Skocz do zawartości
nnn2007

ASUS P8P67 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

uuu szkoda ze po fakcie czytam temat troche ten asus bubli ma mam nadzieje ze u mnie obejdzie sie bez wiekszych problemow juz praktycznie mialem zamowic asrocka extreme 4 ale ze za 520pln trafilem nowke asusa p67 evo B3 to wzialem poniedzieli cos napisze wiecej wtedy dostane 2600K i jakies male testy trza przeprowadzic

 

Ja tam na p67 Deluxe zadnych problemow nie mam. Jedynie co zauwazylem u Asusa to to ze po wgraniu nowego biosu nalezy zrobic clr cmos przez wyjecie baterii z plyty glownej na 5 min. Wtedy zadnych problemow po flashowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oby bylo bez problemow:-)mam taka nadzieje.czyli jak mowisz wgrywam nowy bios wylaczam pc wyciagam bateryjke na 5min i powinno wszystko hulac.a jeszcze zapytam na ile wykreciles tego 2600k i na jakim napieciu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo płyty (nie tylko Asusa) na P67/Z68 mają mnóstwo problemów z kartami rozszerzeń. Szczególnie kontrolerami pamięci masowych na pci-e. Mogę poopowiadać zdumiewające historie. Na przykład kontroler Highpointa jest wykrywany jedynie kiedy wyłączy się zasilanie i odczeka 2-3 minuty. Przy warm-reboocie znika. Płyty potrafią zapętlać się w niekończonych cold-bootach jeżeli podłączy się do nich sprzętowo szyfrowany dysk albo zawieszają się przy uruchomieniu i pomaga tylko wyjęcie kontrolera.

Ludzie piszący "a ja nie mam problemów" wsadzają grafikę i dźwięk. Kart LSI, Areci, kontrolerów DVB-S2 na pci-e w życiu na oczy nie widzieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kazdy korzysta z cudow niewidow ;p Procka mam wykreconego na 4,5ghz. Max napiecie jakie podaje cpu-z to 1.28v jak dobrze pamietam. Pewnie daloby sie to obnizyc ale nie chce mi sie z tym bawic bo napiecie znosne. Co dziwne po przesiadce z q9650 na i7 mam w wiedzminie 1 problem z wlosami postaci, tzn. sa one skierowa pionowo do gory jakby grawitacja byla odwrocona. Ale nie wiem czy to nie wina grafiki.

 

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo płyty (nie tylko Asusa) na P67/Z68 mają mnóstwo problemów z kartami rozszerzeń. Szczególnie kontrolerami pamięci masowych na pci-e. Mogę poopowiadać zdumiewające historie. Na przykład kontroler Highpointa jest wykrywany jedynie kiedy wyłączy się zasilanie i odczeka 2-3 minuty. Przy warm-reboocie znika. Płyty potrafią zapętlać się w niekończonych cold-bootach jeżeli podłączy się do nich sprzętowo szyfrowany dysk albo zawieszają się przy uruchomieniu i pomaga tylko wyjęcie kontrolera.

Ludzie piszący "a ja nie mam problemów" wsadzają grafikę i dźwięk. Kart LSI, Areci, kontrolerów DVB-S2 na pci-e w życiu na oczy nie widzieli.

 

Akurat z kartami dźwiękowymi też bywają problemy. (np. X-FI Titanium)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mega dziwna kontrola vcore jest na tym asusie ,jak zaczne zmieniac llc to vcore stanie na 1.416v albo 1.424v i tylko reset cmosa pomaga ,napięcia nie są równe pod manualem cały czas są skoki o 0.01v 1.425v z llc extreme smiga z 1.434v/1.440v /llc ultra high 1.416v /1.424v i tak sobie skacza te vcore :/ dziwna sprawa ,raz przechodzi godzine linxa i prime ,a w idle potrafi wywalic bsoda z 0x101 albo 0x124 :D chyba wina biosu ,nie jestem 100% pewien ale nie powinno tak się dziać na ,gb była troche lepsza kontrola vcore ,przynajmniej do opanowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprobuj z wylaczeniem c3 i c6. To powinno rozwiazac problem zawieszek w idle. Ewentualnie z wlaczeniem jak bedzie stabilnie. Pozostawienie na auto robi problemy. Moga miec na to jakis wplyw tez ustawienia oszczedzania energii spod windowsa. Akcji ze sztywnym vcore u siebie nie mialem, ale spadki o 0.008 nie sa raczej niczym dziwnym... imho to bardzo male dropy...

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zostawiłem włączone takie opcje jak na gigabyte ,eist i c1e reszta wyłączona ,mimo wszystko te napięcia skacza sobie bez względu na vcore i llc ,wszystko ustawione na extreme w sekcji i 350khz ,moze nowe biosy cos poprawią ,trzeba czekać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS 1850 (Beta) released July 4, 2011

Beta Version

 

Release Notes

[ 1850 ]

----------------------

Improve system stability

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zakładce cpu power management trzeba coś zmieniać? są tam wartości do ustawienia limitów energi ,nie wiem czy coś zmieniać tam pod 4.9ghz ,testowałem dziś prime i po 3h mi wywalił 0x9c ;/

 

Dołączona grafika

Edytowane przez kuziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vtt miałem wówczas ustawione na 1.1v ;) ,zaczynam przypuszczać że ramki z x58 nie są za bardzo lubiane z p67 albo teraz z68 :) były problemy na msi i gigabyte ,asus jest stabilniejszy jezeli chodzi o ramki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was wgrywał do P67 Pro bios 18.50? Mam problem z ustabilizowaniem pamięci na domyślnych ustawieniach (1600 9-9-9-27), pomaga jedynie 1333MHz (ale nie po to kupowałem 1600MHz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie dawało (sprawdzone wcześniej). Cóż, chyba zostanę królikiem doświadczalnym z tym nowym biosem ;)

 

ja mam wgrany 1850 działa bez zarzutu, z tym że nic nie grzebałem z opcjami bo mi się nie chcialo ale jest w pełni stabilny na starych ustawieniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...