Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Kwazor@ Co to za płytka pod s.A? :lol:

Zapewne chodzi o K7S41.

 

Chyba sukcesem Asrocka są "szaleni projektanci" czyli np połaczenie 754 i 939 na jednej mobo :P.

To i tak nic w porównaniu z płytami Jetway'a z serii MagicTwin ;). Zresztą nie tylko ASR popełnił mobo z 754 i 939.

 

ECS tez miał flagowa płyte K7S5A ( cena/ wydajnosc ) ale zamiast poprawiac sie zaczał spadac na pysk...

ECS ma teraz serię Black. Ponoć bardzo fajne płyty m.in. na 790GX, ale u nas tego nie kupisz :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawił się kolejny maluszek pod nazwą A780LM, tym razem na 760G (780G z niższym taktowaniem) + SB710 (SB750 bez ACC). W BIOS można regulować m.in. napięcie procesora (prawdopodobnie maks. +0,3625V), RAM do 2,72V i rdzenia graficznego do 1,45V. Są profile w BIOS - powoli to się robi standardem u ASR ;).

 

A780LM_Enlarge_.jpg

 

  • Support for Socket AM2+ / AM2 processors: AMD Phenom™ FX / Phenom / Athlon 64 FX / Athlon 64 X2 Dual-Core / Athlon X2 Dual-Core / Athlon 64 / Sempron processor
  • Supports Hyper-Transport 3.0 (HT 3.0) Technology
  • AMD RS780L (760G) + SB710 Chipsets
  • AM3 CPU Ready
  • FSB 2600 MHz (5.2 GT/s)
  • Supports Dual Channel DDR2 1066 with AM2+ CPU , and DDR2 800/667/533 with AM2 CPU, with 2 DIMM slots, maximum capacity up to 8GB
  • Integrated AMD Radeon 3000 graphics, DX10 class iGPU, Pixel Shader 4.0, Max. shared memory 512MB
  • Supports ATI™ Hybrid CrossFireX™
  • 1 x PCI Express 2.0 x16 slot (green @ x16 mode)
  • 6 x SATAII 3.0 Gb/s connectors, support RAID (RAID 0, RAID 1 and JBOD), NCQ, AHCI and Hot Plug functions
  • PCIE Gigabit LAN 10/100/1000 Mb/s
  • Dual VGA Output: Support DVI-D and D-Sub ports by independent display controllers
  • Supports HDCP function with DVI-D port
  • Supports Full HD 1080p Blu-ray (BD) / HD-DVD playback
  • Supports ASRock Instant Boot
  • Supports Smart BIOS, ASRock OC Tuner, Intelligent Energy Saver
  • 5.1 CH Windows® Vista™ Premium Level HD Audio (ALC662 Audio Codec)
  • Windows® Vista™ Premium 2008 Logo Ready
  • I/O Panel: 1 x VGA/D-Sub Port, 1 x VGA/DVI-D Port, 6 x Ready-to-Use USB 2.0 Ports, 1 x RJ-45 LAN Port with LED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dobrze by było ;)

witam

z powodu błedu indeksowania towaru podczas ostatniej aktualizacji cena jaka wyskoczyła za zamówiony produkt jest błędna i nie jesteśmy w stanie zrealizować Pana zamówienia.

Bardzo przepraszamy za wynikłą sytuacje

Jestesmy w stanie w ramach rekompensaty dać rabat przy nastepnych zakupach , jednak tego zamówienia nie możemy zrealizować

Bardzo przepraszamy za kłopot

mcomp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedz z serwisu :

 

Panska mobo A770 dostała status : ZŁOM mozemy zwrócic panu pieniadze.... producent nie ma innej płyty na wymiane bo juz nie produkuje.

 

To teraz pozostaje mi albo szukac innej płyty ( widze na 780GXE128M ale do interesu musze dołozyć 70zł.. znak.pl )

 

Na 790 to nie mam co patrzec bo ceny za wysokie ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz pozostaje mi albo szukac innej płyty ( widze na 780GXE128M ale do interesu musze dołozyć 70zł.. znak.pl )

A770CF wróciły do sklepów - np.: są w agito. Chyba, że już nie chcesz A770CF ;).

Tego Asrocka 790gx to mozna wogle gdziekolwiek kupic u nas ?

Niestety nie. W sumie to dziwne, bo w raczej biednym kraju mamy spory wybór drogich płyt, a z tych tańszych na 790GX (Biostar, Jetway, ASR, ECS Black) nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luk1999 spokojnie juz zamowiłem A770 tylko cena poraża zamiast 217zł ... 283zł.... wszystko do góry poszło...

I problem jest ze zdobyciem tej płyty ( 3 sztuki mieli w magazynie centralnym... )

Chciałem juz brać M3A78 Asusa ale biedne ma mozliwosci ustawień..

 

Niektore ceny sugerowane a made in poland to porazka ... np M3A78-T (790GX ) 350zł... realna w sklepach 550 ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedz z serwisu :

 

Panska mobo A770 dostała status : ZŁOM mozemy zwrócic panu pieniadze.... producent nie ma innej płyty na wymiane bo juz nie produkuje.

Czyli ze względu najpewniej na wzrost cen woleli oddać kasę, bo przecież płyty są?? Edytowane przez trymek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty w sferisie nie ma. Podobno doszły dziś po 14 ...

 

Fakt tanich płyt w polsce nie ma ... a np Biostara z checia bym lyknał.. i spróbowal nowego tortu od Supoxa ( ex. EPOX ) ...

