Skocz do zawartości
dewalt

Komputer do 6000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was drodzy forumowicze chciałbym was prosić abyście złożyli mi zestaw komputerowy głównie do gier ale także do słuchania muzyki ,internetu i oglądania filmów.cena jaka chce przeznaczyć to 6000zł.

W skład zestawu maja wchodzić:

1.Procesor:

2.Chłodzenie procesora:

3.Płyta główna:

4.Pamieć ram:

5.Dysk twardy:

6.Karta graficzna:

7.Nagrywarka:

8.Zasilacz:

9.Obudowa:

10.Monitor:

11.Głośniki:

12.Klawiatura:

13.Myszka:

14:Podkładka pod myszkę:

15.Drukarka:

16.Karta dźwiękowa:

17:Słuchawki:

 

Z góry dziękuje za pomoc.

Edytowane przez dewalt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Intel Core i5 2500K 4x3.30 GHz BOX (LGA1155, 6MB, VGA) (Jak na warunki domowe b. wydajny procesor, w grach zadyszki nie złapie)

2. Zalman CNPS10X Performa (nie kosztuje za wiele, pracuje poprawnie);

3. ASRock P67 Extreme4, P55, DDR3, SATA3, GBLAN, ATX, Core i5 (ASRock ostro poszedł do przodu, tu za 490zł mamy wszystko co trzeba, dobre chłodzenie, cyfrowe zasilanie)*;

4. DDR3 4GB 1600MHz A-Data Gaming (2x2GB, DualDDR, CL9) (niewielka dopłata względem 1333MHz stąd taki wybór, marka pamięci aż takiego znaczenia nie ma);

5. Samsung 1000 GB, 1TB, SATA/300, 32MB, NCQ Spin Point F3 (Cichy, szybki, pojemny)

6. GeForce GTX570 MSI 1280MB, DDR5, miniHDMI, 2xDVI, PCI-E (Dopłata do GTX580 nie ma sensu, ten układ zapewni zapas wydajności do (prawie) każdej nowości);

7. Asus DRW-24B1ST DVD±R 24x, DVD+RW 8x, CD-RW 32x, DVD±R DL 12x, DVD-RAM OEM Black SATA (Tu prywatne preferencje, w LG nie spodobał mi się czas odczytu, Samsung głośno pracuje)

8. Seasonic S12II-620 (Fan 120mm, Active PFC, 80+) (Odpowiedni zapas mocy, cichy, stabilny)

9. SilentiumPC Gladius 800 Pure Black (bez zasilacza) (w miarę pojemna, dobra wentylacja - dołączone wentylatory);

10. Benq 24" LCD G2420HDBL (5ms, DVI, czarny, 1920x1080, LED) (pisałeś głównie do gier więc prosta matryca TN wystarczy, tu rozdzielczość FullHD, podświetlenie LED, b. dobry stosunek cena/jakość);

 

(gral.pl);

* - gral.pl nie ma tej płyty;

 

Zostaje ~1600zł na pozostałe elementy, tu mogę zasugerować:

 

11. Głośniki: kwestia czy chcesz zestaw 2+1, czy może jednak 5+1 czy wystarczą dwie kolumny stereo; w Temacie 2.0 Można spojrzeć na Modecom i serie HF lub drożej Microlab seria Solo;

w temacie 2.1 Modecom MC2110, 5.1 to Microlab FC-730 czy coś od firmy Genius;

 

12. Klawiatura: Tu np Logitech UltraX Premium Black

13. Myszka: Logitech MX518, niżej coś od A4-Techa z serii X, lepiej - niech ktoś inny doradzi;

14. Tu też niech ktoś doradzi;

15. Pytanie czy sama drukarka czy urządzenie wielo; Szukać coś z oferty HP, dobre urz. wielofunkcyjne robi też Brother;

16. Płyta główna posiada kartę dźwiękowa, jeżeli jednak coś lepszego to np: Asus Xonar DX/XD (PCI Express)

17. Tu też niech ktoś doradzi;

 

 

Ewentualnie można już myśleć o wyborze jakiegoś dysku SSD na system (ew zejść nawet z dyskiem na magazyna do 500GB jeżeli nie potrzebna taka pojemność);

 

Wtedy Samsung F3 500GB za 140zł + np OCZ 40GB SSD, 2.5", SATA 280MB/s, 270MB/s Vertex2 (380zł);

Edytowane przez serwal4
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12. Razer Lycosa - 289zł

13. Razer Naga - 269zł* lub ogólnie coś z Razera lub Roccata - świetne myszki produkują.

14. SteelSeries Qck (rozmiar do wyboru) - od 30zł do 60zł lub Razer Megasoma*

15. brak pomysłu

16. j/w

17. Sennheiser HD 555 - od 282zł do 549zł.

 

 

 

* Sam je mam, także mogę polecić.

