Skocz do zawartości
andrew777

Fifa 12

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem kilka meczy i naprawdę wyśmienita fifka. Może w wolnym czasie napiszę + i -, póki co nie mam nawet czasu żeby więcej pograć. Są zmiany, które chciałem aby były jeśli chodzi o gameplay (ai, build-up i feeling są rewelacyjne w trybie slow, animacje lepsze, fizyka) i stadiony (cały obiekt, cienie, murawa zdecydowanie lepsza, bramki są większe być może zasługa kamery). Szkoda, że cinematicsy nadal są lipne na maksa. Wygląda na to, że w tym roku obie gry (pes i fifa) będą wyśmienite. Na koniec pierwszy tweak tool. Jeśli chodzi o płynność to musiałem wyłączyć vsync inaczej spowolnienia. Jednak, nawet po wyłączeniu vsync czuć stutterning, ale generalnie jest płynniutko.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest ok. Mechanizm zderzeń dodaje efektu. Mam nadzieję, że przed pełną wersją uaktualnią składy.

Zapowiada się, że pierwszy raz od kilku lat pogram w dzieło EA więcej niż kilka spotkań.

 

Nie potrafię jednak zrozumieć na siłę uszczęśliwiania graczy konfiguracją sterowania na padzie. Dlaczego nie może być jak dawniej: wybór kontrolera, akcja - przypisz, akcja - przypisz i defaultowo WSAD? Kilka rozegranych spotkań i nadal naciskałem QWE, myliły mi się A i S.. I do tej pory nie wiem, które klawisze odpowiadają LT, RT itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pograł ja. :]

Fajnie, że nie idą starą ścieżką, czyli jak to było jeszcze do niedawna wydawanie odgrzewanego kotleta z innym numerkiem, jest bardzo dużo zmian w stosunku do 11.

No i jak ojejku wspomniał nie chodzi to za płynnie, poczekamy do finala i wtedy się pokombinuje.

Co do pada to dobrze zrobiłem, że kupiłem sobie od x-klocka, przynajmniej bez problemów i kombinacji wszystko działa. :]

 

Mo i menu.. nie cierpię takiego poziomego, to z 11 było lepsze. ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem kilka meczy i naprawdę wyśmienita fifka. Może w wolnym czasie napiszę + i -, póki co nie mam nawet czasu żeby więcej pograć. Są zmiany, które chciałem aby były jeśli chodzi o gameplay (ai, build-up i feeling są rewelacyjne w trybie slow, animacje lepsze, fizyka) i stadiony (cały obiekt, cienie, murawa zdecydowanie lepsza, bramki są większe być może zasługa kamery). Szkoda, że cinematicsy nadal są lipne na maksa. Wygląda na to, że w tym roku obie gry (pes i fifa) będą wyśmienite. Na koniec pierwszy tweak tool. Jeśli chodzi o płynność to musiałem wyłączyć vsync inaczej spowolnienia. Jednak, nawet po wyłączeniu vsync czuć stutterning, ale generalnie jest płynniutko.

 

Po kilku meczach moge powiedziec ze jest przegenialna! dla mnie pes nie ma racji bytu... Co do niskiej wydajnosci to poradzilem sobie wgrywajac ustawienia z poprzedniej fify, ktora dzialala mi bardzo plynnie. Wystarczylo wkleic liniki z pliku fifasetup.ini ktory jest w moich dokumentach i gra stala sie ultra plynna. Wczesniej byla kaszanka mowiac delikatnie

 

tak to u mnie wyglada

NUMBER_SPEAKERS = 2RENDERINGQUALITY = 3WAITFORVSYNC = 1VOICECHAT = 0MSAA_LEVEL = 0ASPECTRATIO =   1.333330RESOLUTIONHEIGHT = 900RESOLUTIONWIDTH = 1440SCREEN_SLEEP = 0

ps. zauwazyl ktos ze w opcjach mozna wlaczyc zagrania reka? chyba poraz pierwszy w kopankach widze cos takiego. Nigdy wczesniej silnik gry nie byl w stanie wykrywac zagran reka jak dobrze kojarze.

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, u siebie tez musialem joya odlaczyc zeby działało :) Generalnie na klawiaturze sie dziwnie gra wiec zagralem tylko jeden meczyk. Ogólnie wrażenia fajne, jedyny minus to to ze zawodnicy to wciaz manekiny nie wodzące wzrokiem tam gdzie powinny. Gameplay wporzo. Zakup bedzie ale na ps3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co? żadnego fix'a na działanie dema z Rumblepad'em ni ma???

 

 

edit:

 

Właśnie znalazłem jakiś fix w komentarzach na Fifaserwis.com, ale go jeszcze nie sprawdziłem... jakby nie zadziałał, to spróbuję Twojej propozycji, Carson.

