Skocz do zawartości
nnn2007

ASUS P8P67 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Niezle to sobie wykombinowales ;) ja myslalem o czyms prostszym - kupuje z68, odsylam p68 i sprzedaje nowa wersje b3 z wymiany ;) ewentualnie jezeli sprzedawca sie zgodzi doplacam roznice pomiedzy nimi

 

Też bym tak zrobił. Tylko, że płytę trzeba odesłać do końca kwietnia, a kiedy będą dostępne w sprzedaży z68 tak naprawdę nie wiadomo.

A jak będzie trzeba czekać miesiąc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad wiesz, ze trzeba odeslac do konca kwietnia? Tez coprawda pamietam jakies info Asus'a, ale to chyba chodzilo o samo zarejestrowanie. A na oficjalnej stronie nie ma zadnych terminow.... Co wiecej ciagle przewiduja mozliwosc zwrotu produktu, lub wymiany na nowy. Bycmoze ogarneli, ze takie wlasnie uprawnienia daje ta cala ustawa o szczegolnych warunkach sprzedazy konsumenckiej.

List otwarty do klientów i partnerów firmy ASUS - Szybka reakcja na wykrytą przez firmę Intel usterkę w procesorach Sandy Bridge

 

update: znalazlem tez poprzednie info http://pclab.pl/news44907.html

 

Aby dokonać wymiany płyty lub uzyskać zwrot gotówki należy w terminie do 30 kwietnia 2011 roku zgłosić się do miejsca zakupu produktu lub zarejestrować w firmie ASUS. W celu ułatwienia polskim użytkownikom procesu wymiany płyty, firma ASUS uruchomi specjalną stronę, na której będzie można zarejestrować swój produkt, by zostać później automatycznie poinformowanym o dostępności egzemplarza na wymianę w miejscu zakupu. Adres strony internetowej zostanie podany w ciągu najbliższych dni.

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad wiesz, ze trzeba odeslac do konca kwietnia? Tez coprawda pamietam jakies info Asus'a, ale to chyba chodzilo o samo zarejestrowanie. A na oficjalnej stronie nie ma zadnych terminow.... Co wiecej ciagle przewiduja mozliwosc zwrotu produktu, lub wymiany na nowy.

 

Ręki bym sobie uciąć nie dał, ale jakoś w lutym dzwoniłem do sklepu, gdzie nabyłem płytę i dostałem info, że można wymieniać do końca kwietnia.

Trzeba odesłać sprzęt do sklepu, oni później odsyłają do hurtowni itd., więc cała operacja może trochę potrwać.

 

EDIT:

Zastanawiam się czy jakby się zarejestrować w asusie to może by sprzęt wysłali do sklepu. Jakby już czekał w sklepie na wymianę to dopiero odesłać stare mobo. Na pewno byłoby szybciej.

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skad wiesz, ze trzeba odeslac do konca kwietnia? Tez coprawda pamietam jakies info Asus'a, ale to chyba chodzilo o samo zarejestrowanie. A na oficjalnej stronie nie ma zadnych terminow.... Co wiecej ciagle przewiduja mozliwosc zwrotu produktu, lub wymiany na nowy. Bycmoze ogarneli, ze takie wlasnie uprawnienia daje ta cala ustawa o szczegolnych warunkach sprzedazy konsumenckiej.

List otwarty do klientów i partnerów firmy ASUS - Szybka reakcja na wykrytą przez firmę Intel usterkę w procesorach Sandy Bridge

 

update: znalazlem tez poprzednie info http://pclab.pl/news44907.html

 

po rejestracji masz określony termin na wysyłkę nie wyślesz nie wymieniasz,przykładowo 30 kwietnia rejestrujesz i nie możesz sobie czekać do maja jak sobie planujesz.

 

Ile mija czasu od przyjecia zgloszenia do daty odbioru b3? Jest jakas szansa doczekania do Z68 jezeli zglosze ostatniego dnia kwietnia?

