Skocz do zawartości
nnn2007

ASUS P8P67 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

gdyby ktoś miał kłopoty z dyskami na sandforce to jest możliwość zmodowania biosu tak aby wgrać nowszą wersje romu intel ride np. orom 11.5.0.1111 w którym podobno dodano obsługę trim dla dysków w ride, właśnie jadę na tej wersji po edycji biosu mojego sabertooth, wersja poprzednia 10.6.0xxx rozwiązywała problem z dyskami na sandforce (czyli blue screenami i innymi bajerami) ale jakoś sam asus nie kwapił się do zmiany wersji orom w kolejnych biosach więc trzeba sobie radzić samemu, jak będziecie zainteresowani to rozwinę wątek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem a śledzę ten wątek od początku to była instrukcja do zmiany Intel Management Engine Interface, poza tym nie wszyscy są tu tak jasno-oświeceni jak ty, było tam ale na tym forum nie było wzmianki a skoro wiedziałeś wcześniej to dlaczego nie napisałeś tu o tym, jak będziesz miał coś merytorycznie do powiedzenia to się udzielaj a tak twoje [ciach!]lenie jest pozbawione jakiegokolwiek sensu (teraz możesz minusować, zgłaszać modowi czy adminowi mam to gdzieś

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co czytałem a śledzę ten wątek od początku to była instrukcja do zmiany Intel Management Engine Interface, poza tym nie wszyscy są tu tak jasno-oświeceni jak ty, było tam ale na tym forum nie było wzmianki a skoro wiedziałeś wcześniej to dlaczego nie napisałeś tu o tym, jak będziesz miał coś merytorycznie do powiedzenia to się udzielaj a tak twoje [ciach!]lenie jest pozbawione jakiegokolwiek sensu (teraz możesz minusować, zgłaszać modowi czy adminowi mam to gdzieś

 

Nie mam zamiaru cie minusować czy zgłaszać moderowi.

Jak chcesz zabłysnąć to wymyśl coś oryginalnego. A jak to coś już zostało wymyślone to wystarczy jak zapodasz link do źródła.

Nie musisz przy tym nikogo opierdzielać, ani nikomu ubliżać posługując się sarkazmem bo jest to zwyczajne trollowanie czego na żadnym porządnym forum nikt nie lubi. :mur:

 

A że temat śledzisz, a nie czytasz uważnie (może kiepsko z twoim angielskim) to widać.

 

1) Tutaj KLIK jest post z podlinkowanym archiwum do ściągnięcia.

W archiwum jest program MMTool, służący do podmiany Intel RAID Option Rom (OROM), pliki OROM w 2 wersjach oraz zmodowane BIOSY do p8p67 deluxe gotowe do wgrania.

Jest w nim też instrukcja krok po kroku jak to zrobić na innych płytach z serii p8p67

 

2) Tutaj z kolej KLIK jest instrukcja podmiany intel ME Firmware wraz z linkami do potrzebnych progsów.

 

Pierwszy post jest z 6 października czyli już kilka tygodni ma, więc żadna nowość.

Nie pisałem tutaj bo nikt o to nie pytał, a nie mam zamiaru kopiować wszystkich ciekawych informacji do których dotarłem między 10 różnymi forami.

 

No i wyszedłeś na trolla i pieniacza. :lol:

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdyby ktoś miał kłopoty z dyskami na sandforce to jest możliwość zmodowania biosu tak aby wgrać nowszą wersje romu intel ride np. orom 11.5.0.1111 w którym podobno dodano obsługę trim dla dysków w ride, właśnie jadę na tej wersji po edycji biosu mojego sabertooth, wersja poprzednia 10.6.0xxx rozwiązywała problem z dyskami na sandforce (czyli blue screenami i innymi bajerami) ale jakoś sam asus nie kwapił się do zmiany wersji orom w kolejnych biosach więc trzeba sobie radzić samemu, jak będziecie zainteresowani to rozwinę wątek

 

Ale po co się w to bawić, Intel wydał sterowniki do raid w ssd, co prawda dopiero Alpha ale działa i nie trzeba bawić się zmiany idące w utratę gwarancji.

ICH7/9/10/PCH 11.5.0.1109 Alpha Windows 200x/Xp/Vista/7 32/64bits

http://www.station-drivers.com/page/intel%20raid.htm

Na razie Raid0

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co się w to bawić, Intel wydał sterowniki do raid w ssd, co prawda dopiero Alpha ale działa i nie trzeba bawić się zmiany idące w utratę gwarancji.

