Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli kwestia mnożników i dzielników rozwiązana.

4. Co do AOD, to warto spróbować różnych wersji. Wiem z własnego doświadczenia, że np. nowe wersje na płytach MSI powodują zwiechę przy uruchamianiu, jeśli podniosłeś HTT w BIOS nawet o 1 MHz. Stare (z pierwszej połowy 2008 roku) działają bez problemu.

5. Co do ASRock OCTuner - możliwe, że to kwestia systemu, bo pod Vistą 64 działa bez problemów. Najlepiej napisać o tym problemie do ASRocka.

6. To normalne - Athlony nie mają dzielnika 1066.

7. Wszystkie nowe procki mają zintegrowany wyłącznik termiczny, więc na dobrą sprawę nie jest potrzebny dodatkowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do cholery jasnej. Sprzedałem swoją platformę intela akurat jak A780GXH poznikał ze sklepów.

 

Czy jest jeszcze jakiś sklep który oferuje w/w płytę w rozsądnej cenie? Lub czy jest jeszcze jakaś inna alternatywa niż to (zależy mi na znośnej dźwiękówce i wysyłce wew. Polski). Mowa oczywiście o ACC.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No do cholery jasnej. Sprzedałem swoją platformę intela akurat jak A780GXH poznikał ze sklepów.

 

Czy jest jeszcze jakiś sklep który oferuje w/w płytę w rozsądnej cenie? Lub czy jest jeszcze jakaś inna alternatywa niż to (zależy mi na znośnej dźwiękówce i wysyłce wew. Polski). Mowa oczywiście o ACC.

Moze gigabyte'a na 790x z sb750 ? Tracisz integre ale mobo kolo 400-420 pln za to jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A780GXH/128M

 

Może ktoś mi napisać czy to że mam podłączoną tylko wtyczkę 4-pin 12V ATX do wejścią 8-pin na płycie ma wpływ na cokolwiek? Mam 2 złącza 4-pin ale w tym drugim te plastikowe wejścia nie pasują.

 

Płyta robi dziwne jazdy. Przy kręceniu ASRock OC tunerem komp łapie zwis przy przekraczaniu 260HTT, natomiast przy kręceniu Overdrivem moge dojechać wyżej. Po mocniejszym wykręceniu komp elegancko zawiesza sie nie wazne co się dzięje, czy to idle czy orthos. Bios nie zapamiętuje ustawień, żeby zastosowac zmiany trzeba wyłączyć zasilacz i włączyć po 5 sekundach(?). Płyta też podnosi strasznie napięcia, 1.5V biosowe dochodzi nawet do 1.62V w stresie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A780GXH/128M

 

Może ktoś mi napisać czy to że mam podłączoną tylko wtyczkę 4-pin 12V ATX do wejścią 8-pin na płycie ma wpływ na cokolwiek? Mam 2 złącza 4-pin ale w tym drugim te plastikowe wejścia nie pasują.

 

Bios nie zapamiętuje ustawień, żeby zastosowac zmiany trzeba wyłączyć zasilacz i włączyć po 5 sekundach(?). Płyta też podnosi strasznie napięcia, 1.5V biosowe dochodzi nawet do 1.62V w stresie.

Mam AOD790GX/128M i podłączałem najpierw P4, bo stary zasilacz nie miał złącza P8 na płytę główną. Przy podkręcaniu przestawało być stabilnie i napięcia skakały, ale to mogła być wina starego zasilacza 300W, więc się nie sugeruj. W każdym razie bez podkręcania było stabilnie z tymi 4rema pinami.

 

Co do zapisywania ustawień w biosie to działa jak najbardziej. Żadne wyłączanie zasilania nie jest potrzebne. Raz tylko jak zmieniłem pamiątki to wstał na domyślnych ustawieniach pokazując w biosie 'podkręcone' i dopiero zmiana i save przywróciły.

 

Co do napięć to 3.3, 5 i 12V są pięknie trzymane (teraz mam zasiłkę Be Quiet! 550W ze złączem P8), za to na procu trochę skacze, ale i tak ~4x mniej niż tobie. Jaki masz zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi napisać czy to że mam podłączoną tylko wtyczkę 4-pin 12V ATX do wejścią 8-pin na płycie ma wpływ na cokolwiek? Mam 2 złącza 4-pin ale w tym drugim te plastikowe wejścia nie pasują.

