Skocz do zawartości
nnn2007

ASUS P8P67 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

siwyy jaki bios bo u mnie procek prime stable na 4.8ghz przez 5 godzin a wysypał sie w ide, nie wiem czy to kwestia biosu czy ostatnich poprawek do win7 x64 w każdym razie robi się to pomału wkurzające, po niedzieli pobawię się gigusem ud5, zaczynam żałować zmiany 1366 na 1155, tam jak sie poustawiało wszystko jak trzeba to stabilne było jak skała, tym bardziej że lada chwila dostępne beda 6 rdzeniowe 970 za jakies 1500zł, czekam juz tylko na buldożera

 

Bios 1305, ja ogólnie jestem zadowolony, przesiadłem się z Q8200 więc skok na wydajności ok. 50% :wink:

Na razie zostaje na 4.5, jak tu się wysypie, to zmienię procek na 2600K

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siwyy jaki bios bo u mnie procek prime stable na 4.8ghz przez 5 godzin a wysypał sie w ide, nie wiem czy to kwestia biosu czy ostatnich poprawek do win7 x64 w każdym razie robi się to pomału wkurzające, po niedzieli pobawię się gigusem ud5, zaczynam żałować zmiany 1366 na 1155, tam jak sie poustawiało wszystko jak trzeba to stabilne było jak skała, tym bardziej że lada chwila dostępne beda 6 rdzeniowe 970 za jakies 1500zł, czekam juz tylko na buldożera

 

sprawdz czy masz wylaczone c3 i c6, u wielu osob to powoduje zawieszki w idle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Nie pisalem tutaj od 7 lat :D

Mam problem, zwracam sie do specjalistow. Wczoraj zlozylem sobie zestaw na SB. Płyta p8p67 rev 3, 2500k, 8gb elixir 1333, 460 OC1 Gigabyte, AeroCool 530W - 78. Problem polga na tym, ze komputer sie startuje. To znaczy wlacza sie, za kazdym razem podwojny start ale obraz sie nie wyswietla. Wszystkie czesci sa nowe. Zasilanie do plyty podpialem w standardowe miejsce (24pin) i dodatkowo jeszcze nad socketem na cpu. Wiatraki sie kreca, wszystkie lampki zielone. Rece mi opadaja. Pomozcie i z gory dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie! Nie pisalem tutaj od 7 lat :D

Mam problem, zwracam sie do specjalistow. Wczoraj zlozylem sobie zestaw na SB. Płyta p8p67 rev 3, 2500k, 8gb elixir 1333, 460 OC1 Gigabyte, AeroCool 530W - 78. Problem polga na tym, ze komputer sie startuje. To znaczy wlacza sie, za kazdym razem podwojny start ale obraz sie nie wyswietla. Wszystkie czesci sa nowe. Zasilanie do plyty podpialem w standardowe miejsce (24pin) i dodatkowo jeszcze nad socketem na cpu. Wiatraki sie kreca, wszystkie lampki zielone. Rece mi opadaja. Pomozcie i z gory dziekuje.

 

Raczej nikt ci tu zlotej rady nie da. Zloz podsespoly na pajaka, wloz jedna kostke ramu, wloz grafe do innego slotu, nie podlaczaj niezbednych podzespolow, zrob reset cmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy masz wylaczone c3 i c6, u wielu osob to powoduje zawieszki w idle

 

U mnie było włączone C6, jak wyłączyłem to nie miałem offsetu, cały czas walił 4.7GHz i 1.4v, właczyłem C1E i na razie mam offset.

Nie katuję go już, dam mu jeszcze jedna szanse podczas normalnej pracy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. To teraz jeszcze jedno. Na te wejscie nad CPU (do polaczenia plyty pod prad) wpiac 2 kable 4 pinowe czy tylko jeden?

 

wpina się wszystkie możliwe kable zasilające w płytę główną - tak 4 :)

 

ale to nie powinien być problem, raczej coś innego świruje. załatw może inną grafikę na testy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co myslicie o tym cudenku Asus P8P67 WS Revolution ?? jakos tak ogolnie malo informacji o plycie, malo biosow zdatnych do oc...ale plyta za 990 zl do wyrwania w pl

 

Płyta jest b. fajna, ale jest przeznaczenie jest dość oczywiste. Stąd niewielka popularność i mało info.

Co do biosów to z tydzień temu wyszedł do niej w wersji 1103 (bazujący na ver. 1305 znanej z reszty P8P67), więc OC nie powinno odstawać od reszty płyt z serii.

W typowo domowych kompach (nawet z 2 grafami) szkoda na nią kasy.

