Skocz do zawartości
BinoKomputer

Telewizor LCD 37'

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zamierzam kupić telewizor LCD. Wczoraj pochodziłem po paru sklepach (RTV Euro AGD, MediaMarket) pooglądałem i zdecydowałem się kupić 37' TV (32' za mały, natomiast 40'+ za duży). Sprzedawcy polecili mi parę ciekawych produktów jednak jestem takiego zdania że im nie można ufać ponieważ oni mają tylko za zadanie sprzedać jak najwięcej i jak najdrożej. Jako że jestem zielony w tych sprawach, zwracam się do was o rade który wybrać.

Tak jak mówiłem wcześniej musi to być LCD 37' FullHD, myślę że nie warto dopłacać do LED ( z tego co słyszałem są słabo podświetlane). Posiadać powinien HDMI, MPEG4 i jakieś tam bajery mile widziane :rolleyes:

Cena: do 2500zł maksymalnie

Sprzedawcy polecili mi Samsunga LE37C650

Zakup będzie dokonany w jakimś sklepie w Częstochowie RTV Euro AGD, X-Kom itd. MediaMarket niestety odpada ponieważ nie wiadomo co oni tam mają.

 

Czekam na wasze propozycje za wszelką pomoc z góry dziękuje. Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... Sprzedawcy polecili mi parę ciekawych produktów jednak jestem takiego zdania że im nie można ufać ponieważ oni mają tylko za zadanie sprzedać jak najwięcej i jak najdrożej. ...

Sprzedawcy polecili mi Samsunga LE37C650

...

 

Z dala od TV 37" Samsung/SONY - tam ładują matryce MVA od AUO, które są ogólnie słabsze od PVA Samsunga (rozpisywał się nie będę, bo na każdym forum o TV pełno tematów) Niestety Samsung nie produkuje matryc 37" więc PVA 37" nie uświadczysz :(

 

Pozostaje coś na IPS - ale tu bym najpierw sprawdził coś od Panasonica na IPS Alpha, dopiero potem na matrycach od LG/Philips

 

Natomiast co do LEDów, to jak kupisz fullLED, a nie edgeLED (krawędziowe podświetlanie) to aż tak słabo nie jest - tanie fullLEDy ma SHARP, problem w tym, że 37" w tej technologi nie ma :(

 

PS.

Przy 40" C650 trzeba najpierw sprawdzić wersję, żeby trafić na S-PVA <_<

Edytowane przez benek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Czyli mam szukać tego mojego Samsunga tylko 40' na tej matrycy? Chodzi o tą naklejkę, co na niej miało pisać? Jeżeli nie znajdę z tą matryca to może polecicie jakieś inne TV do tych 2500zł.

 

Proszę o linki i to musi być w Częstochowie ponieważ będzie brany na raty.

Edytowane przez BinoKomputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz moje podpowiedzi

Tv Led 37-32 cale - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

LG 32LD465 czy samsung 32c530, jak sprawdzić rodzaj matrycy, telewizor 32' - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

 

Tylko właśnie pytanie czy masz zamiar grać w szybkie FPSy, bo do tego ten TV się zupełnie nie nadaje = wysoki input lag - patrz np do tego tematu Prosze o pomoc w wyborze TV - PurePC.pl - Forum Dyskusyjne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w pokoju w którym śpię mam L32X20E (co prawda to 1366x768) i muszę powiedzieć, że z bliska przy oglądaniu analogowej TV widać ziarnistość matrycy IPS (wszystko jest mocno zarysowane i na łukach, okręgach, liniach ukośnych, ... widać lekkie ząbki), czego nie widzę na KDL-40EX500 z dużego pokoju. W grach i filmach DVD/HD już niezauważalne. Generalnie SONY/PANASONIC są ubogie pod względem obsługi multimediów w porównaniu np. z SAMSUNGIEM/LG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...