Skocz do zawartości
nnn2007

ASUS P8P67 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

ukazał się nowy bios do P8P67 1305 , u mnie po wgraniu procken nie przechodzi w stan oszczędzania energii w windzie tylko cały czas lata na te 5ghz zamiast zmienić sobie mnożnik podczas idle i latać na 1,6ghz, mimo iż w biosie opcje odpowiedzialne za to są włączone na poprzednim biosie było ok

 

Juz w poprzednim biosie bylo trzeba wylaczyc c3 i c6, a zostawic wlaczone c1e zeby mnoznik i napiecie spadalo przy obciazeniu ;)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic nie trzeba wyłączać 1305 tylko ma być manualnie, na auto działa też ale gorzej zależnie jak masz ustawione w zarządzaniu energii procesora pod windą.

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz lepiej od ludzi ktorzy pisali biosy dla asusa?

 

- Minor Bug Fixes including new Auto Rules for C-States (C3/C6) when overclocking. If you are overclocking, C-States will be disabled for enhanced performance. If you want EIST to work properly while overclocking, please ensure that C1E is enabled, C3 and C6 are also recommended to be enabled unless you are benchmarking 3DMark, PCMark, or Super PI.

 

wlaczenie c3 i c6 powoduje u wielu osob freezy w idle, zwieche podczas wchodzenia do windowsa i ogolna niestabilnosc powyzej ~4500 mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Na dniach kupuję nowego kompa, w tym płytę Asus P8P67 Pro. Czy Wy po użytkowaniu jej jesteście zadowoleni, czy raczej odradzacie? Moje dotychczasowe doświadczenia z płytami Asusa były pozytywne. Czasami strzelały fochy jeśli chodzi o współpracę z ramem. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Na dniach kupuję nowego kompa, w tym płytę Asus P8P67 Pro. Czy Wy po użytkowaniu jej jesteście zadowoleni, czy raczej odradzacie? Moje dotychczasowe doświadczenia z płytami Asusa były pozytywne. Czasami strzelały fochy jeśli chodzi o współpracę z ramem. Pozdrawiam.

 

Jedyne czego potrzebuje ta płyta po zakupie to update bios.

Jest raczej bezproblemowa, choć najlepiej przejrzeć ten temat i ten ogólny o SB dla uniknięcia frustracji przy napotkaniu na drobne i łatwe do usunięcia, ale jednak wkurzające trudności... :lol:

 

Dopłacanie do EVO (dla drugiego portu LAN), czy DELUXE (dla 16faz vs 12w PRO) jest pozbawione sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do reszty poprawek ktore wprowadzili to mozna stwierdzic, ze faktycznie oni nie wiedza czasami co pisza.

 

Mi sie wydaje, ze doskonale wiedza co pisza, ale nie zawsze moga to powiedziec oficjalnie ;) obsluge maja napewno fachowa. Wczesniej nie widzialem sytuacji, zeby pracownicy jakiejs firmy kontaktowali sie z userami i budowali w firmie komputery o takiej samej specyfikacji zeby rozwiazac jakies problemy ^^ Ty np narzekasz na tekst z poprawionym oc, chociaz zadnej roznicy nie widac, a u mnie faktycznie moge wyzej pojechac z pamieciami i najnowszy bios rozwiazal wszystkie moje problemy z tym kompem ;)

 

Swoja droga przesiadka na 1305 dla masy osob zakonczyla sie awaria plyty ^^ troche kiepski moment na eksperymentowanie jezeli komus wszystko dziala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jacy id...i tam pracuja... Niektore rzeczy dzialaja tylko u nich w labie, takie oc po BT nikt nie odpalil na plytach ktore daja taka mozliwosc (a jak odpalil to z problemami przed odpaleniem jak i po)

Do tego dochodza rozne cyrki (dobrze to wszystko widac np. przy OC).

Pisza, ze cos poprawili a uwalili...

