Skocz do zawartości
aImLeSS

Piaskowy most

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Znajomemu spaliła się płyta główna. A, że ta płyta była pod socket 754 (czyli tego najsłabszego 64bitowca AMD) to doradziłem mu zmianę podzespołów.

Niestety fundusze są bardzo ograniczone - jak w temacie - 500 zł.

 

Co potrzebuję w tej cenie:

 

- Zasilacz - obecny to Logic, więc na pewno wylatuje - w to miejsce raczej na 100% będę kupował Fortrona 400W

 

- Procesor - myślałem o Core 2 Duo - np. E6300 - można go dostać za około 150 zł na alledrogo

 

- Płytę główną - i tutaj jest problem, mianowicie płyta główna musi mieć 2 złącza ATA / IDE. Bo ich dysk twardy jest tak stary, że jeszcze ma złącze ATA...

A, że do tego nagrywarka w ich kompie jest na ATA więc potrzebuję płyty z 2xATA, żeby nie szły na jednej taśmie, bo inaczej napęd zwalnia dysk...

 

- Pamięć RAM - tutaj akurat najtańsze DDR2 1 Gb wystarczy

 

Podsumowując:

płyta + procek + ram za około 350 zł, bo jakieś 150 zł pójdzie na Fortrona 400W.

 

 

Największy problem jest z płytą główna, z racji posiadania 2 x ATA i obsługi DDR2 (pod E6300).

Karta graficzna jaką mają obecnie to też złom - GeForce 6600, ale to się później wymieni, bo i tak jest na PCI-E - tyle dobrze...

 

A może polecacie inną platformę? Tylko wg mnie Socket 775 jest bardzo wydajny i od kiedy weszły procesory na 1156 oraz 1366 to ceny s775 spadły.

Raczej o modernizacji nie ma mowy, bo nie są to ludzie, którzy będą modernizowali kompa.

Także w sumie poproszę bez tekstów w stylu:

"kup na AM2/2+/3, a później zmienią procka"

To ma być teraz kupiony i zapewne nie będzie modernizowany przez najbliższe 2-5 lat...

 

Przeznaczenie to głównie internet oraz troszkę gier, ale z racji na obecną kartę graficzną tylko trochę.

Później najwyżej kartę polecę im wymienić, ale nie szybko zdecydują się na coś lepszego :P

Edytowane przez aImLeSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja złożyłbym tutaj coś takiego:

AsRock 880GM-LE /AMD 880G/ [880GM-LE] 215zł (176,23zł netto)-esc.pl (nówka)

FORTRON FSP350-60HLN 60 zł allegro (używka)

AMD Athlon II X2 240 150 zł allegro (używka)

GoodRam 2GB 1333MHZ - 115 zł esc.pl (nówka)

razem 540 zł

Budżet lekko przekroczony, ale ta opcja wydaje mi się lepszym połączeniem niż stara platforma jaką jest lga775, poza tym wydaje mi się, że będzie nieco wydajniej w grach niż w przypadku 1GB ram, E6300 i gf 6600. Fakt, nie mam tam 2x ATA, ale wiem z własnego doświadczenia, że nie ma dużego spadku wydajności przez połączenie na jednej taśmie dysku i napędu (sam tak mam i nie narzekam). A integra - Radeon HD 4250 nie sprawuje się źle w grach, na pewno lepiej niż wiekowy GF 6600.

Edytowane przez Baloo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żeby nie szły na jednej taśmie, bo inaczej napęd zwalnia dysk...

 

Fakt, nie mam tam 2x ATA, ale wiem z własnego doświadczenia, że nie ma dużego spadku wydajności przez połączenie na jednej taśmie dysku i napędu (sam tak mam i nie narzekam).

 

Właśnie, te mity odstaw w kąt i kup w miarę rozsądną, nową płytę zamiast czegoś o czym będzie można powiedzieć tylko tyle, że ma 2x ATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Baloo

 

Wielkie dzięki za propozycję. Chyba się na to zdecyduję. Tylko pytanie:

 

Czy nie lepiej jeszcze troszkę dołożyć do zasilacza Fortron 400W GHN ?

