Skocz do zawartości
nnn2007

ASUS P8P67 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

ImageShack Album - 2 images

 

1. stresowanie z CPU-Z i GPU-Z i temperaturami

2. wyniki - index windowsa + wszystkie 3DMarki

 

Prime na screenie działający 5 min wymiata :lol:

Co do indeksu wydajności systemu to u mnie wygląda tak samo, tylko 1 i ostatnią pozycję mam 7.7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime 5 min bo nie miałem screena z katowania więc dałem przykład. Widać zresztą po temperaturach, że jest mniej niż pisałem, bo prime krócej jechał.

Aha aha mam pytanko klami85 - widzę że masz X-Fi Titanium tak jak jak - czy masz problem czasami znikającego dźwięku ? Np. mam dźwięk normalnie, a jak włącze kompa innym razem to nie mam dźwięku. Pomaga wyłącz/włącz X-Fi w windowsie. Teraz dałem nowe sterki (creative pax) i jak na razie nie mam problemu, ale jak na razie resetowałem i wyłączałem kompa tylko kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzyło mi się to kilka razy, dziwne bo niby wszystko było OK - system pokazywał, że dźwięk jest odtwarzany.

Na wyjściach analogowych nie było sygnału (słuchawki),a na cyfrowym było OK i grało normalnie (amp).

 

Zwykle restartowałem kompa i działało po restarcie normalnie.

Myślałem, że mam coś z systemem bo poprzednio problemu nie miałem, a ostatnio instalowałem win7 w styczniu jak zmieniłem platformę na SB i wtedy problem się pojawił.

W sumie to problem pojawiał się nieregularnie co jakiś czas np. raz na tydzień/dwa.

 

Do tej pory myślałem, że to problem z moim systemem, ale teraz widzę, że nie koniecznie.

Ta karta śmigała mi normalnie, na tych samych sterownikach i tej samej wersji systemu na poprzednim configu na P35.

Piszę w czasie przeszłym bo już od miesiąca nie miałem tej przypadłości.

Generalnie od tamtego czasu zmieniłem bios i soft od MoBo. Problem na razie nie wystąpił, więc może to ma z tym coś wspólnego.

 

EDIT:

Jednak problem powrócił. Nie jest to wina systemu, sterów też nie.

W sumie nie wiem co o tym myśleć. MoBo, bios??? :mur:

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie - na początku myślałem że to od kręcenia procka.

Sprawa tak wyglądała:

Zainstalowałem win7 64bit i wszelkie sterki i pojawił się dual boot zakończony zwisem na planszy - ładowanie windows.

Wszedłem do wina i poustawiałem wszystko jak najlepiej i normalniej i było git.

Kilka razy uruchomiłem kompa i patrzę - głośniki stereo zamiast ustawionych wcześniej 5+1 - to znowu ustawiłem i reset kompa.

Znowu przypadek dual boota i zwis przy ładowaniu windowsa. Poczytałem jednak na googlach, że zwis ładowania wina występuje jak dodajemy nowy sprzęt/stery.

Gdy nie ruszam ustawień kompa i x-fi (stery/bajery od muzy) - wszystko jest ok już od kilkunastu resetów i on/off kompa.

Dziwne trochę, ale jak na razie działa wszystko bardzo elegancko (na asrock fatality nie było problemów zupełnie i tylko proc na 4,6GHz niestety).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kompa podłączonego kablem optycznym do AMPLI ONKYO 607 i za cholerę nie wiem jak wymusić aby w trybie stereo grały również sateliki??

Edytowane przez dr_Misiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime 5 min bo nie miałem screena z katowania więc dałem przykład. Widać zresztą po temperaturach, że jest mniej niż pisałem, bo prime krócej jechał.

Aha aha mam pytanko klami85 - widzę że masz X-Fi Titanium tak jak jak - czy masz problem czasami znikającego dźwięku ? Np. mam dźwięk normalnie, a jak włącze kompa innym razem to nie mam dźwięku. Pomaga wyłącz/włącz X-Fi w windowsie. Teraz dałem nowe sterki (creative pax) i jak na razie nie mam problemu, ale jak na razie resetowałem i wyłączałem kompa tylko kilka razy.

 

Tez mi zanikał głos. Wymieniłem Titaniumm na Xonar DX i wszystko śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmieniacie plytki na Z68? Zastanawiam sie czy zostac przy asusie, czy jednak cos innego wziac. Na poczatku jednak troche problemow sprawial... Z tego co patrzylem to ~50 zl doplacic trzeba :)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zmieniacie plytki na Z68? Zastanawiam sie czy zostac przy asusie, czy jednak cos innego wziac. Na poczatku jednak troche problemow sprawial... Z tego co patrzylem to ~50 zl doplacic trzeba :)

