Skocz do zawartości
costi

PS Vita

Rekomendowane odpowiedzi

Nawet nie 30 za miesiąc, tylko wsadza się do Vity starter Play Online na kartę, w którym 4GB na 56dni kosztuje 50zł, a niewykorzystane dane się kumulują, i już wychodzi dużo taniej.

 

Mnie ciekawi jakość i wytrzymałość czegoś takiego - JXD S601 Android Retro Handheld WIFI Tablet Only $79.99

 

Zainstalować na tym FPSe i ogień - przenośne PSX :D

 

EDIT: zmieniłem nazwę tematu na bardziej adekwatną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, jeden chce używać konsoli do dzwonienia, drugi jako tablet i przeglądarkę, może jeszcze edycja dokumentów? ;) To że nie ma miliarda pierdółkowatych gier to jedna sprawa, widocznie nie wasz target bo to konsola a nie telefon z funkcją "zagraj 5min w pierdółkę za 1$", a niektórzy na siłę by chcieli żeby to był następny iPhone. Są normalne gry jak i mniejsze vide Motorstorm RC do kupienia bodajże za 29zł na PSN? Do tego kupa gier z PSP działających oficjalnie czy też nieoficjalnie, jak ktoś chce sprzęt na którym zagra parę min czekając w kolejce to nie tędy droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buziak, a możesz mnie oświecić jak niby chcesz używać Vity do dzwonienia jak konsola nie ma takiej funkcji jak telefon? A co do "promocji" w Play to wystarczy sobie szybko przekalkulować: 24 miesiące z abonamentem 120 złotych daje w sumie blisko 3000 złotych (2880). I w tym abo masz 1GB transferu do wykorzystania. Kupując konsolę osobno (1150) i płacąc 30 PLN miesięcznie za 1GB w Play po 2 latach wyjdzie Ci znacznie poniżej 2000 (1870). Nadal twierdzisz, że wypasione promo zrobili? Poza tym ja mam telefon za 900 złotych, a nie 2000, więc wydawanie grubo ponad 1000 na samą konsole do gier (która obecnie nie ma tych gier tyle, żeby mnie zachęcić do kupna) trochę mija się z celem.

 

 

Nigdzie nie pisalem, ze chce jej uzywac do dzwonienia. Przedewszystkim ma sluzyc mi do grania i ogladanie filmow + www. I tak place abonament 100 zl w playu wiec mi to wszystko jedno, a w takim wypadku wydam jednorazowo 1 zl za Vite + do tego w promocji przez 6 miesiecy za 20 zl masz 3 GB transferu a pozniej jest po 30 czy 40 zl ale znajac Playa po pol roku spokojnie zmienie taryfe na transfer i bedzie taniej. Niechce byc niegrzeczny ale radze doczytywac promocje i porozmawiac z kims z Playa. Bylem na weekend w rodzinnym miescie i naprawde ogarnietego typa mamy tam w salonie i po rozmowie stwierdzilem, ze jesli ktos ma tak wysoki abonament i ma wymiane lub sie do nich przeniesie i nie potrzebuje telefonu to tylko na tym korzysta, poniewaz nawet jak nie wezmie Vity to i tak bedzie placil 100zl. Prosty rachunek czy to tylko mi sie wydaje ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbym chciał grać w gry z PSP to bym kupił PSP za 300, a nie Vitę za 1000. Poza tym skoro sprzedają wersję 3G to aż prosi się żeby tego używać w charakterze tabletu tym bardziej, że fabrycznie jest zainstalowana przeglądarka. To, że jest skopana i zrobiona na odwal się to inna sprawa. Ja nie szukam pierdółkowatych gier, wręcz przeciwnie, w ogóle ich nie chcę tak samo jak zwisa mi 99% Xbox Arcarde i 100% Minis. Na razie z ciekawych dla mnie pozycji jest tylko Uncharted, reszta to albo casualowe bzdety albo po prostu nie moja bajka. Za to jest parę tytułów które są zapowiedziane na ten rok i jak już się pojawią to wtedy faktycznie będzie motywacja do zakupu. Mówię tutaj o Assassins Creed, Call Of Duty, Need For Speed, nie wiem czy nawet jakiś Dead Space mi się gdzieś nie przetoczył. Generalnie sprawdzone marki z grami robionymi specjalnie na konsolkę PSV. Na razie jednak wygląda to kiepsko, a i ceny podstawowych akcesoriów nie zachęcają do pośpiechu.

