Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Zapomnialem zapytac: te pamieci sa jednostronne? Sprobuj moze 1066 MHz 7-7-7-20 1T i napiecia ponizej 1,6 V.

 

Czy są jednostronne tego nie wiem bo mają radiatory. One mają def Voltage 1,5v. Próbowałem już różnych konfigów, nawet 800mhz CL7, ale 2T, chodzi o CR? Jeśli to ważne to mogę dać 1T ale auto ustawia 2T. A jak z ustawieniami NB, zostawić na auto wszystko?

Wogóle nie wiem dlaczego komp się wyłącza gdy za duże ma obciążenie prockiem. Np: na X2 def chodzi prime(test tylko samego CPU), na X4 def wyłacza się komp po paru minutach a na X4 3,7ghz się komp wyłacza już po paru sekundach, nie o zasilacz raczej chodzi, bo na X2 testowałem razem z grafiką pod furmarkiem. Poważnie się zastanawiam czy potrzebna jest wtyczka 8-pin w płytę. Na MSI P35 pod Intela też była 8-pin a podłączone miałem 4-pin i Quad chodził po OC bez problemu. Więc jak z tym 8-pin?

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź proca na X3.

Te płyty nieraz mają problem z X2@X4 C3.

 

Czyli odblokować ale ostatni rdzeń wyłaczyć? A mają problem nawet na nieodblokowanym X2? Bo problem dotyczy też X2, chodzi o to, że prime95 test "inplace large FFTs" po paru sekundach się wyłacza niezależnie czy to X2, X4 czy ram 800 czy 1333, to samo z HyperPi... :/

 

A moze zasilka nie wyrabia? skoro mowisz, ze podzespoly sa chlodne to nie powinien sie komp wylaczac sam z siebie.

 

Pisałem, że na X2 + Furmark (mniej więcej to samo co podkręcony X4 bez obciążonej grafy) idzie bez problemów więc zasiłka?

 

Poza tym nawet pomijając juz X4 to komp nie jest stabilny nawet na X2 jak juz pisze poraz n-ty, a nie zaczne testów X4 dopóki nie ustabilizuje kompa na X2 przy defaultowych ustawieniach...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jednak ustawić CR 1T. Czasem na CR 2T bywają jaja. Daj jeszcze tRFC na 160ns. Choć pewnie to i tak nic nie da. Prawdopodobnie jest jakiś konflikt między memkami a płytą.

Jeśli masz możliwość wymienić, to spróbuj z pamięciami innego producenta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Np: na X2 def chodzi prime(test tylko samego CPU), na X4 def wyłacza się komp po paru minutach

 

Poza tym nawet pomijając juz X4 to komp nie jest stabilny nawet na X2 jak juz pisze poraz n-ty,

 

 

Masz możliwość sprawdzenia z innymi pamięciami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Command Rate to jest ten ostatni timing w biosie gdzie sie wybiera pomiędzy 1T a 2T? Bo jest inaczej nazwany. Jeśli tak to przestawienie na 1T nic nie dało. Jeszcze popatrze w MemSet czy zapisane wartości w SPD nie są czasami wyższe od ustawionych.

 

Wyłaczenie ostatniego rdzenia nic nie dało również.

 

A sprawdzenie na innym ramie teoretycznie jest możliwe, kumpel ma OCZ Low Voltage 1333 CL9, zobacze czy się uda przetestować.

 

A tak to już innych pomysłów nie ma? Z tym wyłaczaniem kompa na X4 nie wiecie co może być? 8-pin w płyte potrzebne? czy 4-pin styka?

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamięć wyjąłem i wydaje mi się że jest faktycznie jednostronna. A tak w sumie to co jest za różnica między jedno a dwustronnymi?

 

No i jeszcze testowałem Goldmemory, nie wiem jaka jest jego skuteczność ale po 15 minutach pamięć była równie ciepła (w sumie letnia) co w HyperPi, jednak tu bez błędów (15min), po włączeniu Windowsa bez zmian parametrów, w HyperPi nadal błędy po 7 minutach...

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te jednostronne Geile są robione na jakiś słabiutkich kościach (g* w kolorowym papierku, podobnie jak tanie OCZ...). Początkowo myślałem, że może trafiłeś na takie, które nie wyrabiają na standardowych ustawieniach. Ale raczej (na 95%) nie w tym leży problem, a w kompatybilności z płytą.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te jednostronne Geile są robione na jakiś słabiutkich kościach (g* w kolorowym papierku, podobnie jak tanie OCZ...). Początkowo myślałem, że może trafiłeś na takie, ktðre nie wyrabiają na standardowych ustawieniach. Ale raczej (na 95%) nie w tym leży problem, a w kompatybilności z płytą.

