Skocz do zawartości
nnn2007

ASUS P8P67 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Moja plyta sie wlasnie najprawdopodobniej zesrala :lol2: Odpalam Dirta3, five, four, three, two, one i jeb, komp sie wylaczyl :lol2: Plyta nie wstaje, tylko migna diody na pol sekundy przy probie wlaczenia. W sumie nie jestem pewien czy to plyta czy zasilacz, ale odesle plyte tak czy inaczej, zeby dostac nowa rewizje B-) Po odpieciu 8pin 12v plyta "wstaje" wiec, albo padla sekcja zasilania na plycie, albo cos po stronie zasilacza.

 

Update; sprawdzilem z innym zasilaczem i to samo, wiec padla sekcja zasilania prawdopodobnie...

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie i nieodwołalnie stwierdzam że Pamięć: A-Data 2x4GB 1600 MHZ Gaming na ASUSP8P67 PRO w 1600 nie jest stabilna. w 1333 jest ok. Wkrótce okaże się jak radzi sobie pamięć Kingston KHX1600C9D3X2K2/8GX...

 

U mnie przed wymiana plyty na nowa rewizje smigaly bez problemu na 1600mhz. Na nowej plytce lataja narazie na 1333mhz, ale jak znajde czas to je sprawdze na 1600mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy bios 1702 do Deluxe:

 

ftp://ftp.asus.com.tw/pub/ASUS/mb/LGA1155/P8P67_DELUXE/P8P67-DELUXE-ASUS-1702.zip

 

1702 changelog:

2.2TB or larger HDD can be supported under RAID mode. (Need to install IRST 10.5 version driver first)

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgrałem bios do mojej płyty (oczywiście przeznaczony dla niej 17xx) i coś w nim spartolili bo w trybie raid nie chce odpalić się system z ssd w ahci działa raid nie czyli kiszka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam proste pytanie. Będę zamawiał komputer prawdopodobnie w sklepie Techplanet.pl i tam nie ma sugerowanej płyty Asus P8P67 Rev.3.0, jest natomiast Asus P8P67 LE Rev.3.0 tańsza. Mógł by ktoś mi w kilku słowach wytłumaczyć co oznacza LE, czym różnią się te 2 płyty i czy mogę w razie czego spokojnie ją kupować? Dzięki i przepraszam jeśli to głupie pytanie.

Edytowane przez Ironek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przed wymiana plyty na nowa rewizje smigaly bez problemu na 1600mhz. Na nowej plytce lataja narazie na 1333mhz, ale jak znajde czas to je sprawdze na 1600mhz.

 

Po kilku dniach testowania moge powiedziec ze u mnie a-daty na 1600mhz lataja bez najmniejszych problemow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W najblizszym czasie bede skladal zestaw na plycie Asus P8P67 EVO. Chce podlaczyc 2 dyski SATA 2 w trybie Raid 0, do tego jeden dysk SSD SATA 2 na system, i jeszcze naped optyczny.

 

W zwiazku z tym mam pytanie jak to wszystko najlepiej podlaczyc, zeby nie stracic na wydajnosci, i zeby bylo najmniej problemow :)

 

Bede bardzo wdzieczyny za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co chcesz kombinowac ;) zostaw marvela wolnego i tyle, imho raid do intela sata 3 (navy blue :D)

 

Wedlug specyfikacji to wlasnie marvel ma porty w kolorze navy blue...

 

Marvell® 9120 controller

2 xSATA 6.0 Gb/s ports (navy blue)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

Przymierzam sie do kupna P8P67 pro ale w sklepie dopłacając 20 zl mógł bym miec Z68

I tu moje pytanie

 

Czy czymś różnią się te płyty [nieliczac virtu i gpu z proca] i jak jest z OC na Z68?

 

A i na P67 maja pasować Ivy a jak będzie z Z68 ?

 

wiem że może temat nie w 100% trafiony ale nie chciałem zakładać nowego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

Przymierzam sie do kupna P8P67 pro ale w sklepie dopłacając 20 zl mógł bym miec Z68

I tu moje pytanie

 

Czy czymś różnią się te płyty [nieliczac virtu i gpu z proca] i jak jest z OC na Z68?

 

A i na P67 maja pasować Ivy a jak będzie z Z68 ?

 

wiem że może temat nie w 100% trafiony ale nie chciałem zakładać nowego...

 

kup z68 nowsza konstrukcja, pod z68 mozesz podpiac ssd i tradycyjny dysk talezowy i zrobiuc takiego mixa (wydajnośc wyższa od talezowego ale nizsz niz sam ssd) ivy bedzie tez pasował w z68 oczywiście update biosu bedzie konieczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ta opcja SSD+ HDD mnie bardzo ciekawi a i by się przydała...

ale przede wszystkim chciałbym by te nowe proce intela można było wrzucić

 

i jak wygląda OC 2500k i 2600k na Z68 ? jest takie samo ? pod względem stabilności/napięcia i max wyników ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy po wejściu do biosu ( pierwsza strona - zegary itd ) na dole pokazuje z czego bootuje ( dvd, hdd, ssd)zmienialiście za pomocą myszki pierszeństwo botowania? U mnie odrazu wywala się bios i muszę oddawać do serwisu płytę ( nie da się odpalić).Jak to robię przez F8 to jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie na rewizje B3 zaczalem na nowa bawic sie OC i mam mala zagwozdke, z jakiego programu odczytywac napiecie dawane na procesor? Real Temp i CPU-Z pokazuja dwa rozne napiecia i do konca nie wiem ktorym programem mam sie sugerowac :blink: Ponizej screen:

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja plyta sie wlasnie najprawdopodobniej zesrala :lol2: Odpalam Dirta3, five, four, three, two, one i jeb, komp sie wylaczyl :lol2: Plyta nie wstaje, tylko migna diody na pol sekundy przy probie wlaczenia. W sumie nie jestem pewien czy to plyta czy zasilacz, ale odesle plyte tak czy inaczej, zeby dostac nowa rewizje B-) Po odpieciu 8pin 12v plyta "wstaje" wiec, albo padla sekcja zasilania na plycie, albo cos po stronie zasilacza.

 

Update; sprawdzilem z innym zasilaczem i to samo, wiec padla sekcja zasilania prawdopodobnie...

 

 

MAM TO SAMO!

 

mobo od 31.05.2011 na serwisie w Czechach powiedz mi robiłeś mocne OC, duże napięcie, duże obciążenie sekcji lub wysokie temperatury ?no i na ile miałeś wykręconego proca

 

PS: Na 100% wina mobo (spalona sekcja zasilania CPU)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...