Skocz do zawartości
Zulusman

Ubuntu 10.10 + overclocking GPU NV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam od niedawna ubuntu 10,10.

Wizja była z odpaleniem 1x5970 + GTX460 + GTX470, ale w wziązk z kłopotami w isntalacji grafik NV(przy działającej ATi), dałem sobie spokój i robię komputer 480+470+460.

Podstawą dla mnie jest podkręcenie wszystkich GPU bez podnoszenia napięcia. Max. wartości OC mam znalezione pod windowsem.

Problem tkwi w tym, że nie chciałbym zmieniać w nich biosa, ale zrobić to programowo.

O ile OC ATi to wklepanie jednej komendy z terminala dla każdego GPU, o tyle w NV nie jest to już takie proste.

 

Wklepałem coobits`y do xorg.conf - nić, chyba że mam źle wklepane.

Zainstalowałem nvclock beta 0.8 - najnowszą grafikę jaką zna, to seria GT200.

 

Więc jestem w, że tak powiem, PUPIE.

 

Czy ma ktoś jakieś rozsądne rozwiązanie mojego problemu??

Bawię się linuxem od 2 tygodni, więc i tak jestem w szoku, że jeszcze mi się chce :P

 

EDYTA:

po wpisaniu w google ferni, zamiast gtx 480, wyskoczył ten link: http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=ODUyNw

i chyba wszystko jasne :(

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm, liczysz coś poważnego na tych grafikach? A do tematu : na pewno nie skusisz się na podmianę BIOSu kart? Przy tylu spokojnie możesz sobie testować ustawienia na każdej (jest z czego odpalić kompa jakby co :) ) Bo softem obecnie chyba ciężko... zawsze możesz poczekać kilka miesięcy i a nuż wtedy się uda.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grafiki będą wykorzystane do obliczeń rozproszonych.

Narazie jestem na etapie wodowania calego secika - 2xfullcover + dtek gpu(z custom zapinką :D)

Gdyby nie problemy z ATi w obliczeniach(obciża tylko 1 GPU w 5970), bylyby same fullcovery

 

 

EDYTA:

Pojawil sie nowy problem.

mam GTX570 i musze miec stery 260.19.36, ale nie potrafię ich zainstalować.

w synapticu ich nie ma(jest tam 260.19.09 zdaje sie)

po machnieciu z terminala przy wylaczonych X`ch

"sudo add-apt-repository ppa:ferramroberto/nvidia

sudo apt-get update

sudo apt-get install nvidia-current nvidia-current-modaliases nvidia-settings"

ssa sam zdaje sie 270.XX.XX beta i [gluteus maximus], bo po reboocie nie wstaja X`y.

pisze mniejweicej tyle, ze kernel czeogs jest 260.19.09 a driver jest 260.19.36 a maja byc identyczne i koniec( w zaleznosci jaki driver mu cisne to pisze).

kumpel poradzil zassac recznie i wklepac "sudo sh NV*" - to samo sie dzieje

 

czy wymagane jest "sudo chmod +x NV+" ?

Edytowane przez Zulusman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...