Skocz do zawartości
wujek_edzio

Problem z zapisem na pendrive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem z pendrivem Kingston Data Traveler I 8gb. Otóż na moim kompie (konfig w sygnaturze) zapis na tego pendriva przebiega dziwnie: albo plik kopiuje się w jakiejś części i zatrzymuje, albo w ogóle nie zacznie tylko będzie wisiał na obliczaniu pozostałego czasu. Gdy tak się zatrzyma, to pendrive samoczynnie się odmontowuje i wywala że lokalizacja odwołuje się do urządzenia które nie instnieje (czy coś w ten deseń; nie dzieje się tak od razu tylko po chwili). Po kilku próbach w końcu jakoś się udaje. Odczyt bez problemów. Mam Windows 7. Co ciekawe na innych kompach działa jak trzeba (m.in. z win xp i 7), ale inne pendrivy na moim też działają :blink:. O co chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez cały czas używałem go na przedłużce podpinanej do portu z tyłu, na frontpanelu nie mam gniazd. I tak i tak to samo, przed chwilą sprawdziłem też dysk zewnętrzny i na tej samej przedłużce nie ma z nim problemu. Próbowałem w różnych portach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Ocz rally 2 też ma takiego focha na jednym kompie. Aby cokolwiek robić muszę w biosie ustawić, usb1.1, szybkość? masakra :(

Inne peny oraz hdd działają dobrze na usb2.0.

 

Aparat znów nie chce mi działać na frontpanelu, a podłączony z tyłu działa bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wygrzebałem w szafie jakiś kontroler usb pod pci, sprawdziłem i pendrive hula na pełnym transferze. W usb na płycie, gdzie działają inne urządzenia nie chce. Ehhh....

 

EDIT

Takie cyrki zaczęły się po próbach bootowania linuxa z tego pendriva, co jednak mi się nie udało.

 

EDIT II

 

W załączniku screen z momentu gdy kopiowanie pliku się zatrzymuje.

post-185760-0-99492100-1295894031_thumb.png

 

EDIT III

 

Podpiąłem pendriva pod kontroler, zrobiłem benchmarka. Potem zrobiłem to samo z pendrivem na płycie- o dziwo przeszedł. Tylko skąd te ch*lerne różnice w zapisie??? Załączam screeny (bez tytułu2- pod kontrolerem, bez tytułu 3-usb na płycie). Aha, zapomniałem dodać, że pendrive jest sformatowany w ntfs. Formatowanie do fat32 nic nie daje, za to wyłączenie usb 2.0 już tak- można zapisywać pliki ale z charakterystyczną dla usb 1.1 prędkością :mur:

post-185760-0-82486600-1295896772_thumb.png

post-185760-0-00393300-1295901314_thumb.png

Edytowane przez wujek_edzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Wiem, ze odkopuje ten temat, ale problem na linii pendrive - Win7 jest dosc powszechny. Moze mi ktos wytlumaczyc dlaczego w Win7 kiedy konczy sie zapis na pendrive'a nastepuje zawiecha na kilkanascie sekund? Opisze konkretny przypadek. Kopiowalem plik 3,4 GB. Generalnie w trakcie calego zapisu jest wszystko ok, ale na 5 s przed koncem nastapila zawiecha na prawie 30 s. Jest to dosc irytujace. Poza tym, jak kopiuje mniejsze pliki (np. instalki programow) to tak jakby po kazdym z plikow nastepowala kilkusekundowa przerwa zanim zacznie kopiowac sie nastepny. O ile sie nie myle na XP i na Viscie nie bylo takich szopek. Byc moze to wina pendrive'a. Nie mam okazji sprawdzic na innym. Moj pen to PATRIOT Xporter 16 GB - jesli okaze sie, ze to jego wina to nie kupie juz nic Patriota.

 

Z gory dziekuje za kazda pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiusbo dzieje się to z tego samego powodu z jakiego na samym początku na w7 zapis wynosi aż kilkadziesiąt MB i dopiero po chwili spada - windows 7 buforuje pliki. Dlatego na początku transfer jest tak duży bo plik jest buforowany do RAMu. Natomiast pasek postępu dotyczy postępu odczytu pliku, więc po zakończeniu odczytu pliku trzeba jeszcze zrzucić z RAMu na pendrivea dane które nie zostały jeszcze na nim zapisane, a to chwilę trwa i stąd ta zwiecha.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...