Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Jeśli ma ktoś RAID0 na tej płycie to jak wygląda startowanie systemu?

Mam problem, ponieważ sam system postawiony na RAID0 startuje 2-3 razy dłużej niż na pojedynczym dysku..

Tutaj głębiej przedstawiłem problem jak i film z ładowania systemu ;)

Raid0 a wydajność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam rozumieć, że na tym SB nic innego nie wywojuje? <_<

Troche słabo... Bo system bez raida wczytuje mi się duuużo szybciej :angry:

Może jakiś tani kontroler pod PCI załatwił by sprawę? :rolleyes:

 

BTW: AHCI to alternatywa dla RAID'a? Dobrze rozumiem? :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak by ktoś na przyszłość się zastanawiał co jest grane

 

Płyta główna wyciągnięta z kompa leży na pudle kartonowym działa tak platforma przez tydźeń. Dziś rano odpalam kompa a tutaj zwis na obrazie asrocka i tak kilka razy.. Więc CC nic nie pomaga podniosłem płytę ułożyłem pionowo komp startuje. Położyłem ją poziomo podłożyłem żeby leżała płasko i wszytko ok.

 

Wniosek, nawet lekkie wygięcie płyty (u mnie M3A790GXH) może powodować błąd. Niby nic odkrywczego ale...

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składam właśnie komputer na bazie M3A770DE (najnowszy bios bodaj 1,50) i Sempronie 140 kupionym na allegro który ponoć dał się odblokować. Rdzeń daje się odblokować, ale jak tylko zapuszczę któryś z programów do testowania (orthos, OCCT, Sp2004) to każdy wywala natychmiast błąd na odblokowanym rdzeniu. Sytuacja ta powinna wskazywać że odblokowany rdzeń jest "bardzo" niestabilny. Mimo wszystko windows się nie wiesza, a 3DMark 2006 przechodzi bez problemu, nie dziwiło by mnie to, jednak po podkręceniu na 3100Mhz nadal nic się nie wiesza, a programy testujące wywalają błąd. Co jest grane? Zwykle bywało tak że jak orthos itp. rzucił błędem na samym początku to zwiecha kompa była tylko kwestią minut/sekund.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na biosie 1.4 to samo, Orthos, OCCT, SP2004 wywalają błąd natychmiast po uruchomieniu testu. Sprawdziłem procesor WinRaRem, przez godzinę nie wykazał on błędu na taktowaniu 3100MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapusc LinX. Szybko wygrzewa i dobrze testuje.

 

Zapuściłem, Linx raportuje błąd po około 45-56s w zależności od taktowania.

 

Spróbuj ręcznie ustawić napięcie CPU-NB na 1,3 V lub/i ręcznie dobrać poziomy ACC na 0%, +6%.

 

Ustawiałem, próbowałem, ale nic to niestety nie dało.

 

3,1GHz a jakie chłodzenie masz na CPU i ile stopni??

 

Procesor chodził już na 3300Mhz... temperatura nie jest mi znana, core temp nie odczytywał temp. z tego proca. Za to Asrockowy OC Tuner pokazywał 43 stopnie, ale to takie poglądowe raczej jest. A chłodzenie to Pentagram HP-100 AlCu Lite.

 

Chyba sobie daruję dłubanie w tym Sempronie i kupię jakiegoś normalnego Athlona II 240. Ale dam mu jeszcze jeden dzień na zmianę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa- sprawdź odczyty temperatury spedfanem. Ja bym stawiał na przegrzewanie się CPU..

 

Ale nie wiem - bo to chłodzenie teoretycznie wyklucza.

Edytowane przez Sobota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdzę, że wszystkie tak mają. Na konkretnym przykładzie wyciągnąłem takie wnioski i nadal je podtrzymuję, ale dyskutować nie będę, bo wielu sztuk takich nie spotkałem, w sumie jedną.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien poważny problem z kompem po właczeniu nie slychac tego "pikniecia" i komp sie zacina na logu asrocka (nic nie reaguje) dopiero po zabawie z wyjmowaniem ramu resetowaniem biosu za ok. 100 razem!!! uda sie go właczyc potem po wlaczeniu nie ma juz zadnych problemow!! jak zalapie i sie wlaczy to juz jest git. Ktos potrafi mi powiedziec co moze byc na 90% stwierdzilem ze to mobo. Zestaw z podpisu.

Edytowane przez Fokusmok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Tak jak w temacie,pali się NumLock po wyłączeniu komputera,na klawisz nie reaguje.Zastanawiam się czy to jakieś zwarcie bo płyta mi przepala pamięci.Czy jest jakiś użytkownik tego asrocka,który również to zauważył? Wszelkie opcje wake on keyboard są wyłączone.Klawa na PS/2.Wydaje mi się,że na początku tego nie było bo w nocy to troche daje po oczach to bym zauważył,ale może mi się tylko wydaje...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!,mój pierwszy temat na PurePC.Mam dziwny problem.Sprzęt jaki posiadam to Phenom 955 3,2@3,6GHz + wydajne chłodzenie xigmatek h.d.t S1284 i pasta zalman stg2,grafika MSI HD5850 765/1165@900/1225,OCZ600W,AsRock AOD790gx+2gb ram kingston 667mhz+2gb ram 667mhz kingmax.Mój monitor to LG 19' rozdzielczość 1440x900.Na takim sprzęcie każda gra powinna na najwyższych ustawieniach z AAx8 i AFx16.A na przykład taki DIRT2 z ustawieniami ULTRA i AAx2 to tnie się że aż grać się nie da,w metro2033 były ścinki,a najgorsze jest to że nawet głupie settlersy 7 się ścinają.To nie jest wina sterowników (są poprawne zainstalowane i próbowałem starszych i nowszych wersji)nie pomogły format/y.Najlepsze w tym wszystkim to że np.CPUZ,GPUZ,everest itp. wykrywają że mój 5850 chodzi na pcie express obniżonym do X4 a nie X16 jak powinien screen http://gpuz.techpowerup.com/10/06/27/cmn.png .Jednak zdobywa w 3dmarku vantage całkiem dobry wynik 15.238 pkt gpu score ,w uninge heaven 2.1 też zadowalający wynik osiąga (co wskazywałoby na błędny odczyt),jednak te ścinki to wykluczają....Już mówię że SWITCH jest dobrze założony i wyjmowanie go i wkładanie nie pomogło.Myślę że zakup nowej płyty głównej jak Gigabyte 770UD3 by cos zmienił czy to może wina moich słabych ramów ?

Edytowane przez 50cent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...