Skocz do zawartości
costi

PS Vita

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

monitor 20" 1920x1080 i monitor 26" 1680x1050 - ma którym obraz będzie wyglądać lepiej?

Oczywiście że na tym drugim, chyba że siedzisz 5 cm od monitora.

 

Konsoli nikt nie będzie trzymał przed nosem, chyba że jest ślepy, ale wtedy raczej lepiej przez lornetkę patrzeć.

 

 

 

Fajnie że będzie retail, i fajnie że takie nośniki, bo UMD to była tragedia, nawet nie tyle w kwestii zużycia baterii, tylko w kwesii hałasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym jak już chcesz porównać to chyba bardziej pasowałoby monitor 20" 1920x1080 i monitor 26" 1680x1050 - ma którym obraz będzie wyglądać lepiej?

 

Jak już chcesz porównywać to monitor 20" 3840x2160 i monitor 14" 3840x2160, bo tak się mają do siebie ekrany IP4 i PSP2. Na którym obraz będzie wyglądał lepiej? Podpowiedź, na obu będzie wyglądał reweleacyjnie, bo w obu przypadkach plamka jest tak malutka, że nie dostrzeżesz różnicy.
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo przecież gry na UMD pewnie chciałeś odpalać na aparacie fotograficznym, ramce do zdjęć i PC.

 

 

Co z tego jeśli nośnik będzie kompatybilny tylko PSP2? Chcesz na czymś innym odpalać te gry?

 

Nie wiem czy pamiętasz, ale UMD miałobyć nie tylko nośnikiem gier, ale również filmów i miały powstać odtwarzacze stacjonarne tego formatu. Jak wiadomo nic z tego nie wyszło, ale zakładam, że tym razem nie tylko gry mają być umieszczane na tych kartach. I wtedy to już jest różnica czy tylko NGP będzie to czytać czy nie.

Oczywiście że na tym drugim, chyba że siedzisz 5 cm od monitora.

Ciekawa koncepcja. Mógłbyś wyjaśnić niby jakim sposobem miałoby tak być? Rozumiem, że obraz na telewizorze CRT 30" też będzie lepszy niż na mniejszym ekranie, ale wyświetlającym wyższą rozdzielczość?

Jak już chcesz porównywać to monitor 20" 3840x2160 i monitor 14" 3840x2160

Przecież iP4 i NGP nie mają takich samych rozdzielczości, a stosunek zarówno wielkości przekątnej (powinna być nawet większa czyli 27") jak i rozdzielczości odpowiada temu co wcześniej podałem.

 

1920*1080/1680*1050 = 1,17

960*640/960*544 = 1,17

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież iP4 i NGP nie mają takich samych rozdzielczości, a stosunek zarówno wielkości przekątnej (powinna być nawet większa czyli 27") jak i rozdzielczości odpowiada temu co wcześniej podałem.

 

1920*1080/1680*1050 = 1,17

960*640/960*544 = 1,17

 