 

Kaske oodali na jutro mam zamowiona u kumpla po sąsiedzku...( w najwiekszym magazynie w polsce były tylko 3 sztuki ! )

 

Jak ta mi padnie to sie wkurze ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra płyte kupiłem 283zł ( miałem farta gdybym dzien pozniej zamawiał 300zł ) i tak jestem 66zł do tyłu ale mam kompa zdatnego do pracy ( miesieczna maskara na PII 400 i 192 ramu i SCSI 3gb... )

 

Smiga .. zobaczymyjak długo ... mam nadzieje ze ta juz bedzie mi długo słuzyc....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się dwa modele, tym razem bazujące na 790GX+SB750: A790GXH/128M i A790GX/128M. Pierwszy z nich ma dodatkowo port HDMI oraz polimerowe kondensatory w sekcji zasilającej. Generalnie oba modele wyglądają na taką tańszą wersję AOD790GX/128M. BIOS wygląda podobnie jak w innych modelach (maks. +0,3625V na CPU, 2,72V na RAM), jest oczywiście ACC i możliwość zapisania trzech profili.

 

A790GXH/128M:

 

A790GXH128M_Enlarge_.jpg

 

A790GX/128M:

 

A790GX128M_Enlarge_.jpg

 

Specyfikacja:

  • Support for Socket AM2+ / AM2 processors: AMD Phenom™ FX / Phenom / Athlon 64 FX / Athlon 64 X2 Dual-Core / Athlon X2 Dual-Core / Athlon 64 / Sempron processor
  • Solid Capacitor for CPU power (A790GXH/128M only)
  • AM3 CPU Ready
  • Supports CPU up to 140W
  • AMD 790GX + SB750 Chipsets
  • Supports AMD OverDrive™ with ACC feature (Advanced Clock Calibration)
  • FSB 2600 MHz (5.2 GT/s)
  • Supports Hyper-Transport 3.0 (HT 3.0) Technology
  • Supports Dual Channel DDR2 1066 with AM2+ CPU , and DDR2 800/667/533 with AM2 CPU, with 4 DIMM slots, maximum capacity up to 16GB
  • Integrated AMD Radeon HD 3300 graphics, DX10 class iGPU, Pixel Shader 4.0, Max. shared memory 512MB
  • Supports ATI™ CrossFireX™ and Hybrid CrossFireX™
  • Integrated 128MB side port memory for iGPU
  • 2 x PCI Express 2.0 x16 slots (green @ x16 mode, orange @ x4 mode)
  • 6 x SATAII 3.0 Gb/s connectors, support RAID (RAID 0, RAID 1,RAID 5, RAID 10 and JBOD), NCQ, AHCI and "Hot Plug" functions
  • PCIE Gigabit LAN 10/100/1000 Mb/s
  • Three VGA Output options: D-Sub, DVI-D and HDMI
  • Supports HDCP function
  • Supports Full HD 1080p Blu-ray (BD) / HD-DVD playback
  • Supports ASRock Instant Boot
  • Supports Smart BIOS, ASRock OC Tuner, Intelligent Energy Saver
  • 7.1 CH Windows® Vista™ Premium Level HD Audio (VIA® VT1708S Audio Codec with Qsound)
  • Windows® Vista™ Premium 2008 Logo Ready
  • I/O Panel: 1 x VGA/D-Sub Port, 1 x VGA/DVI-D Port, 1 x HDMI Port (A790GXH/128M only), 1 x Optical SPDIF Out Port, 1 x RJ-45 LAN Port with LED, 4 x USB 2.0 Ports

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, to nie "chodź" tylko "choć". Po drugie - różnice między poszczególnymi układami z serii AMD 700 można znaleźć np. w wikipedii.

Właściwie jedyna znacząca przewaga AOD790GX/128M to ACC, które na chwilę obecną i tak nie działa z Phenomem II, więc można wziąć tańszy model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiek tos moze jak wyglada płytka do WI-FI w A770 ?

Oraz jej oznaczenie ..

Złacze jest ale nic po za tym .

Łednit znalazłem :

 

Tak to wyzdrzy :

Dołączona grafika

 

9$ kosztuje.... ale nie widze tego do kupienia w PL...

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A770CF grzeje się tyle, co nic ;). W A780GXE/128M pewnie będzie trochę gorzej, ale raczej nie powinno być problemu z pasywną pracą nawet przy sporym HTT (radiator ma zbliżone możliwości, jak na moim Biostarze).

Co do wydajności z i bez SidePortu - jak włożysz tam Phenoma, to nie będzie większych różnic - w przypadku Athlona może być jakieś 10-15% różnic na korzyść SidePortu (o ile będziesz trzymał HT-Link na poziomie 1GHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie kontroler pamięci Phenoma jest w stanie to pociągnąć... praktycznie to ktoś tutaj na forum próbował włożyć 4x4GB do jakiegoś Gigabyte'a i był problem - działały bodajże tylko 3 pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GA770 tez myslałem nad nia kupujac mobo na AM2... Niestety przegrała z Asrockiem chocby ze wzgledu na słabsze regulacje napiecia ( regulacje w doł tez szukalem )

Brak CF ( szczeze dla mnie zbedny bajer ale ... )

Nie ma SB 700 tylko SB 600 !! ( ci co RAID maja wiedza ocb.. )

Słabe chłodzenie NB... w asrocku znacznie lepsze...

3 PCI .. ( mi było potrzebne )

 

ZA to Asrock nie ma LPT ... ale udało mi nie zniwelowac ten brak...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...