Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam tak samo na tym co w sigu...

 

Na XP jestem w stanie zrobić ok. 3,4ghz, a na Viście(64) na 3,1 nie wejdę do windy.

 

Rozumiem że system 64 bitowy? Bo jest taka teoria że na 64 OC jest znacznie gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem to w temacie o Athlonach (jakieś 30 stron wcześniej).

 

Ostatnio testowałem x3 710 i Gigabyte, i na Viście OC było identyczne jak na XP.

Także nie wiem od czego to zależy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od egzemplarza proca. Na niektórych nie ma różnicy, a na innych nawet 200 MHz...

 

panowie jak ustawic nb link ( 8 lub 16 bit ) non oc ?

NB i HT Link powinen być domyślnie na 16 bit. Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie czy Vista x64 czy XP nie ma zadnej roznicy w OC.

Bsody w Viscie mialem ale bylo to spowodowane złymi sterami od modemu DSL uslugi nesotrada/net24

Edytowane przez memel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a u mnie 3.5 stabilnie na 1.43vcore i NB 1.2125v, ale ja juz chce 3.7 to na 1.53v nadal sypie bsodami podczas gry w CSS, chociaz po 2.5h prime nic nie sypnal. Moze ustawie spowrotem timing ramow na luzno bo teraz mam 5-5-5-15 @ 1.85v. Dziwi mnie taki duzy skok napiecia a to tylko 200mhz ;/

 

Pomoze cos moze update biosa bo jade na standardowym co mi dali (plyta i proc z siga)?? Czy moze dac wiecej na NB ( mialem 1.2250 i tez sie sypnal, dac wiecej? )

Jaki teraz jest najlepszy bios do mojej plyty? ktos testowal? bo z doswiadczenia wiem ze najnowsze nie znaczy najlepsze ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę obecnie 3.3Ghz na napięciu 1.385v i jest stabilnie. Próbowałem też na 3.4Ghz i napięciu 1,400v i choć Prime95 nie wykazuje błędów to w grach łapnie czasem na wind 7 blue screeny.

 

Mam jednak spory problem. Nie mogę kręcić proca powyżej 3,0 Ghz na żadnym innym dzielniku poza 200 i 400 mhz. Na 333 pamięci kręcą się tak samo jak na 400 mhz ( czyli średnio bo max co moge osiągnąć to około 950 mhz , a tam mam na standardowych timingach problemy z 800 mhz ! ). Niby żaden większy problem, ale chyba mam FSB wall na poziomie 290 mhz !. Jak jest z tym u was ?

Płyta i proc z podpisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak - w idle jest to około 42-45 stopni ( w zależności od temp pokoju ).

W stresie normalnie gdy wiatrak ustawiony jest na 50 % obrotów nie przekracza 60 stopni. Jak w pokoju było 25 stopni to doszło do 64 stopni, po czym wentylator właczył 100% mocy i spadło do 58.

Poszczególnych rdzeni nie da się sprawdzić ( bios 1.20 )

 

Jaki masz FSB wall ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jednak spory problem. Nie mogę kręcić proca powyżej 3,0 Ghz na żadnym innym dzielniku poza 200 i 400 mhz. Na 333 pamięci kręcą się tak samo jak na 400 mhz ( czyli średnio bo max co moge osiągnąć to około 950 mhz , a tam mam na standardowych timingach problemy z 800 mhz ! ). Niby żaden większy problem, ale chyba mam FSB wall na poziomie 290 mhz !. Jak jest z tym u was ?

Płyta i proc z podpisu.

Z tymi dzielnikami to już normalka. Dlatego nie ma jak BlackEdition.

 

Ogólnie to macie padaki :-?

 

FSB walla to nie sprawdzałem w sumie. Kurcze to moje tempy duże są;/ Mugen 1.4325v teraz procek idle 50 stopni mhmm chyba pasty za mało nałożyłem w takim razie.

Tyle miałem na boxie, tyle że 1,475v i 3,7. Także masz coś nie tak.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sopel - i jakie temp ?

 

Przecie to ci przeszło 75 stopni musiało robić chyba że masz jakiś zajebisty nadmuch ( ja obecnie jedynie 1x12cm i to od CM a więc cieniutko , dlatego więcej nie kręcę , choć myślę , że 3.6 Ghz zrobi na napięciu 1,475v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdźcie do działu o Phenomie II.

 

Temp takie jak mówie,

 

1,475 3,7 lub 3,6ghz dokładnie 54*C w idle. Na 3,6 przeszedł 3dmarka06 chyba 1,45v.

W pokoju mam dosłownie saune... ok. 29-30*C. Nadmuchu w kompie żadnego.

Edytowane przez Sopel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić nowego kompa w najbliższym czasie, ale niestety z powodu braku funduszy muszę ciąć koszty. Dlatego procesor AMD Phenom II 550 zmieniłem na AMD Athlon II X2 250. Miałem kupić do tego płytę Asrock A780GXH/128M AMD 780G Socket AM2+ (LINK), ale zobaczyłem też TAKĄ płytę. Czym one się różnią? I czy ta druga też by pasowała?

Edytowane przez szynszylam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj AsRocka A780GXH, wszystko podłączyłem i za nic nie chce wstać. Wentyle się kręcą procek/mobo się grzeje ale ekran pozostaje czarny. Procek to x3 macie jakieś pomysły rady bo sam nie wiem co robię źle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Resetowany biosik, integra i zewnętrza grafa i to samo. Dodam że wszystko inne sprawne i śmiga na miej MSI

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem dzisiaj AsRocka A780GXH, wszystko podłączyłem i za nic nie chce wstać. Wentyle się kręcą procek/mobo się grzeje ale ekran pozostaje czarny. Procek to x3 macie jakieś pomysły rady bo sam nie wiem co robię źle

Mialem podobna sytuacje, ale to byla wina podpiecia zasilacza - podpialem wtyczka 20pin zamiast 24pin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Apacery ddr800 4x2gb, niechce mi się znowu wszystkiego rozbierać.

Sprawdzone z tą wtyczką i [gluteus maximus];/ Teraz pytanie czy będe musiał czekać na uznanie reklamacji, czy mogę zadać obrazu oddania gotówki ?? Facet przez telefon mówił że muszą ją wysłać do asusa :/

Edytowane przez pci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...