 

Problem był najprostszy na świecie, nikt na to nie wpadł choć przez myśl mi przeszło jednak nie chciało mi się wierzyć. A jednak, kostka ramu jest najzwyczajniej walnięta, fabrycznie zapakowaną kupiłem i taki kwiat. Na kompie u kumpla nie pozwoliła nawet systemu odpalić, jego kość działa u mnie gitowo.

 

Jednak problem z wyłaczaniem kompa pozostał :blink: Zasilacz odpada bo obciążałem go już mocniej. Nawet na X3 (bez obciążonej grafy) się wyłaczał. Rdzenie sprawne bo sprawdzałem je osobno z pierwszym rdzeniem (ktðrego nie da się wyłaczyć), w configu 1 rdzeń + 2 rdzeń, 1+3 i 1+4 i na żadnym błąd nie wyskakiwał. Wpadłem na szokujący mnie fakt, gdy pomyślałem o sekcji, i miałem chyba nosa. Po przyłożeniu wentylatora do sekcji zasilania płyty, puszczenie X3 już nie powododało wyłaczania kompa! :blink: Zaraz zapuszczę X4.

 

Więc pytanie, czy ktoś doświadczył juz na tej płycie potrzebę dodatkowego chłodzenia faz? Mowa o M3A770DE. Poprzedni właściciel płyty twierdzi, że na Athlonie X4 wszystko chodziło cacy.

 

BTW, moja płyta ma brązowe PCB, a wszędzie w necie ma niebiskie... :blink: Są jakieś rewizje jej?

 

EDIT:

Niestety na X4 nadal się wyłacza a także na X3 po większym OC :mur: Sam nie wiem już od czego to, żeby sekcja zasilania sie przegrzewała to cośnie chce mi się wierzyć, płyta stworzona była do pracy ze 140W CPU bez radiatorðw na sekcji zasilającej a tu na X3 by się wywalała? Wątpie :/

 

EDIT2:

Problem rozwiązany. Mam Aurasa Wave ktòrego zapinka haczy o radiator NB, za lekko ją wygiałem i naciskała na radiator przechylając go a tym samym nie miał pełnego styku z NB. Po poprawieniu jest wszystko ok, 555 po odblokowaniu chodzi stabilnie na 3800mhz na wszystkich 4 rdzeniach :lol: Jeszcze będe testował. Dzięki za porady ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam sprzęt jak w sygnaturce i korzystam z z zintegrowanej karty graficznej.

Rzadko ale zdarza się, że nagle na ekranie monitora pojawiają się jakby atrtefakty a niekiedy zdarzy się,że po pojawieniu się w niektórych miejscach ekranu czerwonych małych kwadracików i kropek (artefakty ?) komp się "zamrozi" i nawet wskaźnik myszy jest "zamrożony" także jedynym wyjściem jest reset kompa. Co dziwne zdarza się to podczas przeglądania neta lub w idle a wtedy komputer się nie grzeje tak bardzo jak podczas gier.

Dodatkowo od paru dni zdarza się, że co jakiś czas dioda od dysku twardego(dysk ustawiony na ahci) zaczyna palić się ciągłym światłem i w tym czasie co się pali system się zawiesza. Jak po chwili przestaje się palić system wraca do sprawności.

Co może być przyczyną tych problemów ?

Komputer nie podkręcany, na nowo zainstalowany Windows 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi nie gra. 3,6ghz wszystko cacy przez trzy dni. Prime chodził, GTA też. Włączyłem Mafię (przypadek?) i gra mi zwisnęła, ale komp nie. Mñwie co to. Włączam prime test 'some Ram' i niebieski ekran :blink: . Dopieściłem ustawienia, sprñbowałem samym mnożnikiem kręcić i nic. Pomyśleć można że procek niestabilny, ale najdziwniejsze w tym wszystkim jest to, że pierwszy test na samo CPU chodzi! :mur: Idzie 20 minut, a gdy włącze szybko drugi test to po chwili Blue Screen. Między zniknięciem pulpitu a BS pojawiają się na ułamek sekundy poziome kolorowe pasy. Taktowanie Ramu obniżałem, nawet na 1333mhz HyperPi przechodziły 16M, więc nie od ramu (mam przejściowo OCZ). Nie wiem o co kaman. Od czego to może być żeby "Small FTT's" chodził a "In-place large FFTs" powodował BS? <_< Pierwszy raz spotykam się z takim czymś..

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A ja mam pytanie trochę z innej beczki..

