Skocz do zawartości
soSna

Dziwny problem z internetem

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstepie napisze, ze mam router DI-524, a dostawca internetu jest Inea (Poznan).

Mieszkam z 4 wspolokatorami i kazdy z nas ma laptopa. Opisze sytuacje, ktora mi sie przytrafia od pewnego czasu. Mianowicie gdy jedna, konkretna (dajmy na to A.) wspolokatorka odpala swojego kompa momentalnie cos zaczyna sie dziac z moim netem. Nagle przestaje mi hulac net i z niczym nie moge sie polaczyc, albo dziala samo GG, albo wyskakuje ikonka ograniczonego dostepu do internetu, albo zrywa mi polaczenie z routerem i mija troche czasu nim moge sie do niego znowu podlaczyc, etc. W tym czasie kazdemu innemu wspolokatorowi net dziala. Jezeli wspolokatorka A. zamyka kompa to wszytko nagle wraca do normy.

Przewalilem juz tone interentu w poszukiwaniu rozwiazania tego problemu ale nic nieznalazlem.

Jedyne co dotychczas ustalilem to to, ze mamy inne IP.

Ma ktos moze jakis pomysl na rozwizanie tej zagadki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wklej ustawienia kart sieciowych Twojej i koleżanki, ustawienia z dlinka.

Czy dhcp przyznaje wam IP ?

zakres dhcp czy jest powyzej 3 hostów? zakres dhcp i maska podsieci.

ostatnie podejrzenie uszkodzenie karty sieciowej (zasrywa eter).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

konfiguracja dlinka

Dołączona grafika

 

co do konfiguracji kart sieciowych to IPv4 jest cale ustawione na automatic (chyba ze mam sprawdzic cos dokladniejszego?)

 

ipconfig u mnie wyglada tak

Dołączona grafika

 

od razu zaznaczam, ze slabo sie na tym wszytkim znam, wiec jezeli potrzebujecie dokladniejszych danych to trzeba do mnie pisac jak do kretyna :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na screenie masz: DHCP Server Enabled więc daj Disabled :P

Daj Static DHCP: po kolei z rozwijanej listy wybierz komputer, daj mu nazwę przypisz różne IP. Nadaj rożne IP wszystkim komputerom z listy,

Edytowane przez Grinch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...