Edytowane przez VenT
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10. Benq 24" LCD G2420HDBL (5ms, DVI, czarny, 1920x1080, LED) (pisałeś głównie do gier więc prosta matryca TN wystarczy, tu rozdzielczość FullHD, podświetlenie LED, b. dobry stosunek cena/jakość);

 

Jak ma być tylko do gier to pogrzebałbym za modelem 120 Hz (mniejsze rozmycie ruchomego obrazu, LAG też nieco mniejszy) ... a na to czy LED czy CCFL bym specjalnie nie patrzył.
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam złożyłem taki zestaw:

1.Procesor: Intel Core i7-2600K /3.4GHz, 8MB, LGA 1155, BOX-1180zł

2.Chłodzenie procesora: Zalman CNPS10X Performa-149zł

3.Płyta główna: AsRock P67 PRO3 /intel P67/-430zł

4.Pamieć ram: A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Gaming-159zł

5.Dysk twardy: Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F3EG-139zł

6.Karta graficzna: Sapphire Radeon 6950 2GB DDR5 (256-bit) (PCI-E)-1060zł

7.Nagrywarka: Samsung SH-S223B/C 22x DVD +/-RW S-ATA Oem Black-90zł

8.Zasilacz: Antec TruePower New 650W-369zł

9.Obudowa: Lancool K62-420zł

10.Monitor: Benq G2420HD (16:9, 5ms, DVI, HDMI)-699zł

11.Głośniki: Z-506 75W (5.1)-330zł

12.Klawiatura: Razer Lycosa Mirror-270zł

13.Myszka: Razer Imperator-249zł

14:Podkładka pod myszkę: SteelSeries Qck Mass-39zł

15.Drukarka: Brother DCP-J315W-340zł

16.Karta dźwiękowa: Asus Xonar DS-165zł

17:Słuchawki: Creative Labs HQ-1900-159zł

18.Dysk SSD: OCZ Vertex2 40GB (280MB/270MB/s) -390zł

 

Razem 6637zł

 

Proszę o ocenę tego zestawu proszę też o ewentualne zmiany.

Na czym można tutaj przyoszczędzić chciałbym aby komputer posłużył mi minimum 3 lata.

Z góry dziękuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4. Nie potrzebujesz tak wysoko taktowanych pamięci - lepiej wziąć 2x4GB 1333MHz Goodramów i nie odczujesz żadnego spadku wydajności, wręcz przeciwnie.

5. Dysk - weź F4

12. Lycosa nie jest tak fajna - za 20 zł więcej możesz zamówić Steelseries 6G, która starczy ci na dłużej. Klawiatura bez bajerów, ale z mechanicznymi przełącznikami - starczy na lata, w przeciwieństwie do plastikowego Razera, w którym po paru miesiącach panel dotykowy wariuje (sprawdzone u znajomego).

13. Myszka jest za droga - nie lepiej MX518 albo Deathadder? Odpowiednio 150 i 100 zł taniej.

17. Słuchawki - sorry, ale lepiej zrobisz, biorąc CAL!. Dlaczego? Są zamknięte i większe. A te przypominają mi Audiotechniki SJ-3, rebrandowane i 30 zł droższe. Kabel w tych AT jest co najmniej cienki ;)

Edytowane przez zzizzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procesor zmień na 2500k, kilkadziesiąt złotych drożej możesz kupić SSD 60GB.

Przy takim budżecie starałbym się kupić lepszy monitor.

5. Dysk - weź F4

 

F4 jest tylko w wersji 320GB, wiec straci 180GB, a zapłaci kilka zł mniej. Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk, do którego podałeś link to F4EG, a nie F4.

5.Dysk twardy: Samsung 500GB 5400rpm 16MB cache SATA-II F3EG-139zł

 

Więc myślałem, ze miałeś na myśli dysk w podobnej cenie czyli F4 320GB.

Rożnica w cenie pomiędzy F3EG 500GB, a F4EG 2TB to prawie 200zł.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim budżecie, tak jak pisze andrew777 warto kupić w miarę dobry monitor, np. HP ZR24w na IPS-ie. Fajny monitor nadający się do gier, jedyna jego wada to srebrzenie czarnego koloru. Dysk SSD to również podstawa, najlepiej kup 60 GB - dla mnie kupno dysku SSD wywołało największe zaskoczenie na plus przy kupnie nowego kompa. Można zrezygnować z drogiej myszki (np. kupić A4Tech X-748, świetna mysz za małe pieniądze), klawiatury czy obudowy.

