Skocz do zawartości
costi

PS Vita

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.videogamer.com/news/ps_vita_slim_available_to_pre-order_in_the_uk_tomorrow.html

 

Wygląda na to, że wszystko się zgadza. Jeśli tak to ciekawe kiedy data wypuszczenia. No i najważniejsze: jaka cena. Jak poniżej 599 to leci preorder.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu też się zastanawiam nad kupnem Vity, ale chyba na razie odpuszczę z powodu małej ilości interesujących mnie gier. Przy okazji ceny powinny trochę polecieć w dół.

Kilka dni temu w jakimś sklepie widziałem zestaw Vita, karta 4GB i AC: Liberation za 649zł. 

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakaś lipna ta Slimka - nie dość że bez 3g i z gorszym wyświetlaczem to jeszcze droga...

Zresztą zwykła PSV jakoś nie przeraża pod względem rozmiarów, dobrze leży w dłoniach i jakoś nie ciąży specjalnie... 

A pograć nawet jest w co, trzeba tylko pamiętać że to nie ma być główny system do grania a jedynie zapychacz czasu w podróży, na plaży, w kiblu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i zapowiedzieli Vite Slim w USA. 199$ za konsole, kartę 8gb i Borderlands 2. Nie mam pytań. Zakładając cenę pamięci na poziomie 50, gra za 100 (a pewnie bliżej 150) to wychodzi ze sam sprzęt za 400 z haczykiem. To się nazywa deal.

 

Edit.

Borderlands będzie łącznie ze wszystkimi DLC i dodatkowo maja działać savy z wersji PS3. Pozamiatali.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak biorąc pod uwagę gorszy wyświetlacz. Na razie szukam jakiś konkretnych porównań tego ekranu... 

 

Były też kiedyś plotki o wersji z HDMI, ale jak widać to były tylko plotki. Jak cena będzie oscylować w granicy 650 zł to czemu nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kupując na Amazonie masz 199 + podatek czyli jakieś 215$ czyli około 650. Wysylka za free. Oczywiście tylko w US, ale jak ktoś ma znajomego to IMO killer oferta. A co do ekranu to szukalem w wielu miejscach opinii i wszędzie pisza tak: jak są obok siebie to oczywiście jest różnica, ale ekran sam w sobie nie jest zły. Poza tym ciut gorszy wyświetlacz to wg mnie mały koszt biorąc pod uwagę mniejsze gabaryty, większą baterie, wbudowana pamięć, port microUSB i niższa cenę. Ja tylko czekam aż będzie preorder i lykam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż  gdyby to było 2 mieisęce temu to bym kupił w Kanadzie. W sumie ceny tam  nie były najgorsze (ok 230 z wliczonym już Tax;em w sklepie Costco (coś jak MACRO/Selgros też na kartę, ale to z Siostrą bym wchodził Dołączona grafika) no ale pozostaje kwestia gwarancji...

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś Ci to sprowadza ? Bo jak tak to bym miał interesa Dołączona grafika Chociaż paczką gdyby mi siostra wysłała to może by nie stracił tak dużo. Jeszcze z nią pogadam, bo troszkę się nakręciłem na tego Uncharted: Złota otchłań którego pobrałem jakiś czas temu z PS+....

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ktoś przywiezie. Problem taki ze nieznany jest termin. Może za miesiąc może za kwartał. Ale nawet z wysylka cena nie jest zła chociaż z opłatami celnymi wychodzi na to samo co zamówienie z Amazona UK. Tylko wtedy masz gware.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no właśnie coś mi ktoś tu ze znajomych męczył ostatnio o otwarciu magazynu Amazona we Wrocku. Nie wiem czy to będzie magazyn przejściowy czy co  i będzie jakiś punkt odbioru w PL. Czas pokaże miejsce budowy znam, więc podjadę tam kiedyś by zerknąć na tablicę... Może czegoś sie tam doszukam Dołączona grafika

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kupując na Amazonie masz 199 + podatek czyli jakieś 215$ czyli około 650. 

I to ma być okazja? Przynajmniej przez ostatni miesiąc można było dostać w Saturnie nówkę z kartą 4GB i grą za 650zł. W niektórych sklepach pojawiały się taniej jako dostępne.

 

Zresztą co tam ma się zepsuć? 

Na allegro widziałem niedawno 2-3 sztuki z zepsutym lewym analogiem.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie potrafi się obchodzić ze sprzętem to wszystko zepsuje. Poza tym 4gb to nie 8gb, a gry typu Little Big Planet mogłyby dla mnie nie istnieć wiec takie bundle są dla mnie znacznie mniej atrakcyjne niż Borderlands ze wszystkimi dodatkami. Jak to wszystko dodać do siebie to uważam ze deal jest niezły tym bardziej ze zmiany w Slimce są IMO zdecydowanie na plus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko taki problem może wyjść nawet jeśli dbasz o sprzęt. Miałem to 2 razy. Raz prawy analog uciekał w prawy dony róg jeszcze za czasów PSX, a drugi raz lewy analog w padzie od PS3 i to dosyć szybko. Pady do PS4 z pierwszej serii tez podobno sprawiają trochę problemów.

8GB to prawie taka sama porażka jak i 4GB. Wrzuciłem DOA5, Uncharted na kartę 8GB i już 3 większy tytuł nie wejdzie.

Były też zestawy z innymi grami niż LBP, np. AC.

