Skocz do zawartości
nnn2007

ASUS P8P67 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca podoba za bardzo mi się Asus. Napięcia na CPU mają spore wahania (teraz siedzę na Gigaklocu i w sumie też nie są stabilne, ale są bardziej płaskie niż na Asusie), RAID nie wykrywa mi jednego z dysków po podpięciu pod kontroler SATA6 (X25-M), proc trochę słabiej chodzi niż na Gigabyte. Poza tym EFI nie przypadło mi do gustu. Za to wydaje mi się, że Dlx prowadzi lepiej pamięci niż UD5.

W weekend wmontuję Asusa ją jeszcze raz w budę i podejmę decyzje czy zostać na GB czy na Asusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów. Na wstępie chciałbym zaznaczyć że jestem obeznany do końca w niektórych sprawach związanych z komputerem, stąd moje dzisiejsze pytanie. Po konsultacji na forum, kupiłem płytę główną (między innymi) Asus P8P67. Moje pytanie dotyczy samego podłączenia urządzeń sata i poprawnej konfiguracji w biosie.

Mianowicie dostępne są takie opcje:

IDE MODE

AHCI

RAID

DISABLED

 

Jeśli ktoś mógłby mi to jakoś opisać i podpowiedzieć co ustawić i do którego portu sata podłączyć było by wspaniale. Włączeniu komputera pojawia mi się komunikat że nie wygrywa dysku, jednak system startuje normalnie, wszystko działa ale chciałbym zrobić wszystko jak należy i co nieco się dowiedzieć od obeznanych forumowiczów.

Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

 

Na płycie dostępne są różne kolory portów sata i nie do końca się orientuje co i jak.

link do zdjęcia, co prawda nie mam pro ale porty sata są identyczne...

http://www.connexxionit.com/wp-content/uploads/2010/11/P8P67_PRO-featuring-the-ASUS-exclusive-technology-Dual-Intelligent-Processors-2_.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Standardowy tryb pracy to IDE MODE. (najstarszy, najwolniejszy i najbardziej kompatybilny)

Jeżeli masz nowe dyski twarde z obsługą NCQ itd. to ustaw tryb AHCI.

Trybu RAID używasz tylko jak chcesz utworzyć macierz dyskową z 2 i więcej dysków.

 

W zasadzie powinieneś używać AHCI.

 

Porty SATA na płycie mają różne kolory ponieważ płyta ma wbudowanych kilka kontrolerów.

Najlepiej podłączyć do kontrolera intela.

Opis który kolor jest przypisany do którego kontrolera masz w instrukcji.

 

EDIT:

Ten screen, który zapodałeś pokazuje, że nie wykrywa Ci dysku na kontrolerze MARVEL.

Prawdopodobnie podpiąłeś dysk do innego kontrolera (inny kolor złącza)

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, widzę że masz podobną płytę do mojej, mógłbyś mi podpowiedzieć który kolor do czego powinien być (porty sata) Mam instrukcję oczywiście ale tu jakoś zagmatwane wszystko - bynajmniej dla mnie...

Są jeszcze 2 rodzaje kabli 3Gb i 6Gb na starym komputerze miałem tylko 1 rodzaj..

Edytowane przez PQP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radiergummi : gratki 4U za wykręcenie proca do 4.5GHz na stockowym Vcorze. Ja mam poustawiane wszystko na AUTO oprócz mnożników oraz profilu XMP w pamięciach i za .uja nie mogę osiągnąć takiego wyniku jak Ty.

 

P.S. Pytanko do użytkowników Deluxe: jaki macie napis "REV. 1.XX" na PCB?

Edytowane przez nnn2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Owszem, to zasadnicza sprawa. Jednak czasami okazuje się, że ktoś pozostawia stockowy VCore ale zmienia sobie jakieś inne ustawienia (np. napięcia inne niże VCore) i potem się chwali (nie twierdze, że to akurat nasz Kolega z forum).

 

P.S. Puszczam testy 2600K LinXem na 8-threds, a widzę na forum, że screeny są z 4-threds. Czy coś źle robię?

Edytowane przez nnn2007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam poustawiane wszystko na AUTO oprócz mnożników oraz profilu XMP w pamięciach i za .uja nie mogę osiągnąć takiego wyniku jak Ty.

 

Na auto tez zmienia vcore przy ustawieniu wiekszego mnoznika. Ogarnij w cpu z ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.5v sie nie miesci w zakresie stock ;) a tego typu napiecia dla wyzszych mnoznikow potrafi ustawic auto ;) na ramach defaultowo smigajacych na 1.5v ustawia np 1.66v

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto nigdy dobrze nie dzialalo ;) Na P45 pamietam moje mobo Asusa (nie pamietam ktore juz) ustawialo 1.6V dla cepa po OC :D

Jedynie na defaulcie to jakos jeszcze dziala...

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi DLX zaczyna jakies swirki odwalac :blink: Dzisiaj np cos sie zepsulo w EFI i myszka ciagle ucieka mi w prawy dolny rog i nic nie da sie zrobic. W Windowsie myszka juz lata jak nalezy, wiec to nie jej wina. Widze ze czeka mnie kolejne flashowanie <_<

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na pro od poczatku nie dziala ;p tylko w glowym meni jest okej, w dalszych jakikolwiek ruch dziala jak klawisz esc... ale szczerze mowiac to mi to lotto ;) zmien na usb 3.0 poki co, powinno pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi na pro od poczatku nie dziala ;p tylko w glowym meni jest okej, w dalszych jakikolwiek ruch dziala jak klawisz esc... ale szczerze mowiac to mi to lotto ;) zmien na usb 3.0 poki co, powinno pomoc

 

Rozwiazanie okazalo sie tak banalne... Wystarczylo odlaczyc pada na USB (zapomnialem ze w ogole mam go podlaczonego od niedawna :rolleyes:). Teraz juz wszystko smiga jak wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś używa trybu uśpij na p8p67 + Windows 7 ? Niby się usypia, a potem jak chcę uruchomić to słychać jak się włączają dyski, wentylatory, ale ekran jest ciągle czarny (pomarańczowa lampka na monitorze). Teraz nie wiem czy to wina płyty i jakiegoś sterownika czy Windows 7. Zaznaczam, że na tych samych ustawieniach tryb uśpij działał bez problemów na p5q pro i windows7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...