Skocz do zawartości
luk1999

ASRock AMD 7xx/8xx - Wszystkie modele AM2+/AM3

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem nie czekać na odpowiedź i ściągnąłem biosa i uruchomiłem updater. Najpierw skasował, a potem zaczął zapisywać i w ok 1/3 się zawiesił razem z całym windowsem. Zupełna zwiecha i nie reagował na nic. Poczekałem jeszcze 5-10min z nikłą nadzieją ze może działa gdzieś w tle i zakończy, ale jednak klops, bios nie wstaje. Chyba mi tylko serwis pozostał. :mur:

 

Piszę dla przestrogi, co nie znaczy że innym też musi się nie udać.

Ja królikiem doświadczalnym na pewno być nie chcę :D czy da się BIOS wgrać przez USB z pod dosa? To podobno względnie bezpieczna metoda <_<

Oj, bez przesady... Wiadomo, że takie zagrożenie istnieje, kiedy się uaktualnia bios spod windy... Zdarza się. Nauczka na przyszłość.

 

Na pewno się da przez USB, i to jest najbezpieczniejsze rozwiązanie, bo tylko (albo aż) odcięcie od prądu może uwalić płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z własnej glupoty nie kupilem sobie stacji dyskietek, jakbym mial to pewnie bym zrobil spod DOSa.

Czy taki problem mi naprawią na gwarancji? Bo niby robiłem wszystko zgodnie z instrukcją. Wcześniej też wgrywałem v 1.40 i nie było problemów.

 

Czy ktoś wie czy w tych nowych asrockach dziala trick z plikiem AMIBOOT.ROM na dyskietce i CTRL+HOME podczas startu? Ponoć to standardowa procedura, która jest zapisana w nieupdatowalnej czesci biosu i ponoc swego czasu AsRock ją usuwał aby zaoszczędzić miejsce :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszalem, ze uwalenie płyty w ten sposób gwarancją objęte nie jest, aczkolwiek mogę się mylić. Co do dyskietki, czy ktoś jej używa jeszcze? Jeżeli da się zrobić z poziomu pendrive (mój Abit ma taką opcje) to jest to w sumie najlepsze rozwiązanie. Ciekawe jaki ja dostane BIOS, jak w miare nowy go ruiszać nie będę.

Edytowane przez Nicolass

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś wie czy w tych nowych asrockach dziala trick z plikiem AMIBOOT.ROM na dyskietce i CTRL+HOME podczas startu? Ponoć to standardowa procedura, która jest zapisana w nieupdatowalnej czesci biosu i ponoc swego czasu AsRock ją usuwał aby zaoszczędzić miejsce :sad:

W nowszych BIOS-ach AMI można spróbować zrobić to samo z płytą CD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy AOD790GX-128m ma możliwość zapisywania profili w biosie?? I podpinam się do wcześniejszych pytań: czy istnieje możliwość wyłączenia w biosie zewnętrznej karty graf na korzyść integry??? (tak jak to można zrobić z kodekiem audio majac dziwiękówke zew. poprostu uruchamiając go w biosie) Czy Grafa będąca w PCI EX nawet jako wyłączona będzie żreć prąd???

Dość ważne dla mnie... Kupuje Phenoma II 720 BE i totalnie nie wiem jaka mobo będzie dobra, bo każda ma coś za uszami;/ (interesuje mnie w kwocie ok 500zł może być więcej jeśli warto)

Edytowane przez LordBigos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Met pozostaje jeszcze stara szkola czyli hot plug....

 

Lordbigos... zawsze bedzie żarła... bo w biosie wyłaczasz tylko obsługe "szukania" karty pod PCI-ex lub zwykłe PCI...

Co mam hotplugować? Kość biosu czy jak? Jeśli chodzi o hotflash to nie bede probowal bo trace gware.