 

@up

Rozważasz zakup z pozycji osoby, której zaraz się kończy umowa. A zakładając, że ktoś chce sprawić sobie Vite, a telefon i abo już ma albo ma w innej sieci to teraz musi płacić ekstra przez 2 lata nie wiadomo w sumie za co. Bo abonament jest typowo telefoniczny, a sprzęt dawany w ofercie nijak nie wykorzystuje tego za co płacisz.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorka ale co wy chcecie robic z 1GB transfaru na PS Vita, skoro funkcjonalnosc 3G jest mocno ograniczona ?(jedynie psn, chat, trophy sync, near itp 0 pobierania czy chocby updatowania) Wogole sie w tej chwili nie oplaca brac wersji 3G biorac pod uwage ze 3/4 ludzi ma telefony z mozliwoscia udostepniania polaczenia, a wiele gier poki co nawet wylacza wi-fi by oszczedzac baterie.

 

 

Jesli chodzi o sama konsolke to poki co mam z nia frajde. Uncharted Golden Abyss jest naprawde wciagajace i gdyby nie aliasing ktory nawet na 5" widac byloby git.

 

Analogi strasznie czule i pomimo dziwnego przeczucia iz sa kruche to poki co dzielnie daja rade a ich nie oszczedzam.

 

Nie wiem kto wymyslil by ustawienia glosnosci byly ogolne. Tzn brak rozdzielnia glosnosci na sluchawki i samo urzadzenie.

 

Przegladarka to klapa poki co, nawet moj iphone 3g szybciej renderuje strony niz to ustrojstwo, wina wolnego renderowania stron moze byc ilosc otwartych aplikacji jednak watpie w to.

 

Dziwne podejscie sony do d-pada bo oprocz aplikacji (gier) nie ma on zadnego zastosowania nawet po menu w uncharted czy super stardust delta nie mozna sie nim poruszac.

 

W wielu kwestiach moge sie mylic/byc nie doinfromowany w koncu to dopiero trzeci dzien obcowania z konsolka, a wiekszosc czasu spedzilem na graniu :D

 

P.S. Lista nadchodzacych gier:

 

 

@Field

Alien Spidy

Aquatopia

AR Combat Digi Q

Assassin's Creed

Battlefield of Maidens 2nd

Bioshock Vita

Broken

Browser Sangokushi Next

Build 'N Race Extreme

Call of Duty Vita

Cave shooter project [untitled]

Daito Giken Official Pachi-Slot Simulator Series

DJ Max: Technika

Dragon's Crown

Dragon's Racing

Dream Club Zero Portable

Dungeon Defenders

Dust 514

Emergency Escape Adventure: Trust or Betrayal

Falcom Project [untitled]

Final Fantasy Type-0

Final Fantasy X

Fish On

Frobisher Says!

Ginsei Igo

Ginsei Shogi Huun Ryuuko Raiden

Gravity Rush

Great Little War Game

Gyokugen Dasshutsu ADV: Zennin Shiboudes

Hatsune Miku: Project DIVA -- PS Vita Version

Hideo Kojima "Fox Engine" Project

Jumpin'

Jurassic: The Hunted

Killzone Vita

Let's Try Bass Fishing

LittleBigPlanet Vita

Little Busters! Converted Edition

Lord of Apocalypse

Mad Blocker Adventure

Mahjong Fight Club: Shinsei Zenkoku Taisen

Mahjong Haoh

Malicious

Marvel Pinball

Metal Gear Solid HD Collection

Moe Moe Daisensou Gendaiban ++

MotorStorm RC

Mr. Ink Jet

New Kamaitachi no Yoru: Jyuichi-nin-me no Suspect

New King's Story

NPG

Oddworld: Munch's Oddysee HD

Oddworld: Stranger's Wrath HD

Orc Attack

Pachi-Para Series

Project N.O.E.L.S.