Dobrze wiesz, ze wypuszczenie nowego BIOSu nie rozwiazuje starych problemow i czesto starsze biosy sa lepsze od tych nowych pod praktycznie kazdym wzgledem.

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie wiesz jacy id...i tam pracuja... Niektore rzeczy dzialaja tylko u nich w labie, takie oc po BT nikt nie odpalil na plytach ktore daja taka mozliwosc (a jak odpalil to z problemami przed odpaleniem jak i po)

Do tego dochodza rozne cyrki (dobrze to wszystko widac np. przy OC).

Pisza, ze cos poprawili a uwalili...

Dobrze wiesz, ze wypuszczenie nowego BIOSu nie rozwiazuje starych problemow i czesto starsze biosy sa lepsze od tych nowych pod praktycznie kazdym wzgledem.

 

To wyglada na to, ze wszedzie pracuja sami idioci, bo od zawsze byly mniejsze lub wieksze cyrki z roznymi platformami. Zagadaj do nich, moze akurat szukaja guru, ktory im wytlumaczy o co chodzi w ich robocie ;) Podkrecania przez bluetooth nie komentuje, bo pojecia o tym nie mam i nie bede mial ;) Ale jezeli obiecywali, ze bedzie dzialac, a nie dziala to mozesz sprzet oddac na niezgodnosc - kolejny powod ;)

 

btw - czy Ty czasem nie lamentujesz nad tymi biosami, bo na nowych nie mozesz powtorzyc poprzednich wynikow? :D ja mialem 2 problemy z ta plyta. Zawieszala mi sie w idle i ram nie chcial chodzic na swoich ustawieniach. Oba naprawili, wiec nie tlumacz mi prosze, ze czesto starsze biosy sa pod kazdym wzgledem lepsze, a nowe niczego nie naprawiaja... fart nowicjuszy?

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

Do tego dochodza rozne cyrki (dobrze to wszystko widac np. przy OC).

Pisza, ze cos poprawili a uwalili...

(...)

 

Od mojego pierwszego 486DX minęło sporo czasu, a jeszcze całkowicie bezawaryjnego sprzętu typu "PLUG, OC and PLAY" nie uświadczyłem. :mur:

Twoją wypowiedź można by przypiąć prawie do każdej jednej płyty głównej, więc bez przesady. Można się już było przyzwyczaić.

Chyba że SKILL już nie ten. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw - czy Ty czasem nie lamentujesz nad tymi biosami, bo na nowych nie mozesz powtorzyc poprzednich wynikow? :D ja mialem 2 problemy z ta plyta. Zawieszala mi sie w idle i ram nie chcial chodzic na swoich ustawieniach. Oba naprawili, wiec nie tlumacz mi prosze, ze czesto starsze biosy sa pod kazdym wzgledem lepsze, a nowe niczego nie naprawiaja... fart nowicjuszy?

 

A mi sprzet w IDLE sie nie zawiesza(l), ram dzialal tak samo jak na nowym biosie (sprawdzalem tez inne kosci).

Fakt, poprawiono np. dzialanie Elpidy Hyper.

OC ciut nizsze.

Od zawsze tak bylo, ze userzy zostawiali sobie starsza wersje biosu jak nie mieli problemow bo czesto wgranie nowszego aby miec nowszego bo tak jest fajniej, prowadzilo do nowych problemow

Pozostawie reszte komentarzy dla siebie bo nie chce psuc tematu i sie z Toba czy innymi userami klocic ;)

PEACE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem ostatnio zabawki pod SB, 2500K i Asusa P8P67 PRO.

Mój poziom wiedzy w OC jest mocno podstawowy :wink: po przeczytaniu kilku poradników o OC pod SB zmieniłem w zasadzie tylko Vcore na 1.27v i mnożnik na 45, oraz sztywno 100MHz na BLCK... no i mam stabilne 4.5GHz, chciałbym więcej, po to nabyłem archona... ale tu już potrzeba czegoś więcej niż przestawienia ww. pozycji.