 

Próbowałem ten numer z dyskietką/CD; niestety oba nie działają. Ci od Asrocka to chyba już nie mają na czym oszczędzać :angry: Zamiast dodawać dual bios to oni jeszcze usuwają procedurę awaryjną od AMI, którą mają za free. :sad:

 

Lordbigos: W setupie biosu jest ustawienie 'domyślnej' karty graficznej, ale wyłączyć tam się nie da integry. Za to zauważyłem że radiator na północnym po wsadzeniu karty na pcie zrobił się duuużo chłodniejszy (wcześniej parzył, a teraz tylko ciepławy) i stabilność/OC się znacznie poprawiło. System mi też pokazywał pełne 4GB ramu, czyli jakby nie było nic zaalokowane dla integry (bios za to 4096 minus 256MB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie stracisz gwarancji. Parę razy robiłem hotflasha na Biostarze z taką samą kością - na ASRockach nigdy nie musiałem ;). Na wszelki wypadek przed wyjęciem kości po prostu delikatnie odklej nalepkę z oznaczeniem BIOS-u, a następnie wyciągnij kość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do MET: Jak się gierki sprawują na twoim zestawie??? Czy to prawda że GTA IV coś zmula??

Trochę się wystraszyłem... Myśle poważnie o dopłacie do 810;/

Jak jest z tym odblokowaniem cache w 810??? Podejżewam że 100% szans nie ma, ale są większe niż w przypadku 4tego rdzenia w 720?

Sam już nie wiem...

Edytowane przez LordBigos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do MET: Jak się gierki sprawują na twoim zestawie??? Czy to prawda że GTA IV coś zmula??

Trochę się wystraszyłem... Myśle poważnie o dopłacie do 810;/

Jak jest z tym odblokowaniem cache w 810??? Podejżewam że 100% szans nie ma, ale są większe niż w przypadku 4tego rdzenia w 720?

Sam już nie wiem...

Nie grałem jeszcze nawet w 3dMarka. Płyta uwalona przez update biosu i zwiechę w trakcie.

Ponoć Crysis i inne zacinają się (ale nie 'mulą'), ale tylko jak się ma 3 jądra. Na 2 lub 4 działa ok (gry są napisane na parzystą liczbę jąder). Odblokujesz jajko to nie będzie problemu.

To smutne że piszą gry pod Intela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasugerowałem się pomiarami użytkownika z linku którego podałes wcześniej:

 

The overvoltage issue:

 

Did overvolt testings, modified the CPU frequency and voltage and noted CPU-Z and DMM readings.

 

Freq/Voltage/CPU-Z/DMM

 

2.6GHz 1.3V 1.312-1.320V => 1.316V 1.312 idle

2.6GHz 1.3V 1.344-1.368V => 1.356V 1.332 load

 

2.6GHz 1.4V 1.408-1.424V => 1.416V 1.418 idle

2.6GHz 1.4V 1.456-1.488V => 1.472V 1.437 load

 

2.6GHz 1.5V 1.508-1.544V => 1.526V 1.519 idle

2.6GHz 1.5V 1.568-1.576V => 1.572V 1.540 load

 

3.0GHz 1.3V 1.304-1.320V => 1.312V 1.317 idle

3.0GHz 1.3V 1.352-1.368V => 1.360V 1.337 load

 

3.0GHz 1.4V 1.408-1.448V => 1.428V 1.418 idle

3.0GHz 1.4V 1.464-1.496V => 1.480V 1.440 load

 

3.0GHz 1.5V 1.508-1.536V => 1.522V 1.520 idle

3.0GHz 1.5V 1.568-1.600V => 1.584V 1.544 load

 

3.3GHz 1.5V 1.518-1.528V => 1.523V 1.520 idle

3.3GHz 1.5V 1.568-1.600V => 1.584V 1.546 load

 

3.3GHz 1.6V 1.624-1.656V => 1.640V 1.585 idle

3.3GHz 1.6V 1.658-1.728V => 1.693V 1.618 load

 

Overall the sensors reading is the inacurate one, at max the board overvolts 0.02V in idle and 0.046V under load.

If a voltage offset is in effect, the idle voltage is actualy lower but the overvolt when applying load is higher (0.033V here).

