Skocz do zawartości
nnn2007

ASUS P8P67 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

ustawinenie 46 z offsetem 0.07 stabilne przez ok 9h (v core max 1.39) ,zwiększyłem szynę na 102 i zobaczymy ...chyba ze macie inny pomysl żeby uzyskać 47 bo o 48 nawet nie myślę, UPDATE po zwiększeniu szyny padł .... a napięcie vcore było takie samo .....

 

sugestie mile widziane :)

Edytowane przez ULLISSES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Masz już najnowszy BIOS 1.506 ? http://www.asustek.pl/Pawel%20S/P8P67-ASUS-1506.rar

Ja testuję obecnie i albo zbieg okoliczności, albo coś poprawili bo 4,5GHz mam już przy Offset +0,02 a wcześniej +0,03 było minimum.

 

mam P8P67 Pro 1502, taki jest na oficjalnej stronie Asusa, skąd masz nowszy :) .. ? i to jest do ver, Pro na pewno ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam P8P67 Pro 1502, taki jest na oficjalnej stronie Asusa, skąd masz nowszy :) .. ? i to jest do ver, Pro na pewno ?

 

To jest do zwykłej P8P67, tak jak w nazwie pliku. Dopisz w sigu jaki masz sprzęt. Nie jestem pewien czy do Pro podejdzie, ale obawiam się, że nie. Bios mam od człowieka z supportu Asusa, z innego forum.

Edytowane przez Yacko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest do zwykłej P8P67, tak jak w nazwie pliku. Dopisz w sigu jaki masz sprzęt. Nie jestem pewien czy do Pro podejdzie, ale obawiam się, że nie. Bios mam od człowieka z supportu Asusa, z innego forum.

 

mam obecnie dwa kompy :) drugi jest pod Video i wlasnie go sklejam, szkoda ze pod Pro nie pójdzie ..., pewnie za jakiś czas wyjdzie aktualizacja ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Phase Control było podczas poprzednich testów na Extreme ...może kalibracje na Ultra High ?

 

Nic nie szkodzi spróbować, ale u mnie na tym ustawieniu odnotowuję zbyt duże podbicia napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zdobyć i wrzucić 1506 dla pozostałych płyt w serii.

 

poprosze o biosik do sabertooth, w ogóle fajnie by było jakby suport asusa udzielał się naszym forum tak jak to się dzieje na extremesystems.org czy innych zachodnich portalach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już dzięki Pawłowi testuję nowy BIOS, taka inicjatywa się chwali, ze ktoś z firmy Asus jest na forum - to ułatwia przepływ informacji. Przydałby się jakiś oficjalny poradnik Asusa na temat OC na tej płycie, w szczególności dokładny opis niektórych funkcji.

Edytowane przez Yacko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczekam na biosik od kolegi Lysyn co ma opcje załatwienia :) jak zapodam na moją Pro to zobaczę z podbitą szyną - mam nadzieję, że 47 mi się uda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw czemu msi najlepiej wypadły w oc,już się domyślam oczywiście ,to super zasługa vdroop :D w programie napięcie 1.45v /miernikiem 1.47v w stresie ,podaję moje doświadczenia z tym mobo :P

 

osobiście wziąłem p67 pro ,za tydzień będę klepać w biosie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już dzięki Pawłowi testuję nowy BIOS, taka inicjatywa się chwali, ze ktoś z firmy Asus jest na forum - to ułatwia przepływ informacji. Przydałby się jakiś oficjalny poradnik Asusa na temat OC na tej płycie, w szczególności dokładny opis niektórych funkcji.

 

no właśnie dobrze by było jakby się pojawił jakiś fajny opis do poszczególnych funkcji, tych do OC oczywiscie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z plyta Asusa P8P67 Deluxe Rev 3.0 bios z naklejki 1305, plyta nie postuje w ogole, swieci czerwona dioda CPU LED kiedy mam wlozone dwa moduly pamieci w niebieskie sloty G.Skill Ripjaws 2x2gb F3-12800CL7D-4GBRH, pamieci sa na liscie QVL Asusa tej plyty jako 100% kompatybilne.

Kiedy zostawie jeden moduł pamieci to wtedy na wyswietlaczu na plycie mam Q-Code 30 i wtedy swieci dioda czerwona DIMM LED a juz nie CPU LED.

 

Probowalem przelozenia proca, sprawdzilem dokladnie piny na sokecie wszystko ok.

 

Zasilanie proca 8pin wpiete, reset CMOS również robilem wielokrotnie.

 

Juz mi rece opadly bo nie wiem co robic, licze na Wasze sugestie i pomoc.

 

cpu 2600K - nowka sztuka z pudelka

pamieci G.Skill Ripjaws 2x2gb F3-12800CL7D-4GBRH - sprawne 100% z poprzedniej koniguracji

grafika EVGA GTX 280 - sprawne 100% z poprzedniej koniguracji

zasilacz Corsair Hx620W - sprawne 100% z poprzedniej koniguracji

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MEM OK i naciskam i dioda sobie miga i pare razy zrobil restart i nadal nie wstal, no chyba ze to ma szukac znacznie dluzej, ale wydaje mi sie skoro pamieci kompatybilne to od razu powinien wstawac czyz nie ?

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was prośbę, czy może ktoś sprawdzić na zakładce monitor w pozycji CPU Voltage w jakim zakresie skacze napięcie ?

 

Ustawienia takie :

Ai Overclock Tuner - Manual

BCLK/PEG Frequency - 100

Turbo Ratio - By All Core...

By All Cores (Can Adjust in OS) - 45

Internal PLL Overvoltage - Disabled

Memory Frequency - Auto

EPU Power Saving Mode - Disabled

Load Line Calibration - Regular

VRM Frequency - Auto

VRM Spread Spectrum - Disabled

Phase Control - Standard

Duty Control - T.Probe

CPU Current Capability - 100%

CPU Voltage - Manual

CPU Manual Voltage - 1.4

Reszta w dół na Auto

CPU Spread Spectrum - Disabled

 

Zakładka Advanced\Cpu Configuration:

 

Intel Adaptive Thermal Monitor - Disabled

 

Po wpisaniu ustawień oczywiście restart aby zaczęły obowiązywać.

U mnie przy takim konfigu napięcie skacze od 1.336 do 1.360 (zakładka monitor w BIOS). Podejrzewam, że to sprawa dokładności pomiaru czujnika, ale z drugiej strony, inne napięcia są stałe bez wahań.

Będę wdzięczny za informację jak to u Was wygląda.

Edytowane przez Yacko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...