 

a jest sens w ogole takiej zmiany? bo nie wiem czy probowac zmienic swoja P67 B2 na cos z Z68..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym mieć tą zintegrowaną grafikę, czasami może się przydać. A skoro dopłata jest tak mała to nie ma nad czym się zastanawiać... przynajmniej jeżeli ktoś lubi nowe zabawki ;)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniam dopiero na buldożera, ta zintegrowana grafa nie nie daje gdyby jeszcze dało się ją włączać zamienienie 2d 3d to ok ale tak psu na bude

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz juz zglupialem jak to jest z tymi wymianami. Zgodnie z tym poprzednim info zarejestrowalem plytke do wymiany ostatniego dnia kwietnia i otrzymalem odpowiedz, ze wszystko zalezy od mojej umowy ze sprzedajacym :o o terminy pytalem i nie otrzymalem odpowiedzi, czyli chyba zadnych nie ma... Za to 11 maja beda mialy premiere plytki asusa na Z68 ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wczoraj odebralem Asus p8p67 i po podlaczeniu dysku czy tez napedu sata pojawia sie czarny ekran i mozna czekac w nieskonczonosc,dodam,ze jak odepne z sata moge wejsc w efi.Dyski to 3x2tb WD i naped Liteona,bios 1502,na innych to samo.Czyzby uwalona mobo ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij baterie i zostaw n pół godziny (oczywiście odłacz zasilanie) może coś z biosem nie tak ale generalnie wyglada na uwaloną płytę jeszcze spróbuj podłaczyć do innych portów sata ( do ty do których nie podłączałeś wcześniej ale to tylko tak dla diagnozy czy któryś port nie powoduje komplikacji), z tego co widac to całe p67 jest cholernie awaryjnie i producenci szybciorem uciekają w z68, coś mi się zdaje że lada moment nie będzie ani płyt p67 ani suportu w postaci nowych biosow czy sterów, oby buldożer amd wypalił, wstepnie ogladając płyty na nowych chipsetach amd stwierdzić można że sporo bogatsze wyposażenie w niższej cenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na wszystkich portach sprawdzałeś?

Ta płyta ma 2 osobne kontrolery, więc przynajmniej na jednym powinno śmigać.

Raczej ciężko, żeby obydwa były uwalone.

Ewentualnie sprawdź jeszcze na innej taśmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dyski WD CAVIAR 2TB,czerwiec,sierpien i grudzien 2010,mam tez starego 500gb i 2,5cala 120gb na,ktorych plyta elegancko dziala.Wymiemilem 2x juz tego asusa i te same objawy,gwarancja nie moze byc przyjeta bo dzialaja serwisowe dyski,znowu moje dyski tez im dzialaja w kazdym komputerze oprocz tego asusa p8p67 i nie wiem co robic :[

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

indeks w windowsach? :)

 

kogo to interesuje? To nie jest żaden wyznacznik wydajności/stabilności.

 

Jakiś tam jest... aktualnie miałbym 7.8 gdyby nie dysk.

 

Np. dla pamięci na single channel DDR 1600 CL9 miałem 5.5 a na dual channel jest 7.8 więc coś tam zawsze pokazuje...

 

Coraz bardziej mi się P8p67 Pro podoba - bluetooth ładnie działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 dyski WD CAVIAR 2TB,czerwiec,sierpien i grudzien 2010,mam tez starego 500gb i 2,5cala 120gb na,ktorych plyta elegancko dziala.Wymiemilem 2x juz tego asusa i te same objawy,gwarancja nie moze byc przyjeta bo dzialaja serwisowe dyski,znowu moje dyski tez im dzialaja w kazdym komputerze oprocz tego asusa p8p67 i nie wiem co robic :[

 

Miałem b. podobny problem jakieś 3 lata temu. Jest opisany na forum, ale nie pamiętam w którym temacie.

2szt dysków barracuda 250GB w 100% sprawne działały mi na każdej płycie z wyjątkiem tej na której najbardziej mi zależało.

tzn. niby działały, ale jak włączałem RAID w Biosie to przestawało je wykrywać. (a właśnie do RAIDa je kupowałem).

Jedyne znalezione rozwiązanie polegało na sprzedaży dysków i zakupie innych, które już bez problemu działały w RAID.

Co ciekawe też były to barracudy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładni jak klami85 pisze ja po zakupie p67 miałem problem z swoimi samsungami f3, okazlo się że trzeba było zaktualizowac firmware dysków bo nie chciały działac z p67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko do osób które wymieniały płyty na nową rewizje, ile czekaliście na powrót płyty? I czy też mieliście akcje że płyty przechodziły przez jakieś zewnętrzne serwisy? Czy też tylko w esc.pl takie rzeczy... Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, mam 2 Samsungi F3 i z Sabertooth działają OK.....

[/quote

masz ok bo sa nowszej produkcji ja kupowałem zaraz po premierze i miały stare firmware ktore na nowych płytach amd tez nie działało, jak poszukasz w necie to znajdziesz info na ten temat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra,czyli wina firmware dysków ale skąd <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> nowszy bo na stronie WD CAVIAR nic nie ma a nie chce wymieniać 3 dysków.

Edytowane przez mardock81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...