 

Fakt niewiem czy dobrze je odczytałem, ale w oprównaniu z płytą dfi gdzie napięcie jest stabilne(w normalnych warunkach) niezależnie od tego czy jest idle czy load. Dlatego pytam czy jest szansa że jakiś bios może to poprawić czy tylko mody o ile wogóle bądą możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi napięciami to na mojej plycie też tak było. W idle dosyć stabilnie, napięcie takie jak ustawione.

Natomiast w stresie napięcie (mierzone cpu-z i OCCT) się sporo wahało: od ustawionej wartości do 0.05 albo i więcej w górę i na szybko skakało. Żadnego zewnętrznego woltomierza nie mam.

 

W tym samym czasie 5V, 3.3V i 12V były bardzo stabilne. Zasiłka 550 Be Quiet, więc raczej dobra. Nie macałem sekcji zasilania, nie wiem czy się przegrzewała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, miałem tak samo na A770CrossFire. Ja bym po prostu to olał... mała szansa, żeby to poprawiono.

Poza tym ten koleś robił pomiary bodajże na Phenomie 9950 albo 9850. Poza tym widać, że wahania wg cpu-z są większe niż w rzeczywistości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile razy było mowione :

Mierzymy miernikiem a nie programami !!

 

Moj chieftec zawsze ma 11.8V na linii a program everest co wykazuje 12.8V ...

 

Wiec mierniki w dłoń ! ( najlepiej oscyloskop ) ja mam oscyla to pomierze coniecio...( zwłaszcza "szum" )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Palato

w linku który podał luk1999 do wersji AOD790 jest podany punkt vCore. Z tego co widzę na fotce Twojej płyty(słaba jakośc zdjęcia) jest ten sam układ sterujący napięciami.

Jak możesz porównaj oba te układy może to ten sam.

 

EDIT: @Kwazor chyba u Ciebie jest też taki.

Edytowane przez oliwer21

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj, bez przesady... Wiadomo, że takie zagrożenie istnieje, kiedy się uaktualnia bios spod windy... Zdarza się. Nauczka na przyszłość.

 

Na pewno się da przez USB, i to jest najbezpieczniejsze rozwiązanie, bo tylko (albo aż) odcięcie od prądu może uwalić płytę.

Ze tak powiem, ciach!o prawda.

Ostatnio robilem takiego flasha i się bios zjechal, a plyta w serwisie juz miesiac siedzi... mam nadzieje ze chociaz mi wymienia na a780gxh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integra idzie niektórym nawet na 1Ghz po podniesieniu napięcia.

 

HD3300 to najszybsza integra na rynku.

 

AMD 790GX Reference System:

Processor: Phenom X4 9850 (2.5 GHz)

Memory: 2 x 1GB Corsair XMS2 DDDR2-800 (CAS4)

Motherboard: Foxconn A7DA-S

Motherboard chip set: AMD 790GX

Video Card: Integrated Radeon HD 3300 and HD 3450

LCD: Dell 2405WFP 24"

ATI reference drivers: Catalyst 8.7

Hard-Drive: Seagate Barracuda 750GB

CD/DVD: Samsung DVD-R SH-S162

Power Supply: Cooler Master Real Power Pro 850W

Operating System: Windows Vista Ultimate (all July updates)

Detale na low, 1024x768

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Palato

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integra idzie niektórym nawet na 1Ghz po podniesieniu napięcia.

 

HD3300 to najszybsza integra na rynku.

 

 

 

Detale na low, 1024x768

 

http://www.sharkyextreme.com/img/2008/08/amd_790gx/coh.jpg

 

tylko zapomnij o OC przy standardowym pasywnym radiatorku , naweet z nawiewem jest cieplo ...

 

zmiana radiatora wskazana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napotkalem pierwszy problem, pamięci nie chcą mi pracować na 1066 MHz : :unsure: W ich SPD jest wpis EPP #1 dla 533 MHz, wtedy są one zasilane napięciem 2.2V. Jednak po przestawieniu pamięci z auto na 1066 MHz powoduje u mnie wysypywanie systemu przy starcie. Znalazłem coś takiego jak napięcie DRAM i wrzuciłem 2.31 V ale to nic nie dało, wywala przy starcie - timingi w biosie na auto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...