Skocz do zawartości
nnn2007

ASUS P8P67 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Official ASUS BIOS and Program Updates - [H]ard|Forum nowe biosy dla reszty asusów do pobrania, meldujcie zmiany i udoskonalenia ;)

 

Ja miałem wgrywać wieczorem, ale z tego co wyczytałem na hardforum speedstep nie działa jak trzeba na tej wersji, więc jednak odpuszczam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyjalem baterie na 10 minut i mobo znowu dziala bez problemow. Tyle ze nie ustawialem juz profilu XMP tylko wszystko recznie:

- mnozniki turbo dla kazdego rdzenia oddzielnie - 45

- ram na 1600MHz

- napiecie ramu 1,6v

- offset na -0,05 (jeszcze moze zejde nizej)

 

Po wylaczeniu kompa i odczekaniu chwili bootuje juz bez problemu. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P8P67 Deluxe / Pro / EVO / Standard / Sabertooth - 1305 -

Change Log -

- Improved OC performance using Multipliers or Auto Overclocking

- Improved BCLK and DRAM OC capabilities when enabling the “Internal PLL Overvoltage” option in BIOS. Note - Sleep/Hibernate will not operate properly due to Intel Specs.

- Improved USB performance, Improved P67 XMP profile compatibility (please note, memory with X58/P55 XMP profiles will generally work but is not optimized for P67 and will usually cause problems when overclocking in several cases)

- Per Core Save Fixed

- Disable/Enable BT

- Minor Bug Fixes including new Auto Rules for C-States (C3/C6) when overclocking. If you are overclocking, C-States will be disabled for enhanced performance.

- Intel RAID will not support bootable volumes greater than 2.2TB yet, Intel plans a firmware update shortly to allow this operation. AHCI and IDE are not affected.

- Enhanced AI Suite II compatibility

 

dla mnie jakoś bez sensu...

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopy wielka prośba dla posiadaczy asusów i corsair vengeance prosze dajcie fotke z ustawienia timingów na 1600mhz (wszystkich timingów nawet na auto jak wam płyta ustawia) mam cholera problem z pracą na 1600mhz losowe zwiechy bc2, prime bionic czy orthos może działać godzinami i nic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz napisac cos wiecej? Jak to nie dziala speedstep? W ogole nie zmniejsza mnoznika do 16 i vcore?

 

działa

 

w ogole

 

pozostaw na auto c-state zarządzaj ustawieniami oszczędzania poprzez ustawienia windows, schodzi do idle z Mhz i Vcpu w oszczędzaniu i zrównoważonym-- offset musi być włączony.

Maksymalna wydajność zegar po OC z vcpu.

 

Co nie działa to offset zależnie od obciążenia przy c-state, przy obciążeniu wali max Vcpu a nie jak wcześniej.

A jednak działa offset przy c1 i c3 włączonym na sztywno

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopy wielka prośba dla posiadaczy asusów i corsair vengeance prosze dajcie fotke z ustawienia timingów na 1600mhz (wszystkich timingów nawet na auto jak wam płyta ustawia) mam cholera problem z pracą na 1600mhz losowe zwiechy bc2, prime bionic czy orthos może działać godzinami i nic

 

1) Wczytaj sobie timmingi z XMP, zamiast zostawiać na auto.

2) Ja mam ustawione idąc od góry 9-9-9-24-1, reszta z XMP. (Pamięci Vengeance 2x4GB 1600MHz, 9-9-9-24)

3) Skoro pamięci nie podkręciłeś i śmigają na def. 1600MHz to upatruj przyczyny tych zwiech gdzie indziej (Podkręcony proc, grafa, zasilacz?)

4) Zdefiniuj prime może działać godzinami? Ja zostawiłem go na 12h dla pewności, czasem potrafi się wywalić i po kilku godzinach.

