Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Tak to jest mostek połuddniowy. Akurat z temperatura płyty głownej to w kompletnie innym miejscu jest mierzona ( czasami pod AUX był czujnik mostka )

 

Jesli martisz sie o wys temp płyty głownej to na pewno nie od SB... szybciej NB /pod cpu czy sekcja zasilania....

Edytowane przez Kwazor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

acha dziekuje:) a czy wymiana collera SB na coś lepszego może wpłynąć pozytywnie na całość O/C??? obecnie mam temperatury chyba ok bo odczyty z everesta mam takie:

 

Płyta: 25-30

Procesor: 25-40 (jest podkręcony do 3.8Mhz i Vcore 1.38)

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Mam jeszcze jedno pytanie:)

 

Czy HT link jesli wynosi 1890 może być??? nie wpłynie to ujemnie na sprawność całego zestawu??? mam za słabe pamięci i nie mogę ustawić do 2000 jak jest nominalnie. Dodam,że na tych zwykłych goodramach mój wynik chyba nie jest aż taki zły bo robia 720Mhz :)

 

Właśnie co to jest AUX??? bo everest pokazuje mi w tym miejscu 100 :kijem: B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy wymiana collera SB na coś lepszego może wpłynąć pozytywnie na całość O/C???

Wątpię, czy coś zmieni w oc. IMO szkoda kasy na zmianę.

 

Czy HT link jesli wynosi 1890 może być??? nie wpłynie to ujemnie na sprawność całego zestawu??? mam za słabe pamięci i nie mogę ustawić do 2000 jak jest nominalnie. Dodam,że na tych zwykłych goodramach mój wynik chyba nie jest aż taki zły bo robia 720Mhz :)

Jak nie korzystasz ze zintegrowanej grafiki, to może być.

 

Właśnie co to jest AUX??? bo everest pokazuje mi w tym miejscu 100 :kijem: B-)

Pewnie w ogóle nie jest pod nic podpięty :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh dzieki za odpowiedz:) kolejne pytanie:)

 

Kręciłęm dzisiaj procka:) udało mi się osiagnąć cos takiego:)

 

Dołączona grafika

 

i tu moje pytanie czy Vcore w granicach bezpieczeństwa dla tego procka??? dodam, że w biosie mam ustawione na 1.4250 czy jakos tak;) napewno nie wiecej a wszystkie programy pokazują 1.44

 

chciałem iść jeszcze wyżej ale po ustawieniu mnoznika o oczko wyzej na 4.1Mhz komp pada wali restarta podbilem lekko vcore ale nadal tak samo:(

 

To koniec mozliwości płyty głównej(sekcja zasilania nie wyrabia?) czy moze sam procek już potrzebuje lepszego chłodzenia no i więcej V????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomoże ktoś z oc ? na PW -np DejwiT11 ;p

 

Phenom B55

Asrock M3A770DE

Goodram 1333mhz

 

Hm, dlaczego akurat ja? :P Można przecież tu pomagać chyba? Ktoś coś doda od siebie i będzie cacy ;) Sam już coś zdziałałeś czy kręcimy od zera? :P

 

heh dzieki za odpowiedz:) kolejne pytanie:)

 

Kręciłęm dzisiaj procka:) udało mi się osiagnąć cos takiego:)

 

i tu moje pytanie czy Vcore w granicach bezpieczeństwa dla tego procka??? dodam, że w biosie mam ustawione na 1.4250 czy jakos tak;) napewno nie wiecej a wszystkie programy pokazują 1.44

 

chciałem iść jeszcze wyżej ale po ustawieniu mnoznika o oczko wyzej na 4.1Mhz komp pada wali restarta podbilem lekko vcore ale nadal tak samo:(

 

To koniec mozliwości płyty głównej(sekcja zasilania nie wyrabia?) czy moze sam procek już potrzebuje lepszego chłodzenia no i więcej V????

 

Vcore OK. Jak i wynik, widzę, że nawet niezła sztuka Ci sie przytrafiła jak na unlockowca :) Myśle, ze to koniec procka nie płyty. Do 1,50v możesz podbić i spróbować wtedy max mhz wycisnąć o ile tempy pozwalają.

