Skocz do zawartości
nnn2007

ASUS P8P67 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Dla Waszego dobra.

Wszelkie próby wgrania starszego UEFI mogą skończyć się tragicznie dla płyty a mianowicie:

- LAN może stracić MAC adres więc sieciówka stanie się bezużyteczna

- Problemy ze zmianą BCLK lub całkowity brak możliwoścy zmiany BCLK

- Problemy z bootowaniem a w najgorszym przypadku brak możliwości zabootowania platformy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzialam na 1502 i jest dobrze.

Nie wrzucalem i nie mam zamiaru B-)

Support dla B3 rewizji jest od wersji 1305 i z taka wersja stockowo byla wgrana na mojej mobo.

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla Waszego dobra.

Wszelkie próby wgrania starszego UEFI mogą skończyć się tragicznie dla płyty a mianowicie:

- LAN może stracić MAC adres więc sieciówka stanie się bezużyteczna

- Problemy ze zmianą BCLK lub całkowity brak możliwoścy zmiany BCLK

- Problemy z bootowaniem a w najgorszym przypadku brak możliwości zabootowania platformy

 

To jak sprawdzic brak MAC adresu i ew. jak to naprawic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beda same 00:00:00:00:00:00 np.

Sprawdzisz np. wpisujac IPCONFIG /ALL w CMD

Teoretycznie jak i praktycznie da rade przypisac nowy ale watpie, ze po wpisaniu bedzie banglac. Ewentualnie jak sie ubije sieciowka to juz nic nie zrobisz :D

 

Dajcie po prostu sobie spokój z wgrywaniem starszych UEFI by pozniej nie bylo placzu i zgrzytania zebow :)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze da. Sa tez do tego programy np. bardzo dobry SMAC i programem chyba najlepiej to zrobic. Jest to najpewniejsze.

 

Jak ma ktos statyczne IP to problemu nie ma ale jak dynamiczne to sieciowka z zerowym MACiem nie pobierze adresu IP etc.

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje EVO jak poleciało na wymiane na początku kwietnia tak do tej pory jeszcze płyty nie ma.

Co ciekawe w serwisie stwierdzono "uszkodzenie chipsetu". A ja z płytą nie miałem żadnych problemów na defie jak i po OC procka. Jak się dziś dowiedziałem mobas jest aktualnie w asusie w Pradze. Chyba trafił się jakiś odosobniony przypadek i nie wiedzą co z tym fantem zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 1505 trzeba było dać "dwa oczka" wyżej napięcia, aby utrzymać to samo OC jak na 1305.

 

A moze miernik by pokazal, ze napiecie jest zanizane na 1505 dlatego trzeba dac dwa oczka wyzej wzgledem 1305 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze miernik by pokazal, ze napiecie jest zanizane na 1505 dlatego trzeba dac dwa oczka wyzej wzgledem 1305

Poczytaj posty odnośnie biosów na XS, sam tego nie wymyśliłem. Niższe napięcie, mniejsze temperatury więc chyba coś jednak w tym jest. Dla mnie 1305 jest lepszy.

A 1606 nie probowales

Nie, nigdzie też nie widziałem opisu tego biosu (co poprawia czy psuje) więc nie ryzykowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ktos probowal podkrecac na tym asusie w wersji LE? niestety nadzialem sie na ta plyte (nie polecam nikomu) - po prostu porazka, nie da sie ustawic Vcore na jakies stale wartosci (nie ma takiej opcji w biosie) , wszystko skacze, po boocie systemu na standardowych ghz napiecie potrafi wynosic kolo 1.3 lol. miedzy testem w prime a rozpakowywaniem rara roznica napiecia na poziomie 0.500-0.400v.

 

Bawilem sie pol dnia i nocy z tym mobo i 2600K - rezultaty zadne.w biosie NIE MA opcji do ustawienia dokladnej wartosci napiecia proca. ustawiam ghz, wybieram o ile v ma sie zmniejszyc/zwiekszyc napiecie od wartosci X ktora jest wzieta z sufitu i kazde zrodlo podaje ja inaczej (bios, cpuid, asus suite). odpalam system, z 1.6ghz i 1.0v w spoczynku przez pierwsze kilkanascie sekund system skacze do pelnego ghz i napiecia X, po chwili jak proc wroci do 1.6ghz i odpale prime to te napiecie jest mniejsze niz w tym skoku turbo przy starcie systemu. Generalnie po prostu jest zerowa stabilnosc napiecia na tej pylcie w wersji LE.

 

Jak to wyglada (podkrecanie, zmiana napiecia w biosie, stabilnosc) na jakis innych modelach tych plyt? Bede zmuszony chyba wymienic te mobo ale nie wiem czy po prostu wziac wyzszy model asusa (pro/deluxe/sabretooth) czy cos innego bo nie spodziewalem sie po asusie wypuszczenia takiego badziewia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiecia przy offsecie w duzej mierze zaleza od load line calibration, sprobuj na poczatek to wylaczyc to latwiej je ustabilizujesz. Tym brakiem manualnego ustawiania vcore bym sie zbytnio nie przejmowal, i tak wszyscy jada na offsecie.

 

btw sprobuj tez krecenia przez asus ai suite, tam powinienes ustawic dokladnie takie jakie chcesz.

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie z tego co sie zorientowalem to wszyscy jada na manualu, na offsecie napiecie skacze na poziomie 0.5v co przy 1.35-8 jest juz przegieciem.

testowalem LLC i inne opcje, efekt taki ze nie mam stabilnosci na 4.5ghz , blue screeny w prime po kilku/kilkunastu minutach, ew ktorych thread sie wysypie.

wszystko to przy chlodzeniu HE1225 z dwoma wiatrakami na radiatorze. ta plyta w wersji LE to po prostu gowno. nie wiem, moze to problem zasilania -

w LE jest 4+1, w pozostalych 12+2.

 

podkrecanie przez ai suite pomine bo to pomylka. ogolnie na tym mobo ustawienie napiecia to jest szukanie igly w stogu siana z zawiazanymi oczami.

 

 

P8P67 LE overclocking - AnandTech Forums

P8P67 LE - the board of FAIL? - Overclockers UK Forums

Need Help OC'ing 2500K (Sandy Bridge) on Asus P8P67 LE motherboard - Overclock.net - Overclocking.net

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj posty odnośnie biosów na XS, sam tego nie wymyśliłem. Niższe napięcie, mniejsze temperatury więc chyba coś jednak w tym jest. Dla mnie 1305 jest lepszy.

 

Nie, nigdzie też nie widziałem opisu tego biosu (co poprawia czy psuje) więc nie ryzykowałem.

 

Nie mowie, ze wymyslasz ani tez nie neguje tego co napisales bo sam juz dawno mowilem ze 1305 jest lepszy itp.

Najlepszy byl 1053 jesli chodzi o V proca przy zachowaniu dobrego dzialania platformy. :wink:

B3 niestety zaczyna sie od 1305 wiec jak ktos nie ma problemow z platforma to proponuje zostac narazie przy 1305

Przetestowalem troche tych plyt i biosow i moge tylko powiedziec, ze czesc jest naprawiana (ogolne dzialanie platformy itp. a te dla mnie najwazniejsze rzeczy sa czasami spaprane jeszcze bardziej.

 

Co do napiec to akurat przy max OC mnie nie interesuje czy potrzebuje proc 1.59V czy 1.62 bo i tak jest schlodzony jak powinien a max MHz robi te same bez wzgledu na wersje UEFI. :-P

 

Wazne, ze prowadzenie niektorych pamieci jest poprawiane

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie z tego co sie zorientowalem to wszyscy jada na manualu, na offsecie napiecie skacze na poziomie 0.5v co przy 1.35-8 jest juz przegieciem.

 

Na manualu jada ci, ktorzy nie potrafia ustawic offsetu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witka,

Przymierzam się do kupna płytki asusa tylko zastanawiam sie co wyróżnia aż tak P8P67 Pro że jest o 100 zł [+/-] droższa od zwykłej P8P67? [widziałem tą tabelke]

z tego co tam się rzuca to lan chyba ale to ma jakieś znaczenie, znaczy czy widać jakieś różnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie i nieodwołalnie stwierdzam że Pamięć: A-Data 2x4GB 1600 MHZ Gaming na ASUSP8P67 PRO w 1600 nie jest stabilna. w 1333 jest ok. Wkrótce okaże się jak radzi sobie pamięć Kingston KHX1600C9D3X2K2/8GX...

 

 

Czy ktoś ma 2x4gb stabilne na 1600 i wiecej?

Ja sie wkurzylem i jade na 2x2gb ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma 2x4gb stabilne na 1600 i wiecej?

Ja sie wkurzylem i jade na 2x2gb ....

 

Ja mam i bez problemów śmiga od nowości.

Odpalałem nawet 4x4GB na 1600MHz dla testu.

 

Chyba, że pytałeś o te konkretne A-DATY z cytatu to niestety nie miałem ich w łapkach.

 

EDIT:

Wrzucał ktoś te nowe bety?

Jak się spisują?

Myślę, że to mogło by rozwiązać dziwne problemy z X-FI Titanium.

"- Enhance PCIE compatibility"

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

piszczą wam cewki pod obciążeniem albo w spoczynku ? zastanawiam się nad kupnem p8z68v pro ,chcę się zorientować z góry ,bo nie chce mieć takiej przygody jak z dfi ut x58 ,płyta grała jak na skrzypkach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...