Skocz do zawartości
nnn2007

ASUS P8P67 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej odeslac do sklepu na RMA, czy lepiej jako towar niezgodny z umowa ? plyte kupilem na Allegro w TERRA COM w zeszly czwartek, na moje oko walniety kontroler pamieci co sie zdarza czesto ostatnio na tych plytach czytajac zagraniczne fora.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pawle za bios jutro prawdopodobnie płyta wróci z wymiany na B3 to wgram i sprawdzę jak działa, PeterMac kontroler pamięci masz w procku także na płycie nie może być uszkodzony bo go tam nie ma, chyba że tematy popierniczyłeś

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa to czytaj :)

 

Yet another P8P67 Deluxe motherboard 'wont boot' thread - Page 2 - Overclock.net - Overclocking.net

 

czysta loteria z tymi plytami aby trafic dobra sztuke, ale tak to jest jak na szybko B3 musieli robic.

 

Haven't had much lick with these ASUS boards. 1st board - wrong motherboard in box - with incorrect stock label.2nd board - double reboot issue and intel bugupgraded from normal to pro3rd board - pro board with red led ! arghhhhhhhhhhMaybe its about time I move manufacture.  Sorry ASUS but sort it out !
Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

taa to czytaj :)

 

Yet another P8P67 Deluxe motherboard 'wont boot' thread - Page 2 - Overclock.net - Overclocking.net

 

czysta loteria z tymi plytami aby trafic dobra sztuke, ale tak to jest jak na szybko B3 musieli robic.

 

Haven't had much lick with these ASUS boards. 1st board - wrong motherboard in box - with incorrect stock label.2nd board - double reboot issue and intel bugupgraded from normal to pro3rd board - pro board with red led ! arghhhhhhhhhhMaybe its about time I move manufacture.  Sorry ASUS but sort it out !

jaki zwiazek z kontrolerem pamieci?? jak dla mnie to cały sandy bridge to jeden wielki nie wypał (wpadka z chipsetami później z dekodowaniem blue ray) czekam tylko na buldozera i zmieniam od razu platformę, w sumie załuję że zmieniłem 1366 na 1155

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem ciekaw czemu msi najlepiej wypadły w oc,już się domyślam oczywiście ,to super zasługa vdroop :D w programie napięcie 1.45v /miernikiem 1.47v w stresie ,podaję moje doświadczenia z tym mobo :P

 

osobiście wziąłem p67 pro ,za tydzień będę klepać w biosie

 

Te wszystkie testy plyt glownych mozna wsadzic sobie w buty ;)

BTW co do wyboru plyty - bardzo dobry wybor :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało się komuś miernikiem zmierzyć napięcie Vcore na P8P67 podczas w miarę równomiernego obciążenia (np wiersz poleceń DOS, lub BIOS)?

Powyłączałem wszelkie opcje zarządzania energią w BIOSie i widzę, że według czujnika napięcie Vcore trochę skacze w zakresie 0,02V. Skoki odnotowuję zarówno w BIOS jak i np. w CPU-Z pod pełnym obciążeniem Prime, czy OCCT. Podejrzewam niedokładność czujnika, ale z drugiej strony czujniki od 3,3V, 5V czy 12V nie mają skoków.

Tak to mniej więcej wyglada:

Dołączona grafika

Edytowane przez Yacko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaki zwiazek z kontrolerem pamieci??

 

Just got off the phone with ASUS support and we've pretty much concluded that the memory controller on the board is faulty. Time to RMA... :/

 

jak dla mnie to cały sandy bridge to jeden wielki nie wypał (wpadka z chipsetami później z dekodowaniem blue ray) czekam tylko na buldozera i zmieniam od razu platformę, w sumie załuję że zmieniłem 1366 na 1155

problem z plynnym odtwarzaniem materialu 23,976fps instieje juz od pierwszej generacji serii Core I zadna nowosc, przy SB go dopiero rozdmuchano na sile zeby zrobic kolejna afere po wpadce z rewizja B2, tylko pytanie kto bedzie uzywac wbudowanej grafiki w tym procu do odtwarzania Blu-ray, problem ten tylko jest dotkliwy co uzywaja gpu proca np posiadacze htpc,chociaz zawsze mozna kupic radka 5450, jednak ostatnie stery i programy i tak to zniwelowaly prawie do zera.