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tym napieciu 1.4250 max przy OCCT mial 41C!!!!!!!!! tak mi everest pokazal bylem w szoku i nie wieże w to :damage_wall: :damage_wall:

 

ale z drugiej strony nawet chlodne wszystko bylo sekcja zasilania nie byla bardzo gorąca jaki sam Magnum byl chlodny

 

Edit:

 

Lipa więcej nie chce isc:( podnioslem V do 1.5 komp sie uruchomil ale OCCT wywala errora:( szkoda:( czyli chyba te 4.0 to max:(

 

Swoją drogą O/C mojego kompa daje rade? co o tym myślicie??? chyba najgorzej z pamiatkami tylko te 720Mhz i koniec wiecej nic:(

 

a tu link do 3d smarka:

 

http://3dmark.com/3dm06/15982471

Edytowane przez lanryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw timingi jak poniżej i zobacz, czy coś się ruszy.

CAS Latency-tRCD-tRP-tRAS MA Timing: 9-9-9-27 1T

tRC=36T, tWR=10T, tWTR/tRRD/tRTP=5T.

 

Jak masz w BIOS-ie Load-Line Calibration, to spróbuj ustawień Slight i Normal.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw timingi jak poniżej i zobacz, czy coś się ruszy.

CAS Latency-tRCD-tRP-tRAS MA Timing: 9-9-9-27 1T

tRC=36T, tWR=10T, tWTR/tRRD/tRTP=5T.

 

Jak masz w BIOS-ie Load-Line Calibration, to spróbuj ustawień Slight i Normal.

 

 

Nie widze nigdzie tej opcji do zmiany " Load-Line Calibration"

 

Dzięki za podpowiedz:) pamiatki odpaliły teraz smigaja na 773Mhz ich czas oczekiwania to 46.4ns lepiej niż było:) Tylko,że OCCT po ok 8 minutach wywala errora:( komp jest mimo wszystko stabilny... tak jak mówiłem za słabe pamięci mam :(

 

A właśnie co do pamięci znalazłem typa co mam pamiątki pod platforme AMD takie:

 

OCZ DDR3 PC3-12800 Black Edition CL8 Dual Chanel

 

 

Czy warto je brać za 150 PLN???

Edytowane przez lanryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jak sobie z nimi poradzi płyta. OCZ są dość kapryśne na AM3 (często są HTT-walle).

GR Play bardzo dobrze współpracują z ASRockami. Cena podobna:

Goodram DDR3 2GB 1600MHz Play CL8 (GY1600D364L8/2G) - Ceneo.pl

 

 

Co do tych GR, które masz, spróbuj podnieść im napięcie do 1,65 V.

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te co mam są jedno strone i brak radiatora. Z drugiej strony moja maszynka jest ciągle chłodzona ciepło się samo rozchodzi po pokoju ( brak obudowy ) moge spróbować:) czyli lepiej zostawic te ocz'e w spokoju??? słyszałem,że one sie dobrze kręcą i warto je kupić dla tej platformy...

 

Platforma Testowa

 

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=01a17962ecb95526

 

z tym ze po prawej stronie mam ustawione dwa wentyle dajace nadmuch na podstawe Magnuma i sekcje zasilania nie widac tego na foto...

 

A czy ten wentyl na SB jest potrzebny??? dodam, że bez niego tem maly radiatorek jest dość gorący....

Edytowane przez lanryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DejwiT11 bo zaraz potrafią odesłać do jakiegoś linka albo ci usuną temat albo ostrzeżenie xF

 

Lanryna mi pomógł i narazie stoimy na 3,8 w OCCT mam 64 stopnie majać Contac 29 z pastą Zalmana i z napięciem 1,375 jak dobrze pamietam.

Edytowane przez sil3nt85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DejwiT11 bo zaraz potrafią odesłać do jakiegoś linka albo ci usuną temat albo ostrzeżenie xF

 

Lanryna mi pomógł i narazie stoimy na 3,8 w OCCT mam 64 stopnie majać Contac 29 z pastą Zalmana i z napięciem 1,375 jak dobrze pamietam.