Pub Games

Puddle

Pure Chess

Putty Squad

Ragnarok Odyssey

Resistance: Burning Skies

Robot Rescue Revolution

Saikyo Todai Shogi

Sengoku Hime 3rd

Shin Megami Tensei: Persona 4 Golden

Shirotsuku DX

Shoot Many Robots

Smart As (working title)

Sound Shapes

StarDrone Extended

Street Fighter x Tekken

Sumioni

Super Monkey Ball Vita

Syphon Filter 5 [rumored]

T@G

Tales of Innocence R

Tales of the Heroes: Twin Brave

The Amazing Spider-Man: The Movie (Confirmed but not for a specific platform)

The Flying Hamster HD

The Legend of Heroes: Zero no Kiseki (Full Voice Version)

The Pinball Arcade

The Treasures of Montezuma Blitz

Time Travelers

Top Darts

Troopies

Urban Trials

Wallabies Rugby Challenge

Warrior's Lair

Ys Celceta: Sea of Trees

Zone of the Enders HD Collection

WWE12

 

Source

Edytowane przez vasyndrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważasz zakup z pozycji osoby, której zaraz się kończy umowa. A zakładając, że ktoś chce sprawić sobie Vite, a telefon i abo już ma albo ma w innej sieci to teraz musi płacić ekstra przez 2 lata nie wiadomo w sumie za co. Bo abonament jest typowo telefoniczny, a sprzęt dawany w ofercie nijak nie wykorzystuje tego za co płacisz.

 

No tak, masz racje, tylko nie zakladajmy odrazu w jakiej sieci kto ma telefon i w sumie obydwoje mamy racje. Oczywiscie, ze gdybym mial brac PSP Vita za 1 zl i placic abonament za telefon z ktorego nie korzystam, to byl bym idiota. Wtedy oczywiscie oplaca sie bardziej kupic konsole samemu ale w takiej sytuacji jak ja jestem ta oferta jest naprawde przystepna.

Edytowane przez Buziak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maSTHa212

 

Macie mylne wyobrażenie jeśli chodzi o 3g, wydaje wam się że jak sprzęt ma moduł telefoniczny to służy do żeglowania po sieci i chatowaniu a Vita to głównie konsola do grania. Moduł 3g umożliwia lepsze korzystanie z funkcji społecznościowych w grach, reszta jest tylko przy okazji. Oczywiście nie zmienia to faktu że przeglądarka ssie, ale szczerze mówiąc kupując VItę nie będę brał pod uwagę jakości przeglądania stron a możliwość grania w fajne tytuły. Gry to kwestia subiektywna, ja widzę sporo fajnych tytułów na starcie i raczej myśle o tych bardziej popierdółkowatych tytułach jak Motorstorm RC, Escape Plan czy Modnation Racers.

 

Widzę co chwilę na różbych forach narzekania że nie da się dzwonić z Vity, gry nie kosztują 1$ a przeglądarka ssie, tylko taki sprzęt istnieje i nazywa się smartfon, a ludzie na siłę chcą przenośną konsolę do niego przyrównać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, masz racje, tylko nie zakladajmy odrazu w jakiej sieci kto ma telefon i w sumie obydwoje mamy racje. Oczywiscie, ze gdybym mial brac PSP Vita za 1 zl i placic abonament za telefon z ktorego nie korzystam, to byl bym idiota. Wtedy oczywiscie oplaca sie bardziej kupic konsole samemu ale w takiej sytuacji jak ja jestem ta oferta jest naprawde przystepna.

Przy takim założeniu można przyjąć, że w Play abo ma 1/4 użytkowników co najwyżej, a w realu myślę, że jest to znacznie mniej, bo to najmniejsza i najmłodsza sieć. Chodzi mi o to, że Play jako operator zawiódł mnie nie przygotowując fajnej promocji na konsolkę idąc po najmniejszej linii oporu (wrzucając sprzęt do zwykłych promocji telefonicznych), a i sama Vita pod pewnymi (dla mnie ważnymi) względami zawodzi. Oczywiście, że jest to w pierwszej kolejności konsola do gier i nie twierdzę, że ma być inaczej. Ale zgodzimy się chyba, że oferuje ona znacznie więcej, jest po prostu urządzeniem do szerokopojętej rozrywki i przy obecnym module 3G wydaje mi się, że jej potencjał w tym momencie jest mocno ograniczony skoro transmisję ma się wykorzystywać do czegoś takiego jak Near (kto w ogóle będzie z tego korzystał??). Osobiście mam nadzieję, że z czasem będą dochodzić nowe aplikację użytkowe, nie koniecznie związane z grami, które pozwolą na znacznie szersze wykorzystanie potencjału tego sprzętu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja wzialem 3G. Jako tablet to ni cholery by sie PSV nie sprawdzilo, ale tak zeby sobie przejrzec stronki wracajac do domu, przejrzec newsy na twitterze to jest ok.