Nie wiem jak do ciebie dotrzeć. Ale skoro już wyliczyłeś odpowiednie rozdzielczości, to zadaj sobie tyle trudu i oblicz rozmiar ekranu dla tych rozdzielczości w stosunku do rozmiarów ekranu i rozdzielczości IP4 i PSP2.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, maSTHa212 - mialem okazje ogladac na zywo owa prezentacje Sony i zupelnie nie zgadzam sie z Twoimi zarzutami (by nie powiedziec wprost: czepialstwem). Gry wygladaly bardzo fajnie, jakosc grafiki jak na konsole przenosna byla bardzo dobra i nie bylo mowy o zadnej pikselozie (mimo obrazu duzo wiekszego niz oryginal). A pomysly na wykorzystanie tylnego touchpada czy akcelerometru mieli bardzo dobre i tu wlasnie upatruje calej rewolucyjnosci konsoli - naprawde efekt byl super, polecam poszukac prezentacji gry z toczeniem kulki.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem kulkę, dla mnie casualowy dodatek i nic poza tym, może w innych grach będzie to jakoś fajniej wykorzystane. Poza tym koncept to jedno, a potem wykorzystanie w praktyce to zupełnie coś innego. Sensory ruchowe do gier już są od dawna, ale wykorzystanie ich w poważnych produkcjach, a nie gierkach imprezowych jest znikome jak do tej pory. Zresztą ja nadal nie rozumiem całej tej nagonki. Wyraziłem tylko opinie, że spodziewałem się trochę więcej po sprzęcie który ma ukazać się praktycznie za rok. Nie twierdzę, że jest zły - po prostu nie będzie wybijał się tak bardzo i tak długo jak miało to miejsce w przypadku jego poprzednika. Poza tym nadal nieznane są dość istotne detale jak cena i wydajność baterii co przy konsoli przenośnej jest dość istotnym punktem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś wrażenia costi, że to taki overkill był? Za dużo tego trochę: akcelometry, touchpady, dotykowy ekran... ciężko będzie znaleźć programistów, którzy wykorzystają pełen potencjał. Bo potencjał jest spory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo nie widzialem nagromadzenia wszystkiego w jednej grze - w kulce pokazali potencjal touchpadow, w golfie akcelerometr/zyroskop, w czyms innym lokalizacje. Po prezentacji Sony byly prezentacje developerow i chyba Sega pokazywala wykorzystanie ekranu dotykowego w jakims slasherze (?), ale niestety zrobil sie ruch i nie moglem juz dalej ogladac, zalapalem sie tylko na poczatek. Zreszta niedlugo potem Reuters przerwal transmisje :P

 

Jak dla mnie taka ilosc roznych technologii daje developerom wielka swobode w kwestii projektowania gier, moga naprawde poszalec z pomyslami. W koncu nie musi cala gra tego wykorzystywac, wystarcza np. jakies elementy czy minigierki z tym zwiazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyświetlacz o rozdzielczości tak wysokiej, że większa i tak nie ma sensu- za mało, dotyk i żyroskopy dające nowe możliwości- źle MGS4 i Uncharted na tym puścili i śmigało, narzekania. :lol: Nigga please... Priorytet to to, żeby jakość konsolki była dobra a developerzy postarali się, żeby wychodziło na nią dużo fajnych gier. (W PSP piractwo sprawiło, że traktowali tą konsolkę po macoszemu)

I śmieszą mnie ludzie, którzy kiedykolwiek wychodzi cokolwiek nowego patrzą tylko na bebechy a mają gdzieś jak naprawdę urządzenie działa i co oferuje. Widać to szczególnie ze smartfonami ostatnio "muj jest najleprzy bo ma 100000000 MHz cpu!!!!!111"

Edytowane przez Sysak
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi się w tej konsoli nie podoba to menu które jak dla mnie jest tragiczne, a przynajmniej dużo brzydsze od starego, po co zmieniali coś co dobrze działało w psp i ps3? Co do czasu pracy na baterii stare psp i 6-8h :lol: nie no możliwe to jest ale przy oglądaniu filmów bo grając nie ma bata, w nowej konsolce mamy ekran OLED+ brak umd który swoje żarł więc może nie będzie tak źle:) I kolejna sprawa technika idzie coraz szybciej do przodu, na pewno pojawi się jakiś mocniejszy telefon tylko że co z tego, grałem u kumpla na jego wypasionym telefonie i podziękuję bo jak dla mnie muszą być klawisze + analog/i które tu wydają się być dość delikatne, trzeba będzie uważać nieco, w starym psp analog był taki sobie ale za dużo znosił, tu wydaje się być lepszy ale zarazem delikatniejszy, szkoda że już do szkoły nie jeżdżę może bym se sprawił nową zabawkę a teraz na posiedzenia w łazience nie ma raczej sensu stare psp mi styknie :)

Edytowane przez Garfield^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałeś wrażenia costi, że to taki overkill był? Za dużo tego trochę: akcelometry, touchpady, dotykowy ekran... ciężko będzie znaleźć programistów, którzy wykorzystają pełen potencjał. Bo potencjał jest spory.

