Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

W mojej MoBo jest VT1708S. Niestety, menadżer urządzeń pokazuje brak sterownika do "urządzenie audio na HDA". Ćwiczyłem stery od Asrocka i wprost od VIA. Na winXP nie daje się zainstalować a win7 tak.

Na czym polega sztuczka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zainstalowałem speedfana puściłem wentyl na 60% da się wytrzymac ale tempy już są wysokie. W Asrocku czy Amd bo nie wiem które winne nie podoba mi się to ze wszędzie pokazuje temp. rdzeni a temp samego procka jest +10 stopni ... przynajmniej według speedfana, także chciał nie chciał będę musiał kupić chłodzenie.

 

Puściłem procka 3180 przy napięciu z biosa 1.1875 boxa na 50% i tempy pod orthosem na prio 9 to max 48stopni, mogę z tym żyć :)

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam procek i mobo jak w podpisie. Ostatnio mialem s939 wiec jest sporo zmian. Po pierwsze czy ruszac PCI Express - mam 2 tryby synch i asynch. Czy to cos daje, jakie jest ryzyko? Na razie ustawilem asynch standardowo na 100.

 

1. Mozna uzyc prime 95 torture test na x2 czy musze jakis specjalny program scignac? Podkrecilem na razie leciutko 230 x14 = 3220 na napieciu 1.3500v - zapuscilem tortur test na 30min - zadnych bledow. Temp max 39C - rdzeni po 30 - boxowe chlodzenie - pasta tez - jak cos mam Ceramique.

2. Jakie jest standardowe napiecie dla tego procka i NB? Nigdzie nie moge znalezc.

3. W biosie na szaro mam taka linijke : procesor maximum voltage 1.3750v - troche mnie to intryguje.

4. Jak leciec z HT i kiedy bede widzial ze przegialem? Na razie ustawilem na wszelki wypadek 230 x 9 = 2070 ( domyslnie 2000) przy fsb 230=2300. Czy napiecie NB to napiecie HT ? Biorac manual bios ustawia 1.1750.

5. Odnosnie ramu nie ma wiele opcji. Standardowo na 14x200 to 400, 533 , 667,800. Przy zmianie fsb 460, 613, 766, 920. Aktualnie mam ustawione na 613 czyli troszke nizej taktowania standardowego.

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki program u was na asrockach pokazuje dobrze tempy? Bo Oc tuner pokazuje tempy procka na poziomie 50 stopni, OCCT i AOD ok 32 a core temp tak samo jak AOD...

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie też się dziwiłem core temp pokazuje temp rdzeni temp procka jest to mniej więcej +10-12 stopni do temp rdzeni. Najlepiej zainstaluj sobie

speedfana on ci pokaże poprawny temp

Niekoniecznie, jeżeli masz odblokowany rdzeń to speedfan pokaże temperaturę z czujnika na mobo, a ta jest zawyżona o kilka stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam odblokowanego ale nie sądzę aby cep miał w tym momencie w idle 30 stopni przy boxie@40% z resztą w biosie też widać tempy CPU i tam jest 10 stopni wyżej niż temp rdzeni, dziwne to ale się przyzwyczaiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie co do asrocka A770DE+. O ile mi dobrze wiadomo ma on SB710. Tymczasem ja odpaliłem cpuz, żeby popodziwiać swojego phenoma x4 B45, a tu moim oczom ukazał się taki widok:

Dołączona grafika

To normalne, czy mam jakąś 'lewą' płytę? :D

 

Edit: Żeby było śmieszniej sprawdziłem jeszcze w evereście i tam też mi pokazuje że mam mostek południowy SB750 ;D

Edytowane przez Hejger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie jakies rozwiazanie na CNQ na Viśka-wio ?

Kurna na XP działa doskonale na Viśce non stop pełne taktowanie CPU.. ( sprawdziłem ten system na lapsie tam działa..)

Ustawiałem juz minimalne zarzadzanie energia wszystkie stety do mobo i klops nic ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jedziesz na tym X2 z podpisu to nie masz się co dziwić. Ta opcja jest dostepna tylko na procach K10, czyli Phenomy, PhenomyII, AthlonyII i Semprony serii 100. Jeżeli masz, któryś z tych to powinna być w drugiej zakładce w sekcji advanced.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krecil juz ktos cos na Asrock M3A770DE ? Pytam sie gdyz chcialbym zobaczyc jakie maxymalne htt osiagneliscie. Na pccentre dali rade 350 na najnizszym dzielniku pamieci i 312 poziom wyzej. U mnie powyzej 280 nie idzie. Probowalem roznych rzeczy - zmniejszalem zwiekszalem mnoznik proca a takze v. Zwiekszalem zmniejszalem ht a takze v nb. Ustawialem timingi recznie i nic. Chyba plyta plycie nie rowna. Doszedlem do max OC swojej mobo:D? Zmiana biosu na 1.40a beta chyba nic nie pomoze czy moze:P?

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem pewnie jest z pamięciami/ich ustawieniami.

Dla dzielnika 1066 daj wszystkie timingi na takie, jakie mają przy dzielniku 1333.

Dla 800 spróbuj 7-7-7-20 4-4-4-8-30 1T.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...