Skocz do zawartości
mattis

1 pikniecie i wyłączenie komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam problem.

Otóż chcąc przed wysyłką (po sprzedaży) sprawdzić ram zaniosłem do kolegi. Po włożeniu w sloty komputer oddał jedno dlugie pikniecie po czym się wyłączył. Dodam że miał włożone swoje 2x1GB Kingston a ja przyniosłem mu 2x512 GoodRamu. Po wyjeciu swoich ramów problem pozostał.

 

Jak wyczytałem

1 dlugie pikniecie oznacza że jest to błąd odświeżania ram

 

Ram jeden i drugi po sprawdzeniu działa więc nic sie mu nie stało ale komputer mimo to nie chce sie uruchomić

 

Zworką jeszcze nie czysciłem bo kolega musiał nagle wyjść ale to zrobie.

 

Co może być powodem wyłączania się komputera, na monitorze nic sie nie wyświetla.

 

Dzieki za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mati.08

Na początek to wyjmij baterię .(jak tam przyjdziesz).

 

Jeśli komp wogle nie wstaje to wątpię żeby ten twój ram go zjarał. Sprawdż kondensatory na płycie głównej.

Edytowane przez mati.08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mati.08

(LOL) też miałem o to spytać ale uważałem to za zbyt OCZYWISTE ŻE PODZESPOŁY KOMPUTERA ZMIENIA SIĘ PRZY ODŁĄCZONYM NAPIĘCIU OD NIEGO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :mur:

Powiedz mi . Gdy podpalasz rakietę to najpierw ją podpalasz a potem biegasz i myślisz gdzie ją wsadzić , czy najpierw ją w śniegu mocujesz a potem podpalasz?!

Edytowane przez mati.08

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość mati.08

roznie to bywa z tymi rakietami ... dobra zworką nic nie dało czyli w zwiazku z tym płyta padła?

 

 

Wszystko mogło paść. Zasilacz może przeżył ponieważ komp się włącza. Procesor pracuje?? Ile pisków płyta wydaje? nadal tyle samo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...