 

Pelen potencjal na raz to przeginka bo sie gracze pogubia i nikt nie bedzie chcial w to grac :)

 

Ale klasyczne sterowanie ala gamepad wzbogacone o jeden/dwa elementy z tej listy dobrze dobrane to gatunku moze byc fajne.

 

 

No i w sumie zawsze mozna dobrac cos optymalnego do gatunku:

 

fps gramy z analogow, dostajemy jakiegos tower defence touchscreen idzie w ruch.

 

Ewentualnie można też robić jakieś wstawki do klasycznych gier ala Heavenly Sword czy Folklore.

 

W sumie i tak wszystko sprowadzi sie do wyobrazni i checi programistow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co mi się w tej konsoli nie podoba to menu które jak dla mnie jest tragiczne, a przynajmniej dużo brzydsze od starego, po co zmieniali coś co dobrze działało w psp i ps3? Co do czasu pracy na baterii stare psp i 6-8h :lol: nie no możliwe to jest ale przy oglądaniu filmów bo grając nie ma bata, w nowej konsolce mamy ekran OLED+ brak umd który swoje żarł więc może nie będzie tak źle:) I kolejna sprawa technika idzie coraz szybciej do przodu, na pewno pojawi się jakiś mocniejszy telefon tylko że co z tego, grałem u kumpla na jego wypasionym telefonie i podziękuję bo jak dla mnie muszą być klawisze + analog/i które tu wydają się być dość delikatne, trzeba będzie uważać nieco, w starym psp analog był taki sobie ale za dużo znosił, tu wydaje się być lepszy ale zarazem delikatniejszy, szkoda że już do szkoły nie jeżdżę może bym se sprawił nową zabawkę a teraz na posiedzenia w łazience nie ma raczej sensu stare psp mi styknie :)

 

XMB raczej średnio się nadawał do obsługi dotykowej, stąd pewnie ta zmiana. Co do wyglądu to zgoda, mnie też się nie podoba. Kwestia przyzwyczajenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho będzie fajne.

 

Ludzie tutaj porównują je do iPhona.

 

Jako posiadacz iPhona powiem tyle ze jest fajny, nadaje się do gier typu Angry Birds, Cut the Rope i inne tetrisowe gierki 2D. Wydajność ma ale co z tego.

Jak chcesz coś więcej to jest tragedia, nie ma dpada, przycisków i paluchy zasłaniają ci pół ekranu. Szczerze to wole już grać na PSP.

Niby sterowanie wychylaniem, hmmm cool zwłaszcza jak autobus skręca. Może teraz z żyroskopem jest trochę lepiej.

Więcej pixeli na cal? do www ok, do tekstów i czytania z odległości 15cm też. Ale do gier po co? jak będę ją trzymał 5m od głowy i grał w grę gdzie coś na ekranie się dzieje to tego nie zauważę.

Na ipadzie się gra lepiej niż na IP4.

 

Brak fizycznych przycisków zabija iPhona jako konsole mogącą konkurować z rasowym handheldem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imho będzie fajne.

 

Ludzie tutaj porównują je do iPhona.

 

Jako posiadacz iPhona powiem tyle ze jest fajny, nadaje się do gier typu Angry Birds, Cut the Rope i inne tetrisowe gierki 2D. Wydajność ma ale co z tego.

Jak chcesz coś więcej to jest tragedia, nie ma dpada, przycisków i paluchy zasłaniają ci pół ekranu. Szczerze to wole już grać na PSP.

Niby sterowanie wychylaniem, hmmm cool zwłaszcza jak autobus skręca. Może teraz z żyroskopem jest trochę lepiej.

