Skocz do zawartości
m4r

Pytanie o Asus K52JE-EX107

Rekomendowane odpowiedzi

Haj.

Jako że mój stary, powolny laptok jest już stary i powolny, przymierzam się do czegoś nowego.

Ma być używany głównie przez siostrę do fejsbukowania/pisania zadań na zajęcia/słuchania muzyki. Aczkolwiek nie wykluczam, że czasem będę miał chęć zgarnięcia go do kumpla na średniego kalibru lan party (sc1, sc2, jakiś nfs może). No co? Teamchat "na żywo" jest lepszy niż ten przez słuchawki... i kielonem się można stuknąć :mrgreen:

 

Łaziłem sobie po jedynym sklepie, którego adres znam na pamięć bez korzystania z google i trafiłem na coś takiego:

http://www.komputronik.pl/index.php/product/111653/Laptopy/Laptopy_notebooki_/Asus_K52JE_EX107.html

 

Powiedzcie, plx, co to jest warte.

Wypadłem dość mocno z obiegu, ale hd5470 (mimo że mobilny) powinien być chyba w miarę dobrą grafiką... przynajmniej w porównaniu do intelowych kart.

Zastanawiam się nad tym kompem mocno, bo przy takiej cenie z planowanych 2500 do wydania zrobię sobie jeszcze cały zawias w aucie. Jeżeli macie jakieś lepsze sugestie (i3 i wyżej, dobra grafika) z tego przedziału cenowego, chętnie poczytam.

 

 

Marzy mi się vaio. Ale znaleźć jakiegoś w cenie "do 2500zł" z rozsądną grafiką i procesorem graniczy z cudem.

 

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współlokator ma toshibe na i3 330M + 5470 + 4GB RAMu - żadna z nowych gier mu się nawet nie zająknęła.

 

Co do samegu Asusa - sprzedawałem te laptopy, jak pracowałem w Media Expert, schodziły jak świeże bułeczki (cała seria "iksów"). Ponadto koleżanka ma coś takiego (i3 330M, nie pamiętam, jaka grafika, ale chyba tez 5470 + 3GB RAMu bodajże) i sobie go chwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Współlokator ma toshibe na i3 330M + 5470 + 4GB RAMu - żadna z nowych gier mu się nawet nie zająknęła.

 

Co do samegu Asusa - sprzedawałem te laptopy, jak pracowałem w Media Expert, schodziły jak świeże bułeczki (cała seria "iksów"). Ponadto koleżanka ma coś takiego (i3 330M, nie pamiętam, jaka grafika, ale chyba tez 5470 + 3GB RAMu bodajże) i sobie go chwali.

 

Eeee... no sorry, ale na 5470 ostatnio grałem w Tomb Raider: Anniversary i było tak sobie :mrgreen:

 

Generalnie w starsze gierki da się w miarę pograć, ale o nowszych tytułach lepiej zapomnieć z uwagi na własne zdrowie psychiczne. Ponoć da się na tym grać w BF:BC2 na low, ale mój zmysł estetyki nie pozwolił mi tego sprawdzić osobiście :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem sobie wczoraj filmiki z różnych gier, robione (jeżeli wierzyć autorom) na tej grafice. Crysis szału nie robi. Ale dirt 2 już całkiem fajnie wygląda. Widzę, że modern warfare da się odpalić i też jakoś wygląda.

Nie nastawiam się nigdy przy laptopach na maksymalne detale, raczej na "możliwość uruchomienia gry w razie potrzeby - dlatego mówie "nie" wszystkim intelowskim grafikom. Najważniejsze w tej chwili, to cena/jakość ;] A widzę, że lepiej przy takiej kwocie chyba nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takiej cenie, to faktycznie na nic lepszego się nie załapiesz. Tylko nie spodziewaj się rewelacji - gierki z pewnością będą się odpalać i przy jakimś nisko-średnim poziomie szczegółowości mogą być całkiem grywalne, ale powyżej - wiadomo - różowo nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra, kupiłem.

Gdyby ktoś był ciekawy- padło na Samsunga R540, zamiast tego Asusa.

Jako że jestem osobą niecierpliwą, wygrał czas dostępu do sprzętu - Samsung był do obejrzenia od razu i do sprowadzenia na następny dzień, Asus chwilowo niedostępny (na stanie jedynie modele z c2d).

No i się okazuje, że zdobyłem taki model, który w sklepach internetowych ciężko uświadczyć - i3-380m, 4GB ramu, 500GB dysk, + windows oem, w cenie niewiele większej niż podobny asus bez. Nawet nie sprawdzałem jeszcze rzeczy typu "taktowanie pamięci", czy dokładnych danych procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...