 

Jesli dodadza w przyszlosci multitaksing do przegladarki (na razie jest traktowana jako gra i koliduje z grami pozostawionymi w tle) , ulepsza troche renderowanie stron, dodadza html5 i jakas fajna auto-navigacje to bez zalu bym pozegnal smartfona (ktory wlasnie zdechl bo wczoraj po meczu zapomnialem naladowac baterie ...)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow udalo mi sie w koncu zmienic start screen na mej vicie ktora zaliczyla glebe z rak mego 18 miesiecznego synka. Tak wiec pierwszy upadek za nami a Vita jest w calosci.

 

a tutaj troszke screenow z uncharted golden abyss https://t.co/kI5OOjBH

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Edytowane przez vasyndrom
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak jak masz czas by grac w handhelda (autobus do pracy itp) to bierz jesli nie to tez biez o ile taka umowa nie ma jakiegos haczyka :P Na starcie tak czy siak musialbys dokupic karte pamieci (minimum 4GB), watpie by byla w zestawie ;)

 

Wazna sprawa gry... gry ... gry ceny jak na handhelda zaporowe w UK wiekszosc gier to kosz 25-30 funtow z wyjatkami nawet siegajacymi 45efow. Sa tez tanie gry indie jednak ogolnie malo tego poki co:( Jest jeszcze opcja ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> i odrazu pyknac ;) no ale raczej twe pytanie to temat na dluzsza rozmowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok i ja rozważam vite aby mieć czym się "bawić" :) powoli coraz więcej ofert na allegro + gry coraz tańsze (używki w dobrej cenie)

Standardowe pytanie - warto ? Nie jestem jakimś maniakiem gier po prostu od czasu do czasu popykać w coś fajnego. Śledzę aukcje i jeśli wyrwę do 700 zł wersje wifi to zakupię. Może ktoś napisać swoje opinie po jakimś czasie użytkowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wedlug mnie warto, z dwoch prostych przyczyn ;) caly czas mam dostep do psn oraz trofea:D A tak na powaznie ... konsolke mam od 24 lutego i poki co moge jedynie narzekac na brak gier i ceny kart pamieci. Do tej pory lyklem absolutny must have czyli Uncharted Golden Abyss, Unit 13, Super Stardust Delta, Ninja Gaiden Sigma Plus, Plants vs Zombies, MotorStorm RC no i teraz gram w Modnation Racers: Road Trip. Jak wspominalem ceny gier nie zachecaja do ich zakupu a gdy zacznie gier przybywac to bede mial dylemat ktore platforme wybrac. Kolejna sprawa sa chore ceny kart pamieci bo kto to widzial by za 4GB placic £18, 8GB - £30 a 16GB - £40!? Podane ceny to tzw ceny retail ;) Mozna je kupic troszke taniej na Amazonie czy gdzie indziej, jednak to i tak rozboj w bialy dzien!:(

 

Natomiast jesli chodzi o sama konsole to radze poszukac po necie opini / recenzji ;) Sam tylko dodam ze jest wytrzymyla na upadki:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no co do gier to ogólnie na razie faktycznie jest tego bardzo mało i w sumie może 3 tytuły które mnie interesują , reszta to jak dla mnie smartfonowe "gierki" na które nie warto wydawać kasy. Co do psn - nie mam ps3 wiec mnie to nie kręci ;)

 

Cały czas się zastanawiam, z jednej strony mało tytułów = łatwiej wydać kasę na jakiś "hit" bo jest ich mało. ale z 2 strony czym później będziemy zwlekać z zakupem konsoli to myślę że bez problemu dostaniemy ją w cenie 500-700 zł + używane gry 50-80 zł a to już dobra cena ;] niech tylko PLAY zasili allegro kolejnymi konsolkami ;)