Więcej pixeli na cal? do www ok, do tekstów i czytania z odległości 15cm też. Ale do gier po co? jak będę ją trzymał 5m od głowy i grał w grę gdzie coś na ekranie się dzieje to tego nie zauważę.

Na ipadzie się gra lepiej niż na IP4.

 

Brak fizycznych przycisków zabija iPhona jako konsole mogącą konkurować z rasowym handheldem.

 

 

Jakby zrobili wersje IP5 z wysuwaną klawiaturą to byłaby to niezła i wydajna zabawka oprócz zwykłego telefonu. Tak to tylko jest taki kombajn. Wygodny w poruszaniu się po necie i ogólnym użytkowaniu. Do mobilnego grania jednak zwykły krzyżak to podstawa. NGP zapowiada się obiecująco. Powiedziałbym, że nawet bardzo. Dotykowy ekran. Dobry czujnik ruchu, porządny wyświetlacz no i przede wszystkim wydajność. Miałem brać PSP na wakację, ale chyba jednak poczekam. Cena pewnie będzie zaporowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem, co to za rozważania dt. rozdzielczości ekranu? Że niby 960 x 544 na 5 calach to za mało? No litości. Ludzie grają na PS3 i X360 w 1280x720 na 40calowych TV lub 80-100 calach z projektora i jarają się grafiką a tu proporcje ekranu od 10 do 20 razy mniejsze przy 30% mniejszej rozdzielczości i jest źle? To ile powinna mieć? 1920x1080? Po co? Aktualnie w Satio mam 640x360 na 3.5 calach i obraz jest ostry jak brzytwa a tu ekran tylko 1.5cala większy a rozdzielczość prawie 2x? Sony bardzo dobrze zrobiło. Po co marnować moc GPU i prąd z baterii jak nic to nie zmieni? Dobrze powiedziane. Sztuka dla sztuki. Na pewno marketingowo wyglądało by świetnie. NGP w FullHD. :)

 

I nie rozumiem rozkminki, że bebechy za słabe? Litości po raz drugi. Co mieli wsadzić? Wsadzili to co jest najmocniejsze z mobilnej technologii by na baterii trochę pożył. Bo niby co mięli wsadzić? HD6850 czy GTX 570 i C2D? I ile bateria pożyje? 5minut? Płaczecie, że 4h to mało więc jak pogodzić jedno i drugie? Napiszcie do Sony, żeby do napędzania NGP użyli energii atomowej :D. Piszecie, że jak wyszło PSP to nie miało konkurenta przez kilka lat. A kto niby miał konkurować, czym i po co? W ostatnim czasie zrobił się bum na mocne bebechy telefonów i dziś nie ma szans utrzymać się na pierwszym miejscu przez kilka lat. Za rok dzisiejsza technologia będzie stara, Za dwa będzie stara ta z przyszłego roku więc jak rozwiązać problem pędzącego skoku technologicznego? Czekam na jakieś ciekawe rozwiązania. Ktoś się odważy napisać swój pomysł? :)

 

Co do reszty bajerów to nie mam nic przeciwko. Konsola daje dużo możliwości i swobody w wyborze sterowania. Z korzyścią dla nas oczywiście. Jak pierwszy raz zobaczyłem możliwości graficzne NGP to powiedziałem do siebie o kur...! Ale grafa. A niektórzy zawiedzeni, bo nie prześcignęło NexGenów? Opanujcie się! Widzę, że dla niektórych co by Sony nie zrobiło to zawsze będzie złe, bo po co to albo czemu tamto ma gorsze od telefonu? Ale zaraz zaraz! Jeszcze zostaje kwestia ceny, która powinna wynieść z 800zł!!! Oooo. Wtedy to by było nawet fajne. Nie wiem jak można niektórym dogodzić? :)

 