Wszystkie inne pozycje mam default, chciałbym to zmienić, ustawić ofset itp.

Mógłby ktoś obeznany w temacie zrobić fotki ustawień EFI odpowiedzialnych za kręcenie i wstawić tu na forum, byłaby to świetna ściąga dla amatorów jak ja, jak tez możliwość skorygowania ustawień przez innych.

 

Ps. Mam 16GB ramu (4x4) czy tu trzeba dovoltować jakieś napięcie? obecnie wszystkie default/auto poza Vcore

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłby ktoś obeznany w temacie zrobić fotki ustawień EFI odpowiedzialnych za kręcenie i wstawić tu na forum, byłaby to świetna ściąga dla amatorów jak ja, jak tez możliwość skorygowania ustawień przez innych.

 

Fotki ustawień UEFI dla tej płyty są od paru miesięcy w temacie o sandy bridge.

 

Ps. Mam 16GB ramu (4x4) czy tu trzeba dovoltować jakieś napięcie? obecnie wszystkie default/auto poza Vcore

 

Skoro działa to po co chcesz zwiększać napięcia?

Jakieś problemy ze stabilnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało mi się cuś takiego;

Dołączona grafika

Oto parametry

AI Overclock Tuner = Manual

BCLK/PEG Freq = 99.9 (przy pełnej setce nie liczył superpi)

Turbo Ratio = By All Cores 47

Internal PLL overvoltage = Enabled

Memory freq= 1331

EPU Settings. Disabled

Load Line Calibration =Medium

VRM Frequency = Manual

VRM Fixed Freq Mode = 370

Phase Control = Extreme

Duty Control = Extreme

CPU Current Capability = 130%

 

CPU Voltage -Offset Mode + 0.085

DRAM Voltage= 1.5

VCCSA = 1.00625

VCCIO = 1.1250

CPU PLL = 1.85

PCH= Auto

VRM Spread Spectrum = Disabled

 

CPU Configuration

CPU Ratio = 47

Intel Adaptive Thermal Monitor = Disabled

Active Processor Cores = All

Limit CPUID Maximum = Disabled

Active Virtualization technology= Enabled ??? co to jest

Execute Disable Bit = Enabled

Speedstep = Disabled

Turbo = Enabled

C1E = Disabled

C3 = Disabled

C6 = Enabled

 

 

Stabilnie przechodzi 5h testu linx'a wspomagany torture testem aidy

Superpi liczy bez problemu.

 

Jest stabilnie ale czy coś w tych parametrach jest nie tak?

Z tym offsetem sporo zabawy było.

4.8 poszedł na 1.385 (stałe)

4.9 1.4v

5.0 1.42v

Ale tych wartości nie testowałem długo, IMHO za duże Vcore do codziennych zastosowań

 

 

Edit.

Chyba za wcześnie się pochwaliłem, 5h stres testu przeszedł bez zająknięcia i wywalił się na instalacji MS office :mur:

Nie mam cierpliwości i nerwów, zjechałem na 4.5GHz :-|

Edytowane przez siwyyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siwyy jaki bios bo u mnie procek prime stable na 4.8ghz przez 5 godzin a wysypał sie w ide, nie wiem czy to kwestia biosu czy ostatnich poprawek do win7 x64 w każdym razie robi się to pomału wkurzające, po niedzieli pobawię się gigusem ud5, zaczynam żałować zmiany 1366 na 1155, tam jak sie poustawiało wszystko jak trzeba to stabilne było jak skała, tym bardziej że lada chwila dostępne beda 6 rdzeniowe 970 za jakies 1500zł, czekam juz tylko na buldożera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od kiedy MP3 jest w 5.1? :)

Dzwiek AC3 jest w 5.1

Po co upmixowac stereo do 5.1? dupny efekt

W glosnikach Z-5500 moge sobie przelaczac miedzy efektami ale i tak lepiej na stereo jechac niz odpalac muze wirtualnie w reszczie glosnikow ;)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...