 

Przy tym zestawieniu 350W spokojnie wystarczy. Chyba, że to ma być też zasilacz, który będzie obsługiwał ewentualną kartę graficzną, to wtedy 400W GHN nie jest głupim pomysłem (szczególnie, że w esc.pl jak się na purepc powołasz, to dostaniesz na niego zniżkę). Ale trzeba się wtedy liczyć z tym, że cena całego zestawu wzrośnie - w esc fortron FSP400-60GHN kosztuje ze zniżką 130 zł (a jeżeli i tak już dokładamy, to może pokusić się o jeszcze dodatkowe 50 zł dopłaty? wtedy mamy wszystkie części nowe, z pewnego źródła i na gwarancji, wtedy cena całego zestawu wynosi 659 zł).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak w temacie. Ogólnie 2 zestawy komputerowe:

 

Zestaw na Phenom II X4:

Procesor: AMD Phenom II X4 955 Black Edit /3.2GHz, 125W, AM3, BOX, rev.C2/ - 530 zł

Płyta główna: Asus M4A88TD-V EVO/USB3 /AMD 880G/ - 395 zł

Wentylator: Zalman CNPS10X Performa - 139 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 180 zł

Dysk twardy: Western Digital Black 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII - 210 zł

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 460 OC2 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/mHDMI - 739 zł

Karta dźwiekowa: Asus Xonar D1 - 235 zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) - 90 zł

Obudowa: Cooler Master Dominator 690 /bez zasilacza/ - 269 zł

Zasilacz: Seasonic S12II-520 520W 80 Plus Bronze - 279 zł

 

Suma: 3066 zł brutto

Zestaw na Intel Xeon X3440:

Procesor: Intel Xeon X3440 /2.53GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ - 835 zł

Płyta główna: Gigabyte P55-USB3 /intel P55/ - 430 zł

Wentylator: Zalman CNPS10X Performa - 139 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 180 zł

Dysk twardy: Western Digital Black 500GB 7200rpm 32MB cache SATAII - 210 zł

Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 460 OC2 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/mHDMI - 739 zł

Karta dźwiekowa: Asus Xonar D1 - 235 zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) - 90 zł

Obudowa: Cooler Master Dominator 690 /bez zasilacza/ - 269 zł

Zasilacz: Seasonic S12II-520 520W 80 Plus Bronze - 279 zł

 

Suma: 3406 zł brutto

Różnica jak widać 350 zł.

 

I teraz pytania:

1. Czy Xeon będzie miał na tyle większą wydajność (O/C będzie oczywiście) od Phenoma II, żeby dopłacać tą różnicę?

2. Czy zmienić coś w tych zestawach (odpowiadając wcześniej na pytanie 1), oprócz obudowy, bo tą wziąłem przykładowo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Jeśli te różnicę masz to warto. Gdyby nie było warto to by podwazało jego sens istnienia na forum i portalu :P

2. Tak. Jeśli chcesz mieć obiektywną różnicę miedzy nimi :P W nr. 1 płyta na 770extreme3 lub 880GMH/USB3 lub 880GHX/USB3 czy 880GM-UD2H lub M3A770DE jeśli nie potrzebne USB3.0. Nie wiem po co wybrałeś tamtego Asusa gdy zaletą AM3 jest właśnie to, że dobre mobo jest niedrogie.

WD Black 500GB jest w cenie 1TB F3 i jest przy tym wolniejszy lub na podobnym poziomie. Moim zdaniem głupi zakup :P

Za 20 zł więcej jest już wydajniejszy 6850 w dodatku po OC i z dobrym chłodzeniem Gigabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prolog:

1. Czyli chyba dopłacę do Xeona

2. Szukam płyty z chłodzoną sekcją zasilania, żeby nie było problemów z tym, że płyta mi się zjara po podkręceniu kompa

3. A ten Samsung F3 nie jest awaryjny?

4. Co do 6850 - nie chcę ATI, bo nVidia ma technologię CUDA, więc przetwarzanie video oraz obróbka obrazu przy pomocy nVidia CUDA. Wiem, że ATI ma Stream, ale nie jest tak popularne i nie jest używane w tak wielu programach.