Edytowane przez PeterMac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta wymieniona na rev.b3 tu muszę pochwalic pcprojekt za szybkość, w poniedziałek wysłałem, we wtorek dostali po południu, środa wysłali paczkę i dzisiaj już działam na nowej płytce, bezproblemowo i sprawnie, zapodałem nowego biosa 1.502 działa ok, zmian w menu nie widze, potestuję jeszcze stabilność na obnizonym napieciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to nowy bios czy płyta w nowej revizji ale 200mhz w górę przy ciut podniesionym napieciu przyjąłem pozytywnie

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomy zamówił u mnie Asrocka P67 Extreme 4, ponieważ obawia się problemów z Asusem. Po wgraniu najnowszego BIOS-u będziemy testować jak płyta wypada w kwestii OC w porównaniu z moim Asusem P8P67. Jeżeli interesuje Was porównanie jakiś konkretnych opcji czy zachowań, to proszę pisać a postaram się to jutro sprawdzić. Mnie osobiście interesuje max częstotliwość przy 1,45V oraz minimalne napięcie potrzebne do stabilnego 4,5GHz w przypadku I5 2500K. Testować będziemy jutro od 15 do ..... tu może być różnie :)

 

edit:

 

Już po testach. Możliwości OC bardzo podobne, praktycznie identyczne. Asrock nie ma problemu z wzbudzaniem z uśpienia nawet z włączonym PLL Overvoltage, ma szybszy POST i stabilniejsze napięcie Vcore. Ogólnie rozważam wymianę swojego Asusa na tego Asrocka (kolega jest chętny bo podoba mu się wbudowany bluetooth).

Edytowane przez Yacko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja siedze na A-DATA i wszystko chodzi b. dobrze.

 

Dojechały do mnie graty P8P67 PRO + 2x4gb adaty CL9 1600 + 2600k

 

Mam pytanko - jak montowałeś kości to włożyłeś je w A2 i B2 tak jak zaleca manual?

 

Czy zgłosiły ci się jako 1600 czy jako 1333 i ręczenie musiałeś je przestawiać na 1600?

 

Jakieś tipsy przed montażem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wkladalem w 1 i 3 slot liczac od CPU. Plyta glowna pamieci ustawia na 1333MHz wiec musisz to ustawic. Polecam takze zaktualizowac bios do najnowszej wersji + latki do windows'a wszystkie - nie wiem co z tych 2 rzeczy pomoglo, ale wczesniej mialem zwiechy i to czesto :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisalem do ecs.pl aby podali do kiedy jest mozliwosc wymiany plyty i dostalem taka informacje

" proponuję to zrobić jak najszybciej bo producenci już opracowują sposoby napraw i jak je wdrożą to zaprzestaną wymian, np. Gigabyte wymienia tylko do końca miesiąca potem naprawia, co do Asusa nie posiadamy takich informacji."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i d...

 

Po złożeniu komputera: Intel 2600k + P8P67 PRO + 2x4gb DDR3AX3U1600GC4G9-2G Adata

 

oraz: Tagan 900W + HD5870 + Noctua NH-D14 + SEAGATE 7200.12 1TB + DVDRW SAMSUNG

 

i włączeniu nastała ciemność.... a konkretnie:

 

Wentylatorki się kręcą, zielona dioda się pali na zielono - sygnalizując zasilanie, przy przycisku MemOk pali sie czerwona dioda sygnalizując błąd pamięci...

 

Użycie MemOk nic nie daje... Pamięci w slotach a2 i b2.

 

Przetestowałem wszystkie sloty 1 pamięcią z resetem zworką biosu... i nic ekran ciemny, bez bipania, bez postu...

 

No to po raz pierwszy w moim przypadku asus dał d...

 

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile mija czasu od przyjecia zgloszenia do daty odbioru b3? Jest jakas szansa doczekania do Z68 jezeli zglosze ostatniego dnia kwietnia?

 

Przyłącze się do pytania.

Niby premiera chipsetu jest 8 maja, więc teoretycznie można przeczekać.

Tylko czy sklep się zgodzi na takie coś? masz jakieś szersze info na ten temat?

 

EIDT:

@ Tomasz Paweł

Pierwsza płyta podziała mi kilka dni i dostała objawów takich jak opisujesz.

Odwiedziłem kilka serwisów w moim mieście, sprawdzałem inne memki, zasilacze itp.

Nic nie wskórałem, więc odesłałem na gwarancję, dali nową.

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet jak sklep sie nie zgodzi to nowa plyte szybko sprzedasz nie tracac na tym zbytnio ;)

 

Jak dla mnie bez sensu. Pracuje na kompie z tą płytą jak czegoś nie skończę w robocie, więc opcja tydzień bez kompa odpada.

 

Musiałbym kupić na parę dni inną płytę na P67, tamtą odesłać, a potem znów kupić na z68. Płyta by wróciła z wymiany, a ja miałbym wtedy już 3 mobasy. :mur:

Inna sprawa, że jak jej nie wymienię to jej pewnie już nie sprzedam później w rozsądnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niezle to sobie wykombinowales ;) ja myslalem o czyms prostszym - kupuje z68, odsylam p68 i sprzedaje nowa wersje b3 z wymiany ;) ewentualnie jezeli sprzedawca sie zgodzi doplacam roznice pomiedzy nimi

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...