Tylko dla zapaleńców/maniaków, albo ludzi, którzy wykorzystają potencjał 4 PCI-ex i NF200 (np. 4 QUADRO)

Do której kategorii uderzasz? B-)

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra udało mi się cuś takiego;

 

Oto parametry

AI Overclock Tuner = Manual

BCLK/PEG Freq = 99.9 (przy pełnej setce nie liczył superpi)

 

 

Te 4.7GHz jest przy 1.4V? (wg. obrazka, maksymalne napięcie). Sporo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta jest b. fajna, ale jest przeznaczenie jest dość oczywiste. Stąd niewielka popularność i mało info.

Co do biosów to z tydzień temu wyszedł do niej w wersji 1103 (bazujący na ver. 1305 znanej z reszty P8P67), więc OC nie powinno odstawać od reszty płyt z serii.

W typowo domowych kompach (nawet z 2 grafami) szkoda na nią kasy.

Tylko dla zapaleńców/maniaków, albo ludzi, którzy wykorzystają potencjał 4 PCI-ex i NF200 (np. 4 QUADRO)

Do której kategorii uderzasz? B-)

 

zapaleńców i maniaków, inaczej nie pisałbym właśnie na tym forum:)

 

stanie chyba ostatecznie na pro ale wciaz sie ociagam spogladajac na ws, dziekuje za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem napiecie do ok 1,56v i napisalo mi ze za duze napiecie dla procka (napisu nie pamietam)?? A widzialem ze ludzie dawali 1,68v nawet.

 

PS. Ponoc na GB najlepiej sie kreci procki.Tzn GB potrzebuja nizszego napiecia niz inne plyty zeby ustabilizowac procka.

 

PS. Moj procek do 4,7 wymaga ok 1,38v max ale w Linxie z SP1 puszczonym na 4 rdzenie jak mowil KubaTM. Na 8 rdzeni wymagania sa mniejsze.

Edytowane przez Lysyn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem napiecie do ok 1,56v i napisalo mi ze za duze napiecie dla procka (napisu nie pamietam)?? A widzialem ze ludzie dawali 1,68v nawet.

 

PS. Ponoc na GB najlepiej sie kreci procki.Tzn GB potrzebuja nizszego napiecia niz inne plyty zeby ustabilizowac procka.

 

PS. Moj procek do 4,7 wymaga ok 1,38v max ale w Linxie z SP1 puszczonym na 4 rdzenie jak mowil KubaTM. Na 8 rdzeni wymagania sa mniejsze.

 

Wystarczy przelaczyc na Ignore w monitoring i juz Cie CPU overvoltage nie bedzie meczylo

 

Procki sie kreca tak samo praktycznie - po prostu plyty Gigusia przy tym samym ustawieniu w realu podaja inne V, stad roznice

 

:wink:

 

 

Przez cały czas jest w okolicach 1.36V do 1.4V to potrafi być skok przy załączaniu stres testu.

Pod maksymalnym obciazeniem masz 1.36V, przy mniejszym 1.4V a skoki dlatego ze na offsetach jedziesz

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na XS niektórzy raportują, ze B3 potrzebują wyższego V niż B2. Ktoś to potwierdzi/zdementuje? Zastanawiam się ile w tym prawdy.

 

Przy OC na płytach GB nie ma co się sugerować ustawionym w biosie Vcore. LLC niestety ale marnie działa.

Edytowane przez jacekcz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na XS niektórzy raportują, ze B3 potrzebują wyższego V niż B2. Ktoś to potwierdzi/zdementuje? Zastanawiam się ile w tym prawdy.

 

Przy OC na płytach GB nie ma co się sugerować ustawionym w biosie Vcore. LLC niestety ale marnie działa.

 

w tym tygodniu bede maił gigusa ud5 na b3 dam znać co i jak a także male porównanie z płyta z siga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod maksymalnym obciazeniem masz 1.36V, przy mniejszym 1.4V a skoki dlatego ze na offsetach jedziesz

 

A da sie jakos ograniczyc te skoki napiecia przy zachowaniu load line calibration? (obniza idle voltage). Chcialbym ustawic z offsetem stale 1.4, a nie wahania pomiedzy 1.39 a 1.43 :/

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te skoki sa dlatego ze program obciazajacy nierownomiernie to robi (sa minimalne roznicei obciazenia pomiedzy przejsciami w loopach itp stad tez nie zawsze przy offsetach sa skoki)

Niestety masz do wyboru: albo manual voltage i spadki napiecia minimalne (LLC higher=better), albo offset ze skokami (tu lepiej nisko ustawione LLC)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Należy do tego dodać, że gry też nie obciążają wszystkich rdzeni procesora w 100% i tutaj również napięcie będzie sięgać tej górnej wartości, czyli w tym przypadku 1.43V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiel wczoraj P8P67 PRO, na pudełku jest napisane wyraźnie Rev.3 natomiast pod slotem PCI mam napis ASUS P8P67 . rev. 1.01 o co kaman ? tak ma być czy dostałem bubla ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poskładaj kompa do kupy. W CPU-z pokaże ci czy masz chipset B3. Ewentualnie AIDA64.