Jak przeszedł Ci powiedzmy 3-4h to wcale nie znaczy, że jest stabilny w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prime godzinami to 8-10 godzin, też mam kłopot tylko z bc2 w innych grach ok, choć raz zaliczyłem BSOD z z kodem 124 czyli ustawienie pamięci juz się boję jak dostanę dodatkową kostke i obsadze 16gb na płycie jak nie bedzie działać to pośle to ciach!o do piachu, co do ustawień timingów to mam ustawiony profil xmp i reszte tak jak Kamil85 dlatego prosiłem o screena żeby porównać czy reezta timingów jest wczytana prawidłowo (wiem że przy najnowszym biosie kolesie z asusa kombinowali przy profilach xmp aby zoptymalizować je pod względem działanie a socket 1155) więc moja prośba o fotkę z biosu nadal aktualna, z grafika na 100% ok bo na socket 1366 nie miałem żadnych problemów na tych ustawieniach, zasilacz też wykluczam gdyż dawał radę i7 920 @ 4ghz i 1.32v a wiec sporo wiecej papu potrafił podać jak teraz potrzeba do tego napięcia stabilne jak skała (mierzone miernikiem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi corsairami jest masa problemow na asusach, sprobuj czy 1333 mhz bedzie chodzilo ok. U mnie 1866 na default dopiero po ostatnim updacie biosu zaczely robic...

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1333mhz nie ma problemów ale nie po to kupiłem 1600mhz aby na 1333mhz działały, na 1866 (dodam że te same kostki na platformie z siga bez problemu smigały na wyższych ustawieniach) w ogóle ich nie moge odpalić, jesli sytuacja nie zostanie rozwiazana pożegnam asusa na rzecz gigabyte ud5-ud7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prime godzinami to 8-10 godzin, też mam kłopot tylko z bc2 w innych grach ok, choć raz zaliczyłem BSOD z z kodem 124 czyli ustawienie pamięci juz się boję jak dostanę dodatkową kostke i obsadze 16gb na płycie jak nie bedzie działać to pośle to <span style='color: red;'>[ciach!]</span>o do piachu, co do ustawień timingów to mam ustawiony profil xmp i reszte tak jak Kamil85 dlatego prosiłem o screena żeby porównać czy reezta timingów jest wczytana prawidłowo (wiem że przy najnowszym biosie kolesie z asusa kombinowali przy profilach xmp aby zoptymalizować je pod względem działanie a socket 1155) więc moja prośba o fotkę z biosu nadal aktualna, z grafika na 100% ok bo na socket 1366 nie miałem żadnych problemów na tych ustawieniach, zasilacz też wykluczam gdyż dawał radę i7 920 @ 4ghz i 1.32v a wiec sporo wiecej papu potrafił podać jak teraz potrzeba do tego napięcia stabilne jak skała (mierzone miernikiem)

 

podbij vcpu bo 124 nie jest od pamięci

0x50 timinigi,vccio

0X109 zasilanie pamięci

te są od pamięci

 

Dokładny opis błędów

0x124 = add/remove vcore or QPI/VTT voltage (usually Vcore, once it was QPI/VTT)

0x101 = add more vcore

0x50 = RAM timings/Frequency add DDR3 voltage or add QPI/VTT

0x1E = add more vcore

0x3B = add more vcore

0xD1 = add QPI/VTT voltage

“0x9C = QPI/VTT most likely, but increasing vcore has helped in some instances”

0X109 = add DDR3 voltage

0x0A = add QPI/VTT voltage

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbiłem vccio do 1.09v i jest ok zaciachy zniknęły ale <span style='color: red;'>[ciach!]</span>iany proc mi sie trafił

 

przecież od dawna wiadomo że przy większej ilości pamięci jest ciężej z ustawieniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tych czasach 8gb to chyba już standard i tak powinni projektować te kontrolery aby działało to bez problemów ciekawe jak bedzie przy 16gb w najgorszym przypadku procek pojdzie na gwarancje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tych czasach 8gb to chyba już standard i tak powinni projektować te kontrolery aby działało to bez problemów ciekawe jak bedzie przy 16gb w najgorszym przypadku procek pojdzie na gwarancje ;)

 

chyba nie jest standardem i jeszcze długo nie będzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...