W twoim przypadku nie powinno być większej różnicy. EPS potrafi pomóc przy starych Phenomach X3/X4 i napięciach > 1,5 V.

 

Płyta robi dziwne jazdy. Przy kręceniu ASRock OC tunerem komp łapie zwis przy przekraczaniu 260HTT, natomiast przy kręceniu Overdrivem moge dojechać wyżej. Po mocniejszym wykręceniu komp elegancko zawiesza sie nie wazne co się dzięje, czy to idle czy orthos. Bios nie zapamiętuje ustawień, żeby zastosowac zmiany trzeba wyłączyć zasilacz i włączyć po 5 sekundach(?). Płyta też podnosi strasznie napięcia, 1.5V biosowe dochodzi nawet do 1.62V w stresie.

Przede wszystkim należy obniżyć mnożnik NB (znajduje się pod mnożnikiem procesora) i HT; spróbuj dać mnożnik NB na 8x, a HT na 7x. Co do pamięci, to staraj się trzymać div800 (daj możliwie luźne timingi w rodzaju 5-5-5-18-26 2T).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnożniki cały czas lecą bardzo luźno, a pamięci na 1/2 na czas poznawania CPU, HT i NB równiez obniżone cały czas.

 

Na chwilę obecną trzymam 13 x 270HTT, HT Link 1080Mhz NB 1890Mhz

 

Jaki masz zasilacz?

Procomp 450W :lol: Ale napięcia na poszczególnych liniach trzyma w porzadku.

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabawne jest to że płyta niezależnie od dzielnika pamięci płyta wymusza najniższy i nie jestem w stanie obejść. Teraz na 3.6Ghz pamięci lecą w 265Mhz :| A pamięci nie są złe bo na Intelu na domyślnym woltażu trzymaly 1050Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem na forum różne opinie, że EPS przydaje się przy Quadach i procesorach zżerających te 110 wat. Mój pseudo quad pobiera 105 wat podczas stresu. Zastanawiam się nad nabyciem blue storm II 400w głównie z teog powodu że posiada on EPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na chieftecu 400w bez eps 8pin komp czasem łapał zwiechy nawet na standardowych ustawieniach, a o jakimkolwiek o/c nie było mowy, podobne problemy miałem na foxconnie C51xem2aa + A5600 + GF8600GT, Po podłączeniu seasonica 500w + eps wszystkie problemy zniknęły. 400W wydaje sie wystarczające do obydwu zestawów, wiec z całą pewnoscią brak eps'a powodował zwiechy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakaś płyta na 790gx pozwala wyłączyć dodatkową grafę i działanie tylko na integrze? Chodzi o to, że przez większość czasu komp będzie działał jako htpc a jeżeli będzie ochota pograć to np. w biosie aktywuję pci-e i włącza się zewnętrzna grafa. Bo na co ma komp ciągle brać tyle energii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

posiadam AOD790gx/128M i niestety nie wiem dlaczego amd overdrive pokazuje mi złe parametry napiec oraz temperatury w zakładce board status.

 

Nie ma tez odczytu prędkości wentylatora a jest to model z PWM.

Dodam tylko, ze ten sam wiatrak na płycie asusa miał prawidłowe odczyty w AOD

 

Jak włączę ACC i odblokuje czwarty rdzeń to również znika pomiar temperatury na poszczególnych core czy to jest normalne po odblokowaniu 4 rdzenia?

 

Czy inni posiadacze AOD790GX tez maja takie problemy z AMD overdrive?

post-9660-1239545777_thumb.jpg

Edytowane przez siwmad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

posiadam AOD790gx/128M i niestety nie wiem dlaczego amd overdrive pokazuje mi złe parametry napiec oraz temperatury w zakładce board status.

 

Nie ma tez odczytu prędkości wentylatora a jest to model z PWM.

Dodam tylko, ze ten sam wiatrak na płycie asusa miał prawidłowe odczyty w AOD

 

Jak włączę ACC i odblokuje czwarty rdzeń to również znika pomiar temperatury na poszczególnych core czy to jest normalne po odblokowaniu 4 rdzenia?