 

Oczywiście cena nie jest zła tylko trzeba przemyśleć czy warto "rezygnować" z gwarancji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku zakupu w UK gwarancja jest zdaje się na terenie całej Unii, więc można próbować serwisować w polskim oddziale Sony. No niestety dzisiejsze akcesoria w konsolach nie są pierwszej jakości. Pady od PS4 cierpią na problem z wyrabianiem się przycisków R1,  L1.  Oraz analogów. Jest sporo filmików na necie:

 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jedna rzecz: Slimka w US to 650, Slimka w UK to ponad 900. Ceny europejskie są dla mnie nie do przyjęcia. Planowalem wydać około 600 złotych wiec i tak nie mam wyboru. Zgoda, ze 8GB to tez mało, ale jednak więcej niż 4 nawet jakby miała iść na sprzedaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja poczekam aż to się pojawi u nas w normalnej cenie czyli teraz ile płacimy za zwykłą wersje czyli 650-700 zł. Przecież Sony się deklarowało że proces produkcji jest tańszy. Więc nawet nasze pazerne sklepy będą musiały zjechać z ceną, ale szybko to nie nastąpi. Bo co nowe u nas to zawsze musi być droższe (przeważnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie wiem co Wy widzicie w nowszej wersji. Mniejszy panel dotykowy, gorszy jakościowo ekran (wyświetlanie) i brzydki przedni panel... Ale co ja tam wiem. Dołączona grafika

http://allegro.pl/sony-ps-vita-pch-1004-komplet-gwarancja-sklep-i3944363198.html?utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_campaign=FB - Znalazłem przypadkiem: Całkiem tanio używka, z tego co widzę w dobrej cenie. Podpytać czy to na bank wersja 3G (napisali że brak simlocka, więc pewnie tak) i brać, bo warto. 

http://www.desmondchieng.com/wp-content/uploads/ps-vita-slim-review-1.jpg

http://thepgm.com/wp-content/uploads/2013/12/PS_Vita.jpg

I szczerze, która jest ładniejsza? :D

Edytowane przez Drunk_ZoZol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie różnice w wyglądzie są pomijalne wiec akurat pod tym względem zwisa mi czy jest inny czy nie. Bardziej przemawiają do mnie mniejsze gabaryty, większą żywotność na baterii, lądowanie kablem micro USB. W końcu to sprzęt przenośny i wg mnie to są istotniejsze rzeczy niż 0,5cm węższy gladzik. Inny ekran, który nadal nie jest jakąś padaka, absolutnie nie jest równowaga dla zalet.

Jeśli chodzi o Allegro to odpada - nie kupuje używek jeśli chodzi o sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jest już preorder na Amazonie. 

 

http://www.amazon.com/Borderlands-Limited-Edition-PlayStation-Vita-Bundle/dp/B00HLT0YT0/ref=sr_1_11?ie=UTF8&qid=1392454245&sr=8-11&keywords=ps+vita+slim

 

Wszystko zgodnie z planem: konsolka + karta + Borderlands 2 + wszystkie DLC i jakiś "Collectors Edition Pack" cokolwiek to oznacza. Jest jeden minus: premiera dopiero 31 maja. Zamówienie złożone, ale nie wiem czy do tego czasu nie będzie jakiś bundli PS4+VitaSlim w UK. 

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie. Jest polowa miesiąca, kupuje abo na 30dni PSN+. Czy to pozwoli na używanie gier z bieżącego miesiąca i kolejnego? Druga kwestia. Jeśli zassalem gre w miesiącu 1, a w miesiącu 2 nie przedluzylem subskrypcji i zrobilem to dopiero w miesiącu 3 to rozumiem, ze gra nadal będzie na karcie pamięci, ale w miesiącu 2 nie będę mógł w nią grac i dopiero w miesiącu 3 tak?

BTW. Slimka jest super, leciutka. Ekran nie miażdży, ale nie jest zły. Ot poprawny i nic więcej. I jakosc zbudowania dużo lepsza niż się spodziewałem. Na zdjęciach wygląda znacznie gorzej, tanio i plastikowo. W realu zdecydowanie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, ale ten ekran jednak boli. Myslę cały czas, ale w zasadzie kupiłbym dla jednej gry wiadomo jakiej. (Uncharted).  I raczej to by był zwykła wersja. Mastha tak będzie działać, ale zdaje się póki jest na liście gier. Miałem Batmana ostatniego i moglem grać tylko do czasu aż był na liście gier, a PS+ miałem aktywne. To jest takie jakby wypożyczanie gry co jest dla mnie lekką ściemą, bo nie dostajemy jej na wyłącznośc.  Ale i tak dobre to niż nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja wczoraj zakupiłem sobie GOW:Ghost of Sparta za całe 15 złotych - jedyna gra, której nie zdążyłem zaliczyć jak miałem PSP. Czaje się jeszcze na Killzone i Uncharted - taki secik na początek będę miał. Potem Most Wanted, Unit 13 i Assassins Creed. Szarpnąłbym się też na Walking Dead Season 2, ale S1 kupiłem już na Andka więc poczekam na premierę równiez drugiego sezonu. Mam nadzieję, że w tak zwanym międzyczasie wyjdzie coś ciekawego chociaż nawet z wymienionymi grami powinno mi starczyć na jakiś czas zakładając, że mam zamiar grać tylko poza domem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krotka piłka: jak mając kod typu network pass sprawdzić jego ważność? W sensie czy wpisanie go automatycznie go aktywuje czy jest jeszcze jakies dodatkowe potwierdzenie? Typ ma gre z kodem i twierdzi ze nie pamięta czy go użył czy nie. Pomoże ktoś?

 

edit.

BTW. Potrzeba instalowania jakiegos gunwa do przesyłania plików zamiast zwykłego drag'n'drop to kpina i żenada ze strony Sony. Po jaki whooy mi potrzebny program do tego typu rzeczy?!?!?

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...