Skocz do zawartości
costi

PS Vita

Rekomendowane odpowiedzi

Czyżby NGP już w momencie premiery miało w plecy pod względem powera(vr)? B-) Ok, to tera czekam na minusy! ;) Fanboye Sonego - don't let me down!

 

Oprocz powera trzeba jeszcze miec gry ;)

A do gier takie drobnostki jak 2 analogi, triggery , d-pad sie przydaja.

 

No i jeszcze taka drobnostka - jesli tyle firm jest w stanie zrobic potezne mobilne gpu to znaczy, ze jest to relatywnie proste co przelozy sie na cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprocz powera trzeba jeszcze miec gry ;)

A do gier takie drobnostki jak 2 analogi, triggery , d-pad sie przydaja.

 

No i jeszcze taka drobnostka - jesli tyle firm jest w stanie zrobic potezne mobilne gpu to znaczy, ze jest to relatywnie proste co przelozy sie na cene.

 

Obyś miał rację, bo po Sony to nie spodziewam się jakoś mocno "promocyjnych" cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

•• Znamy orientacyjną cenę Next Generation Portable | => Gamezilla.pl

 

Orientacyjne ceny za wersję podstawową: 250 -280 dolarów.

 

Za wersję 3G: 320-350 dolarów.

 

Jeśli to się sprawdzi to podstawowa wersja powinna kosztować ok 1000zł u nas.

Edytowane przez thuGG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Miło że będzie wersja bez jakiegoś 3G, zupełnie mnie takie rzeczy nie interesują, co najwyżej WiFi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

"PlayStation®Vita" Expands Its Entertainment Experience by Introducing Various Applications for Social Networking Services and Communications | SYS-CON MEDIA

 

Ja osobiście zamiast jakiegoś 3G i w sumie niektórych ficzerów wolałbym wyjście HDMI z dobrym skalerem do 720p (pokroju klockowego). Konsola przenośna, ale większość gier to exclusive-y w które fajnie by sie grało na TV, a 960x540 to już porządna rozdziałka (niektóre gry na current-genach taką mają).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jakieś konkretne info odnośnie Assassins Creed, które mają wydać na PS Vita? Niby ma być zupełnie nowa gra? I czy wiadomo coś na temat przeglądarki internetowej? Będzie, nie będzie?

 

edit.

Są jakieś preordery na Vite?

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne na co liczę to na jakieś porządne Ex'y tylko na PS Vita. (ta nazwa wciąż mi się nie podoba). Myślę, że warto posiadać taką konsolkę. Jednak 1000 zł to już dość sporo. Ale w zbliżonej cenie mamy tylko i tak nieco tańszy 3DS lub ew. szukanie telefonów z dobrym CPU/GPU. No ale to raczej większą sumkę trzeba wyłożyć i nie mamy gwarancji takiego wsparcia jak w przypadku mobilnych konsol. Cena PSP mogłaby być o jakieś 200 zł tańsza i mocno bym się zastanawiał. Nie zdziwię się zresztą jak na początek cena będzie powyżej 1000 zł. Chociaż raczej będą się starali nie zbliżać cenowo do PS3. Jakbym miał kupować to i tak w przyszłym roku. Może i bym miał więcej czasu na tą konsolkę w wolnych chwilach. Ciekawe jak będzie z realną wytrzymałością baterii.

 

Harry owszem ,ale kto by wtedy PS3 kupował. 960x540 to niezła rozdzielczość. Zwłaszcza na dobrej plazmie będzie niezły efekt.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. No cóż każdy więc będzie mógł sobie wybrać co mu się bardziej podoba. Ja raczej PS3 sobie zostawię, bo ma napęd BD. No i wiadomo Ex'y jak U3 czy może GOW4. Bo gdzieś ostatnio słyszałem o możliwej 4 części Kratosa. Nie wiem ile ta konsola jeszcze pożyje, ale jako napęd BD może robić aż nie padnie.

 

