB to nie działają. Czy trzeba coś w boksie zmienić żeby działały te porty ?? Czy są po prostu uwalone?? Jest tak od początku kiedy kupiłem płytę tylko ze teraz potrzebuje je bo inne są już zajęte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i panowie po 5 latach ( listopad 2009 zakup ) moja 785GXH zaczyna  chorować na choróbsko zwane PBFREE...

Pierwsze objawy to był black screen powiązany z wentylem CPU na full pomagał reset a po 2 miesiącach zaczyna się zawieszać po nagrzaniu..

 

Teraz albo zrobię pełen reball ( co średnio mi się uśmiecha to robić --dostęp do maszyny mam ale brak czasu ) tylko nie wiem czy to SB czy NB się odkleiło lub co gorsza poszło połączenie miedzy chipem a płytką pośrednia = konieczna wymiana chipa = nieopłacalne..

 

A jak nie to szukać kolejnej mobo z 785G z sideportem lub kupić APU co też miałem w planach..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej analizie  objawów wygląda to nie na PBFREE ( ale nie można wykluczyć ) ale coś z zasilaniem NB bo podniesienie o 0.1V i już stabilnie ... i mu 1.1V już nie wystarcza do normalnej pracy..

 

Opcje 2 : sekcja zasilania pływa  ( narazie nie robiłem testów oscyloskopem )

Degradacja rdzenia ...  a nowy chip to cena 134zł :D wiec wymiana to wogóle bezsens ( płyta max 90zł warta )

 

Edit : mamy lipiec : płyta zdechła na amen ..

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...