Jump to content
Sign in to follow this  
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Recommended Posts

Objawy błędów w orthosie.

W celu przetestowania stabilności Mojego Phenoma uruchomiłem 2 x orthosa i ustawiłem koligacje tak aby jeden proces korzystał tylko z 2 i 3 rdzenia. Niestety po ok 15 minutach program mi się zawiesił. Jest to oznaką niestabilności 4 rdzenia czy może program powinien to zasygnalizować w inny sposób ?

tzn ze rdzenie są uszkodzone. W koncu z jakiegos powodu proc odpadł podczas kontroli jakosci :P

Po podbiciu napięcia do 1.4V czwarty rdzeń wydaje się pracować stabilnie niestety możliwości OC wtedy są praktycznie zerowe :/

Do czego służy funkcji regulacji poziomów tolerancji w Płytach ASRock ?

Rozumiem że włączając funkcje ACC możemy odblokować dodatkowe rdzenie w phenomie, ale na co wpływa zmiana poziomów tolerancji ?

Łaska, ale dalej nie wiem co mi daje zmiana poziomów tolerancji na każdym rdzeniu osobno ?

Jeżeli przy OC jeden rdzeń ewidentnie gorzej się podkręca to zmiana "poziomu tolerancji" może w czymś pomóc ?

Może czegoś nie rozumiem ale jeżeli mam możliwość ręcznej koniuracji to chciałbym wiedzieć co dzięki temu mogę osiągnąć i w jaki sposób to poustawiać ( chyba że działa tylko metoda doświadczalna).

Edited by tomek3232

Przecież wszystko jest tam wyjaśnione... Na Phenomach I ACC pozwalało uzyskać lepsze OC, na Phenomach II pozwala odblokować dodatkowe rdzenie/cache, ale w OC nie pomaga.

Kolega raczej się nie pyta co co daje acc tylko czym się różni zmiana z np. 2% na np. -10%. Szczerze sam niewiem ale chyba jak Ci się w orthosie wywala ciągle ten sam rdzeń to tym może możesz w niewielkim stopniu porawić jego stabilność.

Witam, otoz mam maly problem- dzisiaj nabylem pii 550be + A780GXH, pamieci geil 2x1 gb ultra cl4 i.. komp nie wstaje. Nie wiem co jest grane :/ chociaz jeden raz wstal na integrze, potem juz nie. Przekladalem pamieci, wsadzilem jeszcze raz procka i kupa :/ zasilator tagana 380w jak cos

problem solved ;] i btw udalo mi sie odblokowac 4 rdzenie ;]

Edited by yeyoo

Często po dłuższym wyłączeniu komputera mam problem z jego uruchomieniem.

Po naciśnięciu przycisku power nie pojawia się obraz na ekranie ani nie wydaje żadnych dzwięków.

Czasami po dłuższym czasie uruchamia się z poprzedzającym komunikatem:

The system failed to boot several times before please enter the setup and reconfigure your system

Zazwyczaj kilkukrotne zresetowanie przyspiesza proces uruchomienia komputera

Często po dłuższym wyłączeniu komputera mam problem z jego uruchomieniem.

Po naciśnięciu przycisku power nie pojawia się obraz na ekranie ani nie wydaje żadnych dzwięków.

Czasami po dłuższym czasie uruchamia się z poprzedzającym komunikatem:

Zazwyczaj kilkukrotne zresetowanie przyspiesza proces uruchomienia komputera

za wysokie napięcie na procesorze lub za wysokie FSB (miałem tak samo), chyba że nie kręcony? ;>

Jakie polecacie chłodzenie na mostek północny? Chciałbym go schłodzić jak najniższym kosztem, myślałem o jakimś wentylatorze 40mm np. Zephyra. Na razie jade na integrze i chciałbym ją jak najbardziej podkręcić.

Pozdro :wink:

Jakie polecacie chłodzenie na mostek północny? Chciałbym go schłodzić jak najniższym kosztem, myślałem o jakimś wentylatorze 40mm np. Zephyra. Na razie jade na integrze i chciałbym ją jak najbardziej podkręcić.

Pozdro :wink:

Wg moich testow nie warto podkrecac wiecej niz 700mhz i podnosci napiecia wyzej niz nominalne - zysk w 3dmarku06 z 700mhz do 900hmz byl rzedu 150pkt w 3dmarku. ( +/- 2350p - 2500p) Edited by Pagode

no wlasnie podnies je troche i zobacz czy +50 mhz na ramie da ci wiecej niz +50mhz na GPU

btw zakladam ze masz pamieci w dualu ( zawsze to tez dual dla grafy )

Można zawiesić (np: za pomocą jakiegoś sznurka przewleczonego przez koszyk proca) jakiś wentylator 80 mm.

Witam, mam procesor X2 245 i płytę Asrocka 780GXH/128M ale po włączeniu opcji ACC w biosie na Auto nie dzieję się kompletnie nic, czyli nie uzyskuję żadnych dodatkowych rdzeni. Wersja biosu to 1.20. Czy ktoś ma jakiś pomysł jak je odblokować?

Sprawdzał ktoś może czy na tych asrock'ach działają dwa monitory podpięte pod wejścia na mobo?

P.S. w athlonach II niema ukrytych rdzeni.

Edited by oliwer21

Mam pewien "problem" :( Otóż na moim konfigu niezależnie jakie dam V dla procka to max stabilności dla niego to 3.3GHz (które jest osiągane poniżej def V). Możliwe, że płyta blokuje zwiększanie napięć? Dodam, że w opcji zwiększania/zmniejszania napięć i mnożników mam napisane "Proccesor Maximum Voltage- 1.35V" lub podobnie... Czyżby procek miał zablokowany voltaż na 1.35?

Edited by Alinek

Bios może "zpimpuj" ja niemam takiego ograniczenia.

@DOWN

czy masz najnowszy bios?

Edited by oliwer21

Przecież Processor Maximum Voltage to tylko wskazanie VIDmax dla danego proca. Sprawdź sobie, ile w rzeczywistości możesz ustawić...

A problemem mogą być choćby źle dobrane ustawienia pamięci (dzielnik, timingi) czy NB/HT.

Edited by luk1999

NB ustawione na 2000, napięcie 1.25 (w standardzie też jest tyle na napięciu 1.175, więc to chyba raczej odpada), HT link ustawione na 1750 (mnożnik o 1 niższy od NB), HT 250- 3.5GHz, pamięci mogą być ustawione na sztywno lub w trybie Flexibility. Odpalam teraz wbudowany test na amd overdrive, zobaczymy, czy przejdzie.