Skocz do zawartości
nnn2007

ASUS P8P67 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam drodzy forumowicze!

Proszę o małą radę. Od pewnego czasu zastanawiam się nad platformą 1155. Na początku jako wierny i zadowolony użytkownik Asusa chciałem kupić model P8P67Pro ale jak się naczytałem o tych wszystkich problemach tych asusów to zwróciłem się ku Asrock P67 extreme4. Teraz widzę, że te nowe biosy asusa problem znacznie rozwiązały lecz nie do końca, no i te problemy z kompatybilnością RAM to loteria jak widzę(to zmora że płytka nie wstaje z pamięciami z QVL).

I teraz zgłupiałem, którą płytę wybrać. AsusP8P67Pro czy Asrock P67 extreme4?

Dziękuję za odpowiedzi.

P.S

Na której z dwóch tych płyt zintegrowana dźwiękówka jest lepszej jakości?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam drodzy forumowicze!

Proszę o małą radę. Od pewnego czasu zastanawiam się nad platformą 1155. Na początku jako wierny i zadowolony użytkownik Asusa chciałem kupić model P8P67Pro ale jak się naczytałem o tych wszystkich problemach tych asusów to zwróciłem się ku Asrock P67 extreme4. Teraz widzę, że te nowe biosy asusa problem znacznie rozwiązały lecz nie do końca, no i te problemy z kompatybilnością RAM to loteria jak widzę(to zmora że płytka nie wstaje z pamięciami z QVL).

I teraz zgłupiałem, którą płytę wybrać. AsusP8P67Pro czy Asrock P67 extreme4?

Dziękuję za odpowiedzi.

P.S

Na której z dwóch tych płyt zintegrowana dźwiękówka jest lepszej jakości?

 

A po co az wersja PRO? Zwykły P8P67 nie wytarczy? Pod względem oc różnicy raczej nie zauważysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wampir widzę, że siedzisz na podobnym mobo. Powiedz proszę jak się sprawuje. Czy nowy bios rozwiązał już te osławione w sieci problemy?

 

Dla mnie ta plyta jest idealna jeżeli chodzi o ilość portów itp itd. Nawet nie zmieniałem jej na B3 bo nie chcialo mi się sprzetu rozkręcać. Mam ssd i naped podlaczony do sata3.

Mialem wczesniej problemy przy pierwszych biosach z dual bootem, albo cold bootem, ale teraz jest OK. Wkurza mnie to, że 4 kości nie chciały chodzić ze sobą, ale to były różne modele i odpuściłem sobie po kilku godzinach. Teraz mam 2x2gb a trzecia kosc z zestawu triple channel lezy na półce. Chyba, że ktoś ma na zbyciu akurat corsair xms rev 2.2 1600 7-7-7 1.65V ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za test. Chciałbym zobaczyć dla porównania jeszcze wynik 2x2gb np 1600 8-9-8 albo 9-9-9 żeby mieć jakieś odniesienie :)

Czy do pracy na 3 kosciach musiałeś podbijać dodatkowo napięcia względem 2x2gb ?

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie wiedział to dla P8P67 Pro jest nowy bios (1702) do pobrania z ftp.asus.com. Myślałem że może nowy BIOS rozwiąze mój problem z pamięciami ale nic z tego :/ Więc może przypomnę się w tym temacie. Czy ktoś wie jakie powinny być timingi dla Goodram Play 1866Mhz cl9? Bo na 9-9-9-28 1.65V czyli tak jak podaje producent są niestabilne :/ więc to pewnie bedzie wina tych timingów drugiego i trzeciego rzędu, jakby ktoś mógł przesłać mi screeny z biosu z tymi pamieciami to byłbym wdzieczny.

 

Jak nie znajde rozwiązania tego problemu to niech mi ktoś powie, czy dużo strace na wydajnosci ustawiając te pamieci na 1600mhz 8-8-8-21 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś nie wiedział to dla P8P67 Pro jest nowy bios (1702) do pobrania z ftp.asus.com. Myślałem że może nowy BIOS rozwiąze mój problem z pamięciami ale nic z tego :/ Więc może przypomnę się w tym temacie. Czy ktoś wie jakie powinny być timingi dla Goodram Play 1866Mhz cl9? Bo na 9-9-9-28 1.65V czyli tak jak podaje producent są niestabilne :/ więc to pewnie bedzie wina tych timingów drugiego i trzeciego rzędu, jakby ktoś mógł przesłać mi screeny z biosu z tymi pamieciami to byłbym wdzieczny.

 

Jak nie znajde rozwiązania tego problemu to niech mi ktoś powie, czy dużo strace na wydajnosci ustawiając te pamieci na 1600mhz 8-8-8-21 ?

 

Czyli jednak wyszedł nowy bios do PRO. :) Jakieś znaczące zmiany względem starszych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak wyszedł nowy bios do PRO. :) Jakieś znaczące zmiany względem starszych?

 

Nigdzie nie mogę znaleźć change loga więc nie wiem. Jedyne co zauwazylem to możliwosc robienia print screena z biosu (bo w 1502 chyba nie było).

 

straty nie będą odczuwalne w grach...

 

SB a pamieci ram ten link przewalał się po tym forum już xxxxxxxxxxxx razy.

 

według mnie ustaw 1600 cl8

a jeśli chcesz mieć 1866 to zmień kości :P

 

No właśnie, nie lubie takich odpowiedzi hehe;) po co mam zmieniać kosci skoro według specyfikacji powinno wszystko grać;) ciągle szukam kogoś kto posiada identycznie pamieci zeby mi podał swoje timingi z biosu bo to na 100% ich wina, tylko tyle ich jest ze zanim znajde odpowiednie ustawienia to minie rok;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam troche głupie pytanie .. otóż stałem się posiadaczem płyty asus p8p67 deluxe i teraz chciałem zapytać gdzie na tych płytach znajduje się numer seryjny bo żaden z numerów nalepionych na płycie nie odpowiada temu który widnieje na nalepce na pudełku. Everest też pokazuje jakiś całkiem inny numer. Pisze dlatego bo nie chciałbym mieć odpukać kiedyś w przyszłości problemów z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>kuziu

Czy można w P8Z68 zaczytać profil x.m.p ale tylko z timingami pamięci?

Bo jak zmieniam tryb z auto na x.m.p to płyta oprócz ramów wyłącza speed step i generalnie ustawia się w wielu miejscach. A ja chciałbym tylko pamięć skonfigurować. Reszta jak fabryka dała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uuu szkoda ze po fakcie czytam temat troche ten asus bubli ma mam nadzieje ze u mnie obejdzie sie bez wiekszych problemow juz praktycznie mialem zamowic asrocka extreme 4 ale ze za 520pln trafilem nowke asusa p67 evo B3 to wzialem poniedzieli cos napisze wiecej wtedy dostane 2600K i jakies male testy trza przeprowadzic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...