 

nie ma, jeżeli po rejestracji nie wymienisz płyty a masz określony termin wysylki to pozniej bawisz się z gwarancją

 

Maksymalnie 14 dni rma jest ważne , do maja daleko jeszcze

Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

wczoraj nabyłam p8p67, niestety ni jak nie potrafię zainstalować karty dzwiękowej creative audigy na pci

konkretnie chodzi o to, że komputer jej nie widzi.

karta sprawdzona i sprawna, zresztą mam jeszcze drugą, starszą audigy 1 i tez jej nie znajduje.

przepinałam ją pomiędzy dwoma dostępnymi slotami pci, niestety bez skutku.

co moze być nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po rejestracji masz określony termin na wysyłkę nie wyślesz nie wymieniasz,przykładowo 30 kwietnia rejestrujesz i nie możesz sobie czekać do maja jak sobie planujesz.

 

 

nie ma, jeżeli po rejestracji nie wymienisz płyty a masz określony termin wysylki to pozniej bawisz się z gwarancją

 

Maksymalnie 14 dni rma jest ważne , do maja daleko jeszcze

 

Kwestia wyjasnienia. Dzien po 30 kwietnia jest pierwszy maja.... jezeli faktycznie te plyty wejda do sprzedazy kolo 10 maja to nie bedzie problemu ;)

 

 

@ewelinaa a moze karta sie instaluje, ale pierwszenstwo ma zintegrowana dzwiekowka? Sprobuj ja wylaczyc w biosie. Do tego sprawdz w menadzerze urzadzen czy faktycznie nie wykrywa niczego na pci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie niemyle to producenci gwarantowali przedluzenie gwarancji przy wymianie plyt. Dzisiaj dostalem informacje z esc.pl ze wymiana jest realizowana w zakresie gwarancyjnym i nie bedzie przedluzono. Ciekawe kto tutaj w kulki leci - sklep czy producenci :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to istnieje Kodeks Cywilny który mówi, że:

 

 

Art. 581.

§ 1. Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z

gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych

napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od

chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej.

Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio

do części wymienionej.

§ 2. W innych wypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu

którego wskutek wady rzeczy objętej gwarancją uprawniony z gwarancji nie

mógł z niej korzystać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha okazało się że jedna nowa kość adaty była po prostu walnięta od nowości... i pewnie ta koscia probowalem inne sloty sprawdzac...

 

Najgorsze jest to czekanie na reakcje serwisu.... od reki powiniennem nowke dostac a nie czekac 2 tygodnie.... ehhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to istnieje Kodeks Cywilny który mówi, że:

 

 

Art. 581.

§ 1. Jeżeli w wykonaniu swoich obowiązków gwarant dostarczył uprawnionemu z

gwarancji zamiast rzeczy wadliwej rzecz wolną od wad albo dokonał istotnych

napraw rzeczy objętej gwarancją, termin gwarancji biegnie na nowo od

chwili dostarczenia rzeczy wolnej od wad lub zwrócenia rzeczy naprawionej.

Jeżeli gwarant wymienił część rzeczy, przepis powyższy stosuje się odpowiednio

do części wymienionej.

§ 2. W innych wypadkach termin gwarancji ulega przedłużeniu o czas, w ciągu

którego wskutek wady rzeczy objętej gwarancją uprawniony z gwarancji nie

mógł z niej korzystać.

 

Czyli gwarancja na plyte powinna isc od nowa wg. paragrafu 1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale ponawiam pytanie:

wczoraj nabyłam p8p67, niestety ni jak nie potrafię zainstalować karty dzwiękowej creative audigy na pci

konkretnie chodzi o to, że komputer jej nie widzi.

karta sprawdzona i sprawna, zresztą mam jeszcze drugą, starszą audigy 1 i tez jej nie znajduje.

przepinałam ją pomiędzy dwoma dostępnymi slotami pci, niestety bez skutku.

co moze być nie tak?

