Skocz do zawartości
nnn2007

ASUS P8P67 (wszystkie modele)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Doszedł do mnie asus, płytka rev.3.0 choć tak jak u kolegi htw jest na płytce rev. 1.01. Jeszcze brakuje mi karty graficznej, pamięci, zasilacza i obudowy. Po skompletowaniu zacznie się sprawdzanie rev. i "szaleństwo"! ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta noctua to potwór... Myślałem że zrezygnuje albo podniose ten skrajny wentyl i będzie git.. a tu lipa. Specjalnie kupiłem 2x4 GB.. Moje OCZ Reaper z x58 to bym musiał szlifierką traktować żeby po to wsadzić :D

Chyba pojade do cooling i bede musiał coś dobrac :( Dzieki

 

@Siwyyy

 

I już Cie lubie. Właśnie tego mi było trzeba. Dzieki :)

Edytowane przez robson241

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się przypomnę po raz kolejny.

Czy ktoś miał problem z uruchomieniem BlueTooth na tej płycie - P8P67??

Za żadne skarby nie mogę uruchomić blu-fuu w sterach pisze że mam aktualne (co jest zgodne z prawną mam najnowsze ze strony asusa), próbowałem też z tymi z płytki, oraz tymi które się same wgrały po instalacji systemu Win7.

Za każdym razem jak włączam łączenie bluetooth pisze że nie prawidłowa operacja, a miałem takie przypadki już wcześniej kiedy to np. zapomniałem że wyjąłem moduł z portu USB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się przypomnę po raz kolejny.

Czy ktoś miał problem z uruchomieniem BlueTooth na tej płycie - P8P67??

Za żadne skarby nie mogę uruchomić blu-fuu w sterach pisze że mam aktualne (co jest zgodne z prawną mam najnowsze ze strony asusa), próbowałem też z tymi z płytki, oraz tymi które się same wgrały po instalacji systemu Win7.

Za każdym razem jak włączam łączenie bluetooth pisze że nie prawidłowa operacja, a miałem takie przypadki już wcześniej kiedy to np. zapomniałem że wyjąłem moduł z portu USB.

 

U mnie działa normalnie. Używam prawie codziennie z 2 telefonami.

Problemów nie było.

 

W biosie masz włączony BT?

Jaki system? Masz ikonkę bluetooth w zasobniku systemowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe biosy nie pytajcie co wnosza bo nie wiem Station-Drivers: le site de drivers, bios, firmwares avec un forum d'aide

 

BIOS 1502 changes:

 

1. fix the CPU/turbo ratio is wrong after clear CMOS

2. fix mouse cursor may be drift if there is a joystick plug in

3. fix that xhci legacy support function fail if there is another PCIE usb3.0 addon card on the system

4. Improve TPU's algorithm to bring better performance on some CPUs.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BIOS 1502 changes:

 

1. fix the CPU/turbo ratio is wrong after clear CMOS

2. fix mouse cursor may be drift if there is a joystick plug in

3. fix that xhci legacy support function fail if there is another PCIE usb3.0 addon card on the system

4. Improve TPU's algorithm to bring better performance on some CPUs.

 

Aż szkoda ściągać :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego drifta mialem w 1305 jak podpieta mialem kierownice

Coz ale z Asusem sie juz pozegnalem wiec nie sprawdze :D

Asrock Fatality professional zawita na dniach :huh:

 

Nie pytajcie dlaczego... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Doszedł do mnie asus, płytka rev.3.0 choć tak jak u kolegi htw jest na płytce rev. 1.01. Jeszcze brakuje mi karty graficznej, pamięci, zasilacza i obudowy. Po skompletowaniu zacznie się sprawdzanie rev. i "szaleństwo"! ;)

 

Naklejkę na pamięciach miałeś z informacją o B3 ? U mnie nie było, jedynie na pudełku napisy B3 i cpu-z faktycznie to potwierdza, na laminacie rev. 1.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej stronie można się zarejestrować żeby wymienili płytę Asusa? Ponoć po zarejestrowaniu może to trwać krótko.

 

Ja sie rejestrowalem i gdybym sam nie napisal do esc to pewnie nigdy nie dowiedzailbym sie o tym ze juz maj B3 na wymiane. Teraz tylko musze ustalic jak bedzie wygladac wymiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plytka oczywiscie B3 bios wgrany najnowszy wentylator wymieniony generalnie w budzie porządek 4 wentyle dodatkowo pomagaja utrzymywac przeciąg ale mam problem z oc. Chciałbym zrobić 4.7 - na tyle mi temperatury a raczej chłodzenie pozwala . Generalnie moja wiedza na temat oc zakończyła się gdzieś w okolicy czasów Q6600 i powiem szczerze ze mam pewne braki dlatego przed przystapieniem do działania zapoznałem się z paroma poradnikami no ale dalej mam problemy .Generalnie już myślałem ze mi się udało ale odpaliłem prima i kicha przed ten udało mi się utrzymać 6h bez problemu a tu nagle [gluteus maximus] plum. Napięcie procesora też mi się nie podoba do końca co jest w okolicach 1.44 ... mam ustawione 47x100 ustawione napięcie procesora manual i opcja auto . Czym by można pokombinować żeby go ustabilizować ? i co z pamięcią zrobić ? ustawić parametry na sztywno i w sumie czym się różni funkcja turbo od speedstep ....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