Co jeszcze. Vita potrzebuje dobrego wsparcia na początek, by znaleźć nabywców. I tu jak wspomniałem liczę na Ex'y takie jak AC, Resident Evil, God Of War czy nawet jakaś osobna część Uncharted. Nie można wykluczyć. Ale raczej ND skupia się na stacjonarce. Posłużyło by mi to też za mobilny odtwarzacz filmów gdzieś po za domem w czekaniu na coś tam. Czy obijaniu się w czasie urlopu. Zawsze chciałem mieć taki kombajn mobilny, a obecna Nokia N95 oczywiście nie starcza. W telefon kasy ładować nie będę, bo jak mam mieć cegłe w kieszeni to chcę na niej porządny support gier. Zakupu dokonam na przełomie maja dopiero. Może nawet uda mi się taniej kupić w Kanadzie, bo planuje kolejny wypad do rodzinki na dłużej. Oby ilość gier do tego czasu wzrosła do zadowalającej ilości bym miał co wybrać. Nie ma nic gorszego jak kurzący się sprzęt. Mało co gram na X360, i czasem na PS3. W wolnych chwilach pykam w gierki na N95 i to nawet dość często. Tak więc PSP2 jak znalazł. Zresztą zawsze chciałem mieć PSP, a nawet Gameboy'a nie dane mi było mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc w tego typu sprzęcie dużo chętniej chciałbym zobaczyć dodatkowe opcje typu YouTube, FB, jakiś klient poczty, Google Maps? Generalnie jakiś okrojony, ale markecik z popularnymi i przydatnymi programami byłby super. O ile w konsolach stacjonarnych kompletnie jest mi to zbędne, o tyle w przypadku Vity byłoby to znacznie bardziej przydatne, bo konsola mogłaby spełniać wtedy również funkcję małego, ale jednak tabletu internetowego. Wtedy bez większego problemu zdecydowałbym się na wersję 3G.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego mowie, że nie masa tylko powiedzmy kilkadziesiąt najpopularniejszych. W gruncie rzeczy 95% posiadaczy iOS/Androida uzywa raptem kilku (-unastu) aplikacji, reszta jest używana albo sporadzycznie albo na zasadzie jednorazowego sprawdzenia i nara. Wydaje mi się, że obecnosc modemu 3G aż prosi się o dodatkowe aplikacje. Fajnie byłoby jednak, aby przed premierą Sony potwierdziło czy coś takiego w ogóle będzie miało miejsce. Ewentualnie czy dodadzą tego typu funkcjonalność z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pierwszego PSP tez byl GPS i mapy, ale szału to to nie zrobiło. Nawet nawigacje samochodowe Sonego to rebrandowany TomTom także o ile nie będzie to nawigacja tego producenta to nie nastawiałbym się na coś godnego uwagi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z "premiery" vity. Ja pierdziele, jakie to cholerstwo jest nieporęczne, ciężkie, i nie do ogarnięcia... jak ktoś ma duże ręce - ogarnie spokojnie ekran dotykowy nieodrywając rąk od boków konsolki, ale z kolei będzie miał za duże palce aby cokolwiek zdziałać (za małe przyciski, a miejsca sporo na wstawienie większych)... Z kolei jak ktoś ma małe dłonie, to co chwila będzie musiał rękę odrywać od boku by zrobić coś na touchscreenie. Bezsens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabylem wlasnie to ustrojstwo zwane ps vita i poki co milo zaskoczony jestem. Analogi jakies takie malutkie mi sie zdaja jednak to kwestia wprawy. Same UI dosyc dziwne ale za to multitasking pelna geba… no prawie pelna bo wlaczajac np aplikacje content manager trzeba wylaczyc gre o ile w takowa sie gralo. No i cholerka za cholere nie moge udostepnic polaczenia z iphona na vite, ta bowiem twierdzi ze SSID jest bledne, pewnie przez ' w nazwie sieci. Wiecej info w niedalekiej przyszlosci :D

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie małe zainteresowanie to konsolką ? Czy faktycznie to forum już tylko pececiarze odwiedzają ? Byłem dzisiaj w jednym sklepie przetestować to ustrojstwo i mam w zasadzie jedną uwagę. Te analogi wydają się być za delikatne. Konsolę trzyma się dość wygodnie wbrew temu co piszą inni. A mam dłonie ani za duże, ani za małe. Co do gier to testowałem jedynie dostepne tam demka. Jakaś ścigałka. Grafika niezła aczkolwiek szału to nie robiło. Dotyk reaguje dość nieźle. Ekran naprawdę spory. Jednak to za mało bym nawet rozważył zakup tej konsoli. Więc jeśli ktoś posiada to chciałbym sie dowiedzieć parę rzeczy. Po pierwsze jak to jest tą siecią 3G ? Rozumiem że będę mógł normalnie dzwonić po włożeniu karty SIM ? Jak wytrzymała jest bateria ? No i jak prezentuje się grafika w Uncharted tak szczerze ? Bo filmiki to za mało troszkę, a nie dane mi było przetestować samej gry w sklepie. Cena IMO troszkę odstrasza. Nawet 999 zł za wersje bez 3G to stanowczo za dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro sam mówisz, że 999 to zdecydowanie za dużo to czemu się dziwisz, że cisza w temacie? Ja się mocno zraziłem recenzjami z użytkowania przeglądarki, bo wygląda to po prostu kiepsko (a miałem kupić Vitę jako półkonsole-półtablet). Poza tym z mojego punktu widzenia na starcie jest jedna gierka w którą chciałbym zagrać - Uncharted. Trochę mało żeby kupować sprzęt na premierze. Jak doliczyć do tego kartę pamięci z du.py wyjętą ceną to obecnie jest to mało opłacalny deal. Nawet oferta w Playu na którą mocno liczyłem okazała się być żartem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i takiej opinii oczekiwałem by skuteczni mi wybić z głowy PS Vita. Już rozważałem myśl sprzedaży Samsunga Galaxy S Plus na rzecz PS Vita z 3G. Co jak co ale Android ma większe zalety niż tylko gierki. Fajnie to wygląda na Vita. Kusi Uncharted, ale może, może kiedyś wypuszczą i wersje na PS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet oferta w Playu na którą mocno liczyłem okazała się być żartem.