Pewnie było tak, że jak pod koniec stycznia wyszła na jaw ta cała sprawa z błędem w chipsetach to te PCB co mieli już gotowe i opisane, ale jeszcze nie poskładane do kupy z chipsetem po prostu shaltowali i czekali na chipsety B3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da sie jakos ograniczyc te skoki napiecia przy zachowaniu load line calibration? (obniza idle voltage). Chcialbym ustawic z offsetem stale 1.4, a nie wahania pomiedzy 1.39 a 1.43 :/

 

da sie to zniwelować opcja llc i od sekcji oraz phase control mi sie udało 1.392-1.384 pod pełnym obciążeniem Edytowane przez Maxforce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiel wczoraj P8P67 PRO, na pudełku jest napisane wyraźnie Rev.3 natomiast pod slotem PCI mam napis ASUS P8P67 . rev. 1.01 o co kaman ? tak ma być czy dostałem bubla ?

 

 

Ja dziś odebrałem tylko że zwykłą i mam 1.02... Siem zobaczy po złożeniu.

BTW... Ma ktoś z Was wysokie kości i Noctue tą z 2 wiatrakami (jeden na środku)? nic nie koliduje czy jakieś inne chłodziwo zakupić? kupiłem Corsair Venegance i nie chce sie z reka w nocniku obudzic.

I batch procka jakis anty google.. L041C237. Może po niedzieli złoze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiel wczoraj P8P67 PRO, na pudełku jest napisane wyraźnie Rev.3 natomiast pod slotem PCI mam napis ASUS P8P67 . rev. 1.01 o co kaman ? tak ma być czy dostałem bubla ?

 

rewizja PCB

Rev.3 to rewizja mostka poludniowego

Rewizje sprawdzisz w UEFI w zakladce Main

a mianowicie South Bridge Stepping

 

http-~~-//www.ginjfo.com/wp-content/uploads/2011/02/Bios_UEFI_02.jpg

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

BTW... Ma ktoś z Was wysokie kości i Noctue tą z 2 wiatrakami (jeden na środku)? nic nie koliduje czy jakieś inne chłodziwo zakupić? kupiłem Corsair Venegance i nie chce sie z reka w nocniku obudzic.

...

 

NH-D14+RipjawsX

Dołączona grafika

nie wiem czy venegance mają wyższy radiator, ale można wentyl dać wyżej. Nie zwracać uwagi na kurz B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy venegance mają wyższy radiator, ale można wentyl dać wyżej. Nie zwracać uwagi na kurz B-)

 

Na moje oko sporo wyższy. Wiem, bo mam. Jak komuś zależy to mogę je zmierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venegance na 100% nie wchodza pod nh-d14 wiem bo miałem ale żaden problem sciagnac radiatoryz pamieci nawet na 1800mhz sa letnie, a te radiatory to niezła sztuka thermopady grube jak cholera wiecej izoluja jak transportuja ciepło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Venegance na 100% nie wchodza pod nh-d14 wiem bo miałem ale żaden problem sciagnac radiatoryz pamieci nawet na 1800mhz sa letnie, a te radiatory to niezła sztuka thermopady grube jak cholera wiecej izoluja jak transportuja ciepło

 

Kupić takie memki, żeby jechać bez radiatorów. Jak jakieś OEMy.

-5 do lansu. ;)

Edytowane przez klami85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pieprzyć lans wazne że działaja jak trzeba i tak buda bez okna, ale jak przychodza chłopaki i pytaja ile mam ramu (odpowiedz patrz sig) to wszyscy bez wyjatku zbieraja szczeny z pasadzki, choc generalnie 8 starcza praktycznie do wszystkich codziennych zastosowań to 16 w okolicy nikt nie ma ;), wracajac do tematu to jak wspomniał klami85 jak masz mozliwość kupic tanio memki które pracuja na 1.35v to bierz, na predkości nie patrz specjalnie bo kontroler intela nie jest najwyzszych lotów i przy wiekszej ilosci ramu nie pojedziesz wiecej jak 1600-1800mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...