plytka oczywiscie B3 bios wgrany najnowszy wentylator wymieniony generalnie w budzie porządek 4 wentyle dodatkowo pomagaja utrzymywac przeciąg ale mam problem z oc. Chciałbym zrobić 4.7 - na tyle mi temperatury a raczej chłodzenie pozwala . Generalnie moja wiedza na temat oc zakończyła się gdzieś w okolicy czasów Q6600 i powiem szczerze ze mam pewne braki dlatego przed przystapieniem do działania zapoznałem się z paroma poradnikami no ale dalej mam problemy .Generalnie już myślałem ze mi się udało ale odpaliłem prima i kicha przed ten udało mi się utrzymać 6h bez problemu a tu nagle [gluteus maximus] plum. Napięcie procesora też mi się nie podoba do końca co jest w okolicach 1.44 ... mam ustawione 47x100 ustawione napięcie procesora manual i opcja auto . Czym by można pokombinować żeby go ustabilizować ? i co z pamięcią zrobić ? ustawić parametry na sztywno i w sumie czym się różni funkcja turbo od speedstep ....?

 

Napisz jaki masz procesor i jakie chłodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie :-) przepraszam . CPU 2600k MOBO ver Pro RAM bios najnowszy Gskill 1600mhz 5 5 5 24 a chłodzenie to Thermalright U90 - skromniejsza wersja 120 a na niego nałożony enermax 120 ( max 1500 rpm). Pasta to AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie :-) przepraszam . CPU 2600k MOBO ver Pro RAM bios najnowszy Gskill 1600mhz 5 5 5 24 a chłodzenie to Thermalright U90 - skromniejsza wersja 120 a na niego nałożony enermax 120 ( max 1500 rpm). Pasta to AS

 

Ja posiadam 2500K, ale możesz spróbować moich ustawień na 4,7GHz (choć cały czas jeszcze eksperymentuję nad ich optymalizacją).

Załaduj ustawienia domyślne BIOS i spróbuj:

 

Zakładka Ai Tweaker:

 

Ai Overclock Tuner - Manual

BCLK/PEG Frequency - 100

Turbo Ratio - By All Core...

By All Cores (Can Adjust in OS) - 47

Internal PLL Overvoltage - Enabled

Memory Frequency - Auto

EPU Power Saving Mode - Disabled

Load Line Calibration - Auto

VRM Frequency - Auto

VRM Spread Spectrum - Enabled

Phase Control - Optimized

Duty Control - T.Probe

CPU Current Capability - 100%

CPU Voltage - Offset Mode

Offset Mode Sign - +

CPU Offset Voltage - 0.13

Reszta w dół na Auto

CPU Spread Spectrum - Disabled

 

Zakładka Advanced\Cpu Configuration:

 

Intel Adaptive Thermal Monitor - Disabled

Edytowane przez Yacko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam 2500K, ale możesz spróbować moich ustawień na 4,7GHz (choć cały czas jeszcze eksperymentuję nad ich optymalizacją).

Załaduj ustawienia domyślne BIOS i spróbuj:

 

Zakładka Ai Tweaker:

 

Ai Overclock Tuner - Manual

BCLK/PEG Frequency - 100

Turbo Ratio - By All Core...

By All Cores (Can Adjust in OS) - 47

Internal PLL Overvoltage - Enabled

Memory Frequency - Auto

EPU Power Saving Mode - Disabled

Load Line Calibration - Auto

VRM Frequency - Auto

VRM Spread Spectrum - Enabled

Phase Control - Optimized

Duty Control - T.Probe

CPU Current Capability - 100%

CPU Voltage - Offset Mode

Offset Mode Sign - +

CPU Offset Voltage - 0.13

Reszta w dół na Auto

CPU Spread Spectrum - Disabled

 

Zakładka Advanced\Cpu Configuration:

 

Intel Adaptive Thermal Monitor - Disabled

 

 

niestety ale blu skrinik .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety ale blu skrinik .....

 

To ustaw offset wyższy, np. 0.15 a jak nie pomoże to 0.16 itd, tylko nie przekraczaj 0.2. Daj znać jaki efekt. Jaki masz batch procesora i jaka rewizja ?

Edytowane przez Yacko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ustaw offset wyższy, np. 0.15 a jak nie pomoże to 0.16 itd, tylko nie przekraczaj 0.2. Daj znać jaki efekt. Jaki masz batch procesora i jaka rewizja ?

 

a sa rozne rewizje w 2600k .. ? batch : LO51B145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha ,a nadaje się do podkręcania tak dobrze ? ,bo nie chce powtórki tak jak miałem z MSI ,nigdy więcej tego ciach!a... za przeproszeniem :)

 

vdroop jest ? ,jak botuje mnozniki itp... ,można ją porównać z UD5 od gigabyte czy Asus deluxe ? ,jak tak to dziś ją zamawiam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem bo nie miałem tych płyt które wymieniłes vdrop jest ale jak dobrze ustawisz load line calibration to nie ma tylko lekko zawyza napiecie, ud5 mialem miec ale firma od której kupiłem wycofała zamówienie i w sumie sie ciesze bo w kwietniu wychodzi foxconn rattler http://www.foxconnchannel.com/product/Motherboards/detail_overview.aspx?ID=en-us0000527# 14 faz zasilajacych seria quantum force i socket jakby z miesiac w bagnie lezała cos dla mnie rewelacja, miałem bloodrage na 1366 i byłem mega zadowolony , ratlerkowi nie odpuszcze, do tego cena około 650zł jesli bedzie sie niezle krecił to moze byc hitem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...