Poza tym, dziwna sytuacja

Płytę kupiłam w uk, rewizja 3, bios: 1502 z datą: 02/05/10

na stronie asus'a najnowszy: P8P67 1401 BIOS z datą: 2011/03/18

 

trochę to dziwne.

ktoś kupił 3 rewizję tej płyty, jeśli tak to z jakim biosem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale ponawiam pytanie:

 

ewelinaa może zacznijmy od tego, co to znaczy, że komputer jej nie widzi?

W sensie poskładałaś sprzęt, odpaliłaś jakiś system operacyjny i brak dźwięku?

 

Nie podałaś jakiego używasz systemu operacyjnego co już sprawę utrudnia.

Zakładając, że jakąś wersję windows, kkNd! kilka postów wyżej zapytał czy nie wykrywa Ci niczego na pci w menadżerze urządzeń? Odpowiedzi brak, a to dość istotne jest.

 

Tak w ogóle to proponuje sprawdzić czy wina leży po stronie sprzętu, systemu/sterowników czy użytkownika.

 

Może ściągnij sobie jakiś soft pokroju aida64 i sprawdź czy w liście urządzeń na PCI jest widoczna twoja karta. Będziesz wtedy wiedzieć czy chodzi o sprzęt czy o system/sterowniki. Dopiero wtedy można coś myśleć dalej. Napisz jeszcze jaki system i jakie sterowniki instalowałaś.

 

Generalnie mam płytę z tej serii i 2 karty creativa. Obie śmigają bez problemu.

Jak coś to odezwij się do mnie na PM, bo coś czuje, że to niewłaściwy temat do dyskusji o kartach creativa. Nie róbmy OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę kupiłam w uk, rewizja 3, bios: 1502 z datą: 02/05/10

na stronie asus'a najnowszy: P8P67 1401 BIOS z datą: 2011/03/18

 

trochę to dziwne.

ktoś kupił 3 rewizję tej płyty, jeśli tak to z jakim biosem?

 

Myślę, że mylisz rev. płyty z rev. chipsetu. Chipset ma rewizję B3 a płyta rev. 1.01 i ma w grany bios 1502 - taką płyt P8P67 PRO kupiłem ja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ewelinaa może zacznijmy od tego, co to znaczy, że komputer jej nie widzi?

W sensie poskładałaś sprzęt, odpaliłaś jakiś system operacyjny i brak dźwięku?

 

Nie podałaś jakiego używasz systemu operacyjnego co już sprawę utrudnia.

Zakładając, że jakąś wersję windows, kkNd! kilka postów wyżej zapytał czy nie wykrywa Ci niczego na pci w menadżerze urządzeń? Odpowiedzi brak, a to dość istotne jest.

 

Tak w ogóle to proponuje sprawdzić czy wina leży po stronie sprzętu, systemu/sterowników czy użytkownika.

 

Może ściągnij sobie jakiś soft pokroju aida64 i sprawdź czy w liście urządzeń na PCI jest widoczna twoja karta. Będziesz wtedy wiedzieć czy chodzi o sprzęt czy o system/sterowniki. Dopiero wtedy można coś myśleć dalej. Napisz jeszcze jaki system i jakie sterowniki instalowałaś.

 

Generalnie mam płytę z tej serii i 2 karty creativa. Obie śmigają bez problemu.

Jak coś to odezwij się do mnie na PM, bo coś czuje, że to niewłaściwy temat do dyskusji o kartach creativa. Nie róbmy OT.

 

 

sorrki, przeoczyłam tą odpowiedź.

Zainstalowany system windows 7

tak jak pisałam, komputer nie wykrywa sb audigy 2 zs platinium, mam również starsze audigy platinium, tego również nie widzi (fizycznie urządzenie nie jest wykrywane)

sprawdzałam w obydwóch slotach pci. Innych urządzeń na pci niestety nie mam.

Próbowałam zwalniać zasoby płyty, wyłaczając różne urządzenia w bios, wiem, że to mało prawdopodobne, że nie znalazło się irq, ale spróbować zawsze warto.

Wiem, że ta karta to już archaizm, ale ostatecznie fajnie gra, w sumie to grała, jeszcze 3 dni temu na p7p55d. No i trochę szkoda mi pieniędzy na x-fi.