ICH7/9/10/PCH 11.5.0.1109 Alpha Windows 200x/Xp/Vista/7 32/64bits

intel drivers pour Raid/Sata/Ata/Ahci

Na razie Raid0

 

A po to właśnie ze wraz z tym sterownikiem wydał odpowiedni OROM "11.5.0.1111 raid rom"

Tak że taki poradnik w PL do podmiany OROM byłby bardzo przydatny.

Dodam ze we 7zip wersja beta ładnie rozpakowuje UFI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tygodniu testowania różnych ustawień itd. doszedłem do jedynego wniosku: pamięciu muszą latać 1333MHz, a o 1600MHz mogę pomarzyć.

Nie mam zielonego pojęcia dlaczego fabryczne kości 1600MHz nie chcą latać na 1600 na P8P67 PRO. Bez względu na ustawienia, manualne czy na auto z podniesieniem napięć czy bez po prostu nie rusza konfiguracja 4x4Gb na 1600.

 

Pamięci to Team Xtreem Dark TXD38192M1600HC9DC-D.

 

Mi na Kingstonach HyperX 1600 XMP nie wieszał się komputer przy profilu 1600. Pomogło undervolting pamięci -0.1V i chodzą na 1600. Płyta Asus P8P67.

Jak dla mnie Asus ma fabrycznie podbite napięcia.

post-116803-0-54163600-1322628326_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na Kingstonach HyperX 1600 XMP nie wieszał się komputer przy profilu 1600. Pomogło undervolting pamięci -0.1V i chodzą na 1600. Płyta Asus P8P67.

Jak dla mnie Asus ma fabrycznie podbite napięcia.

 

Ja skladam wlasnie p8p67 z i5 2500k i 2x4gb HyperX, pod amd pamieci dzialaly przy 800 mhz na 1.5V, ale to juz byl ich maks, bo powyzej 820 mhz nie przechodzily testow na takim napieciu. Komputer ma dzialac 24/7 ze wskazaniem na stabilnosc i brak bsod. Nie wiem czy probowac 800/1.5v czy dac sobie spokoj i ustawic 667/1.5v. 800/1.65v raczej odpada, wymiana pamieci tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skladam wlasnie p8p67 z i5 2500k i 2x4gb HyperX, pod amd pamieci dzialaly przy 800 mhz na 1.5V, ale to juz byl ich maks, bo powyzej 820 mhz nie przechodzily testow na takim napieciu. Komputer ma dzialac 24/7 ze wskazaniem na stabilnosc i brak bsod. Nie wiem czy probowac 800/1.5v czy dac sobie spokoj i ustawic 667/1.5v. 800/1.65v raczej odpada, wymiana pamieci tez.

 

Przy obniżonym napięciu na XMP chodzi mi już od wiosny więc nie będzie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi na Kingstonach HyperX 1600 XMP nie wieszał się komputer przy profilu 1600. Pomogło undervolting pamięci -0.1V i chodzą na 1600. Płyta Asus P8P67.

Jak dla mnie Asus ma fabrycznie podbite napięcia.

 

Cześć;

 

Normanie masakra z tą płyta. Po obniżeniu napięcia na ramie o 0,1V problemy zniknęły. Na razie testy trwają ale jeszcze nie było zawieszki od czasu undervoltage na ramie, a to kilka dni już jest.

 

Teraz ładnie łazi na 1600Mhz te 16GB (4x4).

 

Dziękuje Ci bardzo za pomoc. Masz u mnie browara albo dwa :wink: Gdyby nie forum, to pamięci by latały na 1333 lub bym je w ogóle sprzedał :mur:

post-153-0-36596900-1323292852_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie , jak było to przepraszam ale nie mogę ogarnąć tematu...Wnerwiają mnie dwie przypadłości:

 

1. Komputer bardzo wolno wstaje tzn. nie mówię tu o poście tylko w momencie pojawienia się hasła "Zapraszamy" ( Win 7 Pro 64) bardzo długo wszystko się ładuje( poprzedni komp Q8200/P5Q Dlx) było normalnie. Sprawdzałem w 4 różnych portach sata intela, tych jasno niebieskich.

2. Jak wyłaczę kompa na dłużej tj. 5-6 h to nie wstaje normalnie( restartować mogę do woli ) muszę wyłączyć i włączyć włącznikiem na zasilaczu.

 

Naprowadźcie mnie proszę na jakiś trop...