 

Czy inni posiadacze AOD790GX tez maja takie problemy z AMD overdrive?

Mam takie same odczyty jak ty, więc to chyba normalne :wink:

Mam za to inne pytanie czy cpu-z pokazuje duży rozrzut napięc na tej płycie i tym procku bo u mnie wachca się ciągle pomiędzy 1,31 do nawet 1,36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to chyba nie istnieje taka płyta na AMD7x0, na której działałyby poprawnie wszystkie funkcje w AOD ;). A włączenie ACC potrafi powodować czasem różne dziwne zachowania... brak odczytu temperatury to raczej małe piwo w porównaniu do np. problemów z coldbootami.

Ktoś z xs mierzył napięcia proca na tej płycie i generalnie w rzeczywistości nie było większych wahań, za to płyta ma tendencje do niewielkiego podbijania napięcia proca (zwykle o 0,02-0,03 V względem tego, co ustawiono w BIOS).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to chyba nie istnieje taka płyta na AMD7x0, na której działałyby poprawnie wszystkie funkcje w AOD ;). A włączenie ACC potrafi powodować czasem różne dziwne zachowania... brak odczytu temperatury to raczej małe piwo w porównaniu do np. problemów z coldbootami.

Ktoś z xs mierzył napięcia proca na tej płycie i generalnie w rzeczywistości nie było większych wahań, za to płyta ma tendencje do niewielkiego podbijania napięcia proca (zwykle o 0,02-0,03 V względem tego, co ustawiono w BIOS).

MOżesz podać link gdzie są punkty pomiarowe na tej płycie, bo niewiem czy to płyta czy może mój PSU nie przetrwał jednak małego spięcia(zresztą z tego powodu zmiana platformy bo mobo padło :sad: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to chyba nie istnieje taka płyta na AMD7x0, na której działałyby poprawnie wszystkie funkcje w AOD ;)

No a na moim Asusie śmiga wszystko co można tam ustawić ;)

 

Mam takie pytanie, jest gdzieś na necie test tej mATX na 790GX?? Chce ją wrzucić to topiku o płytach, ale brak mi danych o niej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie same odczyty jak ty, więc to chyba normalne :wink:

Mam za to inne pytanie czy cpu-z pokazuje duży rozrzut napięc na tej płycie i tym procku bo u mnie wachca się ciągle pomiędzy 1,31 do nawet 1,36

Ja również mam taki rozrzut napięcia na procku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dołączyłem do szczęśliwych (albo i nie :P ) posiadaczy AsRock AOD790GX, płyta jutro powinna być u mnie, tak samo jak ramy (8GB) i proc (PII 940) - zobaczymy co to cudo potrafi :lol2:

 

PS: Kręcenie mnożnikiem tutaj jest proste? Przyznam, że BIOS-a nie ogładałem na screenach za dokładnie :P

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagadka: co się znajduje pod naklęją z nazwą płyty? I nie pytam tylko o AOD790gx którą mam ale też o A780GXH/128M bo jestem ciekaw co tam jest ukryte. :wink:

Pewnie A790GXH/128M. Po zdjęciach widać, że obie płyty mają identyczne PCB, a że model na 790GX był pierwszy... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyszedł BIOS 1.50 do AOD790GX/128M

http://europe.asrock.com/mb/download.asp?M...8M&s=AM2%2b

Ktoś może próbował?

Między innymi wymieniają "update CPU code"

UPDATE!!!!!!!!

Postanowiłem nie czekać na odpowiedź i ściągnąłem biosa i uruchomiłem updater. Najpierw skasował, a potem zaczął zapisywać i w ok 1/3 się zawiesił razem z całym windowsem. Zupełna zwiecha i nie reagował na nic. Poczekałem jeszcze 5-10min z nikłą nadzieją ze może działa gdzieś w tle i zakończy, ale jednak klops, bios nie wstaje. Chyba mi tylko serwis pozostał. :mur:

 

Piszę dla przestrogi, co nie znaczy że innym też musi się nie udać.

Edytowane przez Met

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...