 

 

 

Myślę, że mylisz rev. płyty z rev. chipsetu. Chipset ma rewizję B3 a płyta rev. 1.01 i ma w grany bios 1502 - taką płyt P8P67 PRO kupiłem ja.

tak, dokładnie, chodziło mi o chpset

szukałam jakiejś nowszej wersji bios, w nadziei, że ożywi ona moje sb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowany system windows 7

 

No dobrze, ale prosiłem jeszcze, żebyś napisała jakie sterowniki instalowałaś. :mur:

Zakładając, że sprzęt jest OK. Problem musi być po stronie sterowników. Obstawiam stery od MoBo.

 

EDIT:

 

Zresztą zerknij w te tematy:

KLIK1

KLIK2

 

Wygląda, że mam rację.

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale prosiłem jeszcze, żebyś napisała jakie sterowniki instalowałaś. :mur:

Zakładając, że sprzęt jest OK. Problem musi być po stronie sterowników. Obstawiam stery od MoBo.

 

EDIT:

 

Zresztą zerknij w te tematy:

KLIK1

KLIK2

 

Wygląda, że mam rację.

 

Niestety nie masz racji, ale i tak serdeczne dzięki za okazaną pomoc

Tak jak się domyślałam, problem dotyczył przerwania.

Nie wiedzieć dlaczego, port com ustawiony był na irq 4, gdzie według książki powinno być pci2

po zmianie irq dla com na 3, karta odezwała się.

Banalnie proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest na forum nawet temat o różnicach między modelami ASUS z serii P8P67, ale lenistwo się szerzy.

A Ten obrazek był już kilka razy na forum, ale jak ktoś chce okazać wdzięczność to podeśle numer konta na PM.

 

Dołączona grafika

 

I to są jedyne różnice?? Nie ma między tymi modelami żadnych różnic przy oc dla przykładu??

 

Są, ale w domowych warunkach raczej niemierzalne.

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dosłownie przed chwilą zamieniłem płytę Asrock P67 Fatality B3 właśnie na Asusa P67 Deluxe rev3 i jestem wniebowzięty.

Na asrocku kręciłem mojego i7 2600K na 4,6GHz i to była górna graniczne częstotliwość pracy przy rozsądnym napięciu i tempach. Mogłem procka żyłować nawet na 5,1GHz, ale asrock miał problem z dual bootem i problemem migającego podkreślnika powyżej tych 4,6GHz. Strasznie mnie to wkurzało, bo miałem przypadki, że procek działał na 5,1GHz przez cały dzień torturowany i stabilny, a po wyłączeniu i ponownym włączeniu kompa, już nie wstawał (migający podkreślnik).

Ponieważ wiedziałem, że proc ma zapas ponad 4,6GHz, a moje chłodzenie wodne się marnuje, to zakupiłem owego asuska deluxe.

Na dzień dobry procek dostał 5GHz z napięciem 1,41V i na razie na tyle śmiga. Jest cudny i boski, a w dodatku zimny i myślę, że 1,4V go raczej nie zabije za szybko. Stabilność testowałem za pomocą Prime95 (max stress, max heat), LinX (pamięc 6 z 8GB ramu), oraz IntelBurnTest (stres very high). Temperatura na najcieplejszym rdzeniu nie przekroczyła ani razu 65*C, pozostałe rdzenie 5x-6x *C. W trakcie klasycznego użytku (gry/testery) tempa nie doszła ani razu na żadnym rdzeniu do 60*C. Jak dla mnie ten asusik to poezja, chociaż miałem trochę problemów z "co i gdzie w biosie" (asrock ma chyba łatwiejszy), a z pamięciami na 2133MHz można wycisnąć z procka ostatnie soki. Może kiedyś zobaczę czy poleci na 5,2GHz, ale cały czas czytam o Vcore na sandy bridge i martwi mnie, że te procki raczej nie lubią wysokich napięć i może już nie warto więcej go katować.

Ogólnie podsumowując - Asus P67 Deluxe - klasyczny dobry asus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...