 

 

I to jak narazie jest max z tym chłodzeniem procka jakie posiadasz kolego z tego co widze po temperaturach. Jak by nie było to i tak jak dla mnie jest ona za wysoka... co do samego procka pewnie zrobił by więcej bo zakres napięcia jakie można mu jeszcze dać jest dość spory:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. Jak dlugo ją masz??? Ja jak kupilem Magnuma i zamontowałem go na procku z pasta jaka była w zestawie odrazu miałem niskie temperatury. Z dobra pasta można zejść o kilka stopni w dół ale nie wykonalne jest zeby zeszło 10 czy 20C (poprawcie mnie jeśli sie myle) Teraz tak. Kręciłeś mnoznikiem Nie przez HT więc pamięci nie ruszałeś. Jeśli byś chciał go kręcić szyna musiał byś coś zrobić z sekcja zasilania płyty bo z tego co widze nie ma ona żadnego radiatora a lepiej uważać i trzymać niskie temperatury to napewno wydłuży czas bezawaryjności płyty:) Wystaryczy abys mial tam jakis nawiew. Takie sa moje spostrzeżenia na ten temat. Jeśli natomiast chcesz tylko sam procek krecić to tak jak mówiłem na gg Vcore + mnożnik i OCCT :) ale nie przekraczaj 65C dla platformy AMD lub 60 ale trzymaj się tej dolnej granicy:)

 

Masz tu linka przeczytaj: http://pccentre.pl/article/show/ASRock_M3A770DE/id=17374;page=5

 

JEŚLI COŚ ŹLE NAPISAŁEM POPRAWCIE MNIE!!! NIE CHCE NIKOGO WPROWADZAĆ W BŁĄD. JEŚLI POMOGŁEM DAJ RESP:)

Edytowane przez lanryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej wszystko dobrze ująłeś. Z tym, że ja jestem jeszcze bardziej ostrożny, bo ponoć max bezpieczna temperatura dla tych procków to 63*C, a więc ja trzymam się z dala od 60 ;) Masz za wysoko, i jak na mój gust do coś jest nie tak, albo to chłodzenie jest strasznie słabe jak na swoją cenę. Przecież podobne temperatury ma szwagier na czteroletnim AC Freezer 64 z wentylatorem 92mm na dodatek. A nawet niższe bo przy 3,6ghz @ 1,32v miał ok. 55 stopni na ogólnym i po 50 na rdzeniach. Więc coś musi być u Ciebie nie tak. Masz dodatkowe wentylatory w obudowie? Jaką masz w ogóle obudowę?

 

A z tą niechłodzoną sekcją nie ma co dramatyzować. Ja się nie przejmuje, może nie dać rady w okolicach vCore 1,5v ale poniżej to jest spoko ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując chcesz kręcić procka to popytaj po znajomych czy nie maja np. Magnuma 2 rev.B i zobacz według mnie najlepszy stosunek ceny do jakości a nawet lepiej:) heh ja na swojego Magnuma jak mi sie spalił orginalny wentyl dalem 60x60 i w spoczynku mialem 35 stopni:) LOL :rolleyes:

 

ewentualne połóż kompa na boku:) nie pamietam, który cooler to był ale w tej płaszczyźnie lepiej sobie radził:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując chcesz kręcić procka to popytaj po znajomych czy nie maja np. Magnuma 2 rev.B i zobacz według mnie najlepszy stosunek ceny do jakości a nawet lepiej:) heh ja na swojego Magnuma jak mi sie spalił orginalny wentyl dalem 60x60 i w spoczynku mialem 35 stopni:) LOL :rolleyes:

 

ewentualne połóż kompa na boku:) nie pamietam, który cooler to był ale w tej płaszczyźnie lepiej sobie radził:)

 

Hmm, chyba Ci się coś pomyliło, albo najzwyczajniej w świecie źle odczytałeś nazwę ;)

 

Generalnie ciepło idzie do góry i każdy cooler typu tower powinien lepiej sobie radzić w pionie z odprowadzaniem ciepła, ale kładzenie kompa na boku to chyba jednak trochę przerost formy nad treścią ;)

 

Ja swoje bydle (CM Hyper Z600) wyrwałem na Allegro za 80 złociszy, i to nawet z wentylatorem :D I na X4 3,6ghz puszczałem OCCT pasywnie. Tak, pasywnie :lol: Oczywiście Antec naszpikowany wentylatorami @ 1000rpm ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, chyba Ci się coś pomyliło, albo najzwyczajniej w świecie źle odczytałeś nazwę ;)

 

Generalnie ciepło idzie do góry i każdy cooler typu tower powinien lepiej sobie radzić w pionie z odprowadzaniem ciepła, ale kładzenie kompa na boku to chyba jednak trochę przerost formy nad treścią ;)

 