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest fix ktorego sam wlasnie rozkminilem. Wystarczy podrzucic plik buttonDataSetup.ini z poprzedniej fify do folderu z sejwami z tego demka :lol: smiech na sali zeby trzeba bylo demko wspomagac poprzednia czescia. Wrzucam plik jak ktos juz nie ma fify 11 Zippyshare.com

 

Juz wrzucilem swojego fixa na forum ea ;)

Edytowane przez Carson
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe... teraz to zauważyłem, że po zainstalowaniu tego dema, tworzy mi się w moich dokumentach folder "FIFA 11"... [ ;

 

 

edit:

 

A nie, sry! wrrróć - to fix do ustawień gamepad'a, który korzysta z plików 11'stki go utworzył [chyba ;)]

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, u mnie też nie działa... w ogóle nie mam teraz pliku "buttonDataSetup.ini" w folderze fify w dokumentach... a jak wrzuciłem ten od Carson'a, to i tak nie działa / :

 

Samobój EA [ ;

 

Ostatni raz to demo odinstalowuje i instaluje, jak tym razem nie zadziała, to niech się cmokną :wink:

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np musialem odinstalowac fife 11 bo nie moglem zainstalowac demka :lol: Instalator sie blokowal, bo niby mialem starsza wersje produktu. Dopiero po usunieciu 11 moglem zainstalowac demo takze rozne kwiatki maja ludzie z tym demkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ładnie wszystko wyczyściłem po uprzedniej instalacji, uruchomiłem kompa ponownie - zainstalowałem demo na nowo... poustawiałem sobie opcje w "fifaconfig.exe", "OK", sprawdziłem folder fify w dokumentach i nie mam tam pliku z ustawieniami klawiszy, no to odpaliłem grę, oczywiście poleciała do pulpitu i dalej nie mam tego pliku w dokumentach... może to jest przyczyną?

 

 

edit:

 

Zrobiłem tak, jak Blue napisał i dalej nic, nie działa / :

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuję się jak idiota, robię wszystko, jak powinienem i nic / : Hmmm, a może u mnie to nie wina pad'a? :D

 

 

edit:

 

DZIAŁA! Odłączyłem kierownicę [ ; i poszło... ja ciach!lę... :mur:

 

 

edit(2):

 

No, no, gra miiiód :) U mnie, z wszystkimi opcjami na max + synchronizacja pionowa, chodzi bez najmniejszych problemów/zacięć [najnowsze sterowniki od NV z dzisiaj, tj. 285.27] Wracam do gry... :cool:

Edytowane przez metal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co Wam fix na rumblepad 2 ? U mnie śmiga. W settings-ach w zakładce controls czy tam gamepad nawet można wybrać ikonki w grze do button-ów rumblepad2 (czyli 1,2,3... zamiast A/B/X/Y z xbox-a czy innych gamepad-ów).

 

EDIT. Chyba, że mi działało dlatego, że G25 mam odłączoną. Jeżeli tak to przepraszam.

 

Najgorsze jest to, że EA znów pozostawiło do wyboru opcje sterowania Manual-Semi-Assisted i co gorsza możliwość włączania Legacy Defense. Powinno zostawić tylko manual i Tatical Defense. W tym roku ma być lepiej bo będą specjalnie dedykowane pokoje, czy nawet ligi w trybie manual, ale to i tak IMHO jest strzał w stopę. Co więcej manual w tym roku (jak i pewne w poprzednim na konsole, elo pro passing) jest bardziej precyzyjny/wybaczający i się tak człowiek nie frustruje jak w 11 na PC. Gra się na manualu doskonale, w sytuacjach 1 na 1 jest dreszczyk emocji żeby ucelować w bramkę :) Tak czy siak trzeba będzie z pudełkiem fify 11 lecieć do saturna/media bo pewnie będzie zniżka jak się odda stara fifke :)

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko się przestawić na nowy system obrony. Wcześniej była łatwizna, trzymanie A+B i już był atak z pomocnikiem. Zmusza mnie to trochę do innej techniki trzymania pada. :D

Wcześniej palcem wskazującym obsługiwałem zarówno triggery jak i LB/RB, teraz palec środkowy spoczywa na triggerach, bo RB służy do przywoływania pomocy. ;] Trzeba się przyzwyczaić.

 

Ogólnie chyba większość graczy używa jednego palca do obsługi triggerów i LB/RB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma innego wyjścia, bo wszystkie inne przyciski już są pozajmowane przez nowe opcje. :]

 

Strzał techniczny trochę przegięty, RB+A do siaty wpada 90% z oddanych strzałów. No i na world calass jakoś łatwo, chyba jestem za bardzo pro. :D

Czekamy na pełną wersję i jakiś fix na trudność jak to było w 11. :] No i obowiązkowo jakiś cam-patch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...