Sytuacja identyczna do tej z PS3. Po co w PS3 BD? Przecież to konsola i DVD styknie. Dla mnie wypas. Kto chce to ma wybór 3DSa od Nintendo za 999zł. Okazja! Nic tylko brać i grać w Mario i Zeldę czy co tam jeszcze mają ciekawego. :)

 

Pozdrawiam i czekam na pojechanie mi po bandzie jaki to wielki fan Sony jestem. A pewnie, bo naprawdę dostarczają sprzęt wysokiej jakości i nie patrzą na innych, tylko wprowadzają swoje innowacyjne pomysły. :) Nie zawsze z sukcesem ale ktoś musi przecierać nowe szlaki. :) Resztę weryfikuje rynek. ;)

Edytowane przez kojak_ct
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kto chce to ma wybór od Nintendo za 999zł. Okazja! Nic tylko brać i grać w Mario i Zeldę czy co tam jeszcze mają ciekawego. :)

 

Akurat Wii ma więcej ciekawych produkcji jak PS3 (jeśli nie patrzeć na oprawę A/V i wszechobecne w tej generacji shootery)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytwarzana w 28 nanometrowym procesie Nova A9600, to dwurdzeniowa jednostka złożona z dwóch rdzeni ARM Cortex-A15, o maksymalnej częstotliwości 2,5 GHz. Jakby tego było mało, procesor otrzyma układ PowerVR Rogue z wydajnością wypełniania pikseli na poziomie 13 gigapikseli na sekundę i przetwarzania 210 gigaflopów na sekundę. Dużo? Bardzo, bowiem taki Radeon HD 6310 z AMD Fusion E, jest prawie trzykrotnie słabszy. Producent chwali się, że PowerVR Rogue może być nawet czterokrotnie szybsze niż PowerVR Series 5 napędzające Sony PSP2. Powyższe osiągi wynikają podobnież ze zoptymalizowania technologii renderowania kafelkowego, będącej asem w rękawie firmy. Całość jest praktycznie gotowa, a GPU obsługuje sprzętowoOpenGL, OpenGL ES 1.1, 2.0 oraz zbliżająca się wersję "Halti" OpenVG i OpenCL. Premiera układów SoC ST-Ericsson z Nova A9600 jeszcze w tym roku.

Układy graficzne PowerVR Rogue killerem wydajności | PurePC.pl

 

Jaja będą jak przed premierą NGP dostępne będą 4x wydajniejsze telefony ;-)

 

edit:

Harry Lloyd,

Dołączona grafika

Edytowane przez MacOSek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No niech będą, w sam raz do arkanoid, tetrisa czy platformówek, czyli tego w co można grać na ekranie dotykowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I w tym momencie zacytuję sam siebie. Zacytuję słowa, które niektórzy nie mogą pojąć i wieszają psy na Sony, że nie zrobili PSP2 na lata jak było w przypadku PSP:

W ostatnim czasie zrobił się bum na mocne bebechy telefonów i dziś nie ma szans utrzymać się na pierwszym miejscu przez kilka lat. Za rok dzisiejsza technologia będzie stara, Za dwa będzie stara ta z przyszłego roku więc jak rozwiązać problem pędzącego skoku technologicznego? Czekam na jakieś ciekawe rozwiązania. Ktoś się odważy napisać swój pomysł? :)

 

W momencie projektowania PSP na rynku nie było nikogo, kto zaoferował by wydajny i tani układ. Architektura ARM co prawda była coraz szerzej stosowana ale miała inny target. Dziś architektura ARM jest na tyle uniwersalna, że jest praktycznie w każdym mobilnym urządzeniu. A tempo rozwoju jest tak duże, że nie ma możliwości skonstruowania wydajnego urządzenia na kilka lat. Widzę to po swoim smartphonie. Rok temu cudo techniki, dziś wstyd się przyznawać, że ma 600MHz i akcelerator. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...