Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Asrock dorzucił info o zgodnosci A770CF z prockami am3 :D, jesli amd nie odwali jakiegos numeru, to mamy znakomite mobo z możliwościa rozbudowy w przyszłosci, do tego w śmiesznej cenie 130zł - czego chciec więcej ;)

gdzie ty masz A770CrossFire za 130zł ? chyba używkę z wyprzedaży ;]

 

u mnie cena podskoczyła z 186zł na 204zł ... heh ten dolar .. znowu 2,48 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asrock dorzucił info o zgodnosci A770CF z prockami am3 :D, jesli amd nie odwali jakiegos numeru, to mamy znakomite mobo z możliwościa rozbudowy w przyszłosci, do tego w śmiesznej cenie 130zł - czego chciec więcej ;)

Hehe, trochę taki "pic na wodę" - do obsługi proców AM3 wystarczyć (w teorii) powinna każda płyta, która ma niezależne zasilanie kontrolera pamięci.

 

 

Asrock dorzucił info o zgodnosci A770CF z prockami am3 :D, jesli amd nie odwali jakiegos numeru, to mamy znakomite mobo z możliwościa rozbudowy w przyszłosci, do tego w śmiesznej cenie 130zł - czego chciec więcej ;)

gdzie ty masz A770CrossFire za 130zł ? chyba używkę z wyprzedaży ;]

 

Ceneo zaindeksowało "trochę" sklepów z ceną na poziomie 130zł... ale i tak za tyle nie kupisz :). Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceneo zaindeksowało "trochę" sklepów z ceną na poziomie 130zł... ale i tak za tyle nie kupisz .

hehe, juz kupiłem za 140zł z wysyłką :D paczka juz jedzie, niby są dostępne w każdym z tych 6 sklepów. Edytowane przez zajchow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To daj znać, jak dojdzie. Jakiś miesiąc temu był podobny motyw z ASRockami na P43 - model, który normalnie kosztuje ~250zł był po 130-140zł. Kupiłem w Znaku, pół godziny później telefon, że w hurtowni ich już nie ma (i o ile w ogóle były w takiej cenie - tekst kolesia ze sklepu - ale postara się jeszcze dokładnie dowiedzieć).

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.thinkcomputers.org/index.php?x=reviews&id=850

nowa recka 790GX ;] - tylko koleś sie nijak nie zna na OC phenomów xD "Bo nie było instrukcji" xD xD

 

co do tej kompatybilności ... niby ma

Dołączona grafika

 

tylko dlaczego wszędzie piszą że trza mieć SB750 ...

Edytowane przez Chemik16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@luk1999 przestawiałes cos dodatkowego w biosie ze masz takie HTT?, we wszystkich reckach też widziałem podobne wyniki, tymczasem podkrecenie opterona ze standardowych 1800Mhz chociażby na 1900 powoduje cold booty i resety, podniesienie htt o smieszne 10 = resety, czyżby mi sie aż taka padaka trafiła, czy zasilacz nie wyrabia?, bo juz wczesniej były problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedz, co w ogóle zmieniłeś oprócz HTT?

Z tego co pamiętam, to 350 albo 360 śmigało praktycznie bez zmieniania nic oprócz mnożnika HTT, proca i dzielnika pamięci (czyli standard).

 

EDYCJA:

Acha, na górze menu jest opcja, za pomocą której odblokowujesz podkręcenie szyną HTT - należy ustawić w niej ostatnią dostępną opcję.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem tylko spread spectrum, i zmniejszyłem mnożnik szyny HT na x3 (600), tryb O/C mam ustawiony na Asynchroniczny, bo w pozostałych jest zablokowane reczne O/C lub szyna PCI-E podkręca sie razem ze wzrostem HTT. Proc na dfi podkręcałem do codziennego użytku na 2800, a tutaj nawet 1900 jest całkowicie niestabilne :lol2: , napięcia NB/SB masz w trybie auto?, ehhh... mam tylko nadzieje ze to nie kolejna płyta (po serii znakomitych Msi) z całkowicie zerowym O/C :mur:

Edytowane przez zajchow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłem tylko spread spectrum, i zmniejszyłem mnożnik szyny HT na x3 (600), tryb O/C mam ustawiony na Asynchroniczny, bo w pozostałych jest zablokowane reczne O/C lub szyna PCI-E podkręca sie razem ze wzrostem HTT. Proc na dfi podkręcałem do codziennego użytku na 2800, a tutaj nawet 1900 jest całkowicie niestabilne :lol2: , napięcia NB/SB masz w trybie auto?, ehhh... mam tylko nadzieje ze to nie kolejna płyta (po serii znakomitych Msi) z całkowicie zerowym O/C :mur:

Spróbuj najpierw przy włączonym Flexibility Option poszukać maksymalnego HTT przy zluzowanym na maksa dzielniku pamięci. Poza tym przed Command Rate masz takie 4 timingi - spróbuj je dać na 7-2-2-4.

Napięcie SB na Athlonie miałem na Auto.

 

Pytanie z innej bajki...

Czy np. hd4850 będzie dobrze współgrał z takim hd3300 na tym Asrocku? Czy raczej integra przyblokuje?

Teoretycznie powinien działać. Czysto teoretycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj najpierw przy włączonym Flexibility Option poszukać maksymalnego HTT przy zluzowanym na maksa dzielniku pamięci. Poza tym przed Command Rate masz takie 4 timingi - spróbuj je dać na 7-2-2-4.

Napięcie SB na Athlonie miałem na Auto.

Chociaż to nieco dziwne, po włączeniu Flexibility Option, płyta bez problemu wstaje z htt 310, ale to napewno nie koniec :), niestety uaktywniając tą opcję nie działa regulacja dzielnika pamięci (automatycznie ustawia się na najmniejszy dla danego mnożnika procesora) :( przez co pamięci działają jako ddr2-620, większego Htt nie moge sprawdzić bo nie działa obniżanie mnożnika (wygląda na to ze opterony mają go całkowicie zablokowanego), a powyżej 310 procesor juz nie pociągnął nawet na Dfi. W każdym razie dzięki wielkie za rady, w końcu znowu mam procek wykręcony na 2800mhz, tylko troszke szkoda, że pamięci się marnują na 620 Edytowane przez zajchow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to wreszcie mam te płyte A770.

Co do samego biosu to nie mam zastrzezen. ( brak tylko opcji wyłaczenia LOGO oraz regulacji napiecia NB ale ja juz cos wymysle :D )

 

REV. 1.04

Jestem elektronikiem i zauwarzam pewne ciecia w kosztach płyty czyli brak lub wstawianie mniejszych kondesatorów.

 

Sekcja zasilania SB :

Dołączona grafika

 

Widok z boku :

Dołączona grafika

 

Tam powienien siedziec kondesator ( nawet 2 ) 820uF a nie 270uF ..

 

Kondensatory od strony lini zasilania dla przetwornicy Ramów :

Dołączona grafika

 

Tez powinny byc 2 wieksze...

 

Sekcja procesora :

Dołączona grafika

 

Brak 1 na lini 12V oraz 4 na lini po przetwornicy...

 

Dołączona grafika

 

Ogolnie musze jeszcze podłaczyc oscyloskop i pobadac dropy napiecia przy obciazeniu.

 

NB ma około 50-55C.

SB zimny.

 

Ogólnie całosci dopełnia windsor F3 ale wentyl BOX i tu narazie 3GHZ i nic wiecej ale od czego mam FC ?? ( ciekawe co z CB )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...