Na jakich płytach (z jakim chipsetem) Asrocka pod Phenoma II jest możliwość włączenia wirtualizacji (czy jest taka opcja w biosie jak AMD virtualization czy coś podobnego)?

Jeżeli istnieje to czy jej włącznie i korzystanie ogranicza OC bądź odblokowanie dodatkowych rdzeni ?

Aha i na której z płyt możemy stworzyć RAIDa 5 ?

 

Pozdro

Edytowane przez Pawlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy model na AM3 ma opcję Secure Virtual Machine, służącą do włączenia wirtualizacji (w Advanced -> CPU Configure). Na AM2+ pewnie też większość, jak nie wszystkie. U siebie mam to cały czas włączone, brak jakichś różnic w oc czy unlocku.

 

RAID5 mają płyty z SB750 i SB850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba każdy model na AM3 ma opcję Secure Virtual Machine, służącą do włączenia wirtualizacji (w Advanced -> CPU Configure). Na AM2+ pewnie też większość, jak nie wszystkie. U siebie mam to cały czas włączone, brak jakichś różnic w oc czy unlocku.

 

RAID5 mają płyty z SB750 i SB850.

 

dzięki, a wiesz może czy coś jeszcze prócz 890FX obsługuje IOMMU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, żeby Asrock 880G Extreme 3 zawyżał domyślne napięcie dla CPU?

Kupiłem niedawno te płytę i napięcie CPU na AUTO ustawia się na 1,375V. W trybie turbo wchodzi na 1,475V. To strasznie dużo jak dla niepodkręconego Phenoma X6 1055T. Co myślicie? Kupiłem słabego procka ze strasznie dużym napięciem domyślnym czy płytk ma taki kaprys z zawyżaniem napięć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to możliwe, żeby Asrock 880G Extreme 3 zawyżał domyślne napięcie dla CPU?

Kupiłem niedawno te płytę i napięcie CPU na AUTO ustawia się na 1,375V. W trybie turbo wchodzi na 1,475V. To strasznie dużo jak dla niepodkręconego Phenoma X6 1055T. Co myślicie? Kupiłem słabego procka ze strasznie dużym napięciem domyślnym czy płytk ma taki kaprys z zawyżaniem napięć?

Ja na swoim 870Ex3 mialem to samo. Athlon dzialal na 1,4xxV (juz nie pamietam dokladnie). Ale takie wlasnie sa uroki ustawiania napiec na auto. ;) Najlepiej znajdz recznie najnizsze napiecie na ktorych procek bedzie bez problemu dzialal. Mi sie udalo zbic napiecie do 1,2V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema, pisałem w temacie o RAID, jednak tam jest temat ogólny i myśle, że tutaj mi ktoś pomoze.

Płyta M3A770DE z najnowszym biosem, 2x HD322HJ w RAID-0 a transfer lipny. Screeny TU, po przełączeniu stripa na 64kb, lekka poprawa w postaci +10mb/s ale to dalej nie to. Write Cache dla dysków włączyłem i odnotowałem nawet spadek transferu nie wiem czemu, NCQ włączone. Które opcje w RAIDXpert mogą poprawić wydajność tej macierzy? Czy wogóle na SB710 coś więcej wyciągnę? Nie chce mi sie wierzyć aby była taka lipa. Tutaj kolesiowi sie udało rzekomo ustawić coś w RAIDXpert tak, że osiągnął max wydajności dla swoich dysków na SB750, a to praktycznie to samo co SB710 ino bez RAID5. A może coś przy tworzeniu macierzy trza było zmienić? Tylko na strip zwróciłem uwagę a reszte pozostawiłem bez zmian. Proszę o pomoc... ;)

 

EDIT:

Mam pytanka dwa odnośnie RAMu. Czy ktoś odpalał ram na 1600mhz? Bo po ustawieniu tylu w biosie w cpu-z widnieje 1333mhz a w biosie dumnie 1600mhz :blink: Komu wierzyć? Raczej cpu-z bo Everest to samo pokazuje (1333). Memki mogą, bios najnowszy, więc dlaczego nie działa wymuszenie 1600?

 

Drugie, ciekawi mnie, czy napięcie NB ma wpływ na OC pamięci?