 

@kisiel96

No z tym zasilaczem to jeszcze zobaczę jak z ceną. A obudowa to jak na razie jeszcze jedna wielka niewiadoma :) Przeglądam obecnie dostępne, bo musi się ładnie wpasować we wnękę w biurku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To ze sa w zestawach nic specjalnego nie dowodzi bo byly w nich i Barracudy .12, ale akurat w tym przypadku samsungi sa ok.

2. Jeśli to zestaw do gier to równie dobrze możesz brać i5 750/760.

3. A najlepiej poczekac na Sandy Bridge do poczatku stycznia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otóż nie napisał kolega zastosowań i tak nic nie wiadomo. Skoro Ci potrzebne CUDA to rozumiem że zawodowo zajmujesz się obróbką video a więc i Xeon się pewnie przyda i ramu jak najwięcej. Z drugiej strony do obróbki mozna brac najtanszego referenta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie racja, nie napisałem zastosowań, ale nie są one normalne. Tzn. będę używał komputera do tego, do czego przeciętny użytkownik tego forum używa, czyli:

- www

- muzyka

- filmy (monitor już mam)

- czasami jakaś grafika do obrobienia (dlatego GTX460)

- może w przyszłości będę sobie konwertował filmy

- gry typu BF BC2, F1 2010, TDU 2 (niedługo wychodzi)

 

Komputer ma być szybki, niezawodny i cichy... Obecnie mam laptopa, który jest dla mnie za głośny...

 

Który z GTX'ów 460 będzie najtańszy? Gigabyte? Asus?

 

Czy może lepiej kupić referenta i do tego np. Ac­ce­le­ro Twin Tur­bo Pro ??

 

Edit:

Zestaw po małych poprawkach (na Xeonie):

Procesor: Intel Xeon X3440 /2.53GHz, 8MB, LGA1156, BOX/ - 835 zł

Płyta główna: Gigabyte P55-USB3 /intel P55/ - 430 zł

Wentylator: Zalman CNPS10X Performa - 139 zł

Pamięć RAM: GoodRam 4GB (2x2GB) 1333MHz CL9 - 180 zł

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - 149 zł

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 460 Cyclone OC 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/mHDMI - 739 zł

Karta dźwiekowa: Asus Xonar D1 - 235 zł

Nagrywarka DVD: Samsung SH-S223C SATA (black) - 90 zł

Obudowa: SilentiumPC Gladius 800 Window Pure Black (bez zasilacza) - 269 zł

Zasilacz: Seasonic M12II-520 520W 80 Plus Bronze - 320 zł

 

Suma: 3386 zł brutto

Jakieś zmiany warte wprowadzenia? Komputer ma być na parę lat i do wszystkiego. M.in. dlatego nVidia GTX460, który ma technologie CUDA.

Edytowane przez aImLeSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI Cyclone na przykład, ale 6850 jest wydajniejszy i ogólnie to lepsza karta w mojej ocenie.. A zastosowania? No baa, może będę to a może tamto. Przy czym akurat do oglądania wolałbym AMD ;)

Czyli Samsung F3 (w cenie black'a masz już 1TB). Ew. i5 760 czy 6850. Jesteś audiofilem? Masz odpowiedni sprzęt? Czy te dźwiękówke wybrałeś tak żeby tylko kupić? :P

MSI GTX460 Cyclone OC

MSI 6850 OC

Gigabyte GTX460 OC2

Gigabyte 6850 OC

Jeśli mówimy o kwocie okolo 750 zł na GPU :P Bo oczywiście są i tańsze trochę.

 

 

Co wspomaga i jak w ogóle działa CUDA?

Edytowane przez Prolog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Prolog

1. Jesteś pewien, że GTX460 po O/C nie będzie szybszy od Radeona HD6850 po O/C?

2.

