Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś problem z dźwiękiem na A780GXH + Windows 7? Na xp było ok, ale na 7 są problemy. Niektóre dźwięki są zniekształcone.

Np. dźwięk wiadomości gg jest dziwny, w crysis cały czas coś trzeszczy. COD 4, STALKER i piosenki działają normalnie. Próbowałem na różnych sterach pod 7 i pod Vistę i to samo.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problem z dźwiękiem na A780GXH + Windows 7? Na xp było ok, ale na 7 są problemy. Niektóre dźwięki są zniekształcone.

Np. dźwięk wiadomości gg jest dziwny, w crysis cały czas coś trzeszczy. COD 4, STALKER i piosenki działają normalnie. Próbowałem na różnych sterach pod 7 i pod Vistę i to samo.

Jedyny problem sprzetowy jaki mialem w Win7 dotyczyl drukarki HP 710C.

 

Z dzwiekiem nie ma najmniejszego problemu. Polecam sterowniki ze strony ASRock, bo sa w nowszej wersji niz te ze strony VIA. Moze win7 padniety?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie dostałem z wymiany serwisowej A785GXH... A770CF była sobie fajna płytka ( hehhe 2 sztuki ubiłem całkiem nieumyslnie ale juz wiem co było tego przyczyna... ) R.I.P w spokoju...rekordzisko ty moja ...

 

Bede w niej grzebał mocniej wieczorem .... narazie tylko sysa starego odpaliłem ( kilka sterów trza było dograc )

 

Wie ktos czemu 3D smary staja na ekranie powitalnym ? Chce zobaczyc na co stać ta integre HD4200...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do smarków: http://www.asrock.com/Support/faq.asp?id=205

 

Co do dźwięku pod win 7: w Chipset Settings trzeba ustawić Front Panel na auto. Następnie w mikserze należy ustawić urządzenie odtwarzające na głośniki lub słuchawki (domyślnie chyba ustawiało się HD Audio od Radeona HD 3200).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie wszystko się samo ustawiło i dźwięk działa poprawnie. Niestety aplikacja od VIA nadal nie działa jak powinna ale wszystko to można w panelu sterowania ustawić więc niema problemu.

 

Pamiętam że kiedyś miałem problem z dźwiękiem na Sevenie w Assasins Creed, ale nowsze stery to naprawiły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze uwagi na temat 785 GXH..

 

Zaczynamy od WAD :

Brak mnożników połowkowych dla CPU !!!! ( dla K8 wada bo nie moge stestowac ile MAX HTT ona zrobi narazie 310 stable... ) potrzeba 5.5.

 

Uwaga w biosie P1.00-15B :

Potrafi sie zawiesic gdy :

Ustawiamy sobie mnożnik HTT

Ustawiamy mnoznik CPU

I na końcu przełaczamy z Auto na PCIE-async lub sync --> Zwiecha biosu co ciekawe pasek na górze lata..

 

Trzeba na dziendobry :

Ustawic mobo na PCI-e Sync

Ustawic np 204Mhz

Save to cmos...

 

Wtedy moza grzebac we wszystkim...

 

Uwaga moja miała jaja z zmiana moznika z X6 na X4 lub 5 non stop pamietała X6 !! ...

 

Zobaczymy co P1.10 mi da ... ale jak brak połowek to sie wkur.... ( i d.. P1.10 tez nie ma... i nie moze zbadac max HTT płyty )

 

Zalety : Mam zdatnego kompa do pracy i 3.3GHZ proc dalej robi i nie ma problemów czyli sekcja zasilania trzyma dalej dobry poziom...

 

EDIT: Dzwięk to kupaa walka trwa z sterami.... WINxp... nie idzie załadowac sterów...

Dobra stery chodza ... sciagnete z serwa Hamerykanskiego... a azjatyckiego uwalone archiwum... a te z płyty tez sa trzasniete...

 

Dobra co dalej :

GPU : Leci mi na 888Mhz bez nawiewu : Wynik w 3D05: 3308 PKT ( uma +sideport )

Pozniej sciana ... do sys wejdzie na 988mhz ale zwis w 3d nawet na 1.45V .....

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, z HD 3200/3300/4200 powyżej > 970-980 MHz to już różnie jest. Czasem nawet przy 1,6 V z nawiewiem nie idzie tego w pełni ustabilizować. Wyłączenie SidePortu może minimalnie pomóc przy oc integry.

 

Pojawiły się aktualizacje BIOS-u z adnotacją o zmodyfikowaniu kodu ACC do:

  • M3A785GMH/128M
  • M3A780GXH/128M
  • M3A785GXH/128M
  • M3A790GXH/128M
Dodatkowo dodano funkcję CPU Active Core Control, która pozwala na wyłączanie rdzeni.

 

---------------------------------------------

EDYCJA:

Kolejne BIOS-y z dodaną funkcją CPU Active Core Control (4 grudnia):

  • A785GM-LE
  • A785GXH/128M
  • M3A770DE
Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpalał ktoś może CrossFire na tych Asrockach? Problem mam taki, że nie działa mi CF przy jednoczesnym OC procesora. Płyta A770DE - CF działa tylko przy ustawieniu w biosie Overclock Mode na Auto. Jakiekolwiek inne ustawienie (sync, asunc) powoduje wyłączenie CF - znika w ogóle taka opcja w CCC.

Wie ktoś, jak temu zaradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez wgrałem P 1.20 do A785GXH i po przełaczeniu opcji core control na core 1 i po save to cmos jest 4 sekundowe wyłaczenie kompa i ponowne samouruchomienie. Tyle ze na windsora ta opcja wogole nie działa ;) ale widze coolbot juz rozwiazany a nie ze trzeba było kompa wyłaczać by pojawił sie x4..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy BIOSu nie aktualizowałem i nie chciałbym przez głupotę czegoś zepsuć ;/

 

a Ty jaki BIOS masz wgrany? i czym masz/miałeś problemy po odblokowaniu?

Edytowane przez Simi93

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tam Wersja 1.40 pod winde... sciagasz rozpakowywujesz klikasz na ikone i jazda samo sie robi ...

 

10 sekund strachu i juz ... ( ostatnio robiłem to z 4 razy i zawsze FF ( fszytko Fposzątku ) ( kto pamieta Epoxa ten wie ocb... )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy BIOSu nie aktualizowałem i nie chciałbym przez głupotę czegoś zepsuć ;/

 

a Ty jaki BIOS masz wgrany? i czym masz/miałeś problemy po odblokowaniu?

To nic trudnego, a w przypadku nowych płyt to wręcz banał.

 

( ostatnio robiłem to z 4 razy i zawsze FF ( fszytko Fposzątku ) ( kto pamieta Epoxa ten wie ocb... )

Heh, no tak, epox i jego wyświetlacze na mobo ;) nieraz ratowały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto nie ryzukuje ten nie ma

Czego? problemów?

 

moje pytanie było proste, czy nowy BIOS naprawia problem z ColdBootami?

 

Bo spotkałem się z opinią, że po aktualizacji już wcale nie da się odblokować rdzeni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...