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim 870Ex3 mialem to samo. Athlon dzialal na 1,4xxV (juz nie pamietam dokladnie). Ale takie wlasnie sa uroki ustawiania napiec na auto. ;) Najlepiej znajdz recznie najnizsze napiecie na ktorych procek bedzie bez problemu dzialal. Mi sie udalo zbic napiecie do 1,2V

 

u mnie jest podobnie płyta asrock 890gx i pII 955 BE napiecie 1.4

 

posiadam :

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev. C3

Płyta główna: AsRock 890GX Extreme3 /AMD 890GX

Wentylator: Scythe Mugen II Rev.B

 

Obudowa: Antec Gamer Three Hundred

Zasilacz: OCZ ModXStream Pro 600W

 

 

wraz z płytą główną dostałem płyte z programem Asrock oc tuner służącym do pokręcania komputera ....mam kilka pytań

 

1Co znaczą poszczególne oznaczenia

CPU Voltage - napiecie procka ???

DRAM Voltage - napiecie na ramach czy co??

mGPU Voltage - a to na karcie ??

SidePort Voltage

NB voltage

HT Voltage

 

HT Link Ratio

PCIE Frequency

CPU Frequency - szyna??

CPU Multiplier mnożnik szyny??

 

2. jakie są rozsądne poszczególne napięcia i ustawienia.

3 Jak oceniacie ten program, może są jakieś lepsze do podkręcania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim powinienes zaczac przegladanie forum od dzialu "Podstawowe Zagadnienia", a dopiero pisac jakiekolwiek posty, ale skoro nie jestes w stanie sam znalesc na forum tak podstawowych informacji to raczej daj sobie spokoj z podkrecaniem czegokolwiek bo mamusia bedzie krzyczec po tym jak spalisz komputer

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwarzaj żeby na Ciebie nie krzyczała, poza tym internet jak i różne for są jak śmietnik ....

 

jest tam wiele cennych informacji jak i wiele takich znawców takich jak ty którzy nie potrafią odpowiedzieć więc wolą udać mądrego i się z kogoś ponabijać, cwaniaczku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie kowalcus użył bezpośrednich środków przekazu ale po części miał rację, bo w przyklejonym jest wszystko czego potrzebujesz i nie ma tam śmietnika: LINK. A mieć wątpliwości co to CPU Voltage lub DRAM Voltage? To jest to co myślisz. mGPU Voltage wprawdzie nie mam czegoś takiego ale dlatego, że nie mam zintegrowanej grafiki ale też nie trudno się domyślić, że to napięcie procesora graficznego integry, NB - mostek północny, HT - HyperTransport. CPU Frequency to po prostu szyna procesora a CPU Multiplier jego mnożnik.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że nie edytowałem ale zaraz mnie ch** strzeli, a chcę aby ktoś mi powiedział o co kaman.

Przed chwilą zassałem nowe Catalysty do grafy celem zmiany. W instalatorze wziąłem uninstall ALL Ati software, bo zapomniałem, że to też usunie stery od płyty, raid itp. Po ponownym uruchomieniu automatycznie mnie przywitało narzędzie do naprawy systemu :blink: . Podłubał sobie i powiedział, że nie jest w stanie naprawić systemu :blink: Restart i to samo! Nie pomogła ostatnia znana dobra konfiguracja, a tekże nawet Tryb awaryjny uruchamia to narzedzie do naprawy. Przecież to paranoja. Nemoralne, żeby chęć zmiany sterowników kończyła się formatem! Jak można uruchomić ten system? Bo je**ne to zabije, na tyle się wściekłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że nie edytowałem ale zaraz mnie ch** strzeli, a chcę aby ktoś mi powiedział o co kaman.

Przed chwilą zassałem nowe Catalysty do grafy celem zmiany. W instalatorze wziąłem uninstall ALL Ati software, bo zapomniałem, że to też usunie stery od płyty, raid itp. Po ponownym uruchomieniu automatycznie mnie przywitało narzędzie do naprawy systemu :blink: . Podłubał sobie i powiedział, że nie jest w stanie naprawić systemu :blink: Restart i to samo! Nie pomogła ostatnia znana dobra konfiguracja, a tekże nawet Tryb awaryjny uruchamia to narzedzie do naprawy. Przecież to paranoja. Nemoralne, żeby chęć zmiany sterowników kończyła się formatem! Jak można uruchomić ten system? Bo je**ne to zabije, na tyle się wściekłem...

 

A probowales przywrocic jeszcze wczesniejsze ustawienia systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to komus pomoze. Kiedys byly problemy z Asrockiem M3A770DE, dokladnie z unlockiem x2 do x4. Najnowszy bios 1.70A i Phenomik odblokowany. Zadnych problemow nie ma. OCCT 2h, potem 4 godziny gry w moha i bc2 wiec mozna uznac za stabilne :) Na 1.25v nawet moj 7 letni Huntkey z linia 12v 216W daje rade, normalnie cud :)

Edytowane przez Krydor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...