Edytowane przez martinc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.youtube.com/results?search_query=ips+vs+tn&page=&utm_source=opensearch

Poza tym możesz rozejrzeć się za 120Hz jak wspomniał Kyle.

 

Kilkadziesiąt złotych za dodatkowe 20GB to nie jest duża dopłata.

Edytowane przez andrew777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to po co polecasz mi monitor który srebrzy czarny kolor.

Dysk SSD 40 Gb starczy mi na system przecież.

 

Ja podaję tylko jego największą wadę. Nie ma idealnych monitorów/matryc, zwłaszcza przy takim budżecie. Tutaj chodzi głównie o zastosowanie tańszej matrycy IPS, której wadą jest lekkie srebrzenie czerni. Mi to osobiście nie przeszkadza. Pracuję dużo na różnych rodzajach monitorów lepszych/gorszych (Dell, HP, LG, Eizo) i uważam, że warto kupić coś lepszego. TN-ka ma słabe odwzorowanie kolorów, małe kąty, nierównomierne podświetlanie, chociaż trzeba przyznać, że matryca ta jest bardzo szybka.

Kupowanie drogich myszek, klawiatury czy nawet obudowy wg mnie nie jest za bardzo opłacalne. Wolałbym dołożyć do monitora, dysku SSD czy grafiki. Ale to jest moje subiektywne zdanie.

Edytowane przez martinc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam to po co polecasz mi monitor który srebrzy czarny kolor.

Dysk SSD 40 Gb starczy mi na system przecież.

 

Kupiłem HP ZR24W i nie żałuję. Odwzorowanie kolorów o niebo lepsze niż na TN, a kąty widzenia to jego najmocniejsza strona.

Jeżeli chcesz sobie czasem obejrzeć film leżąc w łóżku, albo ze znajomymi siedzącymi po bokach to na TN za wiele nie zobaczysz (a to co widzisz nie wygląda zbyt dobrze). Na IPS mogę patrzyć z tych 150 stopni z boku i nadal wszystko ostre i kolorowe - tak samo jak patrzę z dołu.

Co do srebrzenia - tak, jest widoczne, ale co z tego? Chyba nie będziesz oglądał czarnego ekranu w ciemnym pokoju, tylko film, w którym są jakieś kolory.

I nie rozumiem po co ci klawiatura od razera. Wg mnie wystarczy logitech ultrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktokolwiek zauważył. Jeśli to ma być sprzęt głównie do gier, to 40GB na partycję systemową to bardzo mało. Od jakiegoś czasu jest wstrętna moda aby większość gier wrzucała swoje savy do Dokumentów na C. Wszystko zależy oczywiście od gry, ale takie GTA 4 czy podłe Simsy potrafią zajmować w Dokumentach kilka GB. Oczywiście jest na to sposób, aby trzymać tylko jednego sava w dokumentach a reszty robić regularny backup na innej partycji. W przypadku GTA4 filmiki też trzeba by przerzucać systematycznie na inną partycję.

 

Ja tam dużo nie gram, ale na chwilę obecną mam zainstalowane 5 gier (w tym dwa starsze tytuły) i w tym momencie same pliki gier w AppData zajmują prawie 2GB. Jeśli gier będzie więcej, a niech trafi się taka podła, która ma duże savy czy tam filmiki i screeny wrzuca do dokumentów/appdata to będzie kicha. :) Dodatkowo Windows to taka paskuda, że lubi się ciągle powiększać (aktualizacje) i teraz mam zajęte na C:/  ~41GB , fakt, że mam doinstalowanych dużo bibliotek i ogólnie VisualStudio i inne NetBeansy dużo C:/ wchłaniają. Uważam, że 40GB to będzie ledwo na styk. :) 60GB to absolutne minimum, chociaż i tak wiąże się to z regularnym porządkiem na pulpicie. 

 

Co do monitora to tylko i wyłącznie IPS. Może warto by zainwestować w 120Hz ze względu na przyszłe 3D ? 

 

Słuchawki : Sennheiser HD485 ? Albo pokusić się o 380PRO. Naprawdę warto zainwestować w słuchawki, bo głośników rewelacyjnych nie kupisz a słuchawki za niską cenę w stosunku do głośników dadzą naprawdę fajne wrażenia. 

 

Co do podkładki QcK , hmm, ja tam szmat bardzo nie lubię. Sam używam Razera eXcatMat , ale tego teraz już nie dostaniesz. Bierz coś sztywnego z razera. :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...