A zastosowania? No baa, może będę to a może tamto.

Komputer ma mi po prostu służyć do wszystkiego i tyle.

3.

Przy czym akurat do oglądania wolałbym AMD ;)

Z tego co czytam na forach i w testach, to Xeon wyżej pójdzie z taktowaniem to raz, a dwa, że na starcie jest już wydajniejszy.

4.

Czyli Samsung F3 (w cenie black'a masz już 1TB).

Tymczasowo wezmę Samsunga F3

5.

Jesteś audiofilem? Masz odpowiedni sprzęt? Czy te dźwiękówke wybrałeś tak żeby tylko kupić? :P

Może nie audiofilem, ale lubię posłuchać muzyki w bardzo dobrej jakości (Flac). Jeśli chodzi o sprzęt to możliwe, że będę zmieniał w przyszłości.

A dlaczego pytasz? Jest karta dźwiękowa zintegrowana na AMD / Intela o jakości dźwięku jak Creative X-Fi albo wspomniany Asus Xonar, albo chociaż doganiająca?

6.

MSI GTX460 Cyclone OC

MSI 6850 OC

Gigabyte GTX460 OC2

Gigabyte 6850 OC

Jeśli mówimy o kwocie okolo 750 zł na GPU :P Bo oczywiście są i tańsze trochę.

No i jakoś w tej kwocie szukam. Nadal myślę nad GTX460 vs HD6850...

7.

Co wspomaga i jak w ogóle działa CUDA?

Sprawdzasz mnie czy się pytasz? Bo jeśli się pytasz, to CUDA jest to technologia,

która pozwala użyć karty graficznej do obliczeń dotychczas wykonywanych przez procesor.

Stosuje się to m.in. (w domowych zastosowaniach) przy obróbce filmów, gdzie czas konwersji filmu potrafi zmniejszyć się 10krotnie.

Dodatkowo firma nVidia wspiera gamę produktów firmy Adobe właśnie technologią CUDA. Czyli Adobe Premiere oraz Photoshop korzystają z tej technologii do przyspieszenia obliczeń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nie jestem, ale myślę że jako użytkownik internetu z powodzeniem sięgniesz do informacji w testach :P

3. Chodziło mi o kartę od AMD. Szczerze to przy dekodowaniu filmów zawsze lepiej mi się sprzwdzały karty ATI i było to wymuszane softem, nie wiem jak jest teraz. Być może CUDA znalazło swoje zastosowanie szersze bo wspomniane przez Ciebie Adobe to na OpenGL'u jedzie i akurat tutaj długo ATI przodowało ;) Na szczęście karty są zbliżone wydajnościowo i cenowo, więc nie ma złego wyboru, jest tylko lepszy - moim zdaniem radeon :P

5. Pytałem o sprzęt do słuchania, bo widywałem już x-fi w parze z głośnikami z ciach!nki, a to chyba nie ma sensu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. No właśnie sięgnąłem. I między innymi z tych testów wywnioskowałem, że GTX460 po O/C wyprzedza Radeona HD6850 po O/C.

Z drugiej strony Radeon HD6850 ma o 50W mniejsze zapotrzebowanie na prąd, a co za tym idzie mniejsze rachunki... I teraz nie wiem czy dla tych 2-3 fps'ów warto poświecić wyższe rachunki za prąd.

Jeszcze będę nad tym myślał. Muszę tez znaleźć kartę bardzo cichą (na tym mi zależy) a jednocześnie przystosowaną do bloku wodnego full cover (który może w przyszłości zamontuję w kompie)

 

3. Niby ATI też ma swój konwerter video, ale to jednak nVidia CUDA ma szersze zastosowania i bardziej postawiła na promocję technologii.

Dlatego więcej programów korzysta z CUDA niż ATI Stream.

A co do Photoshopa - CS4 ma właśnie podobno problemy z kartami ATI.

 

5. Obecnie mam Logitechy Z-5400 (do dzisiaj nie wiem, czemu Logitech wycofał się z produkowania ich),

ale w przyszłości możliwe, że zamienię je na amplituner + kolumny podłogowe fronty + tyły.