Ja swoje bydle (CM Hyper Z600) wyrwałem na Allegro za 80 złociszy, i to nawet z wentylatorem :D I na X4 3,6ghz puszczałem OCCT pasywnie. Tak, pasywnie :lol: Oczywiście Antec naszpikowany wentylatorami @ 1000rpm ;)

 

hmmmm... Ale o jaką pomyłke chodzi z odczytaniem?? bo się zgubiłem:) :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

 

Jeśli masz na mysli to co napisałem o tym kadzeniu kompa na boku to sie nie myle i gdzies czytałem:) mam jakieś przebłyski pamięci. Pamietam ze to bylo dość dziwne chłodzenie bo pod płyta główna od miejsca socetu tez byl wyporowadzony coller :) ale za nie moge sobie przypomniec co to byla za firma:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok sorki juz się poprawiłem:) ok teraz pytanie czy napiecie dla mojego procka jakie mu dałem nic mu nie zaszkodzi??? mówie tu o Vcore 1.57 :blink: :blink: :blink: co prawda tylko na potrzeby O/C.

 

Więc tak udało sie mi osiagnać 4.1Mhz :damage_wall: :damage_wall: :damage_wall: :damage_wall: :damage_wall: :damage_wall: i przy katowaniu go OCCT max temperatura to 50*C ale tak mniej więcej 48*C się trzymało... Moge go w ten sposób uszkodzic dając mu takie wysokie Vcore??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu się mu nic nie powinno stać, jak tylko na testy. Ale pamiętaj, że trzymając go na takim napięciu drastycznie skraca się jego żywotność, także niewarto...

 

U mnie cpu-z też widział 1,56v. Ale wydaje mi się, że mi źle pokazuje. Mając ustawione 1,50v monitoring w biosie pokazywał 1,48v a cpu-z 1,54v. W stresie skoczyło do 1,56v więc te 0,02v bym raczej dodał do tego co bios pokazywał, czyli 1,50 - 1,51v. No ale pewny być nie mogę nie mając miernika :-| Tym bardziej, że temperatury miałem dość wysokie mimo dobrego chłodzenia i przeciągu z 6 wentylatorów w obudowie, bo 57*C na ogólnej czujce cpu :mad:

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na programy tak za bardzo nie patrze pod wzgledem Vcore wiem ile ustawilem w biosie i tego sie trzymam:) ok już ma normalne V :) ciekawi mnie ile bym jeszcze z niego wycisnol do 60*C na jakim V by dał rade zrobić 4.2 :roll:

 

to na potwierdzenie wyniku:)

 

Mój odnośnik

 

 

EDIT:

 

Pewnie myslicie,że świr jestem na punkcie tego OC :) ale nie mam co robic :( palec w gipsie to sie nudzę:(

 

Ok do rzeczy NEW REKORD 4.25Mhz na rdzeń Vcore 1.56 :damage_wall: :damage_wall: :damage_wall: :damage_wall: :damage_wall:

 

OCCT zaliczony na MAX TEST CPU :) huhu:)

 

teraz pytanie jak myslicie jeszcze coś dam rade wyciągnąć??? bo już się zaczynam bać o procka i o sekcje zasilania płyty...

 

Dołączona grafika

 

a ktoś zna max wynik dla tego procka na powietrzu??

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ładny egzemplarz Ci sie trafił, 100% sprawny X4, który jako taki mógł być sprzedany przed AMD.

 

Btw, jak chcesz pogadać o procku to pisz w dziale o procku. 1, że tam więcej się dowiesz i porównasz z innymi, a 2, że trochę nie na temat tu, o ASRockach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh :) ok popytam na innych działach :)

 

oj bez żadnej selekcji normalny Phenom II x2 :) no i po OC doczekałem się B-) B-) B-)

 

HAHA

Edytowane przez luk1999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do licha :blink: A jakie nowe procki wyszły? Bo mnie ciekawi jakiego procka obsługę on wprowadza.

Moim znaniem nie ma sensu, chyba, że ktoś zauważy jakieś inne pozytywne strony...

 

Edit:

Jakoś jednak nie dawało mi to spokoju, że jest nowsza wersja a ja mam starą :D świeżo po wgraniu oczywiście nic nie widze, i pewnie nie zobacze. Jedyne co mogę powiedzieć, że zapisany stary profil jakby nie jest kompatybilny z nowym biosem bo po załadowaniu i restarcie u mnie ustawiało sie na def. Musiałem wszystko ręcznie ;)

Edytowane przez DejwiT11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...