Skocz do zawartości
nnn2007

ASUS P8P67 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Tym bardziej, że teraz ram jest tani. Jeszcze niedawno 4Gb kosztowało ~400 zł, więc 8Gb za 800 zł to raczej nie wiele osób by skusiło.

Inna sprawa, czy na prawdę wszystkim potrzebne jest 8Gb? Chwilowo działam na 2Gb i 7 64 bit i właściwie wszystko działa. Ba nawet w SC2 da się spokojnie pograć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to spróbuj pograć w bc2 naq mapach atakama czy heavy metal w trybie cq, nawet na bf2 i dużych mapach przycinało przy doczytawianiu

16gb działa bezproblemowo na 1600mhz 1T

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbij vcpu bo 124 nie jest od pamięci

 

Dokładny opis błędów

0x124 = add/remove vcore or QPI/VTT voltage (usually Vcore, once it was QPI/VTT)

 

Z moich obserwacji wynika, ze 124 pojawia sie tez przy przegrzaniu procka ;) sprobuj wentylatorki na wc przykrecic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z uruchomieniem BLU-FUU na płycie P8P67, na systemie Win7 x64bit.

Po instalcji systemu został automatycznie zainstalowany jako bluetooth microsoft, ale nie dziłał, zainstalowałem więc stery ze strony ASUS'a i teraz w menedzerze pokazuje się przy ikonie żółty trujkącik. Jak klikam na aktualizacje sterowników piszę że sterownik jest aktualny :blink:

 

Jakieś pomysły jak uruhcomić BLU-FUU ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panownie,co do licha robie źle?Mam problem z uruchomieniem komputera z dwoma kośćmi ramu G.skill Eco Cl9.Na jedne kości wszystko pieknie działa a przy dołączeniu drugiej kości komputer sie nie wlacza,wiatraki działają i świeci sie czerwona kontrolka przy memOK.Obie kosci testowane samodzielnie i komp na kazdej pojedynczej wstaje bez problemu na ustawieniach V1.35 9-9-9-24.

 

To co do tej por zrobiłem i próbowałem:

 

1.Wgranie Biosu 1305

2.Wyłacznie komputera,odpiecie zasilania,wyciagniecie baterii, przełączenie zworki CLEAR RTC z pozycji 1-2 na pozycje 2-3,odczekanie kilku minut,przełączenie na pozycje 1-2,wsadzenie baterii,odpalenie kompa,wejscie do biosu i ustawienie XMP,restart,wylaczenie kompa,dołozenie drugiej kosci.....i nic!!!

3.Próbowałem nastawic wszystko manualnie nawet na 1333mhz i nic.

 

Ciagłe przy włączeniu kompa z dwoma kościami mam czarny monitor i świecącą sie kontrolkę na czerwono memOK.Nie bardzo juz wiem z której strony problem ugryźć i co jeszcze spróbować. :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze zwiekszyc napięcie vccio o jedno oczko wyżej i napięcie pamięci podnieś np. do 1.5V. Może akurat pomoże, jeśli jeszcze tego nie próbowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj jeszcze zwiekszyc napięcie vccio o jedno oczko wyżej i napięcie pamięci podnieś np. do 1.5V. Może akurat pomoże, jeśli jeszcze tego nie próbowałeś.

 

Dalej nic:( Czy to normalne ze po włączeniu opcji XMP timingi wyglądają nastepująco:

 

9-26-9-154 :blink: O co chodzi bo juz trace cierpliwosc do tej całej platformy.

 

Nie potrafię nadal uruchomic dwoch kosci.Słyszałem o problemie, ze nie mozna było w ogole odpalic komputer ale , ze wszystko działa tylko z jedna koscia, to sporadyczne przypadki i na domiar złego nigdzie nie widziałem rozwiązania:(

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daruj sobie XMP. ustaw timingi manualnie. Sam widzisz, że płyta krzaki wpisuje.

 

uzylem xmp i wpisalem niektore timingi recznie.stawiam system wiec zobaczymy.

A na samej drugiej kości? :) Może uwalona? :)

 

Na kazdej z osobna dziala wszystko elegancko.na dwoch jest red light,wentyle mielą i tyle:/Bede sie z tym meczyl kolejna dluga noc <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do osób które mają Asus P8P67: czy można włączać i wyłączać podkręcenie CPU bez wychodzenia z Windows czy też konieczne jest przebotowanie komputera?

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzałeś w innych slotach lub 2 kosci w single chanel??

 

Zaraz to sobie sprawdze.Juz mam kur... zakwasy na nogach od tego klękania przy kompie :shock:

 

u mnie komputer sie wlacza tylko z ramem w slotach 1-3, przy 2-4 mam czerwona diode

 

u mnie sie swieci i tak i tak.Chociaz nie moge byc pewny na 100% , ze wszytko robie dobrze, bo kazda zmiane czegokolwiek musi przeciez poprzedzać kur.... seria wyjec pinow,wyciagniec baterii i bóg wie jeszcze czego.

 

Zaraz to sobie sprawdze.Juz mam kur... zakwasy na nogach od tego klękania przy kompie :shock:

 

 

 

u mnie sie swieci i tak i tak.Chociaz nie moge byc pewny na 100% , ze wszytko robie dobrze, bo kazda zmiane czegokolwiek musi przeciez poprzedzać kur.... seria wyjec pinow,wyciagniec baterii i bóg wie jeszcze czego.

 

 

ok-połowa sukcesu :wink: Działają mi obie mi w slocie nr 1 i 2 czy li single channel.Ale co to oznacza?Jakie powinny byc nastepne kroki zeby dual działał?Robic w ogóle coś z tym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z memkami (problem z wstawianiem itp. przy okresonych voltach) moze wynikac z charakterystyki chipsetu (w X58 takie Elpidy Hyper lataly jak powalone a na P67 sa problemy ze wzgledu na V VTT inne itp.) takze nie przejmujcie sie memkami, ze nie wstaja a powinny i nie lataja tak bo SPD mialy pisane pod tamte platformy.