Poza tym obecnie i tak większość czasu to słucham na słuchawkach...

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Postanowiłem, że wymieniam laptopa na stacjonarkę. Czekałem do premiery Sandy Bridge i warto było.

Czekałem do premiery GTX'a 560 - mniej warto...

 

Kompa składam do OKOŁO 3 tys. zł. Jeśli naprawdę warto dopłacić to zrobię to...

 

Ze sprzętu, który będzie na pewno w kompie:

Procek - Intel i5 2500k

RAM - GoodRAM 2 x 2 GB 1333 MHz

Obudowa - Antec Three Hundred (już nawet kupiona i jest w drodze do mnie - taka, bo mam wnękę w biurku i to jedyna z sensownych, która się mieści)

 

 

Sprzęt, który prawie na pewno będzie w kompie:

Graficzna - MSI GeForce GTX460 1 GB HAWK

 

 

Nad czym się zastanawiam:

Zasilacz: Seasonic M12II520 czy M12II620

Dysk: Samsung F3 500 GB vs WD Black 500 GB (Samsung szybszy, ale można wyczytać, że bardziej awaryjny, a WD wolniejszy, ale mniej awaryjny)

Cooler: tutaj to w ogóle zonk... Patrząc na ostatni test na benchmark.pl przypadł mi do gustu Prolimatech Armageddon albo Xigmatek Thor's Hamme (oczywiście oba + wentylator), ale może są inne propozycje

 

Płyta główna - i tutaj zaczynają się schody:

- AsRock P67 PRO3 - bardzo polecana, ale AsRock używa najtańszych podzespołów (kondensatory itp.)

- AsRock P67 Extreme4 - jak wyżej, ale troszkę lepiej

- MSI P67A-C45 - niby Military Class Components, ale dzisiaj wyczytałem, że ktoś miał temperaturę ponad 100 stopni na czujniku procka. Wiem, że to niemożliwe, ale mimo wszystko nie chciałbym, żeby płyta główna pokazywała mi taką temperaturę na procku...

W sumie nie wiem, czy opłaca się dalej dokładać...

Na czym mi NIE zależy w płycie głównej, to SLI / CF. Jest mi to całkiem zbędne, gdyż jestem zwolennikiem układów graficznych 1rdzeniowych.

Dodatkowo w przyszłości dokupię pewnie Asusa Xonara DX, więc nie chciałbym, żeby graficzna zajmowała mi slot PCI-E 1x...

 

 

Podsumowując:

1. Zasilacz 620W czy 520W?

2. Dysk Samsung czy WD Black

3. Jakie mobo i czy na pewno PRO3? Może jednak dopłacić do Extreme4? Czy oprócz 2 slotów PCI-E 16x nic mi to więcej nie daje??

4. Jaki cooler do O/C procka? :D

5. Czy MSI GTX460 HAWK to dobry wybór, czy lepiej Cyclone?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

520W wystarczy.

W Extreme4 mógłbyś zamontować Xonara na samym dole więc nie byłoby problemu z kartą graficzną, która ma większe chłodzenie.

Fortis wystarczy, a to co oszczędzisz dołóż do lepszej karty graficznej.

Jeśli nie przeszkadza Ci głośne chłodzenie karty to możesz kupić GTX 480 za 900zł.

Edytowane przez andrew777
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrew777

1. Ale 620W jest droższy tylko o 40 zł...

 

2. http://www.asrock.com/mb/photo/P67%20Extreme4%28m%29.jpg

A nie przypadkiem karty na dole, a Xonara na górze? Bo Extreme4 ma 3 sloty PCI-E 16x

 

3. Nad coolerem się jeszcze zastanawiam :D

 

4. Problem w tym, że bardzo mi przeszkadza. Chciałbym, żeby mój komputer był bezgłośny, albo tak cichy jak to tylko możliwe.

 

@Maciem

Serio testy na benchmark.pl są takie beznadziejne? To gdzie są najlepsze, oprócz purepc.pl??