 

esh nienawidzę takich rozkmin - pojawił się konkretny fundusz na koncie więc i zachcianki biorą górę :( tylko co wybrać, teblet, ps vita czy nowy telefon :D

ps. Czy VITA odtwarza bez problemu filmy w DivX + . txt polskich znaków ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakiś czas temu nie brałbym pod uwagę tabletu jako platformy do gier. ALE to było zanim zobaczyłem, że do takiego Transformera Prime z Tegrą 3 można bez problemu podpiąć normalnego DualShocka, a to znacząco zmienia postać rzeczy. O ile ekran dotykowy to kibel to z padzikiem taki Max Payne zaczyna wyglądać niezwykle zachęcająco. Vita nie jest zła, ale zdecydowanie za mało kusi jak na razie właśnie ze względu na brak tego po co się ją kupuje czyli gier.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jakiś czas temu nie brałbym pod uwagę tabletu jako platformy do gier. ALE to było zanim zobaczyłem, że do takiego Transformera Prime z Tegrą 3 można bez problemu podpiąć normalnego DualShocka, a to znacząco zmienia postać rzeczy. O ile ekran dotykowy to kibel to z padzikiem taki Max Payne zaczyna wyglądać niezwykle zachęcająco. Vita nie jest zła, ale zdecydowanie za mało kusi jak na razie właśnie ze względu na brak tego po co się ją kupuje czyli gier.

 

Ciekaw jestem jak chcesz grać trzymając pada i tablet jednocześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yyy nie rozumiem? A po co mam trzymać jedno i drugie?

 

 

Tablet ma też fajną opcję w postaci wyjścia HDMI dzięki czemu możemy podpiąć go pod duży TV i zamienić go w konsolę stacjonarną ze wszystkim jej zaletami. Jednak tutaj znów wracamy do punktu wyjścia czyli gier. Tych naprawdę fajnych jest mało. Różnica tylko, że tablet potrafi znacznie więcej niż Vita, ale i koszt ponad 2 krotnie wyższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no do takich bzdetów jak Angry Birds czy Fruit Ninja to nawet przez myśl by mi nie przeszło żeby Vitę kupować. IMO taki sprzęcik to tylko pod produkcję typu Uncharted czy cokolwiek naprawdę rozbudowanego i jednocześnie pokazującego power konsolki i dobrodziejstwo dwóch analogów. W przeciwnym razie spokojnie można zostać przy smartphonie czy właśnie tablecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś w tym jest...

Ostatnie 4 dni spędziłem na gierkach online z android marketu:P siedząc na kanapie...^^

 

Heh skąd ka to znam. Modern Combat 3 przeszedłem prawię całą siedząc w domu. Jakoś nie mogę się skupić jadąc autobusem. Zwłaszcza jak siądzie ci obok jakiś wieprz lub co gorsza fajna laseczka. Jakoś wtedy tak głupio wpatrywać się w ekran telefonu. Bawiłem się Vitą parę razy i w sumie zdania nie zmienię. Gałki są dla mnie za drobne i w zasadzie na razie jedna gra mnie interesuje. Wiadomo jaka ;) Może Naughty Dog by tak kiedyś wydał wersje na PS3.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze kiedys ND spelni twe marzenia:P A poki co Mortal Kombat laduje na PSVita 4 maja;)

 

Zapomnialem dodac.... czyzby Sony teasowalo God Of War 4?

 

http://uk.ps3.ign.com/articles/122/1223028p1.html?RSSwhen2012-04-14_034500&RSSid=1223028&utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed:+ignfeeds/all+(IGN+Complete)

 

http://www.nowgamer.com/news/1320989/former_sony_santa_monica_devs_talk_god_of_war_4.html

 

Albo tez zbliza sie kontynuacja Heavenly Sword?

Edytowane przez vasyndrom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh skąd ka to znam. Modern Combat 3 przeszedłem prawię całą siedząc w domu. (...)

 

Modern Combat 3 to akurat tytuł którego nie powstydziła by się żadna przenośna konsola. GTA 3 czy choćby zbliżający się Max Payne - nie wspominając o grach gameloftu (MMO!) - to według mnie dowody na to, że granie na telefonie jest tuż za rogiem jeśli rozmawiamy o przenośnych konsolach. Jeśli ktoś chce zrobić sobie z Vity urządzenie wielofunkcyjne to niech lepiej zakupi dobry telefon z androidem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...