Skocz do zawartości
adek1272

Problem z ekranem po zmianie na asus 6950

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to mój pierwszy post na tym forum pragnę się przywitać :D .

A teraz do rzeczy; postanowiłem zmienić mojego HISa 5750 na cuś mocniejszego, wybór padł na 6950, konkretniej firmy Asus.

Po zmianie karty odpalenie kompa i tu "zonk"; pulpit, ogólnie cały ekran nie zajmuje całych 24cali (samsung bx2450)tylko no około 22 cali.

Po zainstalowaniu sterów z płytki nic nowego, pobrałem stery z Asus i nic. Mój konfig:

Phenom x6 1055T

Asus Crosshair Formula IV

A-Data X-Games

Właściwie nie wiem co już robić, więc zwracam się o pomoc do was. Z góry bardzo dziękuje. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50Hz na próbę działa?

 

Niemniej jednak najnowsze sterowniki są na stronie AMD - producent ma opóźnienia w ich aktualizowaniu bądź nie robi tego wcale.

 

Witajcie.

A może trzeba wyłaczyć skalowanie we właściwościach ekranu w Catalystach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed instalacja karty graficzne calkowicie usunales wszystkie sterowniki z systemu?

 

Zeby zmienic skalowanie w CCC trzeba najpierw ustawic rozdzielczosc ekranu na inna niz 1080p (inaczej opcja skalowania bedzie zablokowana). Po zmianie tego ustawienia rozdzielczosc mozna dowolnie zmieniac. Taki kaprys programistow z AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w CCC do opcji skalowania (szukaj tego w "Moje płaskie panele cyfrowe") i suwakiem dostosowujesz obraz do monitora. Klikasz zastosuj i tyle. Ja mam BX2331 połączony kablem HDMI-HDMI i mi pomogło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...