Skocz do zawartości
Aurora001

Uszkodzony X1950Pro PowerColor 256MB DDR3

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjentem jest lezacy juz w szafie od dluzszego czasu PowerColor X1950Pro 256MB DDR3 z accelero x2 bodajze ktorego probuje zreanimowac.

Karta nie do konca zaliczyla zgon, ale zagadkowo ciezko ja obudzic.

 

Karte testowalem na 3 kompach swego czasu, zasilki FSP-460GHN, chieftec 460W, chieftec 360W, mobasy GA-P31-DS3L i NF3 DFI LANPARTY, rozne monitory na 2 wejsciach DVI na karcie.

- Odpada wiec kwestia mobo, zasilki, monitora, kabli, wejscia DVI czy przejsciowek.

- Karta na pewno nie przegrzana, accelero + swietna wentylacja budy z 2x 120mm do 3k rpm, przynajmniej z mojej strony bo kupilem jako uzywke na purepc, dopiero po ok. 6 miechac zaczela sie sypac.

- Bios i system normalnie startuja z karta w slocie, tyle ze ciemnosc widze.

 

Objawy:

Karte swego czasu pracowala poprawnie, az ktoregos dnia po wlaczeniu kompa ekran sie zalacza, ale bez obrazu. Dopiero po ktoryms razie startowal ekran z obrazem. Czym wiecej dni tym bylo gorzej ze startem obrazu. Obecnie nie moge jej obudzic, pewnia daloby rade, ale nie wiem ile czasu by to zajeło wlaczania/wyłaczania.

 

Czasami mialem wrazenie, ze wlaczenie kompa bez zaloczonego obrazu, nagrzaniu karty i dopiero potem wlaczeniu ponownym kompa pomagalo troche. Mogl to byc jednak fart.

 

Wyglada mi takze na to ze nic nie jest przepalone oraz wszystko jest na swoim miejscu bez ukruszonego rdzenia. Zalaczam foto na picassie.

 

FOTKI GPU NA PICASSIE

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdemontuj chłodzenie i piekarnik :)

Ostatnio tak załatwiłem mobo które wstawało raz na milion razy. Niestety robiłem do pierwszy raz, użyłem termoobiegu przez 15 minut i kondensatory się wybrzuszyły :(

Myślę, że 3 minuty w piekarniku rozgrzanym na max i na pewno bez termoobiegu powinno wystarczyć.

 

ps moje mobo wstaje obecnie za każdym razem i pracuje stabilnie mimo tych kondensatorów. Oczywiście muszę się liczyć z tym, że kondensatory mogą się obrazić za jakiś czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna wiedziec cos wiecej na temat tej metody? Rozumiem ze zadaniem jest ponowne polaczenie sciezek wewnatrz PCB, ale co z lutem na zewnatrz karty itp., nie stopi sie?

Kolejna rzecz, na czym polozyc karte w piekarniku, bo nie wyobrazam sobie polozyc golej karty na blache. Wrzucilem fotki na picasse do pierwszego posta (na koncu)

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to nie chodzi o ścieżki w pcb tylko luty elementów BGA głównie.

Kładłem mobo bezpośrednio na metalową kratkę.

Za dużo nie wiem. Podzieliłem się tylko moim doświadczeniem oraz wnioskami.

Po tym czasie (niech to będzie te 3 min.) warto też nie wyciągać karty bo będzie parzyć, otworzyć piekarnik i niech tam spokojnie wystygnie.

 

Termopady też zdejmij na czas operacji.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karta w piekarniku, na nieszczescie nie mam wyswietlania temperatury wiec bede sie pewnie bawil fazowo.

 

Pytanie - Jaka jest szansa ze po upieczeniu karty i odpaleniu kompa cos pojdzie nie tak i cos poleci w kompie? Tak wiem :P :P :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza runda 7min nie dala efektu, druga runda 10min, karta byla pieknie purpurowa :D Sprawdze pozniej.

 

Niestety null, sprobuje jeszcze w drugim mieszkaniu gdzie mam lepsza kuchenke z termostatem.

Edytowane przez Aurora001

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenie może być takiego rodzaju, że piekarnik nie pomoże.

 

Pytanie 1. Ten czas 8-9 minut karta była w nagrzanym piekarniku czy wkładałeś do zimnego?

Pytanie 2. (dla kuchenkowych ekspertów :)) Wkładamy kartę do zimnego piekarnika czy do nagrzanego do zadanej temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do nagrzanego oczywiscie ;) Termostatu w kuchence tutaj nie mam, wieczorem bede u dziewczyny i zrobie pyszne ciastko z x1950pro przy zadanej temp., bo byc moze ciagle nie mialem 200oC, mimo ze piekarnik grzal sie dobre 30min ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Włączę się do tematu ;)

Otóż też miałem powyżej wymienioną kartę, służyła mi już rok czasu :) i służy dalej u kogoś innego.

Braciak w czasie mojej nie obecności siedział na PC i dzwoni do mnie że spalił kartę. Po włączeniu PC ukazały mi się paski itp. a później na ekranie nic nie było. Nie chciałem jej teścić w piekarniku wiec poszła na ladę. Po rozebraniu wyczyszczeniu ukazała mi się upalony mały element (zaznaczony na foto):

 

Dołączona grafika

 

Uploaded with ImageShack.us

 

po jego wymianie karta śmiga aż miło :) jak się później brata pytałem czy się z niej kopciło lub coś w tym pięknym stylu, a on mi na to że tak tylko nagle się to pojawiło. Element zaadoptowałem z innej karty :)

Więc przyjrzyj się Twojej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...