 

____________

Co do tematu:

a) Odnośnie punktu 4tego - które będzie najcichsze chłodzenie na graficznych i która z GTX460 najlepiej się kręci? MSI HAWK, MSI Cyclone czy Gigabyte OC (z 2ma wentylatorami).

b) Jeżeli różnica w cenie między 520W a 620W w Seasonicu M12II to tylko 40 zł to nie warto dopłacić? Przyszłościowo.

c) A jak wypada MSI P67A C45 vs AsRock P67 PRO3?

 

P.S.

Kto łączy moje tematy?? :|

Pierwszy post - komputer za 600 zł

Kolejne posty - rozmyślania nad Xeonem X3440

Ostatnie posty - Sandy Bridge

 

Ja rozumiem, że moderator chce, żeby to ładnie wyglądało, ale stary temat spadł daleko w dziale,

a mój Sandy Bridge wolałbym, żeby był wydzielonym tematem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ich pełno na zagranicznych forach - patrz temat o sandy bridge :) Ze względu na porę Ci sam już nie znajdę :P

 

Co do Asrocka pro3 - możesz go brać spokojnie, w testach wyprzedza Asusy, no i w przeciwieństwie do nich ma dopracowany bios/UEFI (b. podobny jak nawet i nie tam sam co w Extreme4)

 

P.S. Jak będziesz kupował SB 2500k to powiedz skąd i zaklep najlepiej większą ilość :wink: ponoć ciężko je teraz dostać (albo trzeba przepłacić)

Edytowane przez Popiół
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@andrew777

1. Ale 620W jest droższy tylko o 40 zł...

@Maciem

Serio testy na benchmark.pl są takie beznadziejne? To gdzie są najlepsze, oprócz purepc.pl??

____________

Co do tematu:

b) Jeżeli różnica w cenie między 520W a 620W w Seasonicu M12II to tylko 40 zł to nie warto dopłacić? Przyszłościowo.

 

P.S.

Kto łączy moje tematy?? :|

Pierwszy post - komputer za 600 zł

Kolejne posty - rozmyślania nad Xeonem X3440

Ostatnie posty - Sandy Bridge

 

Ja rozumiem, że moderator chce, żeby to ładnie wyglądało, ale stary temat spadł daleko w dziale,

a mój Sandy Bridge wolałbym, żeby był wydzielonym tematem...

 

1. Różnice: Dołączona grafika

- Serio; Na nvision.pl fajne rzeczy testują i pclab.pl

b) zobacz punkt 1.

PS.: Regulamin

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi na niektóre pytania :D Zawsze człowiek troszkę mądrzejszy.

 

@Popiół

Czytałem wczoraj bardzo pilnie :) I dlatego prawdopodobnie zdecyduję się na AsRocka P67, ale Extreme4, ze wględu na cyfrową sekcję zasilania.

 

Doczytałem też, żeby Asusa omijać na razie baaardzo szerokim łukiem. Mają niesamowite problemy z UEFI.

Dzwoniłem do jednego sklepu (techplaner.pl - mieli w dobrej cenie - 802 zł - to nie jest tak dużo - powiedzieli, ze oni co chwila sprowadzaja i trzeba sprawdzać stan magazynowy, bo schodzą momentalnie).

 

@kisiel96

Dzięki za tablekę :D Rzeczywiście żadnych różnic :P

 

Tylko jeszcze jakbyś mógł odpowiedzieć na pytanie - czy Seasonic M12II520 ma w swojej cenie konkurencję? Tzn. Seasonic uchodzi za jeden z najcichszych i najstabilniejszych zasilaczy w tej cenie. Czy któryś jeszcze może mu dorównać (modularny oczywiście)?

 

Te strony przeglądam bardzo często. W sumie raz dziennie :)

 

Dobra, to teraz muszę na spokojnie wszystko przemyśleć i zobaczyć co i jak :)

 

edit:

Przeczytałem regulamin - przepraszam moderatora za zamieszanie - już będę grzeczny :)

Edytowane przez aImLeSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...