 

Ps. Ustawienia sata ahci, bios najnowy :)

 

Problem rozwiązany:

Wyłączenie nie potrzebnych kontrolerów w tym niestety bluetooth oraz undervolting pamięci :)

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narciarz ustaw w biosie 1T jest szybciej a i u mnie w pełni stabilnie na 4 gnotach, dodam tylko że nie tylko na kingstonach trzeba obniżać napięcie u mnie na corsarzach też ten sam numer na 1.4v muszą być ustawione bo inaczej nici z 1600mhz, gdyby nie to że szkoda mi kasy na nową płytę już dawno bym pożegnał asusa na rzecz asrocka czy gigabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi dokladnie z tym obniżaniem napiecia bo posiadam Asusa P8P67pro revB3 i pamieci i Kingston HyperX 2x4GB 1600Mhz nic w biosie nie zmieniałem poza Memory frequency bo wykryło moje pamieci jako 1333 wszystko chodzi na fabrycznych ustawieniach i teraz nie wiem czy obnizac to napiecie czy zostawic tak jak jest bez zmian

I ogólnie czy trzeba cos zmieniac w ustawiniach na tej płycie jesli wogole nic nie krece chce miec tylko stabilne standardowe ustawienia bo z tego co zauwazyłem procek i tak jest juz delikatnie podkrecony pod obciazeniem powinien miec 3.3ghz a ma 3.7ghz(37x100) procek i5 2500k

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżyłem na 1.4 potem na 1.35 i dalej [gluteus maximus]. Zamówiłem G.Skille zgodne z QVL G.SKILL-Products zobaczymy co z nimi.

Jest tylko problem w uruchomieniem kompa jak wstanie to jest stabilny jak skała.

 

"O co chodzi dokladnie z tym obniżaniem napiecia bo posiadam Asusa P8P67pro revB3"

 

O to że ludzikom komp się wiesza na 1600 albo tak jak w moim przypadku komp jest stabilny ale jak wyłączę go na dłużej to nie uruchamia się. Muszę włączyć i wyłączyc przyciskiem na zasilaczu.

Edytowane przez m@rcinpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie tylko dziwne jest to ze jak ustawie moje pamieci na auto powinno byc 1600 mhz a wykrywa je jako 1333mhz ale po zmianie Memory frequency na 1600 mhz pamieci chodza normalnie jedyne co to tylko jeden timing powinein byc na 24 a jest 27 dokładnie nazywa sie cycle time

Wogole to jak zwiekszyłem te pamieci na te 1600mhz to jak napiecie jest na auto to sie tez zwieszyło czy pozostalo takie samo

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O co chodzi dokladnie z tym obniżaniem napiecia bo posiadam Asusa P8P67pro revB3 i pamieci i Kingston HyperX 2x4GB 1600Mhz nic w biosie nie zmieniałem poza Memory frequency bo wykryło moje pamieci jako 1333 wszystko chodzi na fabrycznych ustawieniach i teraz nie wiem czy obnizac to napiecie czy zostawic tak jak jest bez zmian

I ogólnie czy trzeba cos zmieniac w ustawiniach na tej płycie jesli wogole nic nie krece chce miec tylko stabilne standardowe ustawienia bo z tego co zauwazyłem procek i tak jest juz delikatnie podkrecony pod obciazeniem powinien miec 3.3ghz a ma 3.7ghz(37x100) procek i5 2500k

 

 

Chodzi o to, że jak ktoś ma 4 sztuki (kostki) ramu fabrycznie latajace na 1600MHz i ustawi w biosie profil XMP, to płyta lubi zwieszać całego kompa. Nie pomoga zwiększanie napięcia na ramie i innych napięć. Dopiero obniżenie napięcia na pamięciach o 0,1V powoduje, że problemy znikają jak ręką odiął, a komputer jest stabilny jak skała.

 

Gdyby nie formu i rada na obniżenie napięcia, to już bym dawno miał nowy ram w kompie, a jak znając życie problem byłby ciągle nierozwiązany.

Pozdrawiam

Edytowane przez narciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

do płyty asus p8p67 polecam pamięci Patriot Xtreme Divison 2, mam na tej płycie 2 zestawy = 4 x 4GB 1600MHz, CL 8, U = 1,65 V

nie miałem z nimi żadnych problemów na powyższych ustawieniach

 

wcześniej Patriot Xtreme Divison II 2 x 4 GB + Patriot Viper II Sector 5 2 x 2 GB, również 1600MHz, CL 8 (8-9-8-24), U = 1,65 V, stabilność 100%

 

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam do was pytanie, czy warto kupić płytę główną Asus P8P67 WS Revolution za 500 zł nowiutka. Sprzęt będzie służył głównie do gier. Karta do tego zestawu to będzie GeForce GTX 560 Ti i procek i7 2600k. Proszę o szybką odpowiedz. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Kto mocno kręci ASUS P8P67 PRO z i7-2600K? Mam pytanie odnośnie grzania się mosfetów przy procku.

Czy przy ostrym OC konieczne jest lepsze chłodzenie tych mosfetów czy raczej sobie podarować wymianę tych niebieskich radiatorków na chłodzenie wodne ?

 

Dzięki za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...