Problemow juz nie ma z memkami ktore sa juz rzekomo robione pod Sandy ;)

Ciekawostka: Kostki na Elpida Hyper powyzej okreslonych voltow (chyba 1.8V z tego co pamietam) nie pozwalaly na odpalenie nawet windowsa takze ich max OC konczylo sie na 1.8V a na poprzedniej platformie dopiero odzywaly przy takim V...)

Za to GSKILe eco skalowaly sie elegancko i na 1.9V zacnie lataly gdzie Elpida przy tylu dopiero zyje na takim X58)

U mnie rowniez GSKILLE nie odpalaja na XMP i nawet recznie ustawione na 1.35V ale to juz przyczyny sa podane

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie rowniez GSKILLE nie odpalaja na XMP i nawet recznie ustawione na 1.35V ale to juz przyczyny sa podane

 

u mnie tez nie startują z xmp ale jak ustawie blck na 100.2 już idą na oficjalnym biosie na becie wstawały na 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche pokombinowałem i chyba wszystko działa juz poprawnie.Mam natomiast pytanie zwiazane z tym wynikiem , który udało mi sie osiągnąc

 

VRM frequency- wszedzie mówia o koniecznosci ustawienia na 350 ale u mnie na tej nastawie nie ma stabilnosci i pojawiaja sie BSOD podczas pracy Linxa.Nastawa na 300 powoduje brak BSOD i stabilnoc w LinX i Prime wiec zastanawiam sie czy i po co te 350 tak wazne.

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche pokombinowałem i chyba wszystko działa juz poprawnie.Mam natomiast pytanie zwiazane z tym wynikiem , który udało mi sie osiągnąc

 

VRM frequency- wszedzie mówia o koniecznosci ustawienia na 350 ale u mnie na tej nastawie nie ma stabilnosci i pojawiaja sie BSOD podczas pracy Linxa.Nastawa na 300 powoduje brak BSOD i stabilnoc w LinX i Prime wiec zastanawiam sie czy i po co te 350 tak wazne.

 

Ja też mam ustawione 300.

Poza tym nie zaobserwowałem zmian stabilności przy zabawią tą opcją.

Jak Ci działa na 300 to po co kombinować? Bo ktoś napisał, że jemu lepiej śmiga na 350, a kilka osób sobie to wzięło do serca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiejszy email

Thank you for choosing ASUS motherboards for your Intel® 6 build, and registering your product with us to streamline the resolution process. We are pleased to announced that the new revision of your motherboard is now available for product replacement; to begin the RMA process, please visit the link below.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o polecenie jakichś konkretnych modułów pamięci razem 8GB, najchętniej 2x4GB, ewentualnie 4x2GB do płyty P8P67 [evo]. Chodzi o jakieś maksymalnie bezproblemowe pamięci. CPU będzie i7-2600, bez podkręcania. Pamięć chciałbym aby nie była zbyt "wysoka" (ze względu na przewidywany radiator na CPU). Czy np. taka pamięć będzie bezproblemowa ? (niby jest na QVL na stronie Asusa dla tej płyty).

Edytowane przez Cavea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie skierowane najlepiej do elektroników, bądź też ludzi ogarniętych w tym temacie.

Potrzebuje połączyć dysk 3,5" do portu eSATA. P8P67 Deluxe ma port Power eSATA on the go.

Zamierzam użyć przejściówki: Delock POWER OVER ESATA-SATA 22 PIN Z ZASILANIEM

Pytanie natomiast pojawia się w momencie czy ten kontroler eSATA on the go, nie spali się gdy do niego podepnę dysk 3,5"(pobór 5V i 12V / 0.7A i 0.6A). Producent zapewnia, że będzie w porządku...

Myślałem też kupić osobny zasilacz sieciowy z końcówką MOLEX + przejściówka SATA i dysk podłączyć przez eSATA.

Próbował ktoś coś z "Power eSATA on the go" w ASUSach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbę o polecenie jakichś konkretnych modułów pamięci razem 8GB, najchętniej 2x4GB, ewentualnie 4x2GB do płyty P8P67 [evo]. Chodzi o jakieś maksymalnie bezproblemowe pamięci. CPU będzie i7-2600, bez podkręcania. Pamięć chciałbym aby nie była zbyt "wysoka" (ze względu na przewidywany radiator na CPU). Czy np. taka pamięć będzie bezproblemowa ? (niby jest na QVL na stronie Asusa dla tej płyty).

 

Sam na nich siedze i nie ma problemow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci wejda to polecam tez corsairy venegance 1866. Elegancko smigaja pod 2000 mhz, albo 1600 cl7 i 1t ;) aczkolwiek spore sa...

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukazał się nowy bios do P8P67 1305 , u mnie po wgraniu procken nie przechodzi w stan oszczędzania energii w windzie tylko cały czas lata na te 5ghz zamiast zmienić sobie mnożnik podczas idle i latać na 1,6ghz, mimo iż w biosie opcje odpowiedzialne za to są włączone na poprzednim biosie było ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ukazał się nowy bios do P8P67 1305 , u mnie po wgraniu procken nie przechodzi w stan oszczędzania energii w windzie tylko cały czas lata na te 5ghz zamiast zmienić sobie mnożnik podczas idle i latać na 1,6ghz, mimo iż w biosie opcje odpowiedzialne za to są włączone na poprzednim biosie było ok

 

działa jak należy jak masz manualnie ustawione a nie na AUTO, + zarządzanie przez zarządzanie energią w control panel

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...