 

Niby dlaczego? Vita przy abonamencie za niecala 100+20 za neta kosztuje 1 zl. Jak dla mnie bomba, na wymianie biore Vite i miesiecznie place 20 zl wiecej niz teraz. Takie to straszne?

 

A co do ceny to nieskomentuje tego, bo wiekszosc ma telefony za okolo 2000 i nikt nie marudzi, ze drogo. Ludziom sie zapomnialo, ze telefon sluzy przede wszystkim do dzwonienia, pisania smsow i jeszcze dzisiaj dobrze miec internet. Reszta to zbedne ciach!ly.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tylko do gierek 2D, bo rozdzielczość ekranu 480x272 to troszkę mało.

 

Buziak co Cie obchodzi co ludzie robią ze swoimi telefonami, ile na nie wydają. Jedni kupują by wygodnie pisać i dzwonić. Od tego są klasyczne konstrukcje. A inni wymagają czegoś więcej od telefonu. Robienie przelewów, przeglądanie internetu w wolnej chwili czy granie dla zabicia czasu np. stojąc w kolejce w urzędzie. Każdy ma swoje jakieś tam potrzeby. Co do VITA cena jest IMO wysoka jak na jego możliwości póki co. Za wcześnie jeszcze oceniać. Zobaczymy jakie gry się na to ukażą. Może poprawią sprawę z przęglądarką Wyjdą tanie alternatywy kart pamięci w co raczej wątpię. Na chwile obecną konsola jest nieopłacalna, aczkolwiek to dobra zabawka dla zamożnych. Dla mnie za wcześnie i za drogo. Za mało gier. Sterownia (gałki) mi nie pasują, do tego sprawa przeglądarki no i ceny gier. Zamiar miałem taki głównie by sprzedać SGS+ i kupić Vitę. Ale jako telefon i tak by posłuży jakaś tania Nokia starej konstrukcji. Tylko zastanawiałem się czy to może zastąpić mi SGS+ Niestety w obecnej postaci nie ma o tym mowy.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie obchodzi mnie to co z nimi robia, tylko wkurza mnie to, ze nazekaja, ze tyle rzeczy jest drogich a kupuja o wiele drozsze telefony i sie jakos wtedy slowem nie odezwa.

 

Jak dla mnie to co deklasuje wszelkie telefony to galki. Mazianie po dotyku jakby tam byly galki doprowadza mnie do szalenstwa.

 

A co do gier, no coz rzecz gustu dla mnie pozycja must have jest Ninja gaidem, nba 2k i w sumie nowe slashery + jakies arcadowe FPP w stylu Gearsow;) Uncharted i inne tytuly mnie nie interesuja. IMHO moglby byc tylko dotykowy ekran przedni i powinien obslugiwac menu + www, w grach zbedna rzecz.

 

Kolejna sprawa to to, ze na 5'' juz sie da sympatycznie filmy ogladac.

 

Moglby do tego byc jakis TS lub cos w tym stylu i mam wszystko to czego wymagam od konsoli.

Edytowane przez Buziak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buziak, a możesz mnie oświecić jak niby chcesz używać Vity do dzwonienia jak konsola nie ma takiej funkcji jak telefon? A co do "promocji" w Play to wystarczy sobie szybko przekalkulować: 24 miesiące z abonamentem 120 złotych daje w sumie blisko 3000 złotych (2880). I w tym abo masz 1GB transferu do wykorzystania. Kupując konsolę osobno (1150) i płacąc 30 PLN miesięcznie za 1GB w Play po 2 latach wyjdzie Ci znacznie poniżej 2000 (1870). Nadal twierdzisz, że wypasione promo zrobili? Poza tym ja mam telefon za 900 złotych, a nie 2000, więc wydawanie grubo ponad 1000 na samą konsole do gier (która obecnie nie ma tych gier tyle, żeby mnie zachęcić do kupna) trochę mija się z celem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...