Skocz do zawartości
nnn2007

ASUS P8P67 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za linka. Widzę, że są niby jakieś sposoby na tego sleep moda, ale nie podobają mnie się one (wyłączenie PLL OC, zmniejszenie OC). Chyba poczekam na nowego biosa/stery.

 

Bios 1204 czyli teoretycznie najnowszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta bete ladujecie do nowych plyt glownych? Jak na moje to strzal w stope ^^ zeby pozniej bezproblemowo przejsc na nowszy bios trzeba uzyc "magicznej sztuczki", co moze spowodowac masowe zwroty ^^ do tego losowe zawieszki w idle, dyski widmo, rozpadajace sie raidy i wiele innych historii. Na zagranicznych forach pracownicy asusa polecaja 1204... czemu u nas jest inaczej?

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na oryginalnym 803 tragedia, wgrałem 1053, pojawiły się kłopoty z bootowaniem i kłopoty z ustawieniem pamięci, BCLK na 100 niestabilny, dopiero 100.2/100.3 dawało radę. Po zmianie na 1204 duża poprawa, proc i pamięci ustawione, działa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam wersje PRO płyty, od razu wgrałem BIOS 1253 i na razie nie było żadnych porblemów. Procek to i7-2600K - jeszcze niekręcony. Płyta pracuje 2 tygodnie.

Edytowane przez narciarz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii błędu związanego z SandyBridge - ASUS zobowiązuje się i dołoży starań do pomyślnego dla Klientów rozwiązania sprawy.

 

Niecierpliwi mogą zwrócić płyty do sklepu i odzyskać swoje pieniądze. Wadą tego rozwiązania jest fakt, że na ten moment płyt pozbawionych błędu na rynku nie ma, procesor zatem musi czekać na lepsze czasy.

 

Alternatywnie wystarczy wykorzystać dostępne złącza SATA 6Gb/s i użytkować sprzęt do czasu, gdy na rynku pojawią się nowe rewizje płyt. W wewnętrznych materiałach od Intela przewija się kwiecień/maj jako realny termin dostępności poprawionych chipów. Po ich pojawieniu się będzie można daną płytę wymienić na zupełnie nową z nową gwarancją.

 

Wybór jak zwykle należy do użytkownika.

 

Pozdrawiam,

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem opiero co po złożeniu kompa i instalacji systemu.

Niestety w menedzeże urządzeń nadal widnieje jedna niezainstalowana pozycja:

 

Kontroler PCI Simple Communictions

 

Zdaje mi się że wyczerpałem wszystkie możliwośći driverów z CD która byłą załączona, co to może być ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wymiana będzie przez sklep w którym dokonaliśmy zakupu, bezpośrednio u asusa czy serwis w Polsce?

Myślę że przydało by się to wyjaśnić.

 

Wymiany będą realizowane w ramach gwarancji, zatem tylko i wyłącznie poprzez Sprzedawcę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, ze pacjent ma problem z usypianiem. Wczoraj polozylem go spac, dzisiaj rano nie wstal :/ mimo 6 prob wylaczania / wlaczania ( w tym zasilacza) skonczylo sie na tym, ze musialem zrobic clear cmos :-|

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiany będą realizowane w ramach gwarancji, zatem tylko i wyłącznie poprzez Sprzedawcę.

 

A jak bedzie wygladala sprawa zwrotu pieniedzy? Tylko teraz jest taka mozliwosc, czy kiedy dotra nowe plyty tez?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak bedzie wygladala sprawa zwrotu pieniedzy? Tylko teraz jest taka mozliwosc, czy kiedy dotra nowe plyty tez?

 

Jeśli Sprzedawca będzie mógł wymienić płytę, zapewne nie będzie w jego interesie oddawanie pieniędzy. ASUS nie może go do tego zmusić w żaden sposób. Kwestia do indywidualnego ustalenia w punkcie zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pozwolę sobie jeszcze zapytać, wymianie podlega płyta bez względu na to czy kontroler działa czy nie?

 

Na dziś mamy odnotowane pojedyncze potwierdzone przypadki problemu z SB. Do wymiany idzie jednak każda wyprodukowana sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem z losowymi zwiechami kompa. Nieraz nastepuje to po odejsciu od kompa na 'jalowym biegu', nieraz podczas kopiowania lub przegladania internetu. Przed wymiana LGA775 taki problem nieistnial. Komputer przeskanowany MKS_VIR (skaner on-line) i kaspersky antywirus, zadnych wirow. Na dodatek sprawdzalem jeszcze Ad-Aware i tez nic. Dyski przelecialem HDTune i wszystko gra. Przywieszki nie sa zbyt czeste, ale denerwuja, po za tym towarzyszy im zapalona czerwona dioda na obudowie (czytanie z dysku).

 

 

Czy moze to byc wina za niskeigo napiecia na RAM? Aktualnie mam A-DATA 2x4GB 1600MHz 1.65v, ktore teraz lataja na 1333MHz i 1.5v (niby 1.58+v jest zabojcze dla SB, ale czy to prawda <_<).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwieksz vccio / cpu pll voltage. U mnie pomoglo i wlasnie powoli schodze zeby znalezc stabilne ustawienie ;) na poczatek proponuje vccio na 1.2, cpu pll 1.83 i powoli jechac w dol, bo niestety zadne stress testy nie lapia takiej niestabilnosci :/

 

btw sprawdzisz czy przechodzi u Ciebie spi 32 mb?

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze u mnie wszystko jest na stock, a lubi sie wykrzaczyc <_< SPI sprawdze jutro po szkole.

 

 

Dobra, przeliczylem wszystkie SPI bez problemow :razz:

 

 

 

Dzisiaj znowu sie zawiesil podczas ogladania filmu. Moze to byc wina za malego napiecia na RAM? I czy napeicie 1,6v na RAM to nie za duzo na SB?

Edytowane przez Quave

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poskładałem graty i przyłączam się do eksperymentowania :wink:

Pierwsze próby raczej nie napawają optymizmem stabilnie udało się wycisnąć 45x100 @ 1,4125V w biosie.

Wahania napięcia monitoruje w CPU-Z, nie wiem na ile on poprawnie odczytuje, gdyż w momencie włączenia testu napięcie spada nawet do 1.288 i skacze między tą wartością a 1.350, po czym po skończonym teście zegary wracają do 1600MHz a napięcie wraca do 1.412V :blink:

 

Temperatura w spoczynku 32-34 stopnie, w stresie 58-61.

 

Czy mógłby ktoś podać swoje ustawienia bios na tej płycie ??

 

Wersja bios: 0701 (tzn. ta jaka była fabrycznie grana)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...