Skocz do zawartości
nnn2007

ASUS P8P67 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

witam, od niedawna mam płytę asus p8p67 evo. dziś postanowiłem zaktualizować bios do wersji 1502. ściągnąłem a później zainstalowałem przy użyciu asus AI Suite II. oczywiście po instalacji restart. no i wtedy pojawił się problem. mój dysk (WD 1002FAEX) wykrywa jako jakąś toshibę. po włączeniu komputera migają ekrany startowe przy których można wejść do biosu a później pojawia się czarny ekran (migający) i biała migająca kreska i nic nie mogę zrobić. ktoś wie jak sobie z tym poradzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. NIGDY nie rób flasha przez system operacyjny.

2. Zmieniaj bios przy użyciu oprogramowania wbudowanego w bios płyty głównej

3. Poczytaj o CrashFree BIOS 3

 

Spróbuj:

 

1) odłączyć kompa z zasilania

2) wyjąc baterię

3) przestawić jumpera CLRTC na płycie w pozycję 2-3 na ok 10sekund

4) przestawić jumpera na płycie w pozycję default 1-2

5) włożyć baterię

6) odpalić

 

Na przyszłość używaj ASUS EZ Flash 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkał ktoś się z takim problemem?

 

podkręcałem cpu do benchmarków na ponad 5.2ghz vcore pod 1.67v po 3dmarkach ,zrobiłem 1 test cinebench r11,5 ,po zakończeniu ,chciałem zrobić 2 test w cinebenchu ,ale to się skończyło zawieszeniem systemu ,musiałem wyłączyć pc przez zasilacz i zrestartowałem od razu bios przez zworkę ,i po tym zaczął się poważny problem ,system sypał bsodami przy starcie,na początku myślałem że HDD jest uwalone potem mobo ,ale teraz wiem że gdy mam manualnie ustawione vcore ,np: ręcznie wbicie 1.44v pod 4.9ghz jest stabilne ,gdy tylko ustawie offset na wartość jaką był procesor stabilny system się uruchamia na starcie z bsodem ,nawet defaultowe ustawienia powodują blue screena ,pomaga tylko ręczne ustawienie vcore ,proszę o pomoc ,biosu nie da rady wgrać wstecz ,długie czyszczenie biosu nie pomaga,zaobserwowałem taką sytuacje gdy w offsecie zapodam vcore na +0.175v pc sie uruchomi normalnie ,ale wówczas cpuz wskazuje 1.52v :/ ,jednym słowem na offsecie nie mogę podkręcić cpu ,ani uruchomić systemu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spotkał ktoś się z takim problemem?

 

podkręcałem cpu do benchmarków na ponad 5.2ghz vcore pod 1.67v po 3dmarkach ,zrobiłem 1 test cinebench r11,5 ,po zakończeniu ,chciałem zrobić 2 test w cinebenchu ,ale to się skończyło zawieszeniem systemu ,musiałem wyłączyć pc przez zasilacz i zrestartowałem od razu bios przez zworkę ,i po tym zaczął się poważny problem ,system sypał bsodami przy starcie,na początku myślałem że HDD jest uwalone potem mobo ,ale teraz wiem że gdy mam manualnie ustawione vcore ,np: ręcznie wbicie 1.44v pod 4.9ghz jest stabilne ,gdy tylko ustawie offset na wartość jaką był procesor stabilny system się uruchamia na starcie z bsodem ,nawet defaultowe ustawienia powodują blue screena ,pomaga tylko ręczne ustawienie vcore ,proszę o pomoc ,biosu nie da rady wgrać wstecz ,długie czyszczenie biosu nie pomaga,zaobserwowałem taką sytuacje gdy w offsecie zapodam vcore na +0.175v pc sie uruchomi normalnie ,ale wówczas cpuz wskazuje 1.52v :/ ,jednym słowem na offsecie nie mogę podkręcić cpu ,ani uruchomić systemu ...

 

może cep się zdegradował i potrzebuje już nieco wyższego napięcia...

 

1.67 to już sporo dla 32nano

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

99tomcat: niee,ręcznie ustawiam 1.44v i działa dobrze ,tyle że cały czas jest 1.44v ,także wykluczam degradacje

 

jacekcz: wczoraj próbowałem wgrać starszy bios,ale mimo tego cały czas pokazuje mi się najnowszy 0606, próbowałem też ponownie wgrywać ten sam bios ale bez zmian ,offset nie działa dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu marnotrawny :D po prostu nie sądziłem że konstrukcje asusa są aż tak do bani ,na gigabyte po ciężkich chwilach było najlepiej ze wszystkich moich mobasów lga1155

 

nie wiem czy jest sens pakowania kasy w lepsze płyty ,skoro za kilka miesięcy będzie lga2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie śmieszne pytanie, co zrobić żeby asus p8p67 evo wykrywał mi przez bluetootha mysz razer orochi?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam problem z dyskiem SSD. Otóż czasami po jakimś czasie płyta go "gubi" przez co zostaje sama tapeta bez ikon i nic nie można zrobić, tylko reset. Po resecie w biosie dysku jak by nie było. Dopiero trzeba "zamieszać" i dysk się pojawia... Co może być nie tak? Dysk jest SATA III i jest podpięty pod biały port.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wystarczylo śledzić ten Temat na naszym forum : Wszystko o SSD

 

byś wiedział all na temat wszystkich dysków opartych o SF-2281 ... że to jeden wielki ******** szmelc ;]

 

tam też możesz wiele się dowiedzieć...

 

EDIT.

radiergummi napisał wystarczający by można było się domyśleć co to za dysk :P

Edytowane przez Shadoweye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mam dysk oddać na gwarancję, zmienić bios na najnowszy - jeśli takowy istnieje, zmienić port SATA, coś przestawić w płycie? Przecież nie może być czegoś takiego, że nowy sprzęt ma wadę i nie będzie działać poprawnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...