Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

tia. zrobiła się "dziura" na maksa - Asrock wyzionął ducha. po którymś reboocie przestał się odpalać i nie sygnalizuje błędów, ewentualnie słychać po napędach, że się ciągle resetuje.

 

ps. po wyjęciu baterii na 10min się obudziła. ale i tak żaluję że nei wziąłem Gigabyte. aż mi się wierzyć nie chce ze taka kiepska sztuka mi się trafiła...

Gigabyte jest ostatnio bardzo kapryśny - albo ja tak trafiam? Miałem niedawno zachwalaną MA770T-UD3P i nie mogłem przeskoczyć HTT 268. Poprzednie 2 Gigabytey na socket AM2+, s.754 i też każda miała jakieś jazdy. Teraz mam wspaniałego ;) ASRocka A770DE i zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a musiał bym sprawdzić ;)

 

BTW przyczyną jest zdecydowanie sideport. po wyłączeniu wszystko smiga - tak na szybko: http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=781839

 

dzięki za pomoc w znalezieniu przyczyny - teraz mogę iść spokojnie spać ;P

Edytowane przez DuG1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę sobie w najbliższym czasie sprawić AsRocka M3A790GXH/128M (najprawdopodobniej ;-)). Mam do was pytanie ile ta płyta robi HTT??

 

http://www.ocworkbench.com/2009/asrock/M3A...M-Review/b9.htm 260 HTT

http://www.tweaktown.com/reviews/2777/asro...ard/index4.html 240 HTT

http://www.cpu3d.com/review/7714-11/asrock...erclocking.html 239 HTT

 

Pytanie takie czy to max płyty czy co innego to hamuje?

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie.

Po rozmowach z luk1999 ogłaszam :

RANKING NA MAX HTT ASROCKÓW.

W screen musi byc:

CPU-Z w 3 ( 2 tez ) oknach:

CPU RAM osobno

MOBO tez ale niekoniecznie chyba ze do testowania dajemy prime 95..

Przy OCCT widac markę płyty więc screen niepotrzebny.

Czas testu 30 minut.

Ranking zostanie dodany na 1 stronie tematu.

Wszystkie screeny prosze wysyłac do LUK1999

 

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasady rankingu maksymalnego HTT

  • Wymagany jest screen potwierdzający uzyskane HTT z otwartymi zakładkami cpu-z: CPU i Memory (Motherboard nie jest wymagana, ale warto ją również pokazać na obrazku) i pracującym przez 30 minut OCCT lub Prime95. Przykład:

     

    Dołączona grafika

     

  • Wynik podajemy w następującej postaci: HTT | nick | procesor | płyta [bIOS] | pamięci

    • HTT podajemy z dokładnością do 1 zera po przecinku,
    • W przypadku procesora podajemy jego "fabryczne" oznaczenie, a nie to, które występuje po odblokowaniu rdzeni,
    • W przypadku pamięci podajemy ich markę i standardowe, gwarantowane przez producenta, parametry.
  • Ranking dotyczy oczywiście tylko płyt ASRocka na AMD 7xx.
  • Wyniki wysyłamy na moje PW (coby nie robić syfu w temacie).
  • Wyniki zostaną umieszczone w pierwszym poście.
Dla powyższego screena wynik wyglądałby następująco:

320,0 MHz | luk1999 | Sempron 140 | M3A780GXH/128M [bIOS 1.20C] | 2x2GB Micron OEM 1066MHz CL7

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to samo co u Kwazora? Próbowałeś zostawić pamięci na dzielniku 800 i dać timingi na 5-5-5-17-24 2T?

 

---------------------

BIOS 1.60B do M3A785GXH/128M poprawiający występujące czasem problemy z restartami po włączeniu ACC przy obniżonym mnożniku NB. Jak ktoś ma ten problem, niech przetestuje i da znać, czy pomogło.

M3A785H160b.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Neomagnet : pamieci zostawiłem na 800 HTx2 teraz proc u mnie dziwna sprawa .. możnik np 5x390 = czarno 5.5x390=ok(nawet 410Mhz ale freez w systemie 6x390=kupa .

 

Wiec walcz ... kto dogoni psa ;) czytac Kwazora i R.I.P. A770CF :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam taki problem.

Otoz po dluzszym, czasem krotszym odpoczynku kompa, gdy go wlaczam to niestety nastepuje przykry zwis na stronie glownej (na dole wyskakuje kod 078 o ile dobrze pamietam) i czasem tak wisi pare minut i przechodzi w czarny ekran, a czasem w ogole nic sie nie dzieje.

 

Zeby przejsc do windowsa musze go brutalnie zresetowac 1x czasem 2.

 

Co jest przyczyna takiej pracy? Dodam, ze procesor nie jest podkrecony.

 

(konfig:

AOD790

Phenom x2 550

2x GoodRam 1066

Huntkey 350W

2 dyski (160 system i 500)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Help!

Sluchajcie. Mam Phenoma II 550 x2 z serii 0922apmw (niby 100% szans na odblokowanie 4 rdzeni) i plyte glowna Asrock M3A785GXH/128M. Po ustawienia ACC na AUTO komputer nie wstaje. Co moge jeszcze zrobic aby sprobowac uruchomic 4 rdzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałem mnożnik tak aby był 1GHZ a napiecie procka 1.45 i działa.

Powiedzcie co ile teraz podnosić mnożnik.

Oplaca sie zmniejszyc napiecie czy zostawic tak?

 

Powiedzcie jeszcze jak ustawic orthosa aby sprawdzic stabilnosc. To prawda ze teraz musze go uruchomic 4 razy na raz bo on obsluguje tylko 1 rdzen.

Czy mierzyc teraz temperatury bo a Ati OverDrive teraz nie pokazuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiał ktoś z Was na tych AsRockach RAID? Planuję sobie sprawić dwa Samsung Spinpoint F3 500 GB, które ludzie chwalą za szybkość i postawić przy ich użyciu raid 1 (mirror). W związku z tym ze nigdy tego nie robiłem, mam takie pytanie - mogę liczyć na jakiekolwiek przyspieszenie, czy jak bym chciał szybciej, musiałbym postawić RAID 0?

 

Bo chciałbym i szybko i bezpiecznie, ale nie można mieć wszystkiego chyba :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...