Skocz do zawartości
Roxas

Wydaję mi się, że GPU FAN speed jest za bardzo zablokowane...

Rekomendowane odpowiedzi

Można jakoś sprawdzić i ewentualnie odblokować maksymalną prędkość wiatraczka na GPU?

 

Karta to Galaxy Geforce 8600 GT OC edition.

 

Ogólnie próbowałem nawet w EVGA Precision ustawić własną prędkość manualną ale co jakiś czas resetuje to do 30% i blokuje... to samo dzieję się jak dla kontrole wiatraczka auto ale z parametrami z EVGA precision...

 

do tego jak kontrola z EVGA precision jest wyłączona i działa na standardzie z karty to max prędkość jaką EVGA precision oraz GPU-Z mi pokazał to 51% i nie pójdzie więcej :/

 

Za to znów Everest (teraz aida64) kiedy nic nie robię pokazuje mi w zakładce z czujnikami że wiatrak chodzi cały czas na 70% ... (akurat bardziej ufam GPU-Z i EVGA Precision więc pewnie to max to 51%... a ja po prostu przy jednej grze potrzebuję puścić go na 100% dla lepszego chłodzenia...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Afterburner, to kontynuacja Riva Tuner'a. Jest prosty w obsłudze, dużo manuali w internecie :).

 

Sprawdziłem tego softa, prawie to samo co EVGA PRecision, i nie pokazuje mi czy FAN jest gdzieś przyblokowany w biose karty czy coś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja karta ma dwa kabelki od wentylatora czy trzy (wg zdjęć w necie ma dwa)? Jeśli ma tylko dwa kabelki to raczej nie da sie programowo sterować jego obrotami, wyjściem z tego było by podpięcie wentylatora pod jakiś kontroler obrotów.

 

Można jakoś sprawdzić i ewentualnie odblokować maksymalną prędkość wiatraczka na GPU?

podłącz go prosto pod 12V w molexie to sie